06-04-2014 15:22:51 - DDS SP v.3.14.3.1

RESULTATLISTE
DM 15m SENIOR 2014

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m ÅBEN KLASSE

1 Næstved Skytteforening
55908 Leif Klausen Klasse: ÅK1 200/11
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: ÅK1 200/13
55884 Martin Christensen Klasse: ÅK1 199/15
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: ÅK1 199/06
Total 798/45

2 Ballerup Skf.
69303 Anders Sode Klasse: ÅK1 200/12
81415 Stefan Dahl-Nielsen Klasse: ÅK1 200/09
68035 Poul Kristensen Klasse: ÅK1 198/06
68224 Nicolai Espersen Klasse: ÅK1 198/09
Total 796/36

3 Pårup Skytteforening
52603 Jes Larsen Klasse: ÅK1 200/12
52601 Jette K. Larsen Klasse: ÅK1 199/07
52509 Richard Belin Klasse: ÅK1 198/07
52625 Hans Larsen Klasse: ÅK1 198/03
Total 795/29

4 Ulsted Skf.
15364 Arne Jensen Klasse: ÅK1 199/12
15437 Kristine Rasmussen Klasse: ÅK1 199/06
15479 Frits Rasmussen Klasse: ÅK1 198/08
15852 Mariann H. Weinreich Klasse: ÅK1 198/07
Total 794/33

5 Korsør Skytteforening
58805 Inge Nielsen Klasse: ÅK1 198/08
58809 Hanne Hesselberg Klasse: ÅK1 198/13
93946 Jan Oppermann Klasse: ÅK1 197/04
59247 Simone Skov Klasse: ÅK1 199/10
Total 792/35

6 Gørding/Vejrup Skytteforening
39983 Verner Fogh Klasse: ÅK1 200/07
40207 Ida Søby Fogh Klasse: ÅK1 199/10
98621 Jørgen Balzer Klasse: ÅK1 197/08
39981 Villy Fogh Klasse: ÅK1 196/07
Total 792/32

7 Særslev Skytteforening
49668 Christina Rasmussen Klasse: ÅK1 200/05
50324 Torben Christiansen Klasse: ÅK1 198/08
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 197/09
39069 Torben Skovgaard Klasse: ÅK1 197/09
Total 792/31

8 Lyngby Skyttekreds
23027 Brit Henriksen Klasse: ÅK1 200/07
23015 Janni Tonnesen Klasse: ÅK1 198/08
23018 Inge Petersen Klasse: ÅK1 197/07
22902 Tina Krarup Klasse: ÅK1 196/05
Total 791/27

9 Ribe Skyttekreds
39795 Lene Jensen Klasse: ÅK1 200/11
96337 Christian Jensen Klasse: ÅK1 198/12
40983 Else Jensen Klasse: ÅK1 197/10
41477 Alice Frandsen Klasse: ÅK1 195/05
Total 790/38

10 Højby Skytteforening
57183 Rikke Larsen Klasse: ÅK1 199/07
57325 Kenneth Pedersen Klasse: ÅK1 198/05
79138 Bitten Nielsen Klasse: ÅK1 197/08
57588 Dennis Mikkelsen Klasse: ÅK1 196/08
Total 790/28

11 Gundsølille SG&I
60856 Helle Jensen Klasse: ÅK1 198/08
69524 Sanne Kjær Klasse: ÅK1 198/08
60621 Henrik Zabel Klasse: ÅK1 197/04
60773 Lone Hoffmann Klasse: ÅK1 197/04
Total 790/24

12 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 200/09
35073 Bo Laursen Klasse: ÅK1 198/10
75687 Lars S. Pedersen Klasse: ÅK1 197/09
34879 Peter Tørslev Klasse: ÅK1 194/05
Total 789/33

13 Bredstrup-Pjedsted IF
35742 Bo G. Madsen Klasse: ÅK1 200/09
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: ÅK1 199/11
92106 Anders Rosenkrans Klasse: ÅK1 198/07
93584 Anders Jensen Klasse: ÅK1 192/02
Total 789/29

14 Broagerlands Skytteforening
84635 Hans Jørgen Nissen Klasse: ÅK1 200/10
85128 Horst Clausen Klasse: ÅK1 199/10
84091 Kenneth Clausen Klasse: ÅK1 197/03
88384 Anette Lauritzen Klasse: ÅK1 193/04
Total 789/27

15 Ravnsborg Skytteforening
53865 Belinda B. Nielsen Klasse: ÅK1 200/10
53644 Miriam K. Nielsen Klasse: ÅK1 198/09
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅK1 197/08
98309 Michael Larsen Klasse: ÅK1 193/03
Total 788/30

16 Hobro Egnens Skytteforening
13379 Karsten Abildgaard Klasse: ÅK1 199/10
13483 Bodil Abildgaard Klasse: ÅK1 196/04
87497 Jørgen Thomsen Klasse: ÅK1 196/09
13407 Jens Arne Abildgaard Klasse: ÅK1 195/08
Total 786/31

17 Midtdjurs Skytteforening
23088 Mogens Pedersen Klasse: ÅK1 199/09
98796 Thomas Martinsen Klasse: ÅK1 195/05
78249 Michael Brasch Klasse: ÅK1 194/06
88584 Jørn Kristensen Klasse: ÅK1 194/03
Total 782/23

18 Viborg Skytteforening
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 200/07
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 196/04
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: ÅK1 195/05
19477 Carsten Bjørn Klasse: ÅK1 191/05
Total 782/21

19 Bjergby SGI&U
27027 Michelle A. Thomassen Klasse: ÅK1 199/05
26939 Ejvind M. Jensen Klasse: ÅK1 196/06
83255 Kristian Bak Pedersen Klasse: ÅK1 194/04
88274 Laila Mikkelsen Klasse: ÅK1 193/04
Total 782/19

20 Sparta Idrætsforening
87121 Helle Bang Klasse: ÅK1 198/05
84412 Per Brylle Klasse: ÅK1 196/08
39630 Henrik Bentsen Klasse: ÅK1 195/05
39626 Ingrid Lassen Klasse: ÅK2 191/05
Total 780/23

21 Frederikssund IF 1864
96316 Michala Worm Bjørnestad Klasse: ÅK1 198/06
96425 Henning Worm Klasse: ÅK1 197/07
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: ÅK1 197/10
105463 Jacob H. Hansen Klasse: ÅK2 187/02
Total 779/25

22 NyVest Skytteforening
61314 Susanne Pihl Klasse: ÅK1 200/13
61483 Lene Pihl Klasse: ÅK1 198/08
111089 sanne Mattsson Klasse: ÅK2 195/04
61333 Oliver Munkholm Kjær Klasse: ÅK2 183/01
Total 776/26

23 Boddum-Ydby Skytteforening
88263 Claus Brix Korsgaard Klasse: ÅK1 196/06
28179 Tommy Hasager Klasse: ÅK1 195/07
88017 Pernille Jensen Klasse: ÅK1 193/05
92975 Gert M. Jensen Klasse: ÅK1 192/02
Total 776/20

24 Haderup Skytteforening
92862 Caroline Peeters Klasse: ÅK1 199/11
93540 Dorte Thomsen Klasse: ÅK1 194/05
29807 Pia Birkjær Klasse: ÅK2 191/02
93542 Lone Krarup Hede Klasse: ÅK2 189/03
Total 773/21

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m ÅBEN KLASSE FINALE

1 Næstved Skytteforening
55884 Martin Christensen Klasse: F1FHF 199/15    200/015    399/30
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: F1FHF 199/06    200/007    399/13
55908 Leif Klausen Klasse: F1FHF 200/11    199/010    399/21
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: F1FHF 200/13    198/009    398/22
Total 1595/86

2 Ballerup Skf.
68224 Nicolai Espersen Klasse: F1FHF 198/09    200/005    398/14
69303 Anders Sode Klasse: F1FHF 200/12    200/011    400/23
81415 Stefan Dahl-Nielsen Klasse: F1FHF 200/09    200/015    400/24
68035 Poul Kristensen Klasse: F1FHF 198/06    198/008    396/14
Total 1594/75

3 Pårup Skytteforening
52601 Jette K. Larsen Klasse: F1FHF 199/07    200/010    399/17
52509 Richard Belin Klasse: F1FHF 198/07    198/007    396/14
52603 Jes Larsen Klasse: F1FHF 200/12    197/008    397/20
52625 Hans Larsen Klasse: F1FHF 198/03    196/008    394/11
Total 1586/62

4 Ulsted Skf.
15364 Arne Jensen Klasse: F1FHF 199/12    200/010    399/22
15437 Kristine Rasmussen Klasse: F1FHF 199/06    199/006    398/12
15852 Mariann H. Weinreich Klasse: F1FHF 198/07    198/005    396/12
15479 Frits Rasmussen Klasse: F1FHF 198/08    194/004    392/12
Total 1585/58

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft ÅBEN KLASSE

1 Ballerup Skf.
69303 Anders Sode Klasse: ÅK1 200/11
81415 Stefan Dahl-Nielsen Klasse: ÅK1 200/06
68224 Nicolai Espersen Klasse: ÅK1 199/08
68035 Poul Kristensen Klasse: ÅK1 198/05
Total 797/30

2 Nykøbing F. Skytteforening
54774 Max Pil Klasse: ÅK1 200/05
87542 Claus Frederiksen Klasse: ÅK1 200/04
53119 Jens Peter Hansen Klasse: ÅK1 199/07
111352 Jens Peter Madsen Klasse: ÅK2 197/05
Total 796/21

3 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 200/07
35073 Bo Laursen Klasse: ÅK2 200/12
34879 Peter Tørslev Klasse: ÅK1 198/04
111577 Niels Ladegaard Klasse: ÅK2 197/06
Total 795/29

4 Midtdjurs Skytteforening
88584 Jørn Kristensen Klasse: ÅK1 200/07
98796 Thomas Martinsen Klasse: ÅK1 199/06
23088 Mogens Pedersen Klasse: ÅK1 198/05
78249 Michael Brasch Klasse: ÅK1 198/07
Total 795/25

5 Bredstrup-Pjedsted IF
92106 Anders Rosenkrans Klasse: ÅK1 200/09
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: ÅK1 198/06
35742 Bo G. Madsen Klasse: ÅK1 198/08
93584 Anders Jensen Klasse: ÅK1 198/05
Total 794/28

6 Særslev Skytteforening
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 199/07
49668 Christina Rasmussen Klasse: ÅK1 199/08
50324 Torben Christiansen Klasse: ÅK1 199/04
39069 Torben Skovgaard Klasse: ÅK1 197/05
Total 794/24

7 Vilsted Skf.
11933 Lars Jakobsen Klasse: ÅK1 200/09
11779 Rasmus M. Larsen Klasse: ÅK1 198/05
12102 Brian Jensen Klasse: ÅK1 198/05
11820 Nicolai Wahlgreen Klasse: ÅK1 197/07
Total 793/26

8 Højby Skytteforening
57183 Rikke Larsen Klasse: ÅK1 200/06
79138 Bitten Nielsen Klasse: ÅK1 199/06
57588 Dennis Mikkelsen Klasse: ÅK1 197/04
57325 Kenneth Pedersen Klasse: ÅK1 196/06
Total 792/22

9 Horne Skytteforening
47173 Bonnie Fay Wermuth Klasse: ÅK1 199/08
48212 Grete Steffensen Klasse: ÅK1 198/03
48198 Henning Steffensen Klasse: ÅK1 196/02
86192 Denis Kraft Klasse: ÅK1 198/05
Total 791/18

10 Næstved Skytteforening
55908 Leif Klausen Klasse: ÅK1 199/04
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: ÅK1 199/05
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: ÅK1 197/04
56017 Henrik Pedersen Klasse: ÅK1 196/04
Total 791/17

11 Lyngby Skyttekreds
23015 Janni Tonnesen Klasse: ÅK1 200/04
23027 Brit Henriksen Klasse: ÅK1 199/09
23018 Inge Petersen Klasse: ÅK1 196/04
22902 Tina Krarup Klasse: ÅK1 195/04
Total 790/21

12 Boddum-Ydby Skytteforening
88017 Pernille Jensen Klasse: ÅK1 199/04
28179 Tommy Hasager Klasse: ÅK1 198/03
92975 Gert M. Jensen Klasse: ÅK1 197/01
88263 Claus Brix Korsgaard Klasse: ÅK1 194/04
Total 788/12

13 Korsør Skytteforening
59247 Simone Skov Klasse: ÅK2 198/05
93946 Jan Oppermann Klasse: ÅK1 198/07
58805 Inge Nielsen Klasse: ÅK1 196/09
58809 Hanne Hesselberg Klasse: ÅK1 195/03
Total 787/24

14 Ribe Skyttekreds
96337 Christian Jensen Klasse: ÅK1 200/07
39795 Lene Jensen Klasse: ÅK1 199/07
40983 Else Jensen Klasse: ÅK1 198/10
41477 Alice Frandsen Klasse: ÅK1 189/04
Total 786/28

15 Gundsølille SG&I
60856 Helle Jensen Klasse: ÅK1 198/06
60773 Lone Hoffmann Klasse: ÅK1 196/04
69524 Sanne Kjær Klasse: ÅK1 196/09
60621 Henrik Zabel Klasse: ÅK1 195/03
Total 785/22

16 Hobro Egnens Skytteforening
13379 Karsten Abildgaard Klasse: ÅK1 197/03
13483 Bodil Abildgaard Klasse: ÅK1 197/06
13407 Jens Arne Abildgaard Klasse: ÅK1 196/06
87497 Jørgen Thomsen Klasse: ÅK1 194/06
Total 784/21

17 Vojens Skytteforening
114779 Linda Bech Hansen Klasse: ÅK2 198/06
111354 Torben Hansen Klasse: ÅK2 197/05
107099 Dan Lassen Klasse: ÅK2 194/03
115819 Thomas Leed Poulsen Klasse: ÅK2 194/01
Total 783/15

18 Viborg Skytteforening
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 199/06
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 196/05
19477 Carsten Bjørn Klasse: ÅK1 193/02
108047 Mikael Buhl Carstensen Klasse: ÅK2 192/04
Total 780/17

19 Frederikssund IF 1864
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: ÅK1 198/02
96316 Michala Worm Bjørnestad Klasse: ÅK1 196/03
105463 Jacob H. Hansen Klasse: ÅK2 194/00
105677 Marina Bjørnestad Klasse: ÅK2 190/00
Total 778/05

20 Gørding/Vejrup Skytteforening
39981 Villy Fogh Klasse: ÅK1 196/04
98621 Jørgen Balzer Klasse: ÅK1 195/01
39983 Verner Fogh Klasse: ÅK1 193/05
40207 Ida Søby Fogh Klasse: ÅK1 189/07
Total 773/17

21 NyVest Skytteforening
61483 Lene Pihl Klasse: ÅK1 198/02
61314 Susanne Pihl Klasse: ÅK1 196/03
111089 sanne Mattsson Klasse: ÅK2 193/04
61333 Oliver Munkholm Kjær Klasse: ÅK2 185/00
Total 772/09

22 Karup Skytteforening af 1889
79034 Brian Grønn Rauh Klasse: ÅK1 197/04
31129 Jørn Termansen Klasse: ÅK2 195/05
31155 Jan V. Mortensen Klasse: ÅK1 189/02
31025 Peter Kristiansen Klasse: ÅK2 185/04
Total 766/15

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft ÅBEN KLASSE FINALE

1 Nykøbing F. Skytteforening
54774 Max Pil Klasse: F4FHF 200/05    199/006    399/11
111352 Jens Peter Madsen Klasse: F4FHF 197/05    198/005    395/10
53119 Jens Peter Hansen Klasse: F4FHF 199/07    198/006    397/13
87542 Claus Frederiksen Klasse: F4FHF 200/04    198/004    398/08
Total 1589/42

2 Ballerup Skf.
68224 Nicolai Espersen Klasse: F4FHF 199/08    200/005    399/13
69303 Anders Sode Klasse: F4FHF 200/11    200/009    400/20
81415 Stefan Dahl-Nielsen Klasse: F4FHF 200/06    200/004    400/10
68035 Poul Kristensen Klasse: F4FHF 198/05    192/004    390/09
Total 1589/52

3 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: F4FHF 200/07    200/009    400/16
34879 Peter Tørslev Klasse: F4FHF 198/04    199/007    397/11
35073 Bo Laursen Klasse: F4FHF 200/12    197/007    397/19
111577 Niels Ladegaard Klasse: F4FHF 197/06    196/006    393/12
Total 1587/58

4 Midtdjurs Skytteforening
98796 Thomas Martinsen Klasse: F4FHF 199/06    199/001    398/07
23088 Mogens Pedersen Klasse: F4FHF 198/05    197/004    395/09
78249 Michael Brasch Klasse: F4FHF 198/07    197/006    395/13
88584 Jørn Kristensen Klasse: F4FHF 200/07    197/002    397/09
Total 1585/38

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft UNG/SEN

1 Bredstrup-Pjedsted IF
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 199/07
30467 Niels H. Overgaard Klasse: UNG 197/01
24784 Morten Flecks Klasse: 1 194/06
34194 Sune Bjerg Klasse: 1 192/07
Total 782/21

2 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 198/04
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 193/05
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: UNG 193/04
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: 1 191/00
Total 775/13

3 Særslev Skytteforening
45956 Laura Buch Klasse: 1 197/03
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: UNG 197/02
50345 Signe Knudsen Klasse: UNG 196/02
50391 Mie Petersen Klasse: 2 183/03
Total 773/10

4 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 197/03
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 1 195/03
15879 Kristinna Olsen Klasse: UNG 191/01
28830 Mette Christensen Klasse: 1 188/02
Total 771/09

5 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: 1 198/04
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: 1 194/06
39534 Sarah Brylle Klasse: UNG 190/02
40827 Nicolai Christensen Klasse: 2 187/02
Total 769/14

6 Ballerup Skf.
75222 Mads Hansen Klasse: UNG 197/03
76641 Jonas Hansen Klasse: 1 195/05
85583 Jessica Nielsen Klasse: UNG 193/01
25955 Nanna Westby Klasse: 2 182/00
Total 767/09

7 Århus Riffelskytte Klub
17480 Thomas Danielsen Klasse: 1 193/02
30817 Lasse Sørensen Klasse: 1 192/01
33713 Alex Møberg Klasse: 1 191/05
24945 Kim Larsen Klasse: 1 188/01
Total 764/09

8 Horne Skytteforening
47914 Uffe Pedersen Klasse: 2 195/04
46704 Knud Hansen Klasse: 2 185/01
48314 Anders Hansen Klasse: 2 182/02
48297 Astrid Steffensen Klasse: UNG 197/03
Total 759/10

9 Tuse Skytteforening
57411 Sigurd Jensen Klasse: 1 196/02
57295 Poul Kristensen Klasse: 1 190/00
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: UNG 188/02
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: UNG 184/01
Total 758/05

10 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 194/03
69344 Signe Jensen Klasse: 2 190/00
69460 Inge Larsen Klasse: 3 188/01
60116 Nicolai Andersen Klasse: 1 185/02
Total 757/06

11 Vemmelev SG&I
60025 Morten Petersen Klasse: 2 193/02
59650 Allan Hansen Klasse: 1 192/02
59244 Søren Skov Klasse: 2 186/02
59536 Johnny Olsen Klasse: 2 184/01
Total 755/07

12 Maribo Skytteforening
53091 Line N. With Klasse: 1 195/02
54958 Carsten Klich Klasse: 2 193/01
53381 Nicolai Henriksen Klasse: UNG 184/02
53361 Sonny Winther Klasse: 3 175/00
Total 747/05

13 Karup Skytteforening af 1889
80892 Casper Norup Bertelsen Klasse: UNG 194/04
80451 Jacob Bertel Klasse: UNG 182/00
31184 Erik Madsen Klasse: 2 181/01
85479 Niklas Schumacher Klasse: UNG 181/01
Total 738/06

14 Hvidovre Skyttekreds
70247 Sys Hansen Klasse: 2 189/02
68807 Michael Hansen Klasse: 2 186/04
70271 Ib V Hansen Klasse: 2 183/03
69290 Benny Munk Klasse: 3 168/00
Total 726/09

15 Grænseegnens Skytteforening
44303 Camilla Paulsen Klasse: UNG 184/04
43337 Poul Clausen Klasse: 3 181/04
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 181/02
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 2 177/01
Total 723/11

16 Samsø Skytteforening
25247 Nanna Bissø Klasse: 1 195/03
99690 Lasse T Andersen Klasse: 2 180/03
25354 Claus P V Jensen Klasse: 2 176/00
25297 Lasse Bertelsen Klasse: 3 170/00
Total 721/06

17 Vester Hassing Skf.
14878 Andy Petersen Klasse: 2 190/01
15763 Torben Klit Andersen Klasse: 2 177/02
15368 Anna-Maria Thierry Andersen Klasse: 2 176/00
15402 Per Schultz Klasse: 3 175/02
Total 718/05

18 Østerlars Skytteforening
61058 Lars Peter Jensen Klasse: 2 184/02
61500 Kenn Ole Knudsen Klasse: 3 181/00
61077 Finn Marcher Klasse: 2 180/00
61048 Mikael Jørgensen Klasse: 3 173/01
Total 718/03

19 Næstved Skytteforening
56183 Martin Frederiksen Klasse: 2 184/03
87090 Mette Sønderstgård Klasse: UNG 182/00
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: UNG 181/00
84839 Jan Sønderstgård Klasse: UNG 167/00
Total 714/03

20 Jørlunde Skytteforening
62466 Thomas Pedersen Klasse: 2 190/02
63159 Morten Kvistgård Klasse: 3 187/00
62311 John Carlsen Klasse: 2 171/02
60637 Christian Andersen Klasse: 3 161/00
Total 709/04

21 Brande Skytteforening
33187 Mette Rasmussen Klasse: 3 182/03
33287 Jesper Moesgård Klasse: 3 177/01
33292 Jens Ove Skjøth Klasse: 3 173/01
33295 Jens Nygård Klasse: 3 148/00
Total 680/05

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft UNG/SEN FINALE

1 Bredstrup-Pjedsted IF
35128 Rene Kristiansen Klasse: F4FHF 199/07    196/008    395/15
30467 Niels H. Overgaard Klasse: F4FHF 197/01    195/003    392/04
24784 Morten Flecks Klasse: F4FHF 194/06    194/005    388/11
34194 Sune Bjerg Klasse: F4FHF 192/07    194/001    386/08
Total 1561/38

2 Særslev Skytteforening
45956 Laura Buch Klasse: F4FHF 197/03    198/007    395/10
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: F4FHF 197/02    197/006    394/08
50391 Mie Petersen Klasse: F4FHF 183/03    193/005    376/08
50345 Signe Knudsen Klasse: F4FHF 196/02    191/002    387/04
Total 1552/30

3 Viborg Skytteforening
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: F4FHF 193/05    196/002    389/07
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: F4FHF 193/04    196/003    389/07
19746 Erik Skovmand Klasse: F4FHF 198/04    193/004    391/08
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: F4FHF 191/00    189/003    380/03
Total 1549/25

4 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: F4FHF 197/03    194/003    391/06
15879 Kristinna Olsen Klasse: F4FHF 191/01    192/004    383/05
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: F4FHF 195/03    191/003    386/06
28830 Mette Christensen Klasse: F4FHF 188/02    185/002    373/04
Total 1533/21

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft VETERAN

1 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 200/06
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/07
57419 Lars Lund Klasse: V1 198/07
58322 Kurt Petersen Klasse: V1 198/02
Total 796/22

2 Trehøje Skytteforening
30213 Janus Haahr Klasse: V1 199/07
30694 Anders Helleskov Klasse: V1 199/06
29765 Frits R. Larsen Klasse: V1 198/04
30767 Olav Jensen Klasse: V1 198/04
Total 794/21

3 Vojens Skytteforening
42336 Karin Rudebeck Klasse: V1 200/09
109680 Karl Jon Hansen Klasse: V1 199/07
44389 William Kjær Klasse: V1 199/05
101767 Egon Johansen Klasse: V1 194/05
Total 792/26

4 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49799 Anders Mortensen Klasse: V1 200/01
49316 John Iversen Klasse: V1 199/05
49823 Per Christiansen Klasse: V1 199/03
49820 Poul Olsen Klasse: V1 194/06
Total 792/15

5 Næstved Skytteforening
56096 Birthe Skytte Klasse: V1 200/07
55789 Svend Erik Reckeweg Klasse: V1 197/05
55844 Ove Hansen Klasse: V1 197/06
56001 Jan Mortensen Klasse: V1 196/05
Total 790/23

6 Samsø Skytteforening
25369 Bjarne Andersen Klasse: V1 199/02
25302 Knud Møller Klasse: V1 198/08
25323 Jenny Bissø Klasse: V1 197/03
25326 Jan O Jørgensen Klasse: V1 196/08
Total 790/21

7 Kjellerup Skytteforening
19511 Thomas S. Sørensen Klasse: V1 199/05
22136 Børge Riis Klasse: V1 199/04
56302 Tage Andersen Klasse: V1 198/03
19714 Inger Sørensen Klasse: V1 193/01
Total 789/13

8 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 199/03
81756 Allan H. Laursen Klasse: V1 197/04
19654 Knud Erik Holm Klasse: V1 196/03
19750 Elsebeth Kjeldsen Klasse: V1 196/04
Total 788/14

9 Ribe Skyttekreds
101689 Hans Jensen Klasse: V1 199/05
39827 Jens Nygaard Klasse: V1 198/10
105825 Manfred Meier Klasse: V2 196/06
39754 Peter Christensen Klasse: V2 194/03
Total 787/24

10 Århus Riffelskytte Klub
25728 Jørgen Mahler Klasse: V1 200/09
21701 Henning B. Clausen Klasse: V1 196/04
84764 Flemming Lohse Klasse: V1 196/04
26133 Svend Borgbjerg Klasse: V1 194/04
Total 786/21

11 Jelling fS Skydning
33816 Knud Andersen Klasse: V1 198/06
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: V1 197/04
33812 Lis Andersen Klasse: V1 196/04
33790 Ove Laursen Klasse: V1 193/04
Total 784/18

12 Horsens Skyttekreds
90904 Kurt Christiansen Klasse: V1 200/07
20603 Mona Hansen Klasse: V1 194/04
20681 Hans O. Hansen Klasse: V1 194/06
82533 Jørgen Ulrik Klasse: V1 193/04
Total 781/21

13 Frederikssund IF 1864
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: V1 198/02
62169 Steen Møller Klasse: V1 197/02
62141 Vita Rasmussen Klasse: V2 193/02
62500 Ole Olsen Klasse: V1 192/06
Total 780/12

14 Nykøbing F. Skytteforening
54902 Hans Pil Klasse: V1 199/03
54808 Lisbeth Pil Klasse: V2 196/05
97642 Flemming Larsen Klasse: V1 195/02
54678 Tage Jensen Klasse: V2 187/02
Total 777/12

15 Særslev Skytteforening
49486 Vang Jarl Klasse: V1 197/09
110371 Ove Guldager Pedersen Klasse: V1 196/05
49644 Hans Otto Rasmussen Klasse: V1 194/00
49614 John Guld Klasse: V1 188/02
Total 775/16

16 Åkirkeby Skytteforening
61211 Bente K. Rasmussen Klasse: V1 200/06
61287 Bent Nielsen Klasse: V1 200/02
61298 Vilmer Jensen Klasse: V2 192/01
111025 Elmer Rasmussen Klasse: V2 183/02
Total 775/11

17 Fløng-Hedehusene Skf.
69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 198/08
69409 Leif Bay Klasse: V2 196/04
69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 194/02
69365 Paul Groesmeyer Klasse: V2 186/01
Total 774/15

18 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: V1 198/04
69521 Tage Andersen Klasse: V2 194/01
68747 Tove Rasmussen Klasse: V2 190/01
68694 Svend Vahlgren Klasse: V2 182/00
Total 764/06

19 Svinninge Skytteforening
57469 Kaj Egebro Jensen Klasse: V2 189/00
57521 Peter Nielsen Klasse: V2 186/01
80735 Vivi Nielsen Klasse: V2 185/03
57492 Finn Hemmingsen Klasse: V1 193/02
Total 753/06

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft VETERAN FINALE

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F4FHF 200/07    200/006    400/13
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F4FHF 200/06    199/009    399/15
57419 Lars Lund Klasse: F4FHF 198/07    199/007    397/14
58322 Kurt Petersen Klasse: F4FHF 198/02    199/004    397/06
Total 1593/48

2 Vojens Skytteforening
109680 Karl Jon Hansen Klasse: F4FHF 199/07    199/008    398/15
42336 Karin Rudebeck Klasse: F4FHF 200/09    198/007    398/16
44389 William Kjær Klasse: F4FHF 199/05    198/005    397/10
101767 Egon Johansen Klasse: F4FHF 194/05    195/008    389/13
Total 1582/54

3 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F4FHF 198/08    199/006    397/14
25323 Jenny Bissø Klasse: F4FHF 197/03    197/005    394/08
25326 Jan O Jørgensen Klasse: F4FHF 196/08    197/003    393/11
25369 Bjarne Andersen Klasse: F4FHF 199/02    196/005    395/07
Total 1579/40

4 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49823 Per Christiansen Klasse: F4FHF 199/03    200/008    399/11
49316 John Iversen Klasse: F4FHF 199/05    199/003    398/08
49799 Anders Mortensen Klasse: F4FHF 200/01    193/002    393/03
49820 Poul Olsen Klasse: F4FHF 194/06    193/003    387/09
Total 1577/31

5 Næstved Skytteforening
56001 Jan Mortensen Klasse: F4FHF 196/05    199/004    395/09
56096 Birthe Skytte Klasse: F4FHF 200/07    199/007    399/14
55789 Svend Erik Reckeweg Klasse: F4FHF 197/05    194/001    391/06
55844 Ove Hansen Klasse: F4FHF 197/06    194/004    391/10
Total 1576/39

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m UNG/SEN

1 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: 1 197/03
40827 Nicolai Christensen Klasse: 1 193/00
39769 Morten Petermann Klasse: 1 192/03
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: 1 191/05
Total 773/11

2 Bredstrup-Pjedsted IF
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 198/07
30467 Niels H. Overgaard Klasse: UNG 194/05
34194 Sune Bjerg Klasse: 1 190/02
49392 Camilla Andersen Klasse: 1 188/04
Total 770/18

3 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 198/06
14785 Henrik Frankfurth Klasse: 1 192/02
15879 Kristinna Olsen Klasse: UNG 192/08
28830 Mette Christensen Klasse: 1 186/04
Total 768/20

4 Viborg Skytteforening
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: UNG 195/05
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 193/02
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 191/03
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: 1 186/01
Total 765/11

5 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 195/04
50345 Signe Knudsen Klasse: UNG 191/04
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: UNG 190/01
50391 Mie Petersen Klasse: 1 188/03
Total 764/12

6 Århus Riffelskytte Klub
24945 Kim Larsen Klasse: 1 193/03
17480 Thomas Danielsen Klasse: 1 192/03
33713 Alex Møberg Klasse: 1 190/02
30817 Lasse Sørensen Klasse: 1 189/02
Total 764/10

7 Sportsskydeklubben Odense
52567 Lars Sørensen Klasse: 1 195/08
38978 Søren Abildgaard Kristensen Klasse: 1 193/05
51689 Karsten Hansen Klasse: 1 190/03
52893 Ken Simonsen Klasse: 2 184/01
Total 762/17

8 Trehøje Skytteforening
30976 Alexander Helleskov Klasse: 1 195/04
35879 Matilde Høgsberg Klasse: 3 191/03
32378 Kim Laurberg Klasse: 1 189/04
29739 Martin Jakobsen Klasse: 2 186/02
Total 761/13

9 Haderup Skytteforening
27931 Kim Larsen Klasse: 1 192/03
27895 Lisbeth Philbert Larsen Klasse: 1 190/02
30183 Jon Baggesen Klasse: 2 190/01
29853 Lars Nahnsen Klasse: 1 185/00
Total 757/06

10 Stege Ndr. Skytteforening
53091 Line N. With Klasse: 1 192/00
55114 Sarah Garn Hansen Klasse: UNG 191/04
55133 Peter Hansen Klasse: 1 188/03
55168 Line P. Bertelsen Klasse: UNG 185/01
Total 756/08

11 Ballerup Skf.
85583 Jessica Nielsen Klasse: UNG 191/02
75222 Mads Hansen Klasse: UNG 189/04
76641 Jonas Hansen Klasse: 1 188/00
69622 Peter B. Frandsen Klasse: 1 187/03
Total 755/09

12 Tuse Skytteforening
57411 Sigurd Jensen Klasse: 1 192/05
57295 Poul Kristensen Klasse: 1 191/06
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: UNG 188/02
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: UNG 183/03
Total 754/16

13 Vemmelev SG&I
59650 Allan Hansen Klasse: 1 191/03
59244 Søren Skov Klasse: 1 190/03
60025 Morten Petersen Klasse: 1 188/03
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 185/04
Total 754/13

14 Helle Skytteforening
39087 Thomas Søndergaard Klasse: UNG 195/02
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: UNG 193/04
34084 Mette Nielsen Klasse: UNG 191/04
39271 Lars Søndergård Klasse: 3 171/01
Total 750/11

15 Billund-Vorbasse Skytteforening
34185 Thomas Karstensen Klasse: 1 194/04
34301 Karsten Karstensen Klasse: 1 188/01
34010 Malene Ebbesen Klasse: 2 185/03
34333 Finn Møller Jensen Klasse: 2 181/01
Total 748/09

16 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 189/04
60116 Nicolai Andersen Klasse: 1 186/02
69344 Signe Jensen Klasse: 1 186/00
69460 Inge Larsen Klasse: 1 186/01
Total 747/07

17 Frederikssund IF 1864
71047 Søren Rask Petersen Klasse: 1 188/01
60633 Claus Nielsen Klasse: 1 187/02
62454 Allan J. Asmussen Klasse: 1 187/02
62534 Lennart Qvist Nielsen Klasse: 1 183/00
Total 745/05

18 Randers Skyttekreds
17365 Camilla Chemnitz Hansen Klasse: 1 189/03
17356 Gitte Hansen Klasse: 1 185/02
17339 Preben Chemnitz Hansen Klasse: 2 183/02
18427 Christian Chemnitz Lyngaa Klasse: 2 187/02
Total 744/09

19 Næstved Skytteforening
56183 Martin Frederiksen Klasse: 2 191/02
84839 Jan Sønderstgård Klasse: UNG 187/02
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 3 184/01
87090 Mette Sønderstgård Klasse: UNG 182/01
Total 744/06

20 Hvidovre Skyttekreds
70271 Ib V Hansen Klasse: 1 189/03
70247 Sys Hansen Klasse: 1 187/03
68807 Michael Hansen Klasse: 1 184/03
69290 Benny Munk Klasse: 2 181/00
Total 741/09

21 Nordals Skyttekreds
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: 1 189/05
42754 Torben Larsen Klasse: 1 188/02
42676 Jan Sørensen Klasse: 2 183/01
42693 Hans Hansen Klasse: 2 180/00
Total 740/08

22 Grænseegnens Skytteforening
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 1 187/02
44303 Camilla Paulsen Klasse: UNG 186/02
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 184/01
43365 Henning Sørensen Klasse: 2 183/01
Total 740/06

23 Karby Skyttekreds
26686 Martin Olesen Klasse: 2 186/02
29062 Dennis Jakobsen Klasse: 2 183/02
85989 Mathias Engelst Klasse: UNG 182/02
27146 Allan Sørensen Klasse: 2 180/02
Total 731/08

24 Østerlars Skytteforening
61077 Finn Marcher Klasse: 2 184/01
61058 Lars Peter Jensen Klasse: 2 183/02
61500 Kenn Ole Knudsen Klasse: 1 183/00
61048 Mikael Jørgensen Klasse: 2 179/00
Total 729/03

24 Boddum-Ydby Skytteforening
28245 Louise Madsen Klasse: UNG 189/02
28312 Daniel Thomsen Klasse: 2 185/01
28188 Steffan Hasager Klasse: UNG 179/00
93636 Lars Jensen Klasse: 3 176/00
Total 729/03

26 Vodskov Skytteforening
104786 Anders Jeppesen Klasse: UNG 182/01
15859 Mads Sigsgaard Klasse: 2 181/02
95234 Mikkel Bertelsen Klasse: UNG 178/00
73324 Peter Sigsgård Klasse: UNG 176/01
Total 717/04

27 Akademisk Skytteforening
100258 Regin Gaarsmand Klasse: 2 186/03
64800 Freyja G. Larsen Klasse: 2 183/01
63346 Finn Scheibye Klasse: 1 174/00
65585 Gertrud Skyt Høj Klasse: 3 146/00
Total 689/04

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m UNG/SEN FINALE

1 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: F1FHF 195/04    197/005    392/09
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: F1FHF 190/01    195/007    385/08
50391 Mie Petersen Klasse: F1FHF 188/03    192/002    380/05
50345 Signe Knudsen Klasse: F1FHF 191/04    191/003    382/07
Total 1539/29

2 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: F1FHF 197/03    194/006    391/09
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: F1FHF 191/05    193/007    384/12
40827 Nicolai Christensen Klasse: F1FHF 193/00    192/001    385/01
39769 Morten Petermann Klasse: F1FHF 192/03    184/002    376/05
Total 1536/27

3 Århus Riffelskytte Klub
24945 Kim Larsen Klasse: F1FHF 193/03    193/003    386/06
33713 Alex Møberg Klasse: F1FHF 190/02    193/008    383/10
17480 Thomas Danielsen Klasse: F1FHF 192/03    192/004    384/07
30817 Lasse Sørensen Klasse: F1FHF 189/02    191/006    380/08
Total 1533/31

4 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: F1FHF 198/06    197/006    395/12
15879 Kristinna Olsen Klasse: F1FHF 192/08    194/004    386/12
14785 Henrik Frankfurth Klasse: F1FHF 192/02    187/004    379/06
28830 Mette Christensen Klasse: F1FHF 186/04    186/001    372/05
Total 1532/35

5 Viborg Skytteforening
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: F1FHF 195/05    194/005    389/10
19746 Erik Skovmand Klasse: F1FHF 193/02    191/002    384/04
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: F1FHF 191/03    190/001    381/04
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: F1FHF 186/01    189/001    375/02
Total 1529/20

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m VETERAN

1 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 200/13
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/12
58322 Kurt Petersen Klasse: V1 199/07
57419 Lars Lund Klasse: V1 198/08
Total 797/40

2 Vojens Skytteforening
109680 Karl Jon Hansen Klasse: V1 198/08
42336 Karin Rudebeck Klasse: V1 198/08
44389 William Kjær Klasse: V1 197/05
101767 Egon Johansen Klasse: V1 196/05
Total 789/26

3 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 199/08
19750 Elsebeth Kjeldsen Klasse: V1 197/07
19654 Knud Erik Holm Klasse: V1 196/07
81756 Allan H. Laursen Klasse: V1 194/06
Total 786/28

4 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: V1 199/11
25323 Jenny Bissø Klasse: V1 199/09
25326 Jan O Jørgensen Klasse: V1 194/05
25369 Bjarne Andersen Klasse: V1 193/05
Total 785/30

5 VFB Århus Skyttelaug
18344 Finn Dollerup Klasse: V1 199/11
26268 Jens Eriksen Klasse: V1 197/10
81514 Flemming Jensen Klasse: V1 195/06
23215 Erling Bech Klasse: V1 191/01
Total 782/28

6 Melby Skytteforening
63950 Jørgen Simonsen Klasse: V1 198/09
64302 Jens Bengtson Klasse: V1 197/06
93044 Bjarne R. Rye Nielsen Klasse: V1 192/04
63972 Finn Jensen Klasse: V1 191/03
Total 778/22

7 Væggerløse Skytteforening
54116 Ole Ebbe Klasse: V1 199/10
54113 Poul Erik Hansen Klasse: V1 197/08
54180 Finn Munksbo Klasse: V2 191/05
54172 Preben Grubbe Klasse: V2 190/03
Total 777/26

8 Særslev Skytteforening
49644 Hans Otto Rasmussen Klasse: V1 196/05
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: V1 196/05
49486 Vang Jarl Klasse: V1 194/04
49614 John Guld Klasse: V1 190/02
Total 776/16

9 Næstved Skytteforening
56001 Jan Mortensen Klasse: V1 196/08
56096 Birthe Skytte Klasse: V1 196/11
55789 Svend Erik Reckeweg Klasse: V2 194/04
55844 Ove Hansen Klasse: V2 189/01
Total 775/24

10 Bredstrup-Pjedsted IF
44463 Kristian R. Petersen Klasse: V1 199/11
35631 Irene Fragtrup Klasse: V1 194/03
35378 Preben Sørensen Klasse: V1 192/02
97636 Kurt Overgaard Klasse: V1 190/05
Total 775/21

11 Ribe Skyttekreds
39827 Jens Nygaard Klasse: V1 200/15
39825 Jens Laursen Klasse: V2 195/04
101689 Hans Jensen Klasse: V1 190/03
105825 Manfred Meier Klasse: V2 189/02
Total 774/24

12 Sønderborg Skyttekreds
42992 Gunnar Holm Rasmussen Klasse: V1 198/05
83010 Erik Dall Klasse: V1 195/04
42834 Ole Hansen Klasse: V2 191/07
42922 Kaj Christensen Klasse: V1 190/04
Total 774/20

13 Fløng-Hedehusene Skf.
69409 Leif Bay Klasse: V1 196/05
69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 195/05
60680 Steffen Nicolaisen Klasse: V2 193/04
69365 Paul Groesmeyer Klasse: V2 189/02
Total 773/16

14 Sportsskydeklubben Odense
97562 Erik S. Rasmussen Klasse: V1 196/04
82877 Mogens Nielsen Klasse: V1 194/01
52085 Yet Johansen Klasse: V2 193/04
104965 Regnar Nilsson Klasse: V2 189/07
Total 772/16

15 Jelling fS Skydning
33812 Lis Andersen Klasse: V1 196/06
33816 Knud Andersen Klasse: V1 196/08
33743 Knud Bonde Klasse: V1 189/03
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: V1 189/02
Total 770/19

16 Sjørring Skytteforening
29126 Bent Olesen Klasse: V1 198/03
29045 Erik Reinbach Hansen Klasse: V1 192/04
28851 Maren B. Pedersen Klasse: V2 191/03
112494 Frank Skårup Klasse: V3 189/02
Total 770/12

17 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: V1 200/09
68747 Tove Rasmussen Klasse: V2 193/03
69521 Tage Andersen Klasse: V1 189/02
68694 Svend Vahlgren Klasse: V2 187/02
Total 769/16

18 Aalborg Skyttekreds
16498 Frede Kristensen Klasse: V1 195/06
16554 Poul Nørgaard Klasse: V2 192/03
102175 Arne Schiönning Klasse: V1 191/03
16533 Asger Kristensen Klasse: V1 191/01
Total 769/13

19 Kjellerup Skytteforening
56031 Gert Hansen Klasse: V1 194/09
56302 Tage Andersen Klasse: V1 194/05
22136 Børge Riis Klasse: V1 191/05
19511 Thomas S. Sørensen Klasse: V1 189/04
Total 768/23

20 Åkirkeby Skytteforening
61211 Bente K. Rasmussen Klasse: V1 199/07
61287 Bent Nielsen Klasse: V1 199/10
61298 Vilmer Jensen Klasse: V2 189/01
111025 Elmer Rasmussen Klasse: V3 175/00
Total 762/18

21 Korsør Skytteforening
59037 Pelle R. Pedersen Klasse: V1 196/04
59269 Ole S. Madsen Klasse: V1 190/06
96636 Willy O. Jensen Klasse: V2 187/01
59359 Erik Benée Petersen Klasse: V1 186/03
Total 759/14

22 Tistrup Skytteforening
39276 Laila Højgaard Klasse: V2 192/06
39477 Bent Lauridsen Klasse: V2 192/05
38522 Arne Christensen Klasse: V2 186/03
39278 Kurt Olsen Klasse: V3 181/00
Total 751/14

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m VETERAN FINALE

1 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F1FHF 200/13    200/011    400/24
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F1FHF 200/12    198/010    398/22
57419 Lars Lund Klasse: F1FHF 198/08    198/007    396/15
58322 Kurt Petersen Klasse: F1FHF 199/07    197/010    396/17
Total 1590/78

2 Vojens Skytteforening
109680 Karl Jon Hansen Klasse: F1FHF 198/08    200/008    398/16
44389 William Kjær Klasse: F1FHF 197/05    200/008    397/13
42336 Karin Rudebeck Klasse: F1FHF 198/08    199/010    397/18
101767 Egon Johansen Klasse: F1FHF 196/05    196/005    392/10
Total 1584/57

3 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: F1FHF 199/08    199/004    398/12
81756 Allan H. Laursen Klasse: F1FHF 194/06    198/005    392/11
19654 Knud Erik Holm Klasse: F1FHF 196/07    197/007    393/14
19750 Elsebeth Kjeldsen Klasse: F1FHF 197/07    196/007    393/14
Total 1576/51

4 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F1FHF 199/11    199/008    398/19
25323 Jenny Bissø Klasse: F1FHF 199/09    199/003    398/12
25369 Bjarne Andersen Klasse: F1FHF 193/05    194/006    387/11
25326 Jan O Jørgensen Klasse: F1FHF 194/05    193/005    387/10
Total 1570/52

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 15m Senior

1 DGI Sydøstjylland
110288 John Madsen Klasse: ÅK1 200/07
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 200/09
35742 Bo G. Madsen Klasse: ÅK1 200/09
44463 Kristian R. Petersen Klasse: V1 199/11
19871 Michael Vistesen Klasse: ÅK3 198/07
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 198/07
92106 Anders Rosenkrans Klasse: ÅK1 198/07
20230 Charlotte Jakobsen Klasse: 1 196/08
30467 Niels H. Overgaard Klasse: UNG 194/05
20603 Mona Hansen Klasse: V3 191/04
34194 Sune Bjerg Klasse: 1 190/02
34457 Lars Sørensen Klasse: ÅK2 189/01
34790 Holger Nielsen Klasse: V2 189/04
49392 Camilla Andersen Klasse: 1 188/04
35077 Berit Andersen Klasse: 2 185/01
33287 Jesper Moesgård Klasse: 3 181/01
- Brutto -
19899 John Madsen Klasse: ÅK3 189/04
97198 Knud Erichsen Klasse: V3 185/03
20009 Jens Bo Laursen Klasse: 2 184/01
34575 Nicolai Beier Klasse: 3 173/00
Total 3096/87

2 DGI Storstrømmen
53865 Belinda B. Nielsen Klasse: ÅK1 200/10
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: ÅK1 200/13
54116 Ole Ebbe Klasse: V1 199/10
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: ÅK1 199/06
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅK1 197/08
111352 Jens Peter Madsen Klasse: ÅK2 195/03
54958 Carsten Klich Klasse: 1 194/02
53091 Line N. With Klasse: 1 192/00
99427 Bent Christensen Klasse: V2 192/03
55114 Sarah Garn Hansen Klasse: UNG 191/04
56183 Martin Frederiksen Klasse: 2 191/02
99282 Niels Lauge Hermansen Klasse: ÅK3 191/02
56448 Knud Nielsen Klasse: V3 189/04
55133 Peter Hansen Klasse: 1 188/03
55168 Line P. Bertelsen Klasse: UNG 185/01
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 3 184/01
- Brutto -
92288 Anders Danielsen Klasse: ÅK3 190/04
56739 Poul Madsen Klasse: V3 187/02
55178 Lars Nøhr Klasse: 2 183/01
54142 Karen Lolle Klasse: 3 180/00
Total 3087/72

3 DGI Midt- & Vestsjælland
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 200/13
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/12
68845 Kaj Hansen Klasse: V1 200/09
81415 Stefan Dahl-Nielsen Klasse: ÅK1 200/09
113106 Per Stigaard Klasse: ÅK3 197/06
69703 Bent Kruse Klasse: ÅK1 196/08
104195 Helle R. Jacobsen Klasse: ÅK2 195/05
68747 Tove Rasmussen Klasse: V2 193/03
57411 Sigurd Jensen Klasse: 1 192/05
57295 Poul Kristensen Klasse: 1 191/06
59650 Allan Hansen Klasse: 1 191/03
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 189/04
83921 Kenneth Sieck Klasse: UNG 189/04
61619 Marianne Lamhauge Klasse: 2 186/00
69336 Stefan Jensen Klasse: 3 186/02
80735 Vivi Nielsen Klasse: V3 180/02
- Brutto -
76186 Ken Poulsen Klasse: ÅK2 194/05
58230 Hans Rubi Klausen Klasse: V2 192/03
112322 Morten Frank Klasse: ÅK3 185/00
104486 Eduardo Hansen Klasse: 3 168/01
Total 3085/91

4 DGI Midtjylland
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 200/07
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 199/08
92862 Caroline Peeters Klasse: ÅK1 199/11
101432 Allan Hjerresen Klasse: ÅK2 197/06
95711 Tommy Søby Jensen Klasse: ÅK1 197/07
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 196/04
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: UNG 195/05
31260 Rikke Mæng Klasse: 1 195/03
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 193/02
113124 Lene Toft Klasse: ÅK3 192/01
22477 Keld Klode Klasse: V2 192/03
19126 Tage Grubbe Andersen Klasse: 1 191/05
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 191/03
32444 Jørgen Jensen Klasse: V3 188/02
31359 Bent Mæng Klasse: 2 181/00
81045 Thomas Holm Pedersen Klasse: 3 179/01
- Brutto -
107643 Allan G. Nielsen Klasse: ÅK2 192/03
112653 Dorte Hansen Klasse: ÅK3 191/07
22135 Børge Mønster Klasse: V3 186/01
97938 Jesper Skovgaard Klasse: 3 178/00
Total 3085/68

5 DGI Nordjylland
13379 Karsten Abildgaard Klasse: ÅK1 199/10
15364 Arne Jensen Klasse: ÅK1 199/12
15852 Mariann H. Weinreich Klasse: ÅK1 198/07
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 198/06
88229 Christian Frost Klasse: ÅK1 196/08
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 195/00
105678 Kurt Pedersen Klasse: ÅK2 193/07
92714 Stig Stendrup Klasse: V3 193/04
14785 Henrik Frankfurth Klasse: 1 192/02
15879 Kristinna Olsen Klasse: UNG 192/08
16554 Poul Nørgaard Klasse: V2 192/03
109338 Jens Nielsen Klasse: ÅK3 190/01
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 1 188/03
39563 Nicki Fabricius Klasse: 2 188/01
28830 Mette Christensen Klasse: 1 186/04
15632 Flemming Sørensen Klasse: 3 183/00
- Brutto -
53523 Annette Munkbøl Klasse: ÅK1 194/07
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: ÅK2 192/03
15485 Dennis Nielsen Klasse: 2 184/01
13653 Jørgen Jensen Klasse: 3 174/01
Total 3082/76

6 DGI Sydvest
39795 Lene Jensen Klasse: ÅK1 200/11
39827 Jens Nygaard Klasse: V1 200/15
40207 Ida Søby Fogh Klasse: ÅK1 199/10
96337 Christian Jensen Klasse: ÅK1 198/12
39794 Line Petermann Klasse: 1 197/03
39981 Villy Fogh Klasse: ÅK1 196/07
112903 Carsten Waldhauer Klasse: ÅK2 194/08
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: UNG 193/04
34084 Mette Nielsen Klasse: UNG 191/04
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: 1 191/05
97250 Hanni Skjøth Klasse: ÅK3 191/05
105825 Manfred Meier Klasse: V2 189/02
88831 Erik Olesen Klasse: V3 189/01
40125 Lone B. Lund Klasse: 1 188/01
39864 Brian Mikkelsen Klasse: 2 182/01
39271 Lars Søndergård Klasse: 3 171/01
- Brutto -
100008 Henrik Olesen Klasse: ÅK2 189/02
107728 Brian Toft Klasse: ÅK3 183/00
39278 Kurt Olsen Klasse: V3 181/00
Total 3069/90

7 DGI Fyn
93481 Anna Thrane Klasse: ÅK1 200/12
49818 Randi Christensen Klasse: ÅK1 199/09
52601 Jette K. Larsen Klasse: ÅK1 199/07
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 196/03
49644 Hans Otto Rasmussen Klasse: V1 196/05
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 195/04
48297 Astrid Steffensen Klasse: UNG 194/06
51383 Kurt Knudsen Klasse: V1 194/03
46500 Henning Frederiksen Klasse: V2 191/07
50345 Signe Knudsen Klasse: UNG 191/04
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: UNG 190/01
49523 Poul Jensen Klasse: V3 189/01
100406 Karin Kraft Klasse: ÅK3 188/03
49522 Poul H. Jørgensen Klasse: 2 184/03
46855 Anders Larsen Klasse: ÅK2 181/01
47642 Gitte Storm Klasse: 3 177/00
- Brutto -
49453 Gunnar Petersen Klasse: V2 190/04
47306 Flemming B. Olsen Klasse: ÅK3 188/02
48314 Anders Hansen Klasse: 2 182/00
49849 Jørgen H. Olsen Klasse: 3 174/00
Total 3064/69

8 DGI Nordsjælland
63955 Gitte Thomsen Klasse: ÅK1 199/06
62500 Ole Olsen Klasse: V1 198/05
64302 Jens Bengtson Klasse: V1 197/06
96425 Henning Worm Klasse: ÅK1 197/07
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: ÅK1 197/10
103972 Mikael Henrik Jensen Klasse: ÅK2 195/03
113650 André Hougesen Klasse: ÅK3 194/01
64725 Knud Børge Jensen Klasse: V2 194/05
65567 Jan Michael Rasmussen Klasse: 1 189/04
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: 2 188/03
60633 Claus Nielsen Klasse: 1 187/02
62454 Allan J. Asmussen Klasse: 1 187/02
65841 Jan Holm-Larsen Klasse: 2 187/03
101754 Svend Bodilsen Klasse: V3 186/03
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: UNG 186/00
64579 Thomas Møllegaard Klasse: 3 177/01
- Brutto -
71763 Viggo Jørgensen Klasse: V1 197/06
65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Klasse: V1 196/06
84218 Jacob Warrer Klasse: 2 187/02
62534 Lennart Qvist Nielsen Klasse: 1 183/00
Total 3058/61

9 DGI Sønderjylland
109680 Karl Jon Hansen Klasse: V1 198/08
42336 Karin Rudebeck Klasse: V1 198/08
87121 Helle Bang Klasse: ÅK1 198/05
113348 Michael F. Lauritzen Klasse: ÅK3 197/04
101767 Egon Johansen Klasse: V1 196/05
44135 Pernille Paulsen Klasse: ÅK1 194/04
42128 Peter Ebsen Klasse: ÅK2 192/04
42834 Ole Hansen Klasse: V2 191/07
42345 Jens Faurbye Klasse: 1 189/02
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: 1 189/05
42754 Torben Larsen Klasse: 1 188/02
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 1 187/02
44303 Camilla Paulsen Klasse: UNG 186/02
114772 Hans Jørn Clausen Klasse: V3 185/01
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 184/01
43011 Erik Thomsen Klasse: 3 178/00
- Brutto -
107099 Dan Lassen Klasse: ÅK2 192/03
96253 Randi Ebsen Klasse: ÅK3 187/01
43365 Henning Sørensen Klasse: 2 183/01
39648 Ebbe Thyssen Klasse: 3 160/00
Total 3050/60

10 DDS Thy-Mors
27027 Michelle A. Thomassen Klasse: ÅK1 199/05
29126 Bent Olesen Klasse: V1 198/03
26939 Ejvind M. Jensen Klasse: ÅK1 196/06
28579 Christian Kjær Klasse: V1 196/07
113903 Tom E. Jensen Klasse: ÅK3 193/03
88017 Pernille Jensen Klasse: ÅK1 193/05
28158 Kurt Thomsen Klasse: V2 191/04
112494 Frank Skårup Klasse: V3 189/02
27033 Mathias Mikkelsen Klasse: ÅK2 189/03
28245 Louise Madsen Klasse: UNG 189/02
26686 Martin Olesen Klasse: 2 186/02
28312 Daniel Thomsen Klasse: 2 185/01
29053 Egon Christensen Klasse: 1 185/01
29062 Dennis Jakobsen Klasse: 2 183/02
85989 Mathias Engelst Klasse: UNG 182/02
93636 Lars Jensen Klasse: 3 176/00
- Brutto -
28851 Maren B. Pedersen Klasse: V2 191/03
94338 Ryan Mikkelsen Klasse: ÅK1 189/01
96977 Sara Bloch Klasse: UNG 179/02
Total 3030/48

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 15m Senior Luft

1 DGI Sydøstjylland
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 200/07
35073 Bo Laursen Klasse: ÅK2 200/12
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 199/07
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: ÅK1 198/06
35742 Bo G. Madsen Klasse: ÅK1 198/08
30467 Niels H. Overgaard Klasse: UNG 197/01
33325 Hans Jensen Klasse: V2 195/05
20681 Hans O. Hansen Klasse: V1 194/06
34194 Sune Bjerg Klasse: 1 192/07
49392 Camilla Andersen Klasse: 1 192/03
34301 Karsten Karstensen Klasse: 2 186/01
34827 Tonni Leth Klasse: 3 181/01
- Brutto -
111577 Niels Ladegaard Klasse: ÅK2 197/06
108681 Niels Christian Svendsen Klasse: V2 194/01
44597 Kenneth S. Wadt Klasse: 3 160/00
Total 2332/64

2 DGI Nordjylland
11933 Lars Jakobsen Klasse: ÅK1 200/09
53523 Annette Munkbøl Klasse: ÅK1 200/09
15437 Kristine Rasmussen Klasse: ÅK1 199/09
102415 Jens Nielsen Klasse: ÅK2 198/08
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 197/06
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 197/03
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 1 195/03
10827 Ole Vagn Larsen Klasse: V2 193/03
15879 Kristinna Olsen Klasse: UNG 191/01
11019 Simon Vissing Klasse: UNG 188/02
15776 Stefan Olsen Klasse: 2 187/01
15485 Dennis Nielsen Klasse: 3 181/01
- Brutto -
11779 Rasmus M. Larsen Klasse: ÅK1 198/05
82492 René Stricker Jensen Klasse: ÅK2 198/03
28830 Mette Christensen Klasse: 1 188/02
Total 2326/55

3 DGI Fyn
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 199/07
49316 John Iversen Klasse: V1 199/05
49823 Per Christiansen Klasse: V1 199/03
50324 Torben Christiansen Klasse: ÅK1 199/04
110493 Joan Pedersen Klasse: ÅK2 197/06
45956 Laura Buch Klasse: 1 197/03
50345 Signe Knudsen Klasse: UNG 196/02
48751 Henrik Trolle Klasse: V2 194/06
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 194/01
46704 Knud Hansen Klasse: 2 185/01
48314 Anders Hansen Klasse: 2 182/02
52173 Eskild L. Rasmussen Klasse: 3 180/02
- Brutto -
49569 Marie Frederiksen Klasse: V2 192/02
106534 Michael Kløjgaard Trolle Klasse: ÅK2 191/01
51072 Peder Hjulmand Klasse: 3 178/00
Total 2321/42

4 DGI Sydvest
39795 Lene Jensen Klasse: ÅK1 199/07
39794 Line Petermann Klasse: 1 198/04
39827 Jens Nygaard Klasse: V1 198/10
40139 Kristian Lund Klasse: ÅK2 197/03
105825 Manfred Meier Klasse: V2 196/06
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: UNG 196/05
39981 Villy Fogh Klasse: ÅK1 196/04
39754 Peter Christensen Klasse: V2 194/03
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: 1 194/06
40125 Lone B. Lund Klasse: 1 189/02
40827 Nicolai Christensen Klasse: 2 187/02
40096 Michael Rosenlund Klasse: 3 175/00
- Brutto -
40207 Ida Søby Fogh Klasse: ÅK1 189/07
88912 René Skjøth Klasse: ÅK2 189/02
38244 Leo B.Madsen Klasse: 3 165/02
Total 2319/52

5 DGI Midt- & Vestsjælland
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 200/06
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/07
79092 Bjørn Espersen Klasse: ÅK2 198/07
69409 Leif Bay Klasse: V2 196/04
76186 Ken Poulsen Klasse: ÅK2 196/02
58809 Hanne Hesselberg Klasse: ÅK1 195/03
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 194/03
59650 Allan Hansen Klasse: 1 192/02
57295 Poul Kristensen Klasse: 1 190/00
61619 Marianne Lamhauge Klasse: 3 189/05
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: UNG 184/01
59536 Johnny Olsen Klasse: 2 184/01
- Brutto -
69703 Bent Kruse Klasse: ÅK1 195/03
69460 Inge Larsen Klasse: 3 188/01
25955 Nanna Westby Klasse: 2 182/00
Total 2318/41

6 DGI Midtjylland
101432 Allan Hjerresen Klasse: ÅK2 199/06
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 199/03
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 199/06
84485 Therese Andersen Klasse: ÅK1 199/05
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 198/04
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 196/05
31260 Rikke Mæng Klasse: 1 195/04
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 193/05
19797 Andreas Brunsgaard Laursen Klasse: UNG 193/04
22135 Børge Mønster Klasse: V2 185/02
31184 Erik Madsen Klasse: 2 181/01
43374 Allan Clausen Klasse: 3 179/00
- Brutto -
19654 Knud Erik Holm Klasse: V1 196/03
75892 Kristian Thomsen Klasse: UNG 187/03
19315 Peter Strand Klasse: 3 178/00
Total 2316/45

7 DGI Østjylland
25728 Jørgen Mahler Klasse: V1 200/09
23027 Brit Henriksen Klasse: ÅK1 199/09
25177 John Lund Christensen Klasse: ÅK2 199/06
78249 Michael Brasch Klasse: ÅK1 198/07
23498 Mona Sjørup Jørgensen Klasse: ÅK2 197/08
25639 Carsten Hauge Klasse: 2 192/04
84818 Maja Petersen Klasse: UNG 191/02
17365 Camilla Chemnitz Hansen Klasse: 1 190/02
24945 Kim Larsen Klasse: 1 188/01
84815 Rasmus Brasch Klasse: UNG 187/01
23007 John Petersen Klasse: V2 186/01
96896 Pia Jensen Klasse: 3 179/01
- Brutto -
88434 Michael Petersen Klasse: ÅK1 197/07
99690 Lasse T Andersen Klasse: 2 180/03
25297 Lasse Bertelsen Klasse: 3 170/00
Total 2306/51

8 DGI Nordsjælland
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: ÅK1 198/02
96316 Michala Worm Bjørnestad Klasse: ÅK1 196/03
86979 Jørn Alfastsen Klasse: V1 195/04
105463 Jacob H. Hansen Klasse: ÅK2 194/00
60633 Claus Nielsen Klasse: 2 193/03
61712 Jørgen Andersen Klasse: V1 193/01
84218 Jacob Warrer Klasse: 2 193/00
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: UNG 192/04
62263 Lasse T. Sukstorf Klasse: 1 192/03
62466 Thomas Pedersen Klasse: 2 190/02
101754 Svend Bodilsen Klasse: V2 189/03
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: 3 179/01
- Brutto -
63972 Finn Jensen Klasse: V1 193/01
105677 Marina Bjørnestad Klasse: ÅK2 190/00
62534 Lennart Qvist Nielsen Klasse: 2 186/02
Total 2304/26

9 DGI Storstrømmen
98308 Poul-Erik Hagemann Klasse: ÅK2 200/05
53119 Jens Peter Hansen Klasse: ÅK1 199/07
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: ÅK1 199/05
111352 Jens Peter Madsen Klasse: ÅK2 197/05
53420 Johnny Johansson Klasse: V1 197/03
54808 Lisbeth Pil Klasse: V2 196/05
53091 Line N. With Klasse: 1 195/02
54958 Carsten Klich Klasse: 2 193/01
56183 Martin Frederiksen Klasse: 2 184/03
104814 Kasper Pedersen Klasse: UNG 183/03
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: UNG 181/00
53361 Sonny Winther Klasse: 3 175/00
- Brutto -
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: ÅK1 197/04
99427 Bent Christensen Klasse: V2 194/01
55178 Lars Nøhr Klasse: 3 175/00
Total 2299/39

10 DGI Sønderjylland
42336 Karin Rudebeck Klasse: V1 200/09
109680 Karl Jon Hansen Klasse: V1 199/07
44317 Birgith Rothmeier Klasse: V2 199/04
44389 William Kjær Klasse: V1 199/05
93808 Brian Popp Klasse: ÅK2 199/03
85128 Horst Clausen Klasse: ÅK1 197/04
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: 1 186/01
43002 Finn Christensen Klasse: 3 184/01
44303 Camilla Paulsen Klasse: UNG 184/04
42764 Thomas Brokholm Klasse: 2 183/00
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 181/02
44155 Morten Haa Klasse: 3 181/02
- Brutto -
111354 Torben Hansen Klasse: ÅK2 197/05
43530 Ove Østergaard Klasse: V2 197/05
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 2 177/01
Total 2292/42

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Foreningsholdsfinale, 15 m
1 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 200/13    200/011    400/24
1 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 200/09    200/015    400/24
3 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 200/12    200/011    400/23
4 55884 Martin Christensen 14-006 Næstved Skytteforening 199/15    200/015    399/30
5 15364 Arne Jensen 01-509 Ulsted Skf. 199/12    200/010    399/22
6 55908 Leif Klausen 14-006 Næstved Skytteforening 200/11    199/010    399/21
7 52601 Jette K. Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 199/07    200/010    399/17
8 80876 Ruddy Frederiksen 14-006 Næstved Skytteforening 199/06    200/007    399/13
9 56391 Elisabeth Toftvad 14-006 Næstved Skytteforening 200/13    198/009    398/22
9 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/12    198/010    398/22
11 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/11    199/008    398/19
12 109680 Karl Jon Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 198/08    200/008    398/16
13 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 198/09    200/005    398/14
14 15437 Kristine Rasmussen 01-509 Ulsted Skf. 199/06    199/006    398/12
14 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/004    398/12
14 25323 Jenny Bissø 05-940 Samsø Skytteforening 199/09    199/003    398/12
17 52603 Jes Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 200/12    197/008    397/20
18 42336 Karin Rudebeck 08-308 Vojens Skytteforening 198/08    199/010    397/18
19 44389 William Kjær 08-308 Vojens Skytteforening 197/05    200/008    397/13
20 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 199/07    197/010    396/17
21 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 198/08    198/007    396/15
22 52509 Richard Belin 09-127 Pårup Skytteforening 198/07    198/007    396/14
22 68035 Poul Kristensen 17-373 Ballerup Skf. 198/06    198/008    396/14
24 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 198/07    198/005    396/12
25 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/06    197/006    395/12
26 52625 Hans Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 198/03    196/008    394/11
27 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 196/07    197/007    393/14
27 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/07    196/007    393/14
29 15479 Frits Rasmussen 01-509 Ulsted Skf. 198/08    194/004    392/12
30 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06    198/005    392/11
31 101767 Egon Johansen 08-308 Vojens Skytteforening 196/05    196/005    392/10
32 50208 Jan Østergård Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 195/04    197/005    392/09
33 39794 Line Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 197/03    194/006    391/09
34 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 195/05    194/005    389/10
35 25369 Bjarne Andersen 05-940 Samsø Skytteforening 193/05    194/006    387/11
36 25326 Jan O Jørgensen 05-940 Samsø Skytteforening 194/05    193/005    387/10
37 15879 Kristinna Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08    194/004    386/12
38 24945 Kim Larsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 193/03    193/003    386/06
39 81936 Camilla Birch Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 190/01    195/007    385/08
40 40827 Nicolai Christensen 06-001 Ribe Skyttekreds 193/00    192/001    385/01
41 43006 Esben Egeskov Jakobsen 06-001 Ribe Skyttekreds 191/05    193/007    384/12
42 17480 Thomas Danielsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 192/03    192/004    384/07
43 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/02    191/002    384/04
44 33713 Alex Møberg 05-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02    193/008    383/10
45 50345 Signe Knudsen 09-350 Særslev Skytteforening 191/04    191/003    382/07
46 19550 Rasmus N. Fisker 04-001 Viborg Skytteforening 191/03    190/001    381/04
47 30817 Lasse Sørensen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 189/02    191/006    380/08
48 50391 Mie Petersen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03    192/002    380/05
49 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/02    187/004    379/06
50 39769 Morten Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 192/03    184/002    376/05
51 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 186/01    189/001    375/02
52 28830 Mette Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/04    186/001    372/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 39346 Jeppe Brydsø Dammark 06-072 Helle Skytteforening 193/04    197/08    390/12
2 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/05    195/06    389/11
3 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 195/05    194/05    389/10
4 48297 Astrid Steffensen 09-039 Horne Skytteforening 194/06    194/04    388/10
5 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07    191/04    386/11
6 81936 Camilla Birch Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 190/01    195/07    385/08
7 39087 Thomas Søndergaard 06-072 Helle Skytteforening 195/02    189/02    384/04
8 50345 Signe Knudsen 09-350 Særslev Skytteforening 191/04    191/03    382/07
9 55114 Sarah Garn Hansen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 191/04    191/02    382/06
10 96958 Mette Sørensen 03-011 Holstebro Skytteforening 188/03    193/04    381/07
11 87299 Mikkel Damholt Hansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 191/01    190/04    381/05
12 53381 Nicolai Henriksen 14-004 Maribo Skytteforening 191/03    190/00    381/03
13 61820 Natasja Emilie Buchholdt 11-011 Ølstykke Skytteforening 186/00    194/04    380/04
14 15879 Kristinna Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08    188/04    380/12
15 37275 Tobias Volck Hybholt 03-011 Holstebro Skytteforening 187/02    192/02    379/04
16 39534 Sarah Brylle 06-001 Ribe Skyttekreds 188/03    191/02    379/05
17 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 188/02    191/02    379/04
18 34084 Mette Nielsen 06-072 Helle Skytteforening 191/04    188/01    379/05
19 84370 Christina Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 188/01    188/01    376/02
20 84818 Maja Petersen 05-115 Grenå Skyttekreds 189/01    187/04    376/05
21 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 186/03    189/02    375/05
22 44303 Camilla Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 186/02    188/00    374/02
23 83267 Louise Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 187/04    187/01    374/05
24 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/01    185/02    373/03
24 53557 Mikkel Christiansen 09-067 Nyborg Skytteforening 188/01    185/02    373/03
26 84839 Jan Sønderstgård 14-006 Næstved Skytteforening 187/02    185/04    372/06
27 78926 Carina Stege 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 187/05    185/00    372/05
28 83204 Julie Bruun-Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 183/03    187/01    370/04
29 55168 Line P. Bertelsen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/01    184/01    369/02
30 87090 Mette Sønderstgård 14-006 Næstved Skytteforening 182/01    186/01    368/02
31 35978 Claus Søndergaard 03-011 Holstebro Skytteforening 184/01    184/00    368/01
32 11019 Simon Vissing 01-509 Ulsted Skf. 184/03    182/01    366/04
33 20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 173/02    192/04    365/06
34 95234 Mikkel Bertelsen 01-514 Vodskov Skytteforening 178/00    187/01    365/01
35 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 184/04    181/01    365/05
36 104786 Anders Jeppesen 01-514 Vodskov Skytteforening 182/01    181/00    363/01
37 92722 Mathilde Rosenkrans 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 176/01    186/03    362/04
38 73324 Peter Sigsgård 01-514 Vodskov Skytteforening 176/01    186/02    362/03
39 96690 Hans Fabricius-Rahbek 17-037 Tuse Skytteforening 179/01    182/01    361/02
40 79949 Mathias Nielsen 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 183/02    178/02    361/04
41 80781 Casper Krogh Frydkjær 01-509 Ulsted Skf. 176/00    184/00    360/00
42 96977 Sara Bloch 02-003 Sjørring Skytteforening 179/02    180/00    359/02
43 28188 Steffan Hasager 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 179/00    177/01    356/01
44 81858 Magnus Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 176/01    178/00    354/01
45 79491 Andreas Lausten 04-033 Skals Skytteforening 169/00    167/01    336/01
46 55163 Louise Nøhr 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 163/00    165/00    328/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 35128 Rene Kristiansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/07    198/09    396/16
2 31260 Rikke Mæng 04-062 Aulum Skytteforening 195/03    198/06    393/09
3 26495 Steffen Halfdan Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/03    197/11    393/14
4 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/06    195/09    393/15
5 24945 Kim Larsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 193/03    199/03    392/06
6 50208 Jan Østergård Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 195/04    197/05    392/09
7 30976 Alexander Helleskov 03-028 Trehøje Skytteforening 195/04    196/05    391/09
8 20230 Charlotte Jakobsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/08    195/05    391/13
9 39794 Line Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 197/03    194/06    391/09
10 41245 Charlotte Dahl 06-010 Esbjerg Skyttekreds 194/04    196/06    390/10
11 17480 Thomas Danielsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 192/03    195/04    387/07
12 53091 Line N. With 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/00    195/04    387/04
13 54958 Carsten Klich 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/02    193/06    387/08
14 52567 Lars Sørensen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 195/08    191/06    386/14
15 40827 Nicolai Christensen 06-001 Ribe Skyttekreds 193/00    192/01    385/01
16 43006 Esben Egeskov Jakobsen 06-001 Ribe Skyttekreds 191/05    193/07    384/12
17 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 192/05    192/03    384/08
18 38978 Søren Abildgaard Kristensen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 193/05    191/05    384/10
19 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/02    191/02    384/04
20 34185 Thomas Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/04    190/02    384/06
21 33713 Alex Møberg 05-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02    193/08    383/10
22 55133 Peter Hansen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 188/03    194/05    382/08
23 34194 Sune Bjerg 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 190/02    192/04    382/06
24 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 191/03    191/04    382/07
25 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/02    190/02    382/04
26 57295 Poul Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 191/06    190/01    381/07
27 19550 Rasmus N. Fisker 04-001 Viborg Skytteforening 191/03    190/01    381/04
28 62454 Allan J. Asmussen 11-003 Frederikssund IF 1864 187/02    193/07    380/09
29 50391 Mie Petersen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03    192/02    380/05
30 30817 Lasse Sørensen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 189/02    191/06    380/08
31 17365 Camilla Chemnitz Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 189/03    191/04    380/07
32 46934 Rasmus M Hansen 09-095 Svendborg Skyttekreds 189/01    191/03    380/04
33 24825 Jane Sønnichsen 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 190/03    190/05    380/08
34 25849 Helene K. D. Sørensen 05-922 Beder-Malling Skytteforening 190/00    190/02    380/02
35 87889 Camilla K. Frydkjær 01-501 Aalborg Skyttekreds 191/04    189/03    380/07
36 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04    190/03    379/07
37 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/04    189/03    379/07
38 19126 Tage Grubbe Andersen 04-033 Skals Skytteforening 191/05    188/04    379/09
39 25955 Nanna Westby 17-373 Ballerup Skf. 190/00    188/04    378/04
40 14878 Andy Petersen 01-513 Vester Hassing Skf. 191/04    187/03    378/07
41 60633 Claus Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 187/02    190/06    377/08
42 60027 Martin Petersen 06-001 Ribe Skyttekreds 189/01    188/03    377/04
43 70271 Ib V Hansen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 189/03    188/01    377/04
44 25639 Carsten Hauge 05-922 Beder-Malling Skytteforening 187/04    189/03    376/07
45 71047 Søren Rask Petersen 11-003 Frederikssund IF 1864 188/01    188/01    376/02
46 39769 Morten Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 192/03    184/02    376/05
47 28830 Mette Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/04    189/01    375/05
48 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 186/01    189/01    375/02
49 43003 Eva E Rasmussen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 187/02    188/02    375/04
50 65567 Jan Michael Rasmussen 11-040 Dauglykke Skytteforening 189/04    186/00    375/04
51 15776 Stefan Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/01    186/02    374/03
52 46704 Knud Hansen 09-098 Sødinge Skytteforening 185/02    187/04    372/06
53 17356 Gitte Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 185/02    185/01    370/03
54 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/01    184/01    370/02
55 62534 Lennart Qvist Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 183/00    186/01    369/01
56 90251 Jens. V. Henriksen 14-014 Holmegaard Skytteforening 183/00    185/01    368/01
57 43374 Allan Clausen 04-011 Skive Skytteforening 183/00    184/01    367/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 42764 Thomas Brokholm 08-367 Sønderborg Skyttekreds 188/02    191/03    379/05
2 56183 Martin Frederiksen 14-006 Næstved Skytteforening 191/02    188/03    379/05
3 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/01    189/02    377/03
4 62466 Thomas Pedersen 11-008 Jørlunde Skytteforening 190/05    187/03    377/08
5 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 184/04    192/03    376/07
6 29739 Martin Jakobsen 03-028 Trehøje Skytteforening 186/02    188/02    374/04
7 62229 Mette T. Sukstorf 11-007 Stenløse Skytteforening 186/02    188/00    374/02
8 43051 Betina P. Sørensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 185/02    188/05    373/07
9 18427 Christian Chemnitz Lyngaa 05-101 Randers Skyttekreds 187/02    186/03    373/05
10 53431 Ib Henriksen 14-004 Maribo Skytteforening 187/01    186/00    373/01
11 61795 Peter Hørdum Jæger 11-011 Ølstykke Skytteforening 188/03    185/02    373/05
12 33187 Mette Rasmussen 07-127 Brande Skytteforening 185/02    187/01    372/03
13 100258 Regin Gaarsmand 13-302 Akademisk Skytteforening 186/03    186/02    372/05
14 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 186/00    186/02    372/02
15 84218 Jacob Warrer 11-043 Værløse Skytteforening 187/02    185/02    372/04
16 25297 Lasse Bertelsen 05-940 Samsø Skytteforening 186/01    185/02    371/03
17 56375 Jesper Gerner Malmborg 14-014 Holmegaard Skytteforening 181/00    189/01    370/01
18 48314 Anders Hansen 09-039 Horne Skytteforening 182/00    188/01    370/01
19 20009 Jens Bo Laursen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 184/01    186/02    370/03
20 20732 Anders Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 183/03    186/01    369/04
21 34010 Malene Ebbesen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 185/03    184/03    369/06
22 43337 Poul Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 184/03    184/04    368/07
23 43002 Finn Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 185/01    183/01    368/02
24 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/00    183/01    368/01
25 64800 Freyja G. Larsen 13-302 Akademisk Skytteforening 183/01    184/02    367/03
26 43346 Marianne Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 184/01    183/01    367/02
27 65841 Jan Holm-Larsen 11-040 Dauglykke Skytteforening 187/03    179/00    366/03
28 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 182/03    183/00    365/03
29 43365 Henning Sørensen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 183/01    182/01    365/02
30 55178 Lars Nøhr 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 183/01    182/00    365/01
31 17339 Preben Chemnitz Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 183/02    180/00    363/02
32 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 178/01    183/02    361/03
33 15859 Mads Sigsgaard 01-514 Vodskov Skytteforening 181/02    180/01    361/03
34 18560 Alex Toft 05-101 Randers Skyttekreds 182/01    178/00    360/01
35 35880 Martin Holst Nørmark 03-026 Ulfborg Bys Skytteforening 176/01    183/01    359/02
36 69290 Benny Munk 13-343 Hvidovre Skyttekreds 181/00    178/00    359/00
37 31359 Bent Mæng 04-062 Aulum Skytteforening 181/00    177/00    358/00
38 105689 Niclas Jensen 13-408 Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub 175/00    181/01    356/01
39 44018 Johan Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 176/02    180/01    356/03
40 31082 Lise-Lotte Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 178/00    178/00    356/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 53361 Sonny Winther 14-004 Maribo Skytteforening 186/03    193/01    379/04
2 15632 Flemming Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 183/00    184/01    367/01
3 55915 Lasse R. Pedersen 14-006 Næstved Skytteforening 184/01    181/02    365/03
4 64579 Thomas Møllegaard 11-035 Helsinge Skytte- & IF 177/01    185/02    362/03
5 81045 Thomas Holm Pedersen 04-001 Viborg Skytteforening 179/01    183/01    362/02
6 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/02    175/01    361/03
7 97938 Jesper Skovgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00    182/01    360/01
8 33287 Jesper Moesgård 07-127 Brande Skytteforening 181/01    179/01    360/02
9 43011 Erik Thomsen 08-362 Sundeved Skytteforening 178/00    181/00    359/00
10 56781 Jeanett Jespersen 14-040 Kongsted Skytteforening 179/01    180/03    359/04
11 30082 Mireielle Bredal 04-083 Hem Skytteforening 180/02    179/00    359/02
12 22580 Henrik Pedersen 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00    179/00    359/00
13 54142 Karen Lolle 14-005 Væggerløse Skytteforening 180/00    178/01    358/01
14 55698 Karsten Larsen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 179/00    178/01    357/01
15 96896 Pia Jensen 05-115 Grenå Skyttekreds 180/01    177/02    357/03
16 15368 Anna-Maria Thierry Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 178/00    178/01    356/01
17 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 178/00    178/00    356/00
18 63334 Henrik Andersen 11-055 Blovstrød SG&I 179/02    177/00    356/02
19 27947 Jørn Jensen 04-083 Hem Skytteforening 175/00    180/02    355/02
20 93636 Lars Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 176/00    179/01    355/01
21 91585 Ann-Britt Overgaard 06-001 Ribe Skyttekreds 172/00    182/01    354/01
22 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 174/00    178/01    352/01
23 47642 Gitte Storm 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 177/00    172/00    349/00
24 39271 Lars Søndergård 06-072 Helle Skytteforening 171/01    177/01    348/02
25 23028 Bo Petersen 05-118 Lyngby Skyttekreds 172/00    176/00    348/00
26 39648 Ebbe Thyssen 08-215 Sparta Idrætsforening 160/00    177/02    337/02
27 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 168/01    168/00    336/01
28 65585 Gertrud Skyt Høj 13-302 Akademisk Skytteforening 146/00    182/01    328/01
29 113125 Bjarke Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 160/00    154/00    314/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 200/13    200/11    400/24
2 18344 Finn Dollerup 05-903 VFB Århus Skyttelaug 199/11    200/11    399/22
3 109680 Karl Jon Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 198/08    200/08    398/16
4 44463 Kristian R. Petersen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/11    199/14    398/25
5 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/11    199/08    398/19
6 61211 Bente K. Rasmussen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 199/07    199/09    398/16
7 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/04    398/12
8 25323 Jenny Bissø 05-940 Samsø Skytteforening 199/09    199/03    398/12
9 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/12    198/10    398/22
10 39827 Jens Nygaard 06-001 Ribe Skyttekreds 200/15    198/07    398/22
11 44389 William Kjær 08-308 Vojens Skytteforening 197/05    200/08    397/13
12 15404 Ole M. Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 197/04    200/08    397/12
13 42336 Karin Rudebeck 08-308 Vojens Skytteforening 198/08    199/10    397/18
14 53420 Johnny Johansson 14-004 Maribo Skytteforening 198/06    199/07    397/13
15 34764 Olaf Kurth Jensen 07-456 Vejle Skytteforening 198/07    199/06    397/13
16 63950 Jørgen Simonsen 11-025 Melby Skytteforening 198/09    198/08    396/17
17 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 198/08    198/07    396/15
18 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 199/07    197/10    396/17
19 54116 Ole Ebbe 14-005 Væggerløse Skytteforening 199/10    197/05    396/15
20 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/05    199/09    395/14
21 96287 Karsten Knudsen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 196/05    199/07    395/12
22 54113 Poul Erik Hansen 14-005 Væggerløse Skytteforening 197/08    198/09    395/17
23 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 197/07    198/08    395/15
24 61302 Ulla Madsen 15-006 NyVest Skytteforening 198/09    197/04    395/13
25 62500 Ole Olsen 11-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 198/05    197/05    395/10
26 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 200/09    195/07    395/16
27 64302 Jens Bengtson 11-025 Melby Skytteforening 197/06    197/07    394/13
28 44317 Birgith Rothmeier 08-302 Haderslev Skyttekreds 198/05    196/06    394/11
29 29126 Bent Olesen 02-003 Sjørring Skytteforening 198/03    196/06    394/09
30 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 196/07    197/07    393/14
31 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 11-035 Helsinge Skytte- & IF 196/06    197/04    393/10
32 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/07    196/07    393/14
33 33325 Hans Jensen 07-127 Brande Skytteforening 198/10    195/05    393/15
34 54902 Hans Pil 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/04    198/09    392/13
35 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06    198/05    392/11
36 47126 Flemming Larsen 09-095 Svendborg Skyttekreds 195/03    197/09    392/12
37 80544 Paul Landsfeldt 07-103 Ammitsbøl SG&I 195/04    197/07    392/11
38 56284 Benny Christiansen 14-040 Kongsted Skytteforening 195/06    197/05    392/11
39 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/03    196/09    392/12
40 101767 Egon Johansen 08-308 Vojens Skytteforening 196/05    196/05    392/10
41 62319 Jens Erik Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 197/06    195/06    392/12
42 62169 Steen Møller 11-003 Frederikssund IF 1864 197/03    195/05    392/08
43 61310 Svend E. Pihl 15-006 NyVest Skytteforening 198/08    194/02    392/10
44 16498 Frede Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/06    196/08    391/14
45 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06    196/07    391/13
46 54808 Lisbeth Pil 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/08    196/05    391/13
47 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/05    196/06    391/11
48 106337 Kim Bønsdorff Munkholm 05-115 Grenå Skyttekreds 196/05    195/07    391/12
49 23019 Henning Andersen 05-118 Lyngby Skyttekreds 196/03    195/06    391/09
50 71763 Viggo Jørgensen 11-028 Græsted Skytteforening 197/06    194/06    391/12
51 61287 Bent Nielsen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 199/10    192/07    391/17
52 93044 Bjarne R. Rye Nielsen 11-025 Melby Skytteforening 192/04    197/07    389/11
53 29045 Erik Reinbach Hansen 02-003 Sjørring Skytteforening 192/04    196/06    388/10
54 93637 Bent Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 192/03    196/06    388/09
55 101689 Hans Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 190/03    197/03    387/06
56 25369 Bjarne Andersen 05-940 Samsø Skytteforening 193/05    194/06    387/11
57 25326 Jan O Jørgensen 05-940 Samsø Skytteforening 194/05    193/05    387/10
58 108036 Palle Gytkjær 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/03    193/04    386/07
59 83010 Erik Dall 08-367 Sønderborg Skyttekreds 195/04    191/02    386/06
60 54509 Knud Holse 14-022 Vestfalster Skytteforening 193/04    192/03    385/07

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 59402 Torben Kaalund-Ram 17-074 Gimlinge SG&I 198/06    198/05    396/11
2 57006 Kristian Ebbensgaard 17-371 Herfølge Skf. 198/06    196/07    394/13
3 56090 Bjarne Christensen 14-006 Næstved Skytteforening 198/05    195/06    393/11
4 34700 Else Marie Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/06    196/07    389/13
5 58230 Hans Rubi Klausen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/03    196/05    388/08
6 35795 Aksel Ebbesen 07-207 Fredericia Skytteforening 194/05    194/05    388/10
7 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 193/03    194/06    387/09
7 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 193/03    194/06    387/09
9 60680 Steffen Nicolaisen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/04    194/03    387/07
10 69502 Birger Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/05    193/05    387/10
11 39276 Laila Højgaard 06-014 Tistrup Skytteforening 192/06    194/04    386/10
12 99427 Bent Christensen 14-040 Kongsted Skytteforening 192/03    194/06    386/09
13 39825 Jens Laursen 06-001 Ribe Skyttekreds 195/04    191/02    386/06
14 105825 Manfred Meier 06-001 Ribe Skyttekreds 189/02    196/02    385/04
15 54678 Tage Jensen 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 190/01    195/07    385/08
16 46500 Henning Frederiksen 09-072 Ollerup Skytteforening 191/07    194/04    385/11
17 88651 Lise Sørensen 08-308 Vojens Skytteforening 192/03    193/06    385/09
18 63188 Jørgen Christian Petersen 11-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 192/06    193/01    385/07
19 23760 Ejner Jørgensen 05-115 Grenå Skyttekreds 193/06    192/02    385/08
20 64725 Knud Børge Jensen 11-028 Græsted Skytteforening 194/05    191/06    385/11
21 54814 Leif Hansen 14-005 Væggerløse Skytteforening 194/01    191/01    385/02
22 54172 Preben Grubbe 14-005 Væggerløse Skytteforening 190/03    194/05    384/08
23 54180 Finn Munksbo 14-005 Væggerløse Skytteforening 191/05    193/07    384/12
24 54168 Allan Bruun 14-005 Væggerløse Skytteforening 191/04    193/04    384/08
25 20390 Kresten Kristensen 07-007 Østbirk Skytteforening 191/01    193/05    384/06
26 16554 Poul Nørgaard 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/03    192/06    384/09
27 54928 Erik Andrè 14-005 Væggerløse Skytteforening 191/03    191/05    382/08
28 101592 Elly Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 192/01    189/01    381/02
29 32297 Leif Seiersen 04-055 Tjørring Idrætsforening 190/02    190/04    380/06
30 28851 Maren B. Pedersen 02-003 Sjørring Skytteforening 191/03    189/02    380/05
31 61298 Vilmer Jensen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 189/01    190/00    379/01
32 53229 Kaj Pedersen 14-004 Maribo Skytteforening 188/01    190/02    378/03
33 28158 Kurt Thomsen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 191/04    187/02    378/06
34 88375 Tonny Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 190/04    187/02    377/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 191/04    195/06    386/10
2 92714 Stig Stendrup 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/04    193/04    386/08
3 112494 Frank Skårup 02-003 Sjørring Skytteforening 189/02    192/06    381/08
4 107850 Erik Søgård Hansen 04-103 Roslev Skytteforening 192/04    189/02    381/06
5 94293 Kaj Sørensen 04-083 Hem Skytteforening 191/05    189/03    380/08
6 88831 Erik Olesen 06-030 Alslev Skytteforening 189/01    190/02    379/03
7 56739 Poul Madsen 14-040 Kongsted Skytteforening 187/02    189/03    376/05
8 56448 Knud Nielsen 14-040 Kongsted Skytteforening 189/04    185/04    374/08
9 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 189/01    185/02    374/03
10 32444 Jørgen Jensen 04-055 Tjørring Idrætsforening 188/02    182/03    370/05
11 107968 John A. Stæckmann 04-103 Roslev Skytteforening 184/02    185/00    369/02
12 111025 Elmer Rasmussen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 175/00    186/03    361/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 81415 Stefan Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 200/09    200/15    400/24
2 17990 Marcus Ranch Rasmussen 05-101 Randers Skyttekreds 200/10    200/13    400/23
3 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 200/12    200/11    400/23
4 110288 John Madsen 07-222 Gadbjerg Skytteforening 200/07    200/13    400/20
5 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 200/07    200/10    400/17
6 55884 Martin Christensen 14-006 Næstved Skytteforening 199/15    200/15    399/30
7 59247 Simone Skov 17-003 Korsør Skytteforening 199/10    200/15    399/25
8 15364 Arne Jensen 01-509 Ulsted Skf. 199/12    200/10    399/22
9 13379 Karsten Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/10    200/10    399/20
9 40207 Ida Søby Fogh 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 199/10    200/10    399/20
11 49818 Randi Christensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/09    200/10    399/19
12 88434 Michael Petersen 05-115 Grenå Skyttekreds 199/07    200/11    399/18
13 27027 Michelle A. Thomassen 02-029 Bjergby SGI&U 199/05    200/12    399/17
14 52601 Jette K. Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 199/07    200/10    399/17
15 20931 Randi Vejlgård 07-004 Glud Skytteforening 199/09    200/08    399/17
16 80876 Ruddy Frederiksen 14-006 Næstved Skytteforening 199/06    200/07    399/13
17 93481 Anna Thrane 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/12    199/13    399/25
18 39795 Lene Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 200/11    199/13    399/24
19 55908 Leif Klausen 14-006 Næstved Skytteforening 200/11    199/10    399/21
20 53865 Belinda B. Nielsen 14-008 Ravnsborg Skytteforening 200/10    199/10    399/20
21 23027 Brit Henriksen 05-118 Lyngby Skyttekreds 200/07    199/12    399/19
22 35001 Jan Ryholl 07-456 Vejle Skytteforening 200/09    199/07    399/16
22 84054 Camilla Anna Kristiansen 14-006 Næstved Skytteforening 200/09    199/07    399/16
24 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 198/08    200/10    398/18
25 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 198/09    200/05    398/14
26 35506 Lars Kring Mortensen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/11    199/13    398/24
27 85128 Horst Clausen 08-363 Broagerlands Skytteforening 199/10    199/07    398/17
28 74614 Mette Nordsted 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 199/09    199/06    398/15
29 87498 Benjamin Schou Thomsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/11    199/04    398/15
30 15437 Kristine Rasmussen 01-509 Ulsted Skf. 199/06    199/06    398/12
31 56391 Elisabeth Toftvad 14-006 Næstved Skytteforening 200/13    198/09    398/22
32 84635 Hans Jørgen Nissen 08-363 Broagerlands Skytteforening 200/10    198/08    398/18
33 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/05    198/07    398/12
34 23394 Simon Jørgensen 05-115 Grenå Skyttekreds 200/03    198/06    398/09
35 40983 Else Jensen 06-001 Ribe Skyttekreds 197/10    200/13    397/23
36 53723 Mikkel Villadsen 14-008 Ravnsborg Skytteforening 197/08    200/13    397/21
37 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/07    200/07    397/14
38 53644 Miriam K. Nielsen 14-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    199/09    397/18
39 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 198/09    199/07    397/16
40 96316 Michala Worm Bjørnestad 11-003 Frederikssund IF 1864 198/06    199/09    397/15
41 111354 Torben Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 198/06    199/07    397/13
42 69524 Sanne Kjær 17-302 Gundsølille SG&I 198/08    199/04    397/12
43 39980 Yvonne Rosenlund 06-006 Bramming Skytteforening 198/06    199/05    397/11
44 20794 Kenneth Busk 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/07    198/06    397/13
45 63955 Gitte Thomsen 11-025 Melby Skytteforening 199/06    198/05    397/11
46 88866 Matias Juellund 01-508 Skørping Skytteforening 199/03    198/07    397/10
47 52603 Jes Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 200/12    197/08    397/20
48 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/05    199/10    396/15
49 75687 Lars S. Pedersen 07-456 Vejle Skytteforening 197/09    199/05    396/14
50 93946 Jan Oppermann 17-003 Korsør Skytteforening 197/04    199/09    396/13
51 58809 Hanne Hesselberg 17-003 Korsør Skytteforening 198/13    198/07    396/20
52 87121 Helle Bang 08-215 Sparta Idrætsforening 198/05    198/12    396/17
53 87542 Claus Frederiksen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/08    198/09    396/17
54 92106 Anders Rosenkrans 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/07    198/09    396/16
55 68035 Poul Kristensen 17-373 Ballerup Skf. 198/06    198/08    396/14
56 52509 Richard Belin 09-127 Pårup Skytteforening 198/07    198/07    396/14
57 23015 Janni Tonnesen 05-118 Lyngby Skyttekreds 198/08    198/06    396/14
58 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 198/07    198/05    396/12
59 91949 Allan Baunsgaard 07-127 Brande Skytteforening 198/06    198/05    396/11
60 53119 Jens Peter Hansen 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/07    197/07    396/14
61 35742 Bo G. Madsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/09    196/09    396/18
62 39983 Verner Fogh 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 200/07    196/05    396/12
63 39981 Villy Fogh 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 196/07    199/05    395/12
64 35073 Bo Laursen 07-456 Vejle Skytteforening 198/10    197/09    395/19
65 95494 Arne Lægaard 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/05    197/06    395/11
66 21417 Morten Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 198/07    197/03    395/10
67 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/09    196/06    395/15
68 61314 Susanne Pihl 15-006 NyVest Skytteforening 200/13    195/05    395/18
69 34879 Peter Tørslev 07-456 Vejle Skytteforening 194/05    200/08    394/13
70 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 194/06    200/07    394/13
71 22902 Tina Krarup 05-118 Lyngby Skyttekreds 196/05    198/08    394/13
72 32510 Jesper Meyhoff 04-055 Tjørring Idrætsforening 197/06    197/04    394/10
73 15599 Mette Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 197/05    197/03    394/08
74 61483 Lene Pihl 15-006 NyVest Skytteforening 198/08    196/06    394/14
75 91840 Jimmi Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 198/09    196/05    394/14
76 52625 Hans Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 198/03    196/08    394/11
77 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 199/10    195/07    394/17
78 54774 Max Pil 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/10    195/03    394/13
79 18504 Anny Toft 05-101 Randers Skyttekreds 194/05    199/12    393/17
80 106880 Jens Ørts 03-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/07    197/08    393/15
81 96548 Rasmus Vej 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/04    197/05    393/09
82 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 196/01    197/07    393/08
83 39291 Kim Dammark 06-072 Helle Skytteforening 198/06    195/08    393/14
84 58805 Inge Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/08    195/06    393/14
85 62507 Morten Olsen 11-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 198/08    195/05    393/13
86 20092 Morten Hansen 07-007 Østbirk Skytteforening 198/05    195/05    393/10
87 57183 Rikke Larsen 17-011 Højby Skytteforening 199/07    194/07    393/14
88 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 194/03    198/06    392/09
89 106628 Kim Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 195/05    197/09    392/14
89 98796 Thomas Martinsen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 195/05    197/09    392/14
91 13407 Jens Arne Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/08    197/03    392/11
92 88229 Christian Frost 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08    196/09    392/17
93 87497 Jørgen Thomsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/09    196/06    392/15
94 96425 Henning Worm 11-003 Frederikssund IF 1864 197/07    195/05    392/12
95 98621 Jørgen Balzer 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 197/08    195/03    392/11
96 15479 Frits Rasmussen 01-509 Ulsted Skf. 198/08    194/04    392/12
97 92975 Gert M. Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 192/02    199/06    391/08
98 108059 Morten Kongensgaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/02    198/03    391/05
99 53523 Annette Munkbøl 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/07    197/06    391/13
100 43382 Kristina Lykke Schnuchel 08-343 Grænseegnens Skytteforening 195/03    196/05    391/08
101 80671 Maybritt Lynggaard 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 195/06    196/02    391/08
102 13483 Bodil Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/04    195/09    391/13
103 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/04    195/06    391/10
104 98509 Michael Linde Bentzen 11-003 Frederikssund IF 1864 197/10    194/05    391/15
105 84055 Torben Kristiansen 14-108 Lundby og Omegns Skytteforening 198/04    193/07    391/11
106 99370 Brian Jensen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/06    195/08    390/14
107 39630 Henrik Bentsen 08-215 Sparta Idrætsforening 195/05    195/04    390/09
108 102415 Jens Nielsen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/03    194/07    390/10
109 84091 Kenneth Clausen 08-363 Broagerlands Skytteforening 197/03    193/07    390/10
110 23018 Inge Petersen 05-118 Lyngby Skyttekreds 197/07    193/03    390/10
111 60621 Henrik Zabel 17-302 Gundsølille SG&I 197/04    193/04    390/08
112 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 192/04    197/07    389/11
113 93584 Anders Jensen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/02    197/06    389/08
114 44135 Pernille Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 194/04    195/06    389/10
115 35895 Lene F. Høegsberg 03-011 Holstebro Skytteforening 194/06    195/04    389/10
116 56017 Henrik Pedersen 14-006 Næstved Skytteforening 195/05    194/03    389/08
117 84412 Per Brylle 08-215 Sparta Idrætsforening 196/08    193/05    389/13
118 60345 Casper Christensen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/08    193/06    388/14
119 97390 Karl-Aage Kidmose 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/09    193/04    388/13
120 82605 Lise Schäffer 02-003 Sjørring Skytteforening 195/06    193/04    388/10
121 26939 Ejvind M. Jensen 02-029 Bjergby SGI&U 196/06    191/02    387/08
122 88274 Laila Mikkelsen 02-029 Bjergby SGI&U 193/04    193/05    386/09
123 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 191/05    194/05    385/10
124 83255 Kristian Bak Pedersen 02-029 Bjergby SGI&U 194/04    191/03    385/07
125 100603 Jens Sten Knudsen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/07    190/01    385/08
126 87643 Torben Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 189/02    194/05    383/07
127 94338 Ryan Mikkelsen 02-029 Bjergby SGI&U 189/01    191/04    380/05
128 101326 Kent Hougaard 07-007 Østbirk Skytteforening 190/02    189/03    379/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 67400 Stefan Rosenberg 13-351 Kastrup Tårnby Skytteforening 199/10    197/07    396/17
2 21682 Jeanne Sellerup 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 200/08    195/06    395/14
3 107727 Allan Toft 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 198/08    196/06    394/14
4 112903 Carsten Waldhauer 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 194/08    199/08    393/16
5 99519 Preben Schou 08-308 Vojens Skytteforening 195/05    197/07    392/12
6 111899 Thomas Høvelskov 11-055 Blovstrød SG&I 195/04    197/05    392/09
7 25177 John Lund Christensen 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/08    195/04    392/12
8 34696 Hans Jørgen Nielsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/08    197/05    391/13
9 103028 Steen Ibsen 07-207 Fredericia Skytteforening 195/05    196/04    391/09
10 104699 Henning Pries 11-035 Helsinge Skytte- & IF 196/09    195/06    391/15
11 102458 Henrik Hansen 14-044 Faxe Skytteforening 196/05    195/09    391/14
12 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 192/03    198/08    390/11
13 86713 Kim Bo Nielsen 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 194/05    196/04    390/09
14 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 194/03    196/01    390/04
15 111352 Jens Peter Madsen 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/03    195/05    390/08
16 106639 Jesper Mikkelsen 07-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 193/05    196/03    389/08
17 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 194/05    195/03    389/08
18 114779 Linda Bech Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 195/04    194/06    389/10
19 104195 Helle R. Jacobsen 17-333 Hvalsø Skf. 195/05    194/05    389/10
20 103972 Mikael Henrik Jensen 11-035 Helsinge Skytte- & IF 195/03    194/04    389/07
21 43067 Anders Ottobrøker 08-362 Sundeved Skytteforening 197/06    192/03    389/09
22 110497 Jesper Haugstrup 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/05    194/05    388/10
23 107099 Dan Lassen 08-308 Vojens Skytteforening 192/03    195/04    387/07
24 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/06    190/05    387/11
25 42128 Peter Ebsen 08-327 Toftlund Skytteforening 192/04    194/04    386/08
26 110909 Carsten Mikkelsen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 195/04    191/05    386/09
27 107643 Allan G. Nielsen 04-033 Skals Skytteforening 192/03    193/03    385/06
28 104819 Gert Pinnerup Jensen 04-055 Tjørring Idrætsforening 194/09    191/04    385/13
29 36616 Henry Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 194/04    191/02    385/06
30 33314 Hilda Skjøth 07-127 Brande Skytteforening 194/04    191/01    385/05
31 111089 sanne Mattsson 15-006 NyVest Skytteforening 195/04    190/04    385/08
32 100008 Henrik Olesen 06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening 189/02    195/02    384/04
33 32646 Hans G. Christensen 04-055 Tjørring Idrætsforening 193/06    191/04    384/10
34 100697 Tanja Hyldig Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/01    195/04    383/05
35 39626 Ingrid Lassen 08-215 Sparta Idrætsforening 191/05    192/01    383/06
36 55657 Bøje Nielsen 14-108 Lundby og Omegns Skytteforening 191/01    192/04    383/05
37 33382 Birgit Moesgaard 07-127 Brande Skytteforening 191/04    192/01    383/05
38 107892 Søren Peter Jørgensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/03    189/03    383/06
39 105463 Jacob H. Hansen 11-003 Frederikssund IF 1864 187/02    195/04    382/06
40 27033 Mathias Mikkelsen 02-029 Bjergby SGI&U 189/03    193/04    382/07
41 110429 Hanne Brasen 04-103 Roslev Skytteforening 189/00    193/04    382/04
42 105678 Kurt Pedersen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/07    189/01    382/08
43 111110 Benny Holst 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/05    190/02    381/07
44 111415 Andrew James Sargent 11-035 Helsinge Skytte- & IF 189/03    190/05    379/08
45 56316 Per Lund Pedersen 14-014 Holmegaard Skytteforening 186/01    192/04    378/05
46 93379 Aage Mortensgaard 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 186/02    192/02    378/04
47 112426 Lisbeth Christensen 08-327 Toftlund Skytteforening 188/02    189/04    377/06
48 42970 Henrik Autzen 08-367 Sønderborg Skyttekreds 188/04    189/01    377/05
49 43359 Jytte Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 187/03    189/03    376/06
50 55109 Stefan Rasmussen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 185/01    190/01    375/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 19871 Michael Vistesen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 198/07    199/08    397/15
2 113650 André Hougesen 11-011 Ølstykke Skytteforening 194/01    196/03    390/04
3 113106 Per Stigaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 197/06    193/04    390/10
4 113348 Michael F. Lauritzen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 197/04    193/03    390/07
5 61580 Carsten Christensen 15-006 NyVest Skytteforening 195/06    193/06    388/12
6 109338 Jens Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/01    195/03    385/04
7 112653 Dorte Hansen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/07    192/04    383/11
8 31748 Carsten H. Andersen 03-026 Ulfborg Bys Skytteforening 188/01    194/03    382/04
9 113124 Lene Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/01    190/02    382/03
10 113903 Tom E. Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 193/03    189/02    382/05
11 19899 John Madsen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 189/04    191/03    380/07
12 115847 Søren Juul Møller 11-055 Blovstrød SG&I 189/03    191/03    380/06
13 92288 Anders Danielsen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 190/04    190/06    380/10
14 99282 Niels Lauge Hermansen 14-108 Lundby og Omegns Skytteforening 191/02    189/02    380/04
15 90819 Anita Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 192/04    188/04    380/08
16 100406 Karin Kraft 09-039 Horne Skytteforening 188/03    189/02    377/05
17 97250 Hanni Skjøth 06-020 Holsted Skyttekreds 191/05    186/02    377/07
18 112325 Dorthe Vanggaard 09-310 Otterup Skytteforening 188/01    188/03    376/04
19 101662 Rasmus Svendson 05-115 Grenå Skyttekreds 192/04    184/02    376/06
20 112486 Klaus Kristensen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 189/05    184/01    373/06
21 107530 Flemming G Nielsen 04-083 Hem Skytteforening 187/04    181/01    368/05
22 111827 Reidar Hansen 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/03    184/03    367/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 195/05
3 39087 Thomas Søndergaard 06-072 Helle Skytteforening 195/02
4 48297 Astrid Steffensen 09-039 Horne Skytteforening 194/06
5 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/05
6 39346 Jeppe Brydsø Dammark 06-072 Helle Skytteforening 193/04
7 15879 Kristinna Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08
8 34084 Mette Nielsen 06-072 Helle Skytteforening 191/04
8 50345 Signe Knudsen 09-350 Særslev Skytteforening 191/04
8 55114 Sarah Garn Hansen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 191/04
11 53381 Nicolai Henriksen 14-004 Maribo Skytteforening 191/03
12 85583 Jessica Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 191/02
13 87299 Mikkel Damholt Hansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 191/01
14 81936 Camilla Birch Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 190/01
15 75222 Mads Hansen 17-373 Ballerup Skf. 189/04
15 83921 Kenneth Sieck 17-003 Korsør Skytteforening 189/04
17 28245 Louise Madsen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 189/02
18 84818 Maja Petersen 05-115 Grenå Skyttekreds 189/01
19 31062 Matias Faurbye Pedersen 04-001 Viborg Skytteforening 188/03
19 39534 Sarah Brylle 06-001 Ribe Skyttekreds 188/03
19 96958 Mette Sørensen 03-011 Holstebro Skytteforening 188/03
22 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 188/02
23 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/01
23 53557 Mikkel Christiansen 09-067 Nyborg Skytteforening 188/01
23 84370 Christina Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 188/01
26 78926 Carina Stege 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 187/05
27 83267 Louise Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 187/04
28 37275 Tobias Volck Hybholt 03-011 Holstebro Skytteforening 187/02
28 84839 Jan Sønderstgård 14-006 Næstved Skytteforening 187/02
30 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 186/03
31 44303 Camilla Paulsen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 186/02
32 61820 Natasja Emilie Buchholdt 11-011 Ølstykke Skytteforening 186/00
33 85479 Niklas Schumacher 04-098 Karup Skytteforening af 1889 185/03
34 55168 Line P. Bertelsen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/01
35 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 184/04
36 11019 Simon Vissing 01-509 Ulsted Skf. 184/03
37 35978 Claus Søndergaard 03-011 Holstebro Skytteforening 184/01
38 83204 Julie Bruun-Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 183/03
39 79949 Mathias Nielsen 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 183/02
40 85989 Mathias Engelst 02-023 Karby Skyttekreds 182/02
41 104786 Anders Jeppesen 01-514 Vodskov Skytteforening 182/01
41 63366 Christopher Brix Sivertsen 11-055 Blovstrød SG&I 182/01
41 87090 Mette Sønderstgård 14-006 Næstved Skytteforening 182/01
44 42869 Mathias Iversen 08-367 Sønderborg Skyttekreds 179/02
44 96977 Sara Bloch 02-003 Sjørring Skytteforening 179/02
46 96690 Hans Fabricius-Rahbek 17-037 Tuse Skytteforening 179/01
47 28188 Steffan Hasager 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 179/00
48 42805 Rasmus Dall 08-367 Sønderborg Skyttekreds 178/02
49 95234 Mikkel Bertelsen 01-514 Vodskov Skytteforening 178/00
50 73324 Peter Sigsgård 01-514 Vodskov Skytteforening 176/01
50 81858 Magnus Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 176/01
50 92722 Mathilde Rosenkrans 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 176/01
53 80781 Casper Krogh Frydkjær 01-509 Ulsted Skf. 176/00
53 82448 Sandra Nielsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 176/00
55 20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 173/02
56 93146 Rune Lauritsen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 173/00
57 79491 Andreas Lausten 04-033 Skals Skytteforening 169/00
58 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 167/00
59 55163 Louise Nøhr 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 163/00
60 100380 Rasmus O Christoffersen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 143/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 1
1 35128 Rene Kristiansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/07
2 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/06
3 39794 Line Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 197/03
4 20230 Charlotte Jakobsen 07-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/08
5 26495 Steffen Halfdan Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/03
6 52567 Lars Sørensen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 195/08
7 30976 Alexander Helleskov 03-028 Trehøje Skytteforening 195/04
7 50208 Jan Østergård Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 195/04
9 31260 Rikke Mæng 04-062 Aulum Skytteforening 195/03
10 34185 Thomas Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/04
10 41245 Charlotte Dahl 06-010 Esbjerg Skyttekreds 194/04
12 54958 Carsten Klich 14-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/02
13 38978 Søren Abildgaard Kristensen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 193/05
14 24945 Kim Larsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 193/03
15 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/02
16 40827 Nicolai Christensen 06-001 Ribe Skyttekreds 193/00
17 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 192/05
18 17480 Thomas Danielsen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 192/03
18 27931 Kim Larsen 04-093 Haderup Skytteforening 192/03
18 39769 Morten Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 192/03
21 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/02
21 20653 Kathrine Pedersen 07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 192/02
23 53091 Line N. With 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/00
24 57295 Poul Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 191/06
25 19126 Tage Grubbe Andersen 04-033 Skals Skytteforening 191/05
25 43006 Esben Egeskov Jakobsen 06-001 Ribe Skyttekreds 191/05
27 14878 Andy Petersen 01-513 Vester Hassing Skf. 191/04
27 25247 Nanna Bissø 05-940 Samsø Skytteforening 191/04
27 87889 Camilla K. Frydkjær 01-501 Aalborg Skyttekreds 191/04
30 19550 Rasmus N. Fisker 04-001 Viborg Skytteforening 191/03
30 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 191/03
32 39737 Svend Petermann 06-001 Ribe Skyttekreds 190/07
33 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/04
34 24825 Jane Sønnichsen 05-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 190/03
34 51689 Karsten Hansen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 190/03
34 59244 Søren Skov 17-006 Vemmelev SG&I 190/03
37 27895 Lisbeth Philbert Larsen 04-093 Haderup Skytteforening 190/02
37 33713 Alex Møberg 05-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02
37 34194 Sune Bjerg 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 190/02
40 25849 Helene K. D. Sørensen 05-922 Beder-Malling Skytteforening 190/00
40 25955 Nanna Westby 17-373 Ballerup Skf. 190/00
42 42652 Jørn Chr Krogh 08-365 Nordals Skyttekreds 189/05
43 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/04
43 32378 Kim Laurberg 03-028 Trehøje Skytteforening 189/04
43 65567 Jan Michael Rasmussen 11-040 Dauglykke Skytteforening 189/04
46 17365 Camilla Chemnitz Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 189/03
46 70271 Ib V Hansen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 189/03
48 30817 Lasse Sørensen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 189/02
48 42345 Jens Faurbye 08-308 Vojens Skytteforening 189/02
50 46934 Rasmus M Hansen 09-095 Svendborg Skyttekreds 189/01
50 60027 Martin Petersen 06-001 Ribe Skyttekreds 189/01
52 49392 Camilla Andersen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 188/04
53 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/03
53 50391 Mie Petersen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03
53 55133 Peter Hansen 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 188/03
53 60025 Morten Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 188/03
57 42754 Torben Larsen 08-365 Nordals Skyttekreds 188/02
58 15776 Stefan Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/01
58 34301 Karsten Karstensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 188/01
58 40125 Lone B. Lund 06-006 Bramming Skytteforening 188/01
58 71047 Søren Rask Petersen 11-003 Frederikssund IF 1864 188/01
62 76641 Jonas Hansen 17-373 Ballerup Skf. 188/00
63 25639 Carsten Hauge 05-922 Beder-Malling Skytteforening 187/04
64 69622 Peter B. Frandsen 17-373 Ballerup Skf. 187/03
64 70247 Sys Hansen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 187/03
66 43003 Eva E Rasmussen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 187/02
66 60633 Claus Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 187/02
66 62454 Allan J. Asmussen 11-003 Frederikssund IF 1864 187/02
69 62263 Lasse T. Sukstorf 11-007 Stenløse Skytteforening 187/01
70 28830 Mette Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/04
71 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/02
72 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 186/01
72 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/01
74 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/00
75 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 185/04
76 17356 Gitte Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 185/02
76 46704 Knud Hansen 09-098 Sødinge Skytteforening 185/02
78 29053 Egon Christensen 02-003 Sjørring Skytteforening 185/01
79 29853 Lars Nahnsen 04-093 Haderup Skytteforening 185/00
80 68807 Michael Hansen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 184/03
81 34827 Tonni Leth 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 184/02
82 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 184/01
82 99690 Lasse T Andersen 05-940 Samsø Skytteforening 184/01
84 43374 Allan Clausen 04-011 Skive Skytteforening 183/00
84 61500 Kenn Ole Knudsen 15-009 Østerlars Skytteforening 183/00
84 62534 Lennart Qvist Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 183/00
84 90251 Jens. V. Henriksen 14-014 Holmegaard Skytteforening 183/00
88 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 181/02
89 25354 Claus P V Jensen 05-940 Samsø Skytteforening 178/01
90 63346 Finn Scheibye 13-302 Akademisk Skytteforening 174/00
91 15917 Jes Højen Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 086/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 2
1 56183 Martin Frederiksen 14-006 Næstved Skytteforening 191/02
2 62466 Thomas Pedersen 11-008 Jørlunde Skytteforening 190/05
3 30183 Jon Baggesen 04-093 Haderup Skytteforening 190/01
4 61795 Peter Hørdum Jæger 11-011 Ølstykke Skytteforening 188/03
5 42764 Thomas Brokholm 08-367 Sønderborg Skyttekreds 188/02
6 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/01
7 65841 Jan Holm-Larsen 11-040 Dauglykke Skytteforening 187/03
8 18427 Christian Chemnitz Lyngaa 05-101 Randers Skyttekreds 187/02
8 84218 Jacob Warrer 11-043 Værløse Skytteforening 187/02
10 53431 Ib Henriksen 14-004 Maribo Skytteforening 187/01
11 100258 Regin Gaarsmand 13-302 Akademisk Skytteforening 186/03
12 26686 Martin Olesen 02-023 Karby Skyttekreds 186/02
12 29739 Martin Jakobsen 03-028 Trehøje Skytteforening 186/02
12 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 186/02
12 62229 Mette T. Sukstorf 11-007 Stenløse Skytteforening 186/02
16 25297 Lasse Bertelsen 05-940 Samsø Skytteforening 186/01
17 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 186/00
18 34010 Malene Ebbesen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 185/03
18 47914 Uffe Pedersen 09-039 Horne Skytteforening 185/03
20 33187 Mette Rasmussen 07-127 Brande Skytteforening 185/02
20 43051 Betina P. Sørensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 185/02
22 28312 Daniel Thomsen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 185/01
22 35077 Berit Andersen 07-423 Tørring Idrætsforening 185/01
22 43002 Finn Christensen 08-362 Sundeved Skytteforening 185/01
25 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/00
26 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 184/04
27 43337 Poul Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 184/03
27 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 184/03
29 15485 Dennis Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 184/01
29 20009 Jens Bo Laursen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 184/01
29 43346 Marianne Clausen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 184/01
29 52893 Ken Simonsen 09-107 Sportsskydeklubben Odense 184/01
29 61077 Finn Marcher 15-009 Østerlars Skytteforening 184/01
34 20732 Anders Kildehøj 07-456 Vejle Skytteforening 183/03
35 17339 Preben Chemnitz Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 183/02
35 29062 Dennis Jakobsen 02-023 Karby Skyttekreds 183/02
35 61058 Lars Peter Jensen 15-009 Østerlars Skytteforening 183/02
38 42676 Jan Sørensen 08-365 Nordals Skyttekreds 183/01
38 43365 Henning Sørensen 08-343 Grænseegnens Skytteforening 183/01
38 55178 Lars Nøhr 14-035 Stege Ndr. Skytteforening 183/01
38 64800 Freyja G. Larsen 13-302 Akademisk Skytteforening 183/01
42 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 183/00
43 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 182/03
44 13651 Jørgen Brogård 01-416 Pandrup Skytteforening 182/01
44 18560 Alex Toft 05-101 Randers Skyttekreds 182/01
44 39864 Brian Mikkelsen 06-001 Ribe Skyttekreds 182/01
47 48314 Anders Hansen 09-039 Horne Skytteforening 182/00
48 15859 Mads Sigsgaard 01-514 Vodskov Skytteforening 181/02
49 34333 Finn Møller Jensen 07-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 181/01
50 31359 Bent Mæng 04-062 Aulum Skytteforening 181/00
50 56375 Jesper Gerner Malmborg 14-014 Holmegaard Skytteforening 181/00
50 69290 Benny Munk 13-343 Hvidovre Skyttekreds 181/00
53 27146 Allan Sørensen 02-023 Karby Skyttekreds 180/02
54 31089 Leif Laursen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 180/01
54 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/01
56 42693 Hans Hansen 08-365 Nordals Skyttekreds 180/00
57 56691 Kenneth Hansen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 179/01
58 25390 Willy Hermansen 05-902 Odder Skytteforening 179/00
58 55571 Birthe Holm Thomsen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 179/00
58 61048 Mikael Jørgensen 15-009 Østerlars Skytteforening 179/00
61 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/02
62 15402 Per Schultz 01-513 Vester Hassing Skf. 178/01
63 31082 Lise-Lotte Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 178/00
63 32994 Marc Pedersen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 178/00
65 16213 Thomas Aagaard Hansen 01-516 Mou & Omegns Skf. 177/00
66 44018 Johan Christiansen 08-362 Sundeved Skytteforening 176/02
67 35880 Martin Holst Nørmark 03-026 Ulfborg Bys Skytteforening 176/01
68 34585 Vagn Koch 07-423 Tørring Idrætsforening 175/04
69 105689 Niclas Jensen 13-408 Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub 175/00
69 33292 Jens Ove Skjøth 07-127 Brande Skytteforening 175/00
71 17311 Anders Secher 07-437 Ullerup Skytteforening 172/00
72 17337 Rene Chemnitz Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 171/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 3
1 35879 Matilde Høgsberg 03-028 Trehøje Skytteforening 191/03
2 53361 Sonny Winther 14-004 Maribo Skytteforening 186/03
3 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/02
4 55915 Lasse R. Pedersen 14-006 Næstved Skytteforening 184/01
5 15632 Flemming Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 183/00
6 33287 Jesper Moesgård 07-127 Brande Skytteforening 181/01
7 30082 Mireielle Bredal 04-083 Hem Skytteforening 180/02
7 98797 Louise Hvid Hansen 05-101 Randers Skyttekreds 180/02
9 96896 Pia Jensen 05-115 Grenå Skyttekreds 180/01
10 22580 Henrik Pedersen 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
10 54142 Karen Lolle 14-005 Væggerløse Skytteforening 180/00
12 63334 Henrik Andersen 11-055 Blovstrød SG&I 179/02
13 56781 Jeanett Jespersen 14-040 Kongsted Skytteforening 179/01
13 81045 Thomas Holm Pedersen 04-001 Viborg Skytteforening 179/01
15 55698 Karsten Larsen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 179/00
16 106690 Jørgen Kim Christensen 13-343 Hvidovre Skyttekreds 178/00
16 15368 Anna-Maria Thierry Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 178/00
16 43011 Erik Thomsen 08-362 Sundeved Skytteforening 178/00
16 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 178/00
16 97938 Jesper Skovgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00
21 21577 Randi Nielsen 07-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 177/01
21 64579 Thomas Møllegaard 11-035 Helsinge Skytte- & IF 177/01
23 47642 Gitte Storm 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 177/00
24 13678 Hans V. Frandsen 01-416 Pandrup Skytteforening 176/01
25 93636 Lars Jensen 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 176/00
26 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 175/00
26 27947 Jørn Jensen 04-083 Hem Skytteforening 175/00
28 13653 Jørgen Jensen 01-416 Pandrup Skytteforening 174/01
29 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 174/00
29 55505 Jens Andersen 14-003 Ornebjerg Skytteforening 174/00
31 34575 Nicolai Beier 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 173/00
32 23028 Bo Petersen 05-118 Lyngby Skyttekreds 172/00
32 91585 Ann-Britt Overgaard 06-001 Ribe Skyttekreds 172/00
34 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 171/01
34 39271 Lars Søndergård 06-072 Helle Skytteforening 171/01
36 104486 Eduardo Hansen 17-321 Greve Skf. 168/01
37 113125 Bjarke Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 160/00
37 39648 Ebbe Thyssen 08-215 Sparta Idrætsforening 160/00
39 21999 Henrik S. Møller 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 159/00
40 65585 Gertrud Skyt Høj 13-302 Akademisk Skytteforening 146/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V1
1 39827 Jens Nygaard 06-001 Ribe Skyttekreds 200/15
2 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 200/13
3 21701 Henning B. Clausen 05-944 Århus Riffelskytte Klub 200/12
3 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/12
5 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 200/09
6 18344 Finn Dollerup 05-903 VFB Århus Skyttelaug 199/11
6 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/11
6 44463 Kristian R. Petersen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/11
9 54116 Ole Ebbe 14-005 Væggerløse Skytteforening 199/10
9 61287 Bent Nielsen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 199/10
11 25323 Jenny Bissø 05-940 Samsø Skytteforening 199/09
12 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 199/08
13 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 199/07
13 61211 Bente K. Rasmussen 15-005 Åkirkeby Skytteforening 199/07
15 33325 Hans Jensen 07-127 Brande Skytteforening 198/10
16 61302 Ulla Madsen 15-006 NyVest Skytteforening 198/09
16 63950 Jørgen Simonsen 11-025 Melby Skytteforening 198/09
18 109680 Karl Jon Hansen 08-308 Vojens Skytteforening 198/08
18 42336 Karin Rudebeck 08-308 Vojens Skytteforening 198/08
18 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 198/08
18 61310 Svend E. Pihl 15-006 NyVest Skytteforening 198/08
22 34764 Olaf Kurth Jensen 07-456 Vejle Skytteforening 198/07
23 53420 Johnny Johansson 14-004 Maribo Skytteforening 198/06
24 25728 Jørgen Mahler 05-944 Århus Riffelskytte Klub 198/05
24 42992 Gunnar Holm Rasmussen 08-367 Sønderborg Skyttekreds 198/05
24 44317 Birgith Rothmeier 08-302 Haderslev Skyttekreds 198/05
24 62500 Ole Olsen 11-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 198/05
28 29765 Frits R. Larsen 03-028 Trehøje Skytteforening 198/04
28 61094 Bent Knudsen 15-009 Østerlars Skytteforening 198/04
30 29126 Bent Olesen 02-003 Sjørring Skytteforening 198/03
31 26268 Jens Eriksen 05-903 VFB Århus Skyttelaug 197/10
32 20954 Per Christiansen 07-004 Glud Skytteforening 197/09
33 54113 Poul Erik Hansen 14-005 Væggerløse Skytteforening 197/08
34 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/07
34 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 197/07
36 62319 Jens Erik Nielsen 11-003 Frederikssund IF 1864 197/06
36 64302 Jens Bengtson 11-025 Melby Skytteforening 197/06
36 71763 Viggo Jørgensen 11-028 Græsted Skytteforening 197/06
39 44389 William Kjær 08-308 Vojens Skytteforening 197/05
40 15404 Ole M. Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 197/04
41 62169 Steen Møller 11-003 Frederikssund IF 1864 197/03
42 56096 Birthe Skytte 14-006 Næstved Skytteforening 196/11
43 33816 Knud Andersen