10-04-2016 15:31:29 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DM 15m Voksen 2016

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Senior

1 Trehøje Skytteforening
101728 Jan Grûnberger Klasse: SE1 200/04
30213 Janus Haahr Klasse: SE1 199/04
29765 Frits R. Larsen Klasse: SE1 198/03
30694 Anders Helleskov Klasse: SE1 196/03
Total 793/14

2 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 199/08
57419 Lars Lund Klasse: SE1 199/05
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: SE1 197/06
58322 Kurt Petersen Klasse: SE1 197/06
Total 792/25

3 Jelling fS Skydning
33812 Lis Andersen Klasse: SE1 199/05
33816 Knud Andersen Klasse: SE1 199/08
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: SE1 197/03
33790 Ove Laursen Klasse: SE1 196/05
Total 791/21

4 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: SE1 199/07
25728 Jørgen Mahler Klasse: SE1 197/02
26133 Svend Borgbjerg Klasse: SE1 197/02
84764 Flemming Lohse Klasse: SE1 197/04
Total 790/15

5 NyVest Skytteforening
61314 Susanne Pihl Klasse: SE1 199/09
61310 Svend E. Pihl Klasse: SE1 197/01
61302 Ulla Madsen Klasse: SE1 196/03
61510 Karl Dahl Klasse: SE1 196/02
Total 788/15

6 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: SE1 200/08
25369 Bjarne Andersen Klasse: SE1 199/03
25323 Jenny Bissø Klasse: SE1 195/02
25326 Jan O Jørgensen Klasse: SE1 193/05
Total 787/18

7 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49823 Per Christiansen Klasse: SE1 200/07
49316 John Iversen Klasse: SE1 199/05
48350 Leif Hansen Klasse: SE1 196/06
49799 Anders Mortensen Klasse: SE1 190/01
Total 785/19

8 Frederikssund IF 1864
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: SE1 199/06
62500 Ole Olsen Klasse: SE1 198/06
62169 Steen Møller Klasse: SE1 197/04
64304 Ingelise Hansen Klasse: SE1 189/02
Total 783/18

9 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 199/06
19477 Carsten Bjørn Klasse: SE1 195/03
81756 Allan H. Laursen Klasse: SE1 195/00
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 194/04
Total 783/13

10 Vestfalster Skytteforening
54298 Mogens Guldborg Jensen Klasse: SE1 199/05
54556 Jens West Klasse: SE2 197/02
54509 Knud Holse Klasse: SE2 194/03
109972 Kjeld Jensen Klasse: SE1 193/02
Total 783/12

11 Frederikshavn Skyttekreds
10470 Ole H. Madsen Klasse: SE1 199/06
10606 Bent Poulsen Klasse: SE1 198/05
10518 Knud Jensen Klasse: SE1 194/02
106063 Poul Erik Christensen Klasse: SE2 191/03
Total 782/16

12 Væggerløse Skytteforening
54172 Preben Grubbe Klasse: SE1 198/03
54113 Poul Erik Hansen Klasse: SE1 197/05
54116 Ole Ebbe Klasse: SE1 196/03
54168 Allan Bruun Klasse: SE1 190/00
Total 781/11

13 Særslev Skytteforening
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: SE1 197/08
49486 Vang Jarl Klasse: SE1 195/04
112816 Bernhard Hansen Klasse: SE2 192/02
49348 Helle Jørgensen Klasse: SE1 192/04
Total 776/18

14 Kjellerup Skytteforening
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: SE1 196/03
19714 Inger Sørensen Klasse: SE1 195/04
56302 Tage Andersen Klasse: SE1 193/03
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: SE1 192/02
Total 776/12

15 Honum og Omegns Skytteforening
20603 Mona Hansen Klasse: SE2 198/07
20681 Hans O. Hansen Klasse: SE1 196/06
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: SE1 192/04
21256 Einar Højsgård Klasse: SE2 189/02
Total 775/19

16 Vojens Skytteforening
44389 William Kjær Klasse: SE1 198/01
109680 Karl Jon Hansen Klasse: SE1 196/05
101767 Egon Johansen Klasse: SE2 194/05
117669 Inga Antzack Klasse: SE2 187/02
Total 775/13

17 Fløng-Hedehusene Skf.
69460 Inge Larsen Klasse: SE2 197/05
69461 Inge Rusbjerg Klasse: SE1 196/03
69408 Leif Bodilsen Klasse: SE1 191/02
69409 Leif Bay Klasse: SE1 191/01
Total 775/11

18 Næstved Skytteforening
56096 Birthe Skytte Klasse: SE1 199/04
56090 Bjarne Christensen Klasse: SE2 194/04
55770 Tove Sønderstgård Klasse: SE2 193/02
55844 Ove Hansen Klasse: SE1 189/00
Total 775/10

19 Ribe Skyttekreds
39827 Jens Nygaard Klasse: SE1 200/09
39754 Peter Christensen Klasse: SE2 197/02
105825 Manfred Meier Klasse: SE2 189/06
39835 Holger Bondesen Klasse: SE2 187/01
Total 773/18

20 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: SE1 197/05
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: SE2 195/03
68747 Tove Rasmussen Klasse: SE1 195/01
68694 Svend Vahlgren Klasse: SE2 183/03
Total 770/12

21 Osted/Lejre Skf.
58227 Johannes Nielsen Klasse: SE2 193/04
60811 Karl Nielsen Klasse: SE2 193/03
87993 Bente Hansen Klasse: SE1 193/07
58230 Hans Rubi Klausen Klasse: SE2 190/05
Total 769/19

22 Randers Skyttekreds
17325 Henning Lausten Klasse: SE1 197/04
18368 Erik Andersen Klasse: SE2 196/03
17347 Knud Ove Gammeljord Klasse: SE1 187/02
18356 Erling B Jacobsen Klasse: SE2 185/00
Total 765/09

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Senior FINALE

1 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F4FHF 197/06    198/007    395/13
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F4FHF 199/08    198/009    397/17
57419 Lars Lund Klasse: F4FHF 199/05    197/002    396/07
58322 Kurt Petersen Klasse: F4FHF 197/06    196/004    393/10
Total 1581/47

2 Jelling fS Skydning
33816 Knud Andersen Klasse: F4FHF 199/08    196/005    395/13
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: F4FHF 197/03    196/003    393/06
33812 Lis Andersen Klasse: F4FHF 199/05    195/004    394/09
33790 Ove Laursen Klasse: F4FHF 196/05    194/002    390/07
Total 1572/35

3 Århus Riffelskytte Klub
26133 Svend Borgbjerg Klasse: F4FHF 197/02    198/004    395/06
21701 Henning B. Clausen Klasse: F4FHF 199/07    195/006    394/13
84764 Flemming Lohse Klasse: F4FHF 197/04    191/004    388/08
25728 Jørgen Mahler Klasse: F4FHF 197/02    188/001    385/03
Total 1562/30

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Åben

1 Ballerup Skf.
68224 Nicolai Espersen Klasse: UÅ1 199/04
76771 Joachim Espersen Klasse: UÅ1 199/02
69303 Anders Sode Klasse: VÅ1 198/04
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 198/08
Total 794/18

2 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: VÅ1 200/05
111577 Niels Ladegaard Klasse: VÅ1 199/05
75687 Lars S. Pedersen Klasse: VÅ1 199/10
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: VÅ1 195/06
Total 793/26

3 Vestfalster Skytteforening
115109 Søren Kastrup Klasse: VÅ2 199/02
94835 Helle Hagemann Klasse: VÅ1 199/10
98308 Poul-Erik Hagemann Klasse: VÅ1 198/09
99457 Dennis Hansen Klasse: UÅ1 197/03
Total 793/24

4 Nykøbing F. Skytteforening
116986 Anja M. Johansen Klasse: VÅ1 200/04
54774 Max Pil Klasse: VÅ1 200/05
53119 Jens Peter Hansen Klasse: VÅ1 199/06
53699 Ninette Sørensen Klasse: VÅ2 194/04
Total 793/19

5 Vodskov Skytteforening
102415 Jens Nielsen Klasse: VÅ1 200/03
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: VÅ1 200/05
113910 Michael Guldbæk Larsen Klasse: VÅ2 198/05
82492 René Stricker Jensen Klasse: VÅ1 195/03
Total 793/16

6 Særslev Skytteforening
39069 Torben Skovgaard Klasse: VÅ1 200/08
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UÅ1 200/07
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: VÅ1 197/05
105011 Mads Bendixen Klasse: VÅ1 194/04
Total 791/24

7 Kjellerup Skytteforening
84485 Therese Andersen Klasse: UÅ1 200/09
85425 Kasper A. Madsen Klasse: UÅ2 198/04
93618 Henrik Linde Barrith Klasse: VÅ1 197/06
121534 William Bøgelund Madsen Klasse: VÅ2 196/04
Total 791/23

8 Horne Skytteforening
48212 Grete Steffensen Klasse: VÅ1 200/12
48198 Henning Steffensen Klasse: VÅ1 198/07
47939 Susanne Trolle Pedersen Klasse: VÅ1 197/06
48190 Irene Larsen Klasse: VÅ1 195/02
Total 790/27

9 Vojens Skytteforening
111354 Torben Hansen Klasse: VÅ1 200/06
116390 Trine Goth Hansen Klasse: UÅ1 198/06
120919 Anette Dahl Klasse: VÅ2 197/05
114779 Linda Bech Hansen Klasse: VÅ1 194/03
Total 789/20

10 Hobro Egnens Skytteforening
120230 Johnni Hald Klasse: VÅ2 199/03
13483 Bodil Abildgaard Klasse: VÅ1 199/07
87497 Jørgen Thomsen Klasse: VÅ1 197/06
13407 Jens Arne Abildgaard Klasse: VÅ1 193/05
Total 788/21

11 Vilsted Skf.
11933 Lars Jakobsen Klasse: VÅ1 199/06
82915 Anita Máck Zack Klasse: VÅ2 198/03
11779 Rasmus M. Larsen Klasse: VÅ1 196/02
12102 Brian Jensen Klasse: VÅ1 195/05
Total 788/16

12 Sjørring Skytteforening
29126 Bent Olesen Klasse: VÅ1 199/09
28459 Ole Madsen Klasse: VÅ1 196/05
28466 Nikolaj Madsen Klasse: VÅ1 196/04
82605 Lise Schäffer Klasse: VÅ1 196/03
Total 787/21

13 Næstved Skytteforening
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: UÅ1 200/12
96675 Regitze Harslund Sancoeur Klasse: UÅ1 198/05
90155 Mikkel Pedersen Klasse: UÅ1 196/07
111560 Anders Røge Klasse: UÅ2 192/03
Total 786/27

14 Samsø Skytteforening
91099 Ellen Holm Klasse: VÅ1 200/09
109469 Linda O`Hagan Klasse: VÅ2 197/03
116952 Jette Hougaard Klasse: VÅ2 196/04
91098 Peder Nedergaard Klasse: VÅ1 193/02
Total 786/18

15 Viborg Skytteforening
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: VÅ1 200/07
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: VÅ1 198/07
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 198/09
106522 Anette Andersen Klasse: VÅ1 187/01
Total 783/24

16 Bredstrup-Pjedsted IF
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 199/06
100603 Jens Sten Knudsen Klasse: VÅ1 196/02
93584 Anders Jensen Klasse: VÅ1 196/07
35301 Thomas Sørensen Klasse: VÅ1 191/01
Total 782/16

17 NyVest Skytteforening
61483 Lene Pihl Klasse: VÅ1 198/03
111089 Sanne Cordua Klasse: VÅ2 195/06
115838 Marianne Hansen Klasse: VÅ2 195/01
117036 Charlotte Frederiksen Klasse: VÅ2 194/02
Total 782/12

18 Midtdjurs Skytteforening
88584 Jørn Kristensen Klasse: VÅ1 196/05
23088 Mogens Pedersen Klasse: VÅ1 195/04
78249 Michael Brasch Klasse: VÅ1 195/02
98796 Thomas Martinsen Klasse: VÅ1 195/07
Total 781/18

19 Alslev Skytteforening
110320 Heidi Henningsen Klasse: VÅ1 198/03
113675 Lisbeth Meldgaard Klasse: VÅ2 198/04
115163 Anne Munk Hansen Klasse: UÅ2 195/05
93056 Jytte Sørensen Klasse: VÅ2 190/01
Total 781/13

20 Frederikssund IF 1864
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: VÅ1 198/02
96425 Henning Worm Klasse: VÅ1 197/05
105677 Marina Bjørnestad Klasse: VÅ1 189/01
121937 Rasmus Andersen Klasse: VÅ2 194/07
Total 778/15

21 Højby Skytteforening
57183 Rikke Larsen Klasse: VÅ1 198/07
57325 Kenneth Pedersen Klasse: VÅ1 197/05
79138 Bitten Nielsen Klasse: VÅ1 194/01
119003 Kim Christensen Klasse: VÅ2 187/01
Total 776/14

22 Ringsted Skytteforening
116742 Susanne Schrøder Klasse: VÅ2 197/06
116743 Steen Schrøder Klasse: VÅ2 194/03
98342 Niels Olsen Klasse: VÅ2 193/03
123960 Linda Olesen Klasse: VÅ2 191/02
Total 775/14

23 Ølgod Skytteforening
109156 Nadia Rønning Kristensen Klasse: UÅ2 199/04
38352 Doris Johnsen Klasse: VÅ2 198/05
38336 Hans Johnsen Klasse: VÅ1 193/00
111310 Christina Alexandra Johnsen Klasse: VÅ2 176/01
Total 766/10

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Åben FINALE

1 Nykøbing F. Skytteforening
54774 Max Pil Klasse: F4FHF 200/05    200/007    400/12
53119 Jens Peter Hansen Klasse: F4FHF 199/06    199/004    398/10
53699 Ninette Sørensen Klasse: F4FHF 194/04    198/005    392/09
116986 Anja M. Johansen Klasse: F4FHF 200/04    197/003    397/07
Total 1587/38

2 Vodskov Skytteforening
82492 René Stricker Jensen Klasse: F4FHF 195/03    199/008    394/11
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: F4FHF 200/05    198/004    398/09
102415 Jens Nielsen Klasse: F4FHF 200/03    197/006    397/09
113910 Michael Guldbæk Larsen Klasse: F4FHF 198/05    193/005    391/10
Total 1580/39

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Stilling

1 Særslev Skytteforening
45956 Laura Buch Klasse: VS1 196/05
94795 Anna Skade Nielsen Klasse: US2 196/05
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: US1 193/05
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: VS1 192/03
Total 777/18

2 Trehøje Skytteforening
75892 Kristian Thomsen Klasse: US1 198/03
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: US1 196/05
30976 Alexander Helleskov Klasse: US1 192/01
29739 Martin Jakobsen Klasse: US1 187/02
Total 773/11

3 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen Klasse: US1 198/05
47955 Signe Steffensen Klasse: US1 196/05
46704 Knud Hansen Klasse: VS1 190/03
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 187/01
Total 771/14

4 Århus Riffelskytte Klub
35970 Diana Henriksen Klasse: US1 196/04
24945 Kim Larsen Klasse: VS1 192/04
33713 Alex Møberg Klasse: VS1 192/02
17480 Thomas Danielsen Klasse: VS1 191/03
Total 771/13

5 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: VS1 197/07
69466 Helle Kirstine Larsen Klasse: VS1 193/01
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS2 191/01
40827 Nicolai Christensen Klasse: VS2 190/03
Total 771/12

6 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 197/07
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 195/06
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: VS1 188/05
103892 Kasper Schultz Klasse: US1 187/02
Total 767/20

7 Tuse Skytteforening
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: US1 195/02
57411 Sigurd Jensen Klasse: VS1 193/05
57295 Poul Kristensen Klasse: VS1 189/02
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: US1 189/02
Total 766/11

8 Bredstrup-Pjedsted IF
30467 Niels H. Overgaard Klasse: US1 197/04
35128 Rene Kristiansen Klasse: VS1 193/01
24784 Morten Flecks Klasse: US1 189/02
109180 Ida Marie Kristensen Klasse: US2 186/01
Total 765/08

9 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand Klasse: VS1 194/03
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: US1 193/04
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 193/03
91277 Simone Berg Klasse: US2 184/02
Total 764/12

10 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 195/05
69344 Signe Jensen Klasse: VS1 188/03
69431 Karsten Graversen Klasse: VS2 186/03
110092 Janne Bagge Larsen Klasse: US2 193/05
Total 762/16

11 Stege Ndr. Skytteforening
55168 Line P. Bertelsen Klasse: US2 192/05
55133 Peter Hansen Klasse: VS1 190/03
55222 Jacob Nielsen Klasse: VS2 187/05
55178 Lars Nøhr Klasse: VS3 183/03
Total 752/16

12 Tingsted Skytteforening
81811 Betina Petersen Klasse: US1 191/03
53137 Hanne Andersen Klasse: VS3 188/02
54457 Mikael Green Klasse: VS2 184/02
89994 Victor Mortensen Klasse: US2 184/00
Total 747/07

13 Samsø Skytteforening
25247 Nanna Bissø Klasse: VS1 191/04
25202 Torben Kristensen Klasse: VS3 188/03
25340 Hanne Kristensen Klasse: US2 188/03
99690 Lasse T Andersen Klasse: VS2 178/00
Total 745/10

14 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19352 Henrik Strand Klasse: US1 189/02
19315 Peter Strand Klasse: VS3 186/01
19552 Rasmus Barrett Klasse: US2 182/00
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: US2 182/00
Total 739/03

15 Grænseegnens Skytteforening
43346 Marianne Clausen Klasse: US2 187/03
44303 Camilla Paulsen Klasse: US1 187/00
43003 Eva E Rasmussen Klasse: VS2 182/02
43337 Poul Clausen Klasse: VS2 182/01
Total 738/06

16 Gundsølille SG&I
61619 Marianne Lamhauge Klasse: VS2 184/03
60854 Helle Østergaard Mark Klasse: VS1 182/01
61612 Poul Lamhauge Klasse: VS2 172/00
104200 Stephanie Grundsøe Klasse: US1 193/02
Total 731/06

17 Vester Hassing Skf.
92905 Kaj Mørk Klasse: US2 187/02
97825 Frederik Hedemann Klasse: US2 186/01
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: US2 177/00
15763 Torben Klit Andersen Klasse: VS3 170/00
Total 720/03

18 Hvidovre Skyttekreds
70247 Sys Hansen Klasse: VS2 188/02
69290 Benny Munk Klasse: VS3 180/00
70271 Ib V Hansen Klasse: VS3 180/01
70823 Carsten Staalhagen Jappe Klasse: VS3 171/00
Total 719/03

19 Hillerød Skytteforening
80900 Kim Nørager Bay Klasse: VS2 188/00
63101 Christoffer Fries Klasse: US2 185/02
57413 Morten Larsen Klasse: VS3 172/02
63575 Kaj Greisager Klasse: VS3 168/00
Total 713/04

20 Ornebjerg Skytteforening
53091 Line N. With Klasse: US1 189/03
55571 Birthe Holm Thomsen Klasse: VS3 182/01
55698 Karsten Larsen Klasse: VS3 169/01
55505 Jens Andersen Klasse: VS3 164/00
Total 704/05

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Luft Ung-/Voksen Stilling FINALE

1 Særslev Skytteforening
94795 Anna Skade Nielsen Klasse: F4FHF 196/05    198/006    394/11
45956 Laura Buch Klasse: F4FHF 196/05    196/005    392/10
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: F4FHF 193/05    191/002    384/07
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: F4FHF 192/03    189/001    381/04
Total 1551/32

2 Århus Riffelskytte Klub
35970 Diana Henriksen Klasse: F4FHF 196/04    195/004    391/08
33713 Alex Møberg Klasse: F4FHF 192/02    194/006    386/08
24945 Kim Larsen Klasse: F4FHF 192/04    192/003    384/07
17480 Thomas Danielsen Klasse: F4FHF 191/03    190/001    381/04
Total 1542/27

3 Trehøje Skytteforening
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: F4FHF 196/05    196/004    392/09
30976 Alexander Helleskov Klasse: F4FHF 192/01    194/002    386/03
75892 Kristian Thomsen Klasse: F4FHF 198/03    193/001    391/04
29739 Martin Jakobsen Klasse: F4FHF 187/02    186/002    373/04
Total 1542/20

4 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: F4FHF 197/07    199/004    396/11
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: F4FHF 191/01    193/001    384/02
69466 Helle Kirstine Larsen Klasse: F4FHF 193/01    188/001    381/02
40827 Nicolai Christensen Klasse: F4FHF 190/03    187/001    377/04
Total 1538/19

5 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen Klasse: F4FHF 198/05    197/003    395/08
47955 Signe Steffensen Klasse: F4FHF 196/05    192/002    388/07
46704 Knud Hansen Klasse: F4FHF 190/03    189/002    379/05
48314 Anders Hansen Klasse: F4FHF 187/01    184/000    371/01
Total 1533/21

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Senior

1 Honum og Omegns Skytteforening
21256 Einar Højsgård Klasse: SE1 199/06
20681 Hans O. Hansen Klasse: SE1 198/06
20603 Mona Hansen Klasse: SE2 197/03
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: SE1 197/06
Total 791/21

2 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: SE1 199/08
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 198/11
57419 Lars Lund Klasse: SE1 197/05
58322 Kurt Petersen Klasse: SE1 196/09
Total 790/33

3 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: SE1 200/06
25323 Jenny Bissø Klasse: SE1 199/05
25369 Bjarne Andersen Klasse: SE1 198/05
25326 Jan O Jørgensen Klasse: SE1 191/03
Total 788/19

4 Jelling fS Skydning
33816 Knud Andersen Klasse: SE1 198/11
33790 Ove Laursen Klasse: SE1 197/06
33812 Lis Andersen Klasse: SE1 196/08
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: SE1 196/03
Total 787/28

5 Trehøje Skytteforening
30213 Janus Haahr Klasse: SE1 199/08
101728 Jan Grûnberger Klasse: SE1 196/11
29765 Frits R. Larsen Klasse: SE1 195/06
30694 Anders Helleskov Klasse: SE1 194/02
Total 784/27

6 Vojens Skytteforening
44389 William Kjær Klasse: SE1 199/07
101767 Egon Johansen Klasse: SE1 196/07
117669 Inga Antzack Klasse: SE2 195/08
109680 Karl Jon Hansen Klasse: SE1 194/03
Total 784/25

7 Haderslev Skyttekreds
44249 Ib-Detlev Hulgard Klasse: SE1 199/06
44255 Henning Knudsen Klasse: SE1 196/04
44078 Valdemar Nielsen Klasse: SE1 193/05
44317 Birgith Rothmeier Klasse: SE1 192/03
Total 780/18

8 Ulbjerg Skytteforening
19161 Per S. Jensen Klasse: SE2 196/05
12208 Ulla Rasmussen Klasse: SE1 195/04
19287 Anna Marie Jensen Klasse: SE1 195/04
12301 Hans Haubro Klasse: SE1 194/03
Total 780/16

9 NyVest Skytteforening
61314 Susanne Pihl Klasse: SE1 198/09
61310 Svend E. Pihl Klasse: SE1 197/08
61510 Karl Dahl Klasse: SE1 196/07
61302 Ulla Madsen Klasse: SE1 188/01
Total 779/25

10 Særslev Skytteforening
110371 Ove Guldager Pedersen Klasse: SE1 199/08
49486 Vang Jarl Klasse: SE1 196/08
49614 John Guld Klasse: SE1 192/03
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: SE1 192/05
Total 779/24

11 Melby Skytteforening
63972 Finn Jensen Klasse: SE1 197/04
93044 Bjarne R. Rye Nielsen Klasse: SE1 195/10
63950 Jørgen Simonsen Klasse: SE1 194/02
64302 Jens Bengtson Klasse: SE1 193/07
Total 779/23

11 Frederikshavn Skyttekreds
10470 Ole H. Madsen Klasse: SE1 196/09
10606 Bent Poulsen Klasse: SE1 196/07
10518 Knud Jensen Klasse: SE1 195/04
106063 Poul Erik Christensen Klasse: SE1 192/03
Total 779/23

13 Nykøbing F. Skytteforening
54902 Hans Pil Klasse: SE1 200/10
54678 Tage Jensen Klasse: SE2 194/03
97642 Flemming Larsen Klasse: SE1 193/06
54808 Lisbeth Pil Klasse: SE1 191/04
Total 778/23

14 Ulsted Skf.
15404 Ole M. Nielsen Klasse: SE1 199/06
15501 Birgith Bendtsen Klasse: SE1 197/08
15237 Kirsten Weinreich Klasse: SE1 193/05
15133 Svenne H. Weinreich Klasse: SE2 188/01
Total 777/20

15 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 199/11
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 196/10
19477 Carsten Bjørn Klasse: SE1 194/02
81756 Allan H. Laursen Klasse: SE1 185/03
Total 774/26

16 Randers Skyttekreds
18368 Erik Andersen Klasse: SE1 196/06
17325 Henning Lausten Klasse: SE2 194/08
17347 Knud Ove Gammeljord Klasse: SE1 193/06
18356 Erling B Jacobsen Klasse: SE2 190/02
Total 773/22

17 Kjellerup Skytteforening
97318 Niels Olsen Klasse: SE1 195/05
56302 Tage Andersen Klasse: SE1 194/05
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: SE1 193/05
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: SE1 191/05
Total 773/20

18 Ribe Skyttekreds
39827 Jens Nygaard Klasse: SE1 197/07
39754 Peter Christensen Klasse: SE1 194/03
105825 Manfred Meier Klasse: SE2 193/05
39835 Holger Bondesen Klasse: SE2 189/02
Total 773/17

18 Sportsskydeklubben Odense
104965 Regnar Nilsson Klasse: SE1 198/07
97562 Erik S. Rasmussen Klasse: SE1 197/09
82877 Mogens Nielsen Klasse: SE1 191/01
107142 Benny Jørgen Ohlsen Klasse: SE2 187/00
Total 773/17

20 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316 John Iversen Klasse: SE1 197/06
49799 Anders Mortensen Klasse: SE1 195/05
48350 Leif Hansen Klasse: SE1 193/06
49222 Niels Barlebo Klasse: SE1 187/00
Total 772/17

21 Århus Riffelskytte Klub
25728 Jørgen Mahler Klasse: SE1 199/07
26133 Svend Borgbjerg Klasse: SE1 198/04
84764 Flemming Lohse Klasse: SE1 190/04
21701 Henning B. Clausen Klasse: SE1 184/05
Total 771/20

22 Fløng-Hedehusene Skf.
69409 Leif Bay Klasse: SE1 195/08
69461 Inge Rusbjerg Klasse: SE1 195/07
69408 Leif Bodilsen Klasse: SE2 193/06
69365 Paul Groesmeyer Klasse: SE2 185/03
Total 768/24

23 Sjørring Skytteforening
29126 Bent Olesen Klasse: SE1 198/10
29045 Erik Reinbach Hansen Klasse: SE1 194/06
112494 Frank Skårup Klasse: SE2 190/05
28700 Svend Erik Josefsen Klasse: SE2 185/01
Total 767/22

24 Tingsted Skytteforening
54312 Bjarne Larsen Klasse: SE1 198/07
101056 Børge Jørgensen Klasse: SE1 196/05
54253 Kjeld Noergaard Klasse: SE2 193/05
115424 Ayoe Jensen Klasse: SE3 180/01
Total 767/18

25 Bredstrup-Pjedsted IF
20964 Ole Hansen Klasse: SE1 196/03
35378 Preben Sørensen Klasse: SE1 196/06
96415 Karl K. Rasmussen Klasse: SE2 188/01
88633 Svend Hansen Klasse: SE1 185/02
Total 765/12

25 Frederikssund IF 1864
62169 Steen Møller Klasse: SE1 195/06
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: SE1 194/02
64304 Ingelise Hansen Klasse: SE2 189/02
118242 Anne-Lise Qvist Nielsen Klasse: SE3 187/02
Total 765/12

27 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: SE1 194/04
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: SE1 191/02
68747 Tove Rasmussen Klasse: SE2 189/03
68694 Svend Vahlgren Klasse: SE2 188/03
Total 762/12

28 Tistrup Skytteforening
39276 Laila Højgaard Klasse: SE2 190/02
38522 Arne Christensen Klasse: SE3 187/02
117296 Niels Ole Hansen Klasse: SE3 186/02
39278 Kurt Olsen Klasse: SE3 185/01
Total 748/07

29 Gundsølille SG&I
60777 Leif Mikkelsen Klasse: SE1 193/05
105940 Jørgen Sørensen Klasse: SE2 191/05
60819 Jytte Kristoffersen Klasse: SE1 191/05
97447 Bo Michael Hansen Klasse: SE3 171/01
Total 746/16

30 Esbjerg Marineforenings Skyttelav
40622 Knud Erik Høgh Klasse: SE1 195/03
40739 Bent Holst Hansen Klasse: SE2 187/04
40499 Svend Åge Sørensen Klasse: SE2 182/01
107761 Poul Erik Mortensen Klasse: SE2 181/00
Total 745/08

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Senior FINALE

1 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F1FHF 199/08    200/011    399/19
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F1FHF 198/11    200/008    398/19
57419 Lars Lund Klasse: F1FHF 197/05    199/009    396/14
58322 Kurt Petersen Klasse: F1FHF 196/09    198/009    394/18
Total 1587/70

2 Jelling fS Skydning
33790 Ove Laursen Klasse: F1FHF 197/06    198/008    395/14
33812 Lis Andersen Klasse: F1FHF 196/08    198/003    394/11
33816 Knud Andersen Klasse: F1FHF 198/11    197/006    395/17
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: F1FHF 196/03    195/005    391/08
Total 1575/50

3 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F1FHF 200/06    199/007    399/13
25369 Bjarne Andersen Klasse: F1FHF 198/05    195/007    393/12
25323 Jenny Bissø Klasse: F1FHF 199/05    194/005    393/10
25326 Jan O Jørgensen Klasse: F1FHF 191/03    190/001    381/04
Total 1566/39

4 Honum og Omegns Skytteforening
20603 Mona Hansen Klasse: F1FHF 197/03    196/004    393/07
20681 Hans O. Hansen Klasse: F1FHF 198/06    196/005    394/11
21256 Einar Højsgård Klasse: F1FHF 199/06    191/003    390/09
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: F1FHF 197/06    188/003    385/09
Total 1562/36

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Ung-/Voksen Åben

1 Viborg Skytteforening
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: VÅ1 200/10
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 200/11
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: VÅ1 199/09
117987 Anne Jacobi Klasse: VÅ2 197/07
Total 796/37

2 Ravnsborg Skytteforening
101748 Robert Petersen Klasse: UÅ1 200/08
53865 Belinda B. Nielsen Klasse: VÅ1 200/08
53738 Martin Villadsen Klasse: UÅ1 198/09
53644 Miriam K. Nielsen Klasse: UÅ1 197/09
Total 795/34

3 Ribe Skyttekreds
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UÅ1 199/10
96337 Christian Jensen Klasse: VÅ1 199/09
40983 Else Jensen Klasse: VÅ1 198/08
41477 Alice Frandsen Klasse: VÅ1 198/06
Total 794/33

4 Næstved Skytteforening
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: VÅ1 200/11
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: UÅ1 200/08
96675 Regitze Harslund Sancoeur Klasse: UÅ1 198/06
84055 Torben Kristiansen Klasse: VÅ1 196/07
Total 794/32

5 Ballerup Skf.
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 199/11
76771 Joachim Espersen Klasse: UÅ1 199/09
69303 Anders Sode Klasse: VÅ1 198/11
68224 Nicolai Espersen Klasse: UÅ1 197/04
Total 793/35

5 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: VÅ1 200/10
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: VÅ1 198/06
75687 Lars S. Pedersen Klasse: VÅ1 198/10
111577 Niels Ladegaard Klasse: VÅ1 197/09
Total 793/35

7 Vodskov Skytteforening
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: VÅ1 199/09
82492 René Stricker Jensen Klasse: VÅ1 198/07
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 197/11
103695 Bent Andersen Klasse: VÅ1 196/05
Total 790/32

7 Kjellerup Skytteforening
93618 Henrik Linde Barrith Klasse: VÅ1 200/10
84485 Therese Andersen Klasse: UÅ1 198/07
108059 Morten Kongensgaard Klasse: VÅ1 197/08
85425 Kasper A. Madsen Klasse: UÅ2 195/07
Total 790/32

9 Bullerup Skyttekreds
91130 Maria T. Heiden Klasse: UÅ1 200/09
50959 Lise Poulsen Klasse: UÅ1 199/14
90858 Lise Munter Klasse: UÅ1 196/09
50947 Merete Trolle Klasse: VÅ1 194/04
Total 789/36

10 Særslev Skytteforening
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UÅ1 200/11
105011 Mads Bendixen Klasse: VÅ1 198/06
39069 Torben Skovgaard Klasse: VÅ1 197/06
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: VÅ1 194/05
Total 789/28

11 Skanderborg-Stilling Skytteforening
115252 Heinrich Sloth Klasse: VÅ2 199/09
96548 Rasmus Vej Klasse: VÅ1 198/06
95494 Arne Lægaard Klasse: VÅ1 197/05
25177 John Lund Christensen Klasse: VÅ2 195/05
Total 789/25

12 Aalborg Skyttekreds
113118 Anders Hansen Klasse: VÅ1 198/07
53523 Annette Munkbøl Klasse: VÅ1 198/10
17242 Birgitte Kort Jørgensen Klasse: VÅ1 197/04
88229 Christian Frost Klasse: VÅ1 196/03
Total 789/24

13 Bredstrup-Pjedsted IF
93584 Anders Jensen Klasse: VÅ1 200/12
35301 Thomas Sørensen Klasse: VÅ1 197/05
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 197/06
100603 Jens Sten Knudsen Klasse: VÅ1 193/02
Total 787/25

13 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
107892 Søren Peter Jørgensen Klasse: VÅ1 198/06
110493 Joan Klitgaard Pedersen Klasse: VÅ1 197/07
49818 Randi Christensen Klasse: VÅ1 197/08
105330 Niels Jeppesen Klasse: VÅ1 195/04
Total 787/25

15 Pårup Skytteforening
52509 Richard Belin Klasse: VÅ1 199/08
52601 Jette K. Larsen Klasse: VÅ1 199/07
52603 Jes Larsen Klasse: VÅ1 197/07
51506 Andreas Holgersen Klasse: UÅ2 191/04
Total 786/26

16 NyVest Skytteforening
61483 Lene Pihl Klasse: VÅ1 199/09
111089 Sanne Cordua Klasse: VÅ1 196/06
115838 Marianne Hansen Klasse: VÅ2 195/08
117036 Charlotte Frederiksen Klasse: VÅ2 194/04
Total 784/27

17 Billund-Vorbasse Skytteforening
105206 Dannie Binger Klasse: VÅ2 197/03
120106 Jesper Nissen Klasse: VÅ2 197/07
34006 Nanna Ebbesen Klasse: UÅ1 196/09
110497 Jesper Haugstrup Klasse: VÅ2 194/02
Total 784/21

18 Samsø Skytteforening
25215 Sonja Bissø Klasse: VÅ1 197/08
91099 Ellen Holm Klasse: VÅ1 197/08
109469 Linda O`Hagan Klasse: VÅ2 196/07
91098 Peder Nedergaard Klasse: VÅ1 193/02
Total 783/25

19 Melby Skytteforening
63945 Mette Pedersen Klasse: UÅ2 198/08
63955 Gitte Thomsen Klasse: VÅ1 197/04
63967 Jannik Jensen Klasse: VÅ1 197/07
120138 Claus Toxværd Klasse: VÅ2 191/05
Total 783/24

19 Frederikssund IF 1864
96425 Henning Worm Klasse: VÅ1 200/12
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: VÅ1 196/06
105677 Marina Bjørnestad Klasse: VÅ2 193/04
121937 Rasmus Andersen Klasse: VÅ2 194/02
Total 783/24

21 Midtdjurs Skytteforening
23088 Mogens Pedersen Klasse: VÅ1 198/09
88584 Jørn Kristensen Klasse: VÅ1 196/07
78249 Michael Brasch Klasse: VÅ1 195/06
98796 Thomas Martinsen Klasse: VÅ1 193/04
Total 782/26

22 Vojens Skytteforening
111354 Torben Hansen Klasse: VÅ1 197/08
116390 Trine Goth Hansen Klasse: UÅ1 197/11
114779 Linda Bech Hansen Klasse: VÅ1 195/05
120919 Anette Dahl Klasse: VÅ2 192/04
Total 781/28

23 Sparta Idrætsforening
39630 Henrik Bentsen Klasse: VÅ1 199/09
87121 Helle Bang Klasse: VÅ1 195/04
84412 Per Brylle Klasse: VÅ1 194/07
39626 Ingrid Lassen Klasse: VÅ2 192/04
Total 780/24

24 Gundsølille SG&I
60615 Johnny Hvidtfeldt Klasse: VÅ1 197/06
60856 Helle Jensen Klasse: VÅ1 196/07
60621 Henrik Zabel Klasse: VÅ1 194/05
69524 Sanne Kjær Klasse: VÅ1 191/02
Total 778/20

25 Hvalsø Skf.
58213 Anne Sørensen Klasse: VÅ1 198/08
106275 Marianne Munch Klasse: VÅ2 197/05
58163 Susanne Jørgensen Klasse: VÅ1 192/02
95283 Laila B. Larsen Klasse: VÅ2 189/04
Total 776/19

26 Ølgod Skytteforening
38352 Doris Johnsen Klasse: VÅ1 197/07
109156 Nadia Rønning Kristensen Klasse: UÅ1 194/02
38336 Hans Johnsen Klasse: VÅ1 191/02
92672 Lonnie Hirtz Christensen Klasse: VÅ3 181/07
Total 763/18

27 Stadil-Vedersø Skytteforening
112486 Klaus Kristensen Klasse: VÅ2 193/02
36092 Henrik Bjerg Klasse: VÅ2 187/00
97390 Karl-Aage Kidmose Klasse: VÅ2 187/03
93379 Aage Mortensgaard Klasse: VÅ2 193/02
Total 760/07

28 Bjergby SGI&U
122389 Klaus Andersen Klasse: VÅ2 197/04
88274 Laila Mikkelsen Klasse: VÅ1 196/05
27033 Mathias Mikkelsen Klasse: UÅ2 077/00
26939 Ejvind M. Jensen Klasse: VÅ1 197/06
Total 667/15

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Ung-/Voksen Åben FINALE

1 Ravnsborg Skytteforening
53644 Miriam K. Nielsen Klasse: F1FHF 197/09    200/008    397/17
53738 Martin Villadsen Klasse: F1FHF 198/09    200/009    398/18
53865 Belinda B. Nielsen Klasse: F1FHF 200/08    199/011    399/19
101748 Robert Petersen Klasse: F1FHF 200/08    198/006    398/14
Total 1592/68

2 Ribe Skyttekreds
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: F1FHF 199/10    200/011    399/21
96337 Christian Jensen Klasse: F1FHF 199/09    200/011    399/20
40983 Else Jensen Klasse: F1FHF 198/08    199/009    397/17
41477 Alice Frandsen Klasse: F1FHF 198/06    196/004    394/10
Total 1589/68

3 Næstved Skytteforening
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: F1FHF 200/11    200/007    400/18
96675 Regitze Harslund Sancoeur Klasse: F1FHF 198/06    200/006    398/12
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: F1FHF 200/08    198/011    398/19
84055 Torben Kristiansen Klasse: F1FHF 196/07    194/004    390/11
Total 1586/60

4 Viborg Skytteforening
19457 Henrik Kronborg Klasse: F1FHF 200/11    198/009    398/20
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: F1FHF 200/10    197/006    397/16
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: F1FHF 199/09    197/005    396/14
117987 Anne Jacobi Klasse: F1FHF 197/07    195/004    392/11
Total 1583/61

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Ung-/Voksen Stilling

1 Trehøje Skytteforening
31260 Rikke Mæng Klasse: VS1 199/09
30976 Alexander Helleskov Klasse: US1 196/10
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: US1 195/08
29739 Martin Jakobsen Klasse: US1 190/03
Total 780/30

2 Bredstrup-Pjedsted IF
35128 Rene Kristiansen Klasse: VS1 196/09
30467 Niels H. Overgaard Klasse: US1 194/07
24784 Morten Flecks Klasse: US1 192/03
49392 Camilla Andersen Klasse: US1 192/04
Total 774/23

3 Særslev Skytteforening
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: VS1 196/06
45956 Laura Buch Klasse: VS1 194/05
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: VS1 193/08
50345 Signe Knudsen Klasse: US1 191/02
Total 774/21

4 Århus Riffelskytte Klub
35970 Diana Henriksen Klasse: US1 197/06
17480 Thomas Danielsen Klasse: VS1 194/03
33713 Alex Møberg Klasse: VS1 192/02
24945 Kim Larsen Klasse: VS1 190/02
Total 773/13

5 Viborg Skytteforening
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 197/04
116728 Caroline Marie Jacobi Klasse: US2 193/03
19746 Erik Skovmand Klasse: VS1 193/06
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: US1 188/04
Total 771/17

6 Ballerup Skf.
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: VS1 199/08
37275 Tobias Volck Hybholt Klasse: US1 196/04
32378 Kim Laurberg Klasse: VS1 189/01
35978 Claus Søndergaard Klasse: US1 185/03
Total 769/16

7 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen Klasse: US1 197/06
47955 Signe Steffensen Klasse: US1 192/02
48182 Jacob Helding Larsen Klasse: VS1 190/04
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 189/02
Total 768/14

8 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 197/08
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 192/05
14785 Henrik Frankfurth Klasse: VS1 190/03
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: VS1 188/03
Total 767/19

9 Nordals Skyttekreds
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: VS1 194/05
42676 Jan Sørensen Klasse: VS2 190/04
42754 Torben Larsen Klasse: VS1 190/04
42699 Frank Hansen Klasse: VS1 187/02
Total 761/15

10 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 193/02
69344 Signe Jensen Klasse: VS1 191/04
60116 Nicolai Andersen Klasse: VS2 187/02
110092 Janne Bagge Larsen Klasse: US2 189/01
Total 760/09

11 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: VS1 195/05
69466 Helle Kirstine Larsen Klasse: VS1 191/06
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS1 188/04
39769 Morten Petermann Klasse: VS1 184/02
Total 758/17

12 Helle Skytteforening
34084 Mette Nielsen Klasse: US1 196/05
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: US1 190/04
39087 Thomas Søndergaard Klasse: US1 185/02
34051 Sofie Nielsen Klasse: US1 183/04
Total 754/15

13 Tuse Skytteforening
57411 Sigurd Jensen Klasse: VS1 195/05
101459 Mikkel Larsen Klasse: US2 189/00
57295 Poul Kristensen Klasse: VS1 185/01
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: US1 184/00
Total 753/06

14 Vester Hassing Skf.
14878 Andy Petersen Klasse: VS1 196/06
92905 Kaj Mørk Klasse: US1 190/02
15763 Torben Klit Andersen Klasse: VS2 187/04
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: US2 178/00
Total 751/12

14 Grænseegnens Skytteforening
115089 Sara M. Greve Klasse: US1 190/03
43346 Marianne Clausen Klasse: US1 189/04
43003 Eva E Rasmussen Klasse: VS1 186/03
43337 Poul Clausen Klasse: VS2 186/02
Total 751/12

16 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
19352 Henrik Strand Klasse: US1 193/07
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: US1 186/00
19315 Peter Strand Klasse: VS2 184/00
19552 Rasmus Barrett Klasse: US1 184/02
Total 747/09

17 Akademisk Skytteforening
56742 Peter C S Larsen Klasse: US1 189/03
65585 Gertrud Skyt Høj Klasse: VS2 187/03
100258 Regin Gaarsmand Klasse: VS1 186/02
63346 Finn Scheibye Klasse: VS2 182/00
Total 744/08

18 Korsør Skytteforening
83921 Kenneth Sieck Klasse: US1 188/04
88707 Kevin F. Sørensen Klasse: US2 186/03
93433 Sebastian Nielsen Klasse: US2 186/01
90557 Cecilie Petersen Klasse: US1 183/02
Total 743/10

19 Stege Ndr. Skytteforening
55168 Line P. Bertelsen Klasse: US1 189/03
55178 Lars Nøhr Klasse: VS2 186/03
55133 Peter Hansen Klasse: VS1 185/00
55222 Jacob Nielsen Klasse: VS2 181/01
Total 741/07

20 Tingsted Skytteforening
81811 Betina Petersen Klasse: US1 191/05
54457 Mikael Green Klasse: VS2 185/00
54434 Palle Henriksen Klasse: VS2 183/01
53137 Hanne Andersen Klasse: VS2 180/01
Total 739/07

21 Hvidovre Skyttekreds
70271 Ib V Hansen Klasse: VS2 188/01
70823 Carsten Staalhagen Jappe Klasse: VS2 186/00
69290 Benny Munk Klasse: VS2 185/02
106690 Jørgen Kim Christensen Klasse: VS2 179/02
Total 738/05

22 Samsø Skytteforening
25247 Nanna Bissø Klasse: VS1 193/03
25213 Stine Jensen Klasse: US2 183/00
94784 Laura Von der Lippe Klasse: US2 177/01
25202 Torben Kristensen Klasse: VS2 184/04
Total 737/08

23 Billund-Vorbasse Skytteforening
34185 Thomas Karstensen Klasse: VS1 191/02
34301 Karsten Karstensen Klasse: VS1 186/00
34333 Finn Møller Jensen Klasse: VS2 185/02
34010 Malene Ebbesen Klasse: VS2 175/01
Total 737/05

24 Randers Skyttekreds
17365 Camilla Chemnitz Hansen Klasse: US1 194/02
17356 Gitte Hansen Klasse: VS2 185/01
17339 Preben Chemnitz Hansen Klasse: VS2 178/02
18560 Alex Toft Klasse: VS2 178/00
Total 735/05

25 Sødinge Skytteforening
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: US1 191/04
46704 Knud Hansen Klasse: VS1 189/02
46790 Erik Hansen Klasse: US2 180/01
46614 Peter Hansen Klasse: US2 174/00
Total 734/07

26 Helsingør Salonskytte Forening
65686 Rikke Jensen Klasse: VS1 190/02
65841 Jan Holm-Larsen Klasse: VS1 183/02
65934 Carsten Jakobsen Klasse: VS3 182/01
65840 Jan Holmen Andersen Klasse: VS3 179/01
Total 734/06

27 Skive Skytteforening
27987 Jan Thesbjerg Klasse: VS1 188/01
43374 Allan Clausen Klasse: VS2 187/02
28015 Hardy Larsen Klasse: VS1 184/00
28120 Alfred Busk Kristensen Klasse: VS1 173/02
Total 732/05

28 Tørring Idrætsforening
34585 Vagn Koch Klasse: VS3 174/01
34644 John Jensen Klasse: VS3
34977 Jørgen Andersen Klasse: VS1
35077 Berit Andersen Klasse: VS1
Total 174/01

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 15m Ung-/Voksen Stilling FINALE

1 Trehøje Skytteforening
31260 Rikke Mæng Klasse: F1FHF 199/09    199/010    398/19
30976 Alexander Helleskov Klasse: F1FHF 196/10    194/002    390/12
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: F1FHF 195/08    192/004    387/12
29739 Martin Jakobsen Klasse: F1FHF 190/03    191/003    381/06
Total 1556/49

2 Bredstrup-Pjedsted IF
30467 Niels H. Overgaard Klasse: F1FHF 194/07    198/006    392/13
35128 Rene Kristiansen Klasse: F1FHF 196/09    196/006    392/15
24784 Morten Flecks Klasse: F1FHF 192/03    192/004    384/07
49392 Camilla Andersen Klasse: F1FHF 192/04    192/004    384/08
Total 1552/43

3 Særslev Skytteforening
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: F1FHF 196/06    196/006    392/12
45956 Laura Buch Klasse: F1FHF 194/05    196/005    390/10
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: F1FHF 193/08    193/002    386/10
50345 Signe Knudsen Klasse: F1FHF 191/02    192/006    383/08
Total 1551/40

4 Århus Riffelskytte Klub
35970 Diana Henriksen Klasse: F1FHF 197/06    195/005    392/11
24945 Kim Larsen Klasse: F1FHF 190/02    192/003    382/05
33713 Alex Møberg Klasse: F1FHF 192/02    192/005    384/07
17480 Thomas Danielsen Klasse: F1FHF 194/03    188/002    382/05
Total 1540/28

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 15m Luft VOKSEN

1 DGI Fyn
49823 Per Christiansen Klasse: SE1 200/07
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UÅ1 200/07
49316 John Iversen Klasse: SE1 199/05
48297 Astrid Steffensen Klasse: US1 198/05
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: VÅ1 197/05
45956 Laura Buch Klasse: VS1 196/05
81196 Freja Bryld Pedersen Klasse: UÅ2 196/04
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: US1 193/05
112816 Bernhard Hansen Klasse: SE2 192/02
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: US2 191/01
120121 Peter Ditlevsen Klasse: VÅ2 188/03
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 187/01
52514 Pia Nielsen Klasse: VS3 182/02
- Brutto -
47589 Kenneth Hansen Klasse: VS2 181/03
98797 Louise Hvid Hansen Klasse: VS3
Total (Maks. 2537) 2519/52

2 DGI Sydøstjylland
20598 Nicklas Højfeldt Kildehøj Klasse: US1 200/06
20954 Per Christiansen Klasse: SE1 199/08
34006 Nanna Ebbesen Klasse: UÅ1 199/07
44463 Kristian R. Petersen Klasse: SE1 199/08
95177 Hans Byager Klasse: UÅ2 198/07
30467 Niels H. Overgaard Klasse: US1 197/04
34696 Hans Jørgen Nielsen Klasse: VÅ1 196/07
35665 Gert Rasmussen Klasse: VÅ2 196/01
35128 Rene Kristiansen Klasse: VS1 193/01
34764 Olaf Kurth Jensen Klasse: SE2 192/03
109180 Ida Marie Kristensen Klasse: US2 186/01
83963 Peter Skov Klasse: VS3 181/01
20732 Anders Kildehøj Klasse: VS2 180/00
- Brutto -
94911 Jane Thychosen Klasse: VÅ2 183/03
44597 Kenneth S. Wadt Klasse: VS3 171/00
Total 2516/54

3 DGI Nordjylland
10470 Ole H. Madsen Klasse: SE1 199/06
119405 Vinni Christiansen Klasse: UÅ2 199/04
120230 Johnni Hald Klasse: VÅ2 199/03
93637 Bent Jensen Klasse: SE2 198/05
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 197/08
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 197/07
53523 Annette Munkbøl Klasse: VÅ1 197/07
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 195/06
104886 Emil L. Nielsen Klasse: US2 191/00
85989 Mathias Engelst Klasse: UÅ1 190/04
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: VS1 188/05
43033 Christian Jakobsen Klasse: VS2 183/01
16688 Hanne Otte Jensen Klasse: VS3 181/01
- Brutto -
115286 Mikael Kongensgaard Klasse: VÅ2 194/07
105786 Jonas Ø. Pedersen Klasse: US2 188/04
Total 2514/57

4 DGI Storstrømmen
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: UÅ1 200/12
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: VÅ1 199/04
55532 Gitte Overgaard Klasse: VÅ2 198/04
80876 Ruddy Frederiksen Klasse: VÅ1 196/02
54509 Knud Holse Klasse: SE2 194/03
53420 Johnny Johansson Klasse: SE1 193/05
111560 Anders Røge Klasse: UÅ2 192/03
55168 Line P. Bertelsen Klasse: US2 192/05
81811 Betina Petersen Klasse: US1 191/03
54958 Carsten Klich Klasse: VS2 190/03
55133 Peter Hansen Klasse: VS1 190/03
53091 Line N. With Klasse: US1 189/03
53137 Hanne Andersen Klasse: VS3 188/02
- Brutto -
53201 Sv. Erik Frederiksen Klasse: SE2 194/02
55571 Birthe Holm Thomsen Klasse: VS3 182/01
Total 2512/52

5 DGI Midtjylland
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: VÅ1 200/07
84485 Therese Andersen Klasse: UÅ1 200/09
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 199/06
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 198/09
85425 Kasper A. Madsen Klasse: UÅ2 198/04
19746 Erik Skovmand Klasse: VS1 194/03
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: US1 193/04
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 193/03
22135 Børge Mønster Klasse: SE2 189/02
31184 Erik Madsen Klasse: VS2 189/01
31129 Jørn Termansen Klasse: VÅ2 188/00
19315 Peter Strand Klasse: VS3 186/01
91277 Simone Berg Klasse: US2 184/02
- Brutto -
19352 Henrik Strand Klasse: US1 189/02
31719 Erik Paarup Klasse: VS3 177/01
Total 2511/51

6 DGI Midt- & Vestsjælland
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 199/08
61799 Peter Hansen Klasse: SE2 199/05
76771 Joachim Espersen Klasse: UÅ1 199/02
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 198/08
94220 Frederik Pedersen Klasse: UÅ2 198/06
57325 Kenneth Pedersen Klasse: VÅ1 197/05
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: VS1 196/06
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: US1 195/02
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 195/05
119003 Kim Christensen Klasse: VÅ2 187/01
61619 Marianne Lamhauge Klasse: VS2 184/03
88707 Kevin F. Sørensen Klasse: US2 183/02
69501 Birger Groesmeyer Klasse: VS3 179/01
- Brutto -
93433 Sebastian Nielsen Klasse: US2 179/01
57543 Leif Nielsen Klasse: VS3 178/00
Total 2509/54

7 DGI Sydvest
39827 Jens Nygaard Klasse: SE1 200/09
109156 Nadia Rønning Kristensen Klasse: UÅ2 199/04
97267 Torben Jensen Klasse: VÅ1 199/06
113675 Lisbeth Meldgaard Klasse: VÅ2 198/04
38352 Doris Johnsen Klasse: VÅ2 198/05
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: US1 198/04
39754 Peter Christensen Klasse: SE2 197/02
39794 Line Petermann Klasse: VS1 197/07
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UÅ1 197/04
34084 Mette Nielsen Klasse: US1 192/02
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS2 191/01
39476 Bent Christensen Klasse: VS3 166/01
41489 Christian F. Sørensen Klasse: US2 162/00
- Brutto -
41593 Ejgil Thuesen Klasse: SE2 196/03
40983 Else Jensen Klasse: VÅ1 194/04
Total 2494/49

8 DGI Sønderjylland
111354 Torben Hansen Klasse: VÅ1 200/06
116390 Trine Goth Hansen Klasse: UÅ1 198/06
44389 William Kjær Klasse: SE1 198/01
120919 Anette Dahl Klasse: VÅ2 197/05
44249 Ib-Detlev Hulgard Klasse: SE1 197/05
84091 Kenneth Clausen Klasse: UÅ2 196/03
101767 Egon Johansen Klasse: SE2 194/05
43346 Marianne Clausen Klasse: US2 187/03
44155 Morten Haa Klasse: US2 187/02
44303 Camilla Paulsen Klasse: US1 187/00
42764 Thomas Brokholm Klasse: VS1 186/02
42951 Jens E. Christiansen Klasse: VS3 184/02
43003 Eva E Rasmussen Klasse: VS2 182/02
- Brutto -
43337 Poul Clausen Klasse: VS2 182/01
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: VS2 180/00
Total 2493/42

9 DGI Nordsjælland
63955 Gitte Thomsen Klasse: VÅ1 199/03
62500 Ole Olsen Klasse: SE1 198/06
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: VÅ1 198/02
61818 Nicklas Emil Buchholdt Klasse: UÅ1 197/05
63279 Sara Brix Sivertsen Klasse: UÅ2 195/04
121937 Rasmus Andersen Klasse: VÅ2 194/07
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: US1 192/02
65686 Rikke Jensen Klasse: VS1 192/03
65216 Jonas Holm-Larsen Klasse: US2 187/02
118242 Anne-Lise Qvist Nielsen Klasse: SE2 186/02
60633 Claus Nielsen Klasse: VS2 183/00
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: VS3 179/02
63294 Ole Brix Larsen Klasse: VS1 164/00
- Brutto -
96425 Henning Worm Klasse: VÅ1 197/05
63967 Jannik Jensen Klasse: VÅ1 195/06
Total 2464/38

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 15m VOKSEN

1 DGI Fyn
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UÅ1 200/11
91130 Maria T. Heiden Klasse: UÅ1 200/09
52601 Jette K. Larsen Klasse: VÅ1 199/07
107892 Søren Peter Jørgensen Klasse: VÅ1 198/06
48297 Astrid Steffensen Klasse: US1 197/06
98337 Aleksander Duszkiewic Klasse: UÅ2 197/04
112359 René L. Andersen Klasse: VÅ2 196/08
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: VS1 196/06
47289 Jan Rosenlund Klasse: SE2 196/09
49486 Vang Jarl Klasse: SE1 196/08
45956 Laura Buch Klasse: VS1 194/05
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: VS1 193/08
120121 Peter Ditlevsen Klasse: VÅ3 190/05
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 189/02
99497 Ivan Jørgensen Klasse: US2 186/01
49177 Therkel Madsen Klasse: SE3 182/01
48138 Jørgen Andersen Klasse: VS3 178/01
- Brutto -
107142 Benny Jørgen Ohlsen Klasse: SE2 187/00
106534 Michael Kløjgaard Trolle Klasse: VS3 177/01
Total 3287/97

2 DGI Sydøstjylland
35001 Jan Ryholl Klasse: VÅ1 200/10
44463 Kristian R. Petersen Klasse: SE1 198/08
75687 Lars S. Pedersen Klasse: VÅ1 198/10
105206 Dannie Binger Klasse: VÅ2 197/03
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 197/06
34006 Nanna Ebbesen Klasse: UÅ1 196/09
35128 Rene Kristiansen Klasse: VS1 196/09
109229 Andreas Storgaard Jensen Klasse: UÅ2 195/04
123096 Martin Lysdahl Klasse: VÅ3 195/04
30467 Niels H. Overgaard Klasse: US1 194/07
33266 Jørgen Jensen Klasse: SE3 194/01
24784 Morten Flecks Klasse: US1 192/03
34185 Thomas Karstensen Klasse: VS1 191/02
20732 Anders Kildehøj Klasse: VS2 188/03
96415 Karl K. Rasmussen Klasse: SE2 188/01
99900 Jeppe S. Jensen Klasse: US2 183/02
33187 Mette Rasmussen Klasse: VS3 180/00
- Brutto -
34700 Else Marie Nielsen Klasse: SE3 191/02
19899 John Madsen Klasse: VÅ3 189/06
34585 Vagn Koch Klasse: VS3 174/01
Total 3282/82

3 DGI Midtjylland
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: VÅ1 200/10
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 200/11
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: VÅ1 199/09
84485 Therese Andersen Klasse: UÅ1 198/07
117987 Anne Jacobi Klasse: VÅ2 197/07
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 197/04
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 196/10
120108 Jesper Vorre Klasse: UÅ2 195/07
116728 Caroline Marie Jacobi Klasse: US2 193/03
19746 Erik Skovmand Klasse: VS1 193/06
22032 Preben Juhl Jensen Klasse: SE2 193/05
122499 Ulrik Lindquist Knudsen Klasse: VÅ3 188/04
19126 Tage Grubbe Andersen Klasse: VS1 188/03
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: US1 188/04
31184 Erik Madsen Klasse: VS2 186/01
22135 Børge Mønster Klasse: SE3 184/01
66271 Lisbeth Arboe Jakobsen Klasse: VS3 183/02
- Brutto -
85425 Kasper A. Madsen Klasse: UÅ2 195/07
107530 Flemming G Nielsen Klasse: VÅ3 185/00
27351 Mads Priess Christoffersen Klasse: VS3 179/03
Total 3278/94

4 DGI Nordjylland
83267 Louise Fredsgaard Jensen Klasse: UÅ2 199/10
113118 Anders Hansen Klasse: VÅ1 198/07
111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen Klasse: UÅ1 197/07
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 197/11
122389 Klaus Andersen Klasse: VÅ2 197/04
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 197/08
17242 Birgitte Kort Jørgensen Klasse: VÅ1 197/04
93637 Bent Jensen Klasse: SE1 197/06
123883 Birgitte Bonde Klasse: VÅ3 193/02
15095 Flemming Lindemann Klasse: SE2 192/02
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 192/05
92905 Kaj Mørk Klasse: US1 190/02
85492 Martin Jensen Klasse: US1 188/01
16969 Morten Larsen Klasse: VS2 187/01
11768 Ruby Larsen Klasse: SE3 186/02
104886 Emil L. Nielsen Klasse: US2 185/00
92975 Gert M. Jensen Klasse: VS3 184/00
- Brutto -
120229 Gitte Hansen Klasse: VÅ3 189/01
103892 Kasper Schultz Klasse: US2 183/00
10623 Anders L. Rasmussen Klasse: SE3 174/01
Total 3276/72

5 DGI Midt- & Vestsjælland
75460 Line Sørensen Klasse: UÅ1 200/09
116743 Steen Schrøder Klasse: VÅ2 199/09
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: VS1 199/08
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: SE1 199/08
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 199/11
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 198/11
57425 Dennis Frederiksen Klasse: UÅ1 197/05
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 193/02
104200 Stephanie Grundsøe Klasse: US1 191/03
106685 Ole Jespersen Klasse: SE2 191/05
69344 Signe Jensen Klasse: VS1 191/04
69460 Inge Larsen Klasse: VS2 191/02
82311 Joakim Dahl-Nielsen Klasse: UÅ2 191/03
60811 Karl Nielsen Klasse: SE3 189/05
93433 Sebastian Nielsen Klasse: US2 186/01
110369 Bente Andersen Klasse: VÅ3 183/01
69336 Stefan Jensen Klasse: VS3 177/01
- Brutto -
80735 Vivi Nielsen Klasse: SE3 184/02
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: US1 184/00
57669 Steen Rossander Klasse: VS3 174/00
Total 3274/88

6 DGI Storstrømmen
87542 Claus Frederiksen Klasse: VÅ1 200/12
54774 Max Pil Klasse: VÅ1 199/13
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: VÅ1 198/08
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: UÅ1 198/05
101056 Børge Jørgensen Klasse: SE1 196/05
111560 Anders Røge Klasse: UÅ2 196/04
53091 Line N. With Klasse: US1 194/03
108983 Sten Færregaard Klasse: VÅ2 193/06
54142 Karen Lolle Klasse: VÅ3 193/04
54253 Kjeld Noergaard Klasse: SE2 193/05
55770 Tove Sønderstgård Klasse: SE3 191/01
53381 Nicolai Henriksen Klasse: US1 187/03
53699 Ninette Sørensen Klasse: VS3 187/03
54958 Carsten Klich Klasse: VS1 187/03
54457 Mikael Green Klasse: VS2 185/00
55133 Peter Hansen Klasse: VS1 185/00
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: US2 184/01
- Brutto -
99282 Niels Lauge Hermansen Klasse: SE3 187/03
115424 Ayoe Jensen Klasse: SE3 180/01
55698 Karsten Larsen Klasse: VS3 173/00
Total 3266/76

7 DGI Sydvest
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UÅ1 199/10
96337 Christian Jensen Klasse: VÅ1 199/09
40983 Else Jensen Klasse: VÅ1 198/08
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: UÅ1 197/06
39827 Jens Nygaard Klasse: SE1 197/07
93876 Jackie Corvinius Klasse: UÅ2 196/03
39794 Line Petermann Klasse: VS1 195/05
122585 Ole Brix Klasse: VÅ2 193/05
41593 Ejgil Thuesen Klasse: SE2 192/03
41685 Jan Slothuus Klasse: SE3 191/01
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: US1 190/04
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS1 188/04
124309 Freddy Røjbæk Klasse: VÅ3 185/00
39769 Morten Petermann Klasse: VS1 184/02
41489 Christian F. Sørensen Klasse: US2 182/00
41872 Mikkel Secher Klasse: VS2 179/01
122536 Morten Clemmensen Johnsen Klasse: VS3 176/01
- Brutto -
38522 Arne Christensen Klasse: SE3 187/02
92672 Lonnie Hirtz Christensen Klasse: VÅ3 181/07
39271 Lars Søndergård Klasse: VS3 165/01
Total 3241/69

8 DGI Sønderjylland
85128 Horst Clausen Klasse: VÅ1 198/09
107379 Hans-Peder Graversen Klasse: VÅ2 197/04
111354 Torben Hansen Klasse: VÅ1 197/08
116390 Trine Goth Hansen Klasse: UÅ1 197/11
39655 Connie Schmidt Klasse: VÅ1 197/08
117669 Inga Antzack Klasse: SE2 195/08
125104 Henrik Christian Schmidt Klasse: VÅ3 194/04
123605 Klaus Dueholm Klasse: SE3 193/04
44317 Birgith Rothmeier Klasse: SE1 192/03
42754 Torben Larsen Klasse: VS1 190/04
42345 Jens Faurbye Klasse: VS1 189/03
43346 Marianne Clausen Klasse: US1 189/04
43916 Jan Jepsen Lund Klasse: UÅ2 189/02
43337 Poul Clausen Klasse: VS2 186/02
42764 Thomas Brokholm Klasse: VS1 185/02
39616 Jens Peter Oksen Klasse: VS3 179/01
98290 Connie Valentin Klasse: US2 173/02
- Brutto -
123944 Kenneth Bennett Klasse: VÅ2 192/02
42951 Jens E. Christiansen Klasse: VS2 184/01
43811 Jens Chr. Petersen Klasse: VS3 173/00
Total 3240/79

9 DGI Nordsjælland
111899 Thomas Høvelskov Klasse: VÅ1 200/12
96425 Henning Worm Klasse: VÅ1 200/12
63945 Mette Pedersen Klasse: UÅ2 198/08
104699 Henning Pries Klasse: VÅ1 197/08
62514 Michael Larsen Klasse: SE1 197/05
61818 Nicklas Emil Buchholdt Klasse: UÅ1 196/07
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: US1 195/03
120138 Claus Toxværd Klasse: VÅ2 191/05
116644 Nelly Terp Klasse: VÅ3 189/02
64725 Knud Børge Jensen Klasse: SE2 189/03
63343 Flemming Walther Klasse: SE3 187/02
85869 Jesper Sachs Klasse: US2 187/03
65841 Jan Holm-Larsen Klasse: VS1 183/02
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: VS1 181/01
63334 Henrik Andersen Klasse: VS3 181/03
65840 Jan Holmen Andersen Klasse: VS3 179/01
63294 Ole Brix Larsen Klasse: VS2 172/00
- Brutto -
63955 Gitte Thomsen Klasse: VÅ1 197/04
64634 Ole Østrup Rasmussen Klasse: SE1 196/04
98509 Michael Linde Bentzen Klasse: VÅ1 196/06
Total 3222/77

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Foreningsholdfinale 15 m
1 80876 Ruddy Frederiksen 23-006 Næstved Skytteforening 200/11    200/007    400/18
2 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/10    200/011    399/21
3 96337 Christian Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09    200/011    399/20
4 53865 Belinda B. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    199/011    399/19
4 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 199/08    200/011    399/19
6 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/06    199/007    399/13
7 19457 Henrik Kronborg 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    198/009    398/20
8 31260 Rikke Mæng 05-028 Trehøje Skytteforening 199/09    199/010    398/19
8 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/11    200/008    398/19
8 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 200/08    198/011    398/19
11 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    200/009    398/18
12 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    198/006    398/14
13 96675 Regitze Harslund Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 198/06    200/006    398/12
14 40983 Else Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/08    199/009    397/17
14 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09    200/008    397/17
16 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10    197/006    397/16
17 22122 Dorte Østerby Jakobsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    197/005    396/14
17 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 197/05    199/009    396/14
19 33816 Knud Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 198/11    197/006    395/17
20 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 197/06    198/008    395/14
21 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 196/09    198/009    394/18
22 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/06    196/005    394/11
22 33812 Lis Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 196/08    198/003    394/11
24 41477 Alice Frandsen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/06    196/004    394/10
25 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 198/05    195/007    393/12
26 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 199/05    194/005    393/10
27 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/03    196/004    393/07
28 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09    196/006    392/15
29 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/07    198/006    392/13
30 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/06    196/006    392/12
31 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 197/07    195/004    392/11
31 35970 Diana Henriksen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/06    195/005    392/11
33 80547 Jens Peter Ladegaard 10-282 Jelling fS Skydning 196/03    195/005    391/08
34 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10    194/002    390/12
35 84055 Torben Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 196/07    194/004    390/11
36 45956 Laura Buch 16-350 Særslev Skytteforening 194/05    196/005    390/10
37 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/06    191/003    390/09
38 81936 Camilla Birch Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 195/08    192/004    387/12
39 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 193/08    193/002    386/10
40 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/06    188/003    385/09
41 49392 Camilla Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/04    192/004    384/08
42 24784 Morten Flecks 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/03    192/004    384/07
42 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/02    192/005    384/07
44 50345 Signe Knudsen 16-350 Særslev Skytteforening 191/02    192/006    383/08
45 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 194/03    188/002    382/05
45 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02    192/003    382/05
47 29739 Martin Jakobsen 05-028 Trehøje Skytteforening 190/03    191/003    381/06
48 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 191/03    190/001    381/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 35970 Diana Henriksen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/06    197/10    394/16
2 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 197/06    196/05    393/11
3 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/07    198/06    392/13
4 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10    194/02    390/12
5 84818 Maja Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 198/07    192/04    390/11
6 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/03    193/03    388/06
7 53091 Line N. With 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/03    193/03    387/06
8 81936 Camilla Birch Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 195/08    192/04    387/12
9 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 196/04    191/00    387/04
10 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 194/05    191/07    385/12
11 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 196/05    189/02    385/07
12 49392 Camilla Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/04    192/04    384/08
13 24784 Morten Flecks 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/03    192/04    384/07
14 50345 Signe Knudsen 16-350 Særslev Skytteforening 191/02    192/06    383/08
15 115089 Sara M. Greve 13-343 Grænseegnens Skytteforening 190/03    192/01    382/04
16 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/05    190/01    382/06
17 29739 Martin Jakobsen 05-028 Trehøje Skytteforening 190/03    191/03    381/06
18 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 187/03    193/05    380/08
19 46934 Rasmus M Hansen 16-095 Svendborg Skyttekreds 191/05    189/02    380/07
20 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/07    187/01    380/08
21 81811 Betina Petersen 23-012 Tingsted Skytteforening 191/05    188/03    379/08
22 60027 Martin Petersen 11-001 Ribe Skyttekreds 190/02    188/02    378/04
23 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 190/02    188/01    378/03
24 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 187/02    190/02    377/04
25 55168 Line P. Bertelsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/03    188/02    377/05
26 56742 Peter C S Larsen 21-302 Akademisk Skytteforening 189/03    186/01    375/04
27 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02    190/03    374/05
28 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/04    185/02    374/06
29 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 186/01    187/01    373/02
30 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 185/03    187/02    372/05
31 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 185/02    187/02    372/04
32 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 186/02    186/01    372/03
33 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04    183/02    372/06
34 63101 Christoffer Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 189/04    183/00    372/04
35 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00    185/00    371/00
36 90557 Cecilie Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 183/02    187/03    370/05
37 56183 Martin Frederiksen 23-006 Næstved Skytteforening 185/01    184/00    369/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 193/03    196/06    389/09
2 110092 Janne Bagge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/01    192/05    381/06
3 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 186/03    188/04    374/07
4 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 186/01    188/01    374/02
5 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 189/00    185/02    374/02
6 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 186/03    187/03    373/06
7 85869 Jesper Sachs 18-003 Frederikssund IF 1864 187/03    186/04    373/07
8 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 187/00    186/00    373/00
9 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 183/00    189/03    372/03
10 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/00    187/04    372/04
11 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 185/01    187/02    372/03
12 99497 Ivan Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 186/01    185/02    371/03
13 63366 Christopher Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 186/02    184/01    370/03
14 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 185/00    184/01    369/01
15 86426 Frederikke Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 184/01    184/01    368/02
16 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 179/02    188/01    367/03
17 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 183/02    184/01    367/03
18 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 185/01    182/01    367/02
19 97512 Karoline Henriksen 09-115 Grenå Skyttekreds 181/00    185/01    366/01
20 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/01    182/00    366/01
21 46790 Erik Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 180/01    183/01    363/02
21 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 180/01    183/01    363/02
23 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 177/01    185/01    362/02
24 41489 Christian F. Sørensen 11-001 Ribe Skyttekreds 182/00    180/01    362/01
25 64579 Thomas Møllegaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 183/01    179/02    362/03
26 46614 Peter Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 174/00    172/01    346/01
27 98290 Connie Valentin 13-362 Sundeved Skytteforening 173/02    172/00    345/02
28 79881 Jesper Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 173/00    172/00    345/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 200/11    200/14    400/25
2 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/09    200/14    400/23
3 50959 Lise Poulsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/14    200/11    399/25
4 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/10    200/11    399/21
5 87580 Daniel Mørk 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/07    200/09    399/16
6 75460 Line Sørensen 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 200/09    199/10    399/19
7 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    200/09    398/18
8 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 198/05    200/09    398/14
9 96675 Regitze Harslund Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 198/06    200/06    398/12
10 21049 Louise Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/06    199/07    398/13
11 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 200/08    198/11    398/19
12 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    198/06    398/14
13 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09    200/08    397/17
14 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 196/09    199/04    395/13
15 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 197/07    198/08    395/15
16 11721 Tobias Engberg Hansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/05    197/11    395/16
17 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07    197/09    395/16
18 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/08    197/05    395/13
19 75588 Laust Helle 16-200 Kerteminde Skytteforening 196/08    197/06    393/14
20 83790 Stephanie Pedersen 10-127 Brande Skytteforening 194/05    198/04    392/09
21 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/07    196/09    392/16
22 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/06    196/08    391/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/10    198/12    397/22
2 63945 Mette Pedersen 18-025 Melby Skytteforening 198/08    198/05    396/13
3 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 196/04    198/04    394/08
4 98337 Aleksander Duszkiewic 16-200 Kerteminde Skytteforening 197/04    197/08    394/12
5 109229 Andreas Storgaard Jensen 10-001 Horsens Skyttekreds 195/04    197/04    392/08
6 120108 Jesper Vorre 06-097 D.F.B. Bjerringbro 195/07    196/05    391/12
7 53755 Lars Schilling 23-018 Nakskov Skytteforening 196/05    195/06    391/11
8 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07    193/06    388/13
9 124716 Mads Hvorvarp 01-548 Vilsted Skf. 192/07    195/06    387/13
10 104337 Pia Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/05    193/04    387/09
11 36689 Bianca Helene Kirkeby 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/02    193/05    386/07
12 43916 Jan Jepsen Lund 13-215 Sparta Idrætsforening 189/02    196/06    385/08
13 27033 Mathias Mikkelsen 01-229 Bjergby SGI&U 077/00    194/04    271/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 31260 Rikke Mæng 05-028 Trehøje Skytteforening 199/09    199/10    398/19
2 26495 Steffen Halfdan Olsen 17-373 Ballerup Skf. 199/08    199/09    398/17
3 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 195/05    198/08    393/13
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    196/06    393/10
5 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/06    196/06    392/12
6 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09    196/01    392/10
7 25247 Nanna Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 193/03    198/04    391/07
8 45956 Laura Buch 16-350 Særslev Skytteforening 194/05    196/05    390/10
9 24825 Jane Sønnichsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 195/02    193/09    388/11
10 80900 Kim Nørager Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 192/04    194/03    386/07
11 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 193/08    193/02    386/10
12 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/02    193/04    386/06
13 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 195/05    191/06    386/11
14 14878 Andy Petersen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/06    190/03    386/09
15 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02    195/03    385/05
16 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 194/03    191/03    385/06
17 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/02    192/05    384/07
18 123945 Thomas Krah 21-369 Novo Gruppens skytteafdeling 192/02    192/01    384/03
19 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/08    187/02    384/10
20 69466 Helle Kirstine Larsen 11-001 Ribe Skyttekreds 191/06    191/01    382/07
21 42652 Jørn Chr Krogh 13-365 Nordals Skyttekreds 194/05    187/03    381/08
22 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/02    189/03    379/05
23 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04    188/00    379/04
24 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 186/01    191/02    377/03
25 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/00    191/01    376/01
26 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/03    186/02    374/05
27 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 186/03    187/01    373/04
28 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 184/00    187/01    371/01
29 100258 Regin Gaarsmand 21-302 Akademisk Skytteforening 186/02    185/03    371/05
30 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 186/03    185/00    371/03
31 65841 Jan Holm-Larsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 183/02    183/00    366/02
32 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 181/01    184/01    365/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 43415 Pernille Porep Hadberg 13-363 Broagerlands Skytteforening 188/01    190/03    378/04
2 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/02    186/01    377/03
3 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/01    188/03    375/04
4 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 187/02    188/02    375/04
5 42676 Jan Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 190/04    184/01    374/05
6 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 185/00    188/04    373/04
7 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 185/01    188/02    373/03
8 59339 Jannick Henningsen 17-003 Korsør Skytteforening 187/03    186/00    373/03
9 97313 Niels Laustsen 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 188/00    185/04    373/04
10 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 188/03    185/01    373/04
11 70271 Ib V Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 188/01    185/02    373/03
12 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00    188/04    372/04
13 44018 Johan Christiansen 13-362 Sundeved Skytteforening 184/01    188/01    372/02
14 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 187/02    185/02    372/04
15 65585 Gertrud Skyt Høj 21-302 Akademisk Skytteforening 187/03    185/00    372/03
16 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/02    183/01    372/03
17 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/03    186/03    371/06
18 27146 Allan Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 186/03    184/01    370/04
19 55178 Lars Nøhr 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 186/03    184/00    370/03
20 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 186/01    184/01    370/02
21 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 186/02    184/00    370/02
22 99690 Lasse T Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 187/03    183/00    370/03
23 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 185/02    184/02    369/04
24 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 186/03    183/01    369/04
25 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 184/04    184/02    368/06
26 42951 Jens E. Christiansen 13-362 Sundeved Skytteforening 184/01    184/02    368/03
27 34333 Finn Møller Jensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 185/02    183/00    368/02
28 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 186/02    182/02    368/04
29 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 187/04    181/01    368/05
30 70823 Carsten Staalhagen Jappe 21-343 Hvidovre Skyttekreds 186/00    181/01    367/01
31 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 185/01    181/03    366/04
32 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 185/00    181/01    366/01
33 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 185/02    180/00    365/02
34 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/02    180/03    364/05
35 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 181/01    181/02    362/03
36 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 178/01    181/00    359/01
37 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 176/00    181/01    357/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 53699 Ninette Sørensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 187/03    183/02    370/05
2 92975 Gert M. Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/00    184/01    368/01
3 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 183/02    184/02    367/04
4 63334 Henrik Andersen 18-055 Blovstrød SG&I 181/03    185/02    366/05
5 35880 Martin Holst Nørmark 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 180/00    185/01    365/01
6 39616 Jens Peter Oksen 13-215 Sparta Idrætsforening 179/01    183/00    362/01
7 33187 Mette Rasmussen 10-127 Brande Skytteforening 180/00    181/00    361/00
8 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00    182/02    360/02
9 65840 Jan Holmen Andersen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 179/01    181/00    360/01
10 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 182/01    178/01    360/02
11 81045 Thomas Holm Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 182/03    177/01    359/04
12 31082 Lise-Lotte Mortensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 178/00    180/01    358/01
13 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 177/01    180/00    357/01
14 97298 Charlotte Larsen 01-548 Vilsted Skf. 178/01    178/00    356/01
15 48138 Jørgen Andersen 16-039 Horne Skytteforening 178/01    177/00    355/01
16 27351 Mads Priess Christoffersen 06-083 Hem Skytteforening 179/03    176/00    355/03
17 82605 Lise Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 177/01    175/02    352/03
18 57669 Steen Rossander 17-406 Hørve Skytteforening 174/00    177/01    351/01
19 53119 Jens Peter Hansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 173/00    177/02    350/02
20 33287 Jesper Moesgård 10-127 Brande Skytteforening 172/02    177/01    349/03
21 43811 Jens Chr. Petersen 13-209 Bredebro Idrætsforening 173/00    176/01    349/01
22 18827 Lars Christian Hjørnholt 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 173/00    176/00    349/00
22 73415 Per Skovlund Nielsen 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 173/00    176/00    349/00
24 55005 Sune S. Rongsted 23-032 Damsholte Skytteforening 172/00    172/00    344/00
25 121195 Ulrik Kähler 16-470 Hårby Skytteforening 170/00    167/00    337/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 199/08    200/11    399/19
2 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/06    199/07    399/13
3 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 198/08    200/12    398/20
4 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/11    200/08    398/19
5 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07    200/11    398/18
6 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11    199/13    398/24
7 15404 Ole M. Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 199/06    199/12    398/18
8 39827 Jens Nygaard 11-001 Ribe Skyttekreds 197/07    200/11    397/18
9 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/09    198/09    397/18
10 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 200/15    197/11    397/26
11 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 196/04    200/11    396/15
12 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 197/05    199/09    396/14
13 56096 Birthe Skytte 23-006 Næstved Skytteforening 197/07    199/06    396/13
14 23760 Ejner Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 198/08    198/07    396/15
15 54312 Bjarne Larsen 23-012 Tingsted Skytteforening 198/07    198/05    396/12
16 71763 Viggo Jørgensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 198/02    198/09    396/11
17 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10    196/06    396/16
18 61310 Svend E. Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 197/08    198/10    395/18
19 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 197/06    198/08    395/14
20 33816 Knud Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 198/11    197/06    395/17
21 44389 William Kjær 13-308 Vojens Skytteforening 199/07    196/07    395/14
22 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 196/10    198/10    394/20
23 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 196/09    198/09    394/18
24 33812 Lis Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 196/08    198/03    394/11
25 62514 Michael Larsen 18-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 197/05    197/11    394/16
26 106337 Kim Bønsdorff Munkholm 09-115 Grenå Skyttekreds 197/07    197/09    394/16
27 97562 Erik S. Rasmussen 16-107 Sportsskydeklubben Odense 197/09    197/05    394/14
28 61314 Susanne Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 198/09    196/07    394/16
29 104965 Regnar Nilsson 16-107 Sportsskydeklubben Odense 198/07    196/07    394/14
30 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/06    196/05    394/11
31 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 195/06    198/04    393/10
32 80544 Paul Landsfeldt 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/07    197/06    393/13
33 62500 Ole Olsen 18-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 196/05    197/05    393/10
34 101056 Børge Jørgensen 23-012 Tingsted Skytteforening 196/05    197/03    393/08
35 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 198/05    195/07    393/12
36 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 199/05    194/05    393/10
37 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08    197/05    392/13
38 61510 Karl Dahl 25-006 NyVest Skytteforening 196/07    196/09    392/16
39 49486 Vang Jarl 16-350 Særslev Skytteforening 196/08    196/06    392/14
40 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 196/04    196/06    392/10
41 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 196/07    196/03    392/10
42 110371 Ove Guldager Pedersen 16-350 Særslev Skytteforening 199/08    193/04    392/12
43 53201 Sv. Erik Frederiksen 23-004 Maribo Skytteforening 195/09    196/08    391/17
44 80547 Jens Peter Ladegaard 10-282 Jelling fS Skydning 196/03    195/05    391/08
45 64302 Jens Bengtson 18-025 Melby Skytteforening 193/07    197/04    390/11
46 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 194/04    196/01    390/05
47 93044 Bjarne R. Rye Nielsen 18-025 Melby Skytteforening 195/10    195/05    390/15
48 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07    195/02    390/09
49 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06    193/05    390/11
50 25243 Niels Jørn Johansen 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    193/02    390/10
51 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/06    191/03    390/09
52 54113 Poul Erik Hansen 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/04    196/06    389/10
53 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 197/04    192/04    389/08
54 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/10    191/05    389/15
55 97642 Flemming Larsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 193/06    195/04    388/10
56 63950 Jørgen Simonsen 18-025 Melby Skytteforening 194/02    193/04    387/06
57 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 191/04    195/07    386/11
58 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/06    188/03    385/09
59 54172 Preben Grubbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 192/02    192/04    384/06
60 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 194/04    189/04    383/08
61 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 191/03    190/01    381/04
62 61302 Ulla Madsen 25-006 NyVest Skytteforening 188/01    192/03    380/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 47289 Jan Rosenlund 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 196/09    197/05    393/14
2 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/03    196/04    393/07
3 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 193/06    197/06    390/12
4 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06    197/05    390/11
5 54678 Tage Jensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/03    196/06    390/09
6 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 195/08    195/08    390/16
7 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 193/05    196/03    389/08
8 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 191/05    197/05    388/10
9 17325 Henning Lausten 09-101 Randers Skyttekreds 194/08    194/05    388/13
10 15095 Flemming Lindemann 01-514 Vodskov Skytteforening 192/02    195/06    387/08
11 54168 Allan Bruun 23-005 Væggerløse Skytteforening 194/03    193/03    387/06
12 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 195/05    192/04    387/09
13 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/05    193/02    386/07
14 34969 Karl Erik Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/02    190/04    386/06
15 64725 Knud Børge Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 189/03    192/03    381/06
16 81504 Claus Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 191/04    190/02    381/06
17 107194 Leif Jepson 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/04    188/02    381/06
18 54253 Kjeld Noergaard 23-012 Tingsted Skytteforening 193/05    188/01    381/06
19 105825 Manfred Meier 11-001 Ribe Skyttekreds 193/05    186/03    379/08
20 98798 Kirsten Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 191/02    186/01    377/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 41660 Liselotte Petersen 11-325 Rødding Skytteforening 189/03    194/05    383/08
2 123605 Klaus Dueholm 13-308 Vojens Skytteforening 193/04    190/04    383/08
3 101754 Svend Bodilsen 18-055 Blovstrød SG&I 189/00    192/06    381/06
4 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 188/02    189/01    377/03
5 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 187/02    189/03    376/05
6 63343 Flemming Walther 18-025 Melby Skytteforening 187/02    188/03    375/05
7 99282 Niels Lauge Hermansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 187/03    187/02    374/05
8 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 187/02    186/01    373/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 87542 Claus Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/12    200/12    400/24
2 13379 Karsten Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 200/11    200/11    400/22
3 55884 Martin Christensen 23-006 Næstved Skytteforening 200/10    200/11    400/21
4 80876 Ruddy Frederiksen 23-006 Næstved Skytteforening 200/11    200/07    400/18
5 58116 Matilde Karlsen 21-353 Kjøbenhavns Skytteforening 199/10    200/14    399/24
6 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/13    200/10    399/23
7 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 199/09    200/12    399/21
8 88434 Michael Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 199/09    200/11    399/20
8 96337 Christian Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09    200/11    399/20
10 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 200/12    199/13    399/25
11 93584 Anders Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/12    199/09    399/21
12 53865 Belinda B. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08    199/11    399/19
13 23027 Brit Henriksen 09-118 Lyngby Skyttekreds 200/09    199/08    399/17
14 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/10    199/06    399/16
15 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 198/08    200/13    398/21
16 53523 Annette Munkbøl 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/10    200/11    398/21
17 113118 Anders Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/07    200/12    398/19
18 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/13    199/11    398/24
19 65536 Martin Bærtelsen 09-101 Randers Skyttekreds 199/10    199/12    398/22
20 67824 Therese Gregersen 09-101 Randers Skyttekreds 200/11    198/11    398/22
21 19457 Henrik Kronborg 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    198/09    398/20
22 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/12    198/06    398/18
23 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 200/10    198/07    398/17
24 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    200/10    397/18
25 40983 Else Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/08    199/09    397/17
26 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 199/09    198/11    397/20
27 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 199/07    198/08    397/15
28 52509 Richard Belin 16-127 Pårup Skytteforening 199/08    198/07    397/15
29 96425 Henning Worm 18-003 Frederikssund IF 1864 200/12    197/07    397/19
30 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10    197/06    397/16
31 112246 Anne Lise Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 197/11    199/11    396/22
32 19779 Bjarne Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07    199/09    396/16
33 17242 Birgitte Kort Jørgensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/04    199/07    396/11
34 39655 Connie Schmidt 13-215 Sparta Idrætsforening 197/08    199/03    396/11
35 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 198/07    198/10    396/17
36 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 198/06    198/09    396/15
37 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/07    198/05    396/12
38 107892 Søren Peter Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/06    198/04    396/10
39 47403 Jan Østergaard Andersen 16-470 Hårby Skytteforening 199/09    197/09    396/18
40 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 199/09    197/08    396/17
41 61080 Erik Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 199/09    197/06    396/15
42 106985 Lotte B. Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 199/06    197/08    396/14
43 22122 Dorte Østerby Jakobsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    197/05    396/14
44 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 196/08    199/08    395/16
45 35506 Lars Kring Mortensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06    198/11    395/17
46 111577 Niels Ladegaard 10-456 Vejle Skytteforening 197/09    198/08    395/17
47 63967 Jannik Jensen 18-025 Melby Skytteforening 197/07    198/08    395/15
48 95494 Arne Lægaard 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/05    198/09    395/14
49 25215 Sonja Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    198/06    395/14
50 63955 Gitte Thomsen 18-025 Melby Skytteforening 197/04    198/09    395/13
51 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 197/03    198/08    395/11
52 96548 Rasmus Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/06    197/10    395/16
53 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/06    196/10    395/16
54 39630 Henrik Bentsen 13-215 Sparta Idrætsforening 199/09    196/07    395/16
55 30629 Flemming Kristensen 06-062 Aulum Skytteforening 200/06    195/05    395/11
56 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 195/03    199/11    394/14
57 98509 Michael Linde Bentzen 18-003 Frederikssund IF 1864 196/06    198/06    394/12
58 88229 Christian Frost 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/03    198/08    394/11
59 96141 Allan Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 196/04    198/07    394/11
60 88274 Laila Mikkelsen 01-229 Bjergby SGI&U 196/05    198/06    394/11
61 104699 Henning Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 197/08    197/07    394/15
62 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/08    197/05    394/13
63 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/03    196/08    394/11
64 41477 Alice Frandsen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/06    196/04    394/10
65 87497 Jørgen Thomsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 194/04    199/09    393/13
66 28466 Nikolaj Madsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05    197/07    393/12
67 39648 Ebbe Thyssen 13-215 Sparta Idrætsforening 196/08    197/04    393/12
68 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 197/02    196/05    393/07
69 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09    195/07    393/16
70 75687 Lars S. Pedersen 10-456 Vejle Skytteforening 198/10    195/05    393/15
71 58213 Anne Sørensen 17-333 Hvalsø Skf. 198/08    195/04    393/12
72 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06    197/05    392/11
73 111089 Sanne Cordua 25-006 NyVest Skytteforening 196/06    196/07    392/13
74 103695 Bent Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/05    196/06    392/11
75 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08    195/08    392/16
76 26939 Ejvind M. Jensen 01-229 Bjergby SGI&U 197/06    195/05    392/11
77 105011 Mads Bendixen 16-350 Særslev Skytteforening 198/06    194/07    392/13
78 116872 Dorthe K. Hegaard 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 197/05    194/08    391/13
79 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 193/02    197/04    390/06
80 115109 Søren Kastrup 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/07    195/03    390/10
81 84055 Torben Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 196/07    194/04    390/11
82 13407 Jens Arne Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/06    193/03    390/09
83 113910 Michael Guldbæk Larsen 01-516 Mou & Omegns Skf. 191/02    198/09    389/11
84 84412 Per Brylle 13-215 Sparta Idrætsforening 194/07    195/07    389/14
85 87121 Helle Bang 13-215 Sparta Idrætsforening 195/04    194/06    389/10
86 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/07    193/05    389/12
87 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05    191/07    389/12
88 102384 Kim Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/02    191/03    388/05
89 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 193/04    192/02    385/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 107379 Hans-Peder Graversen 13-362 Sundeved Skytteforening 197/04    200/08    397/12
2 121230 Kim Aalund 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 199/08    198/06    397/14
3 116743 Steen Schrøder 17-009 Ringsted Skytteforening 199/09    197/05    396/14
4 109469 Linda O`Hagan 09-940 Samsø Skytteforening 196/07    199/04    395/11
5 120230 Johnni Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/03    197/07    394/10
6 110497 Jesper Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/02    199/08    393/10
7 108503 Evan Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 196/05    197/04    393/09
8 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/04    197/04    393/08
9 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/03    196/05    393/08
10 117469 Finn Gade 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/08    198/08    392/16
11 39604 Kjeld Lautrup 13-215 Sparta Idrætsforening 194/07    198/05    392/12
12 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/05    197/08    392/13
13 115838 Marianne Hansen 25-006 NyVest Skytteforening 195/08    197/05    392/13
14 112359 René L. Andersen 16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd. 196/08    196/07    392/15
15 105206 Dannie Binger 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/03    195/09    392/12
16 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 197/07    195/04    392/11
17 120106 Jesper Nissen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/07    195/02    392/09
18 117036 Charlotte Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 194/04    197/06    391/10
19 115252 Heinrich Sloth 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 199/09    192/04    391/13
20 58174 Peter Witthøft Rasmussen 17-333 Hvalsø Skf. 196/07    194/05    390/12
21 108983 Sten Færregaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 193/06    196/05    389/11
22 36616 Henry Kirkeby 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 194/06    195/03    389/09
23 122389 Klaus Andersen 01-229 Bjergby SGI&U 197/04    192/04    389/08
24 106275 Marianne Munch 17-333 Hvalsø Skf. 197/05    192/03    389/08
25 121937 Rasmus Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 194/02    194/04    388/06
26 94911 Jane Thychosen 10-127 Brande Skytteforening 193/03    194/04    387/07
27 107020 Lene Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/05    193/00    387/05
28 120138 Claus Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 191/05    195/07    386/12
29 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02    193/04    386/06
30 39626 Ingrid Lassen 13-215 Sparta Idrætsforening 192/04    193/05    385/09
31 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 192/02    193/04    385/06
32 122585 Ole Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 193/05    192/01    385/06
33 105677 Marina Bjørnestad 18-003 Frederikssund IF 1864 193/04    192/01    385/05
34 43352 Kristian Winter Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 194/02    191/02    385/04
35 116952 Jette Hougaard 09-940 Samsø Skytteforening 190/03    194/06    384/09
36 116742 Susanne Schrøder 17-009 Ringsted Skytteforening 190/02    194/03    384/05
37 31748 Carsten H. Andersen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/06    192/04    384/10
38 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/04    191/04    384/08
39 61580 Carsten Christensen 25-006 NyVest Skytteforening 191/01    192/04    383/05
40 116643 Søren Terp 18-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 191/02    190/04    381/06
41 33382 Birgit Moesgaard 10-127 Brande Skytteforening 192/06    189/03    381/09
42 113903 Tom Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/05    188/04    381/09
43 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 190/02    189/02    379/04
44 123944 Kenneth Bennett 13-343 Grænseegnens Skytteforening 192/02    186/00    378/02
45 122956 Finn Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/01    191/03    377/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 125104 Henrik Christian Schmidt 13-308 Vojens Skytteforening 194/04    195/02    389/06
2 120421 Christian Olesen 10-127 Brande Skytteforening 198/06    190/02    388/08
3 51545 Steen Andersen 16-130 Højby Skytteforening 190/01    195/04    385/05
4 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 195/04    190/01    385/05
5 120121 Peter Ditlevsen 16-142 Tommerup Skytteforening 190/05    194/03    384/08
6 123883 Birgitte Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 193/02    191/04    384/06
7 115307 Lars Christiansen 16-130 Højby Skytteforening 189/03    193/04    382/07
8 120229 Gitte Hansen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 189/01    193/04    382/05
9 123960 Linda Olesen 17-009 Ringsted Skytteforening 190/05    191/04    381/09
10 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/04    191/03    379/07
11 47399 Jesper Jørgensen 16-470 Hårby Skytteforening 188/02    190/02    378/04
12 116644 Nelly Terp 18-096 Frederiksborg Amts Garderfor. Skyttelaug 189/02    189/02    378/04
13 54142 Karen Lolle 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/04    185/01    378/05
14 122492 Børge E. I. Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/05    187/01    377/06
15 124309 Freddy Røjbæk 11-010 Esbjerg Skyttekreds 185/00    191/06    376/06
16 122410 Anita Clausen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 184/00    189/02    373/02
17 55366 Svend Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 185/01    187/01    372/02
18 24867 Agnete Engelbrechtsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 180/00    191/05    371/05
19 110369 Bente Andersen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 183/01    188/01    371/02
20 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 185/00    186/03    371/03
21 123046 Maria Holla 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/02    181/03    371/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1 18341 Flemming Lauritsen 09-101 Randers Skyttekreds 196/07    197/06    393/13
2 112640 Magnus Degenkolv 09-101 Randers Skyttekreds 194/03    196/07    390/10
3 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 191/02    196/07    387/09
4 108492 Niclas Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 193/06    193/03    386/09
5 17986 Marie Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 187/02    185/02    372/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 84818 Maja Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 198/07
2 35970 Diana Henriksen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/06
2 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 197/06
4 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10
5 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 196/05
6 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 196/04
7 81936 Camilla Birch Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 195/08
8 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/03
9 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/07
10 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 194/05
11 53091 Line N. With 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/03
12 17365 Camilla Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 194/02
13 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/07
14 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/05
15 49392 Camilla Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/04
16 24784 Morten Flecks 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/03
17 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 192/02
18 46934 Rasmus M Hansen 16-095 Svendborg Skyttekreds 191/05
18 81811 Betina Petersen 23-012 Tingsted Skytteforening 191/05
20 90487 Søren Thor Munkholm 16-098 Sødinge Skytteforening 191/04
21 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 191/03
22 50345 Signe Knudsen 16-350 Særslev Skytteforening 191/02
23 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 190/04
24 115089 Sara M. Greve 13-343 Grænseegnens Skytteforening 190/03
24 29739 Martin Jakobsen 05-028 Trehøje Skytteforening 190/03
26 60027 Martin Petersen 11-001 Ribe Skyttekreds 190/02
26 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 190/02
28 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/04
28 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04
28 63101 Christoffer Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 189/04
31 55168 Line P. Bertelsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/03
31 56742 Peter C S Larsen 21-302 Akademisk Skytteforening 189/03
33 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 188/04
33 83921 Kenneth Sieck 17-003 Korsør Skytteforening 188/04
35 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 188/01
36 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 187/03
37 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 187/02
38 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 186/02
38 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 186/02
38 84371 Laura Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 186/02
41 53557 Mikkel Christiansen 16-067 Nyborg Skytteforening 186/01
41 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 186/01
43 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/00
44 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 185/03
45 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 185/02
45 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 185/02
47 56183 Martin Frederiksen 23-006 Næstved Skytteforening 185/01
48 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02
49 83204 Julie Bruun-Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 184/00
50 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 183/04
51 90557 Cecilie Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 183/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 193/03
2 110092 Janne Bagge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/01
3 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 189/00
4 85869 Jesper Sachs 18-003 Frederikssund IF 1864 187/03
5 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 187/00
6 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 186/03
6 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 186/03
8 63366 Christopher Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 186/02
9 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 186/01
9 99497 Ivan Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 186/01
11 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 185/01
11 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 185/01
11 85989 Mathias Engelst 01-223 Karby Skyttekreds 185/01
14 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/00
14 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 185/00
16 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/01
16 86426 Frederikke Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 184/01
18 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 183/02
19 102934 Kristian Møller Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 183/01
19 64579 Thomas Møllegaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 183/01
21 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 183/00
21 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 183/00
23 41489 Christian F. Sørensen 11-001 Ribe Skyttekreds 182/00
24 97512 Karoline Henriksen 09-115 Grenå Skyttekreds 181/00
25 46790 Erik Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 180/01
25 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 180/01
27 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 179/02
28 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 178/00
29 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 177/01
30 81051 Simon Tandrup Filtenborg 06-083 Hem Skytteforening 175/00
31 46614 Peter Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 174/00
31 92378 Tobias Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 174/00
31 93146 Rune Lauritsen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 174/00
34 98290 Connie Valentin 13-362 Sundeved Skytteforening 173/02
35 79881 Jesper Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 173/00
36 61333 Oliver Munkholm Kjær 25-006 NyVest Skytteforening 171/00
37 108635 Nanna Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 170/00
38 19218 Kristina Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 167/00
39 84584 Nicolai Jespersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 164/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 200/11
2 75460 Line Sørensen 17-324 Havdrup/Solrød Skf. 200/09
2 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/09
4 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 200/08
4 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 200/08
6 50959 Lise Poulsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/14
7 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/10
8 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 199/09
9 87580 Daniel Mørk 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/07
10 21049 Louise Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/06
11 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09
12 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/08
13 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07
14 96675 Regitze Harslund Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 198/06
15 11721 Tobias Engberg Hansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 198/05
15 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 198/05
17 116390 Trine Goth Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 197/11
18 53644 Miriam K. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09
19 111624 Lærke Abildgaard Zaar Lassen 01-509 Ulsted Skf. 197/07
20 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 197/06
20 95177 Hans Byager 10-282 Jelling fS Skydning 197/06
22 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 197/05
23 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 197/04
24 86870 Jesper Pedersen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 197/02
25 34006 Nanna Ebbesen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/09
25 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 196/09
27 75588 Laust Helle 16-200 Kerteminde Skytteforening 196/08
28 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/07
29 111944 Fie Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 196/05
29 81196 Freja Bryld Pedersen 16-130 Højby Skytteforening 196/05
31 90155 Mikkel Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 195/07
32 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/06
33 92288 Anders Danielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/07
34 32994 Marc Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 194/05
34 83790 Stephanie Pedersen 10-127 Brande Skytteforening 194/05
36 109156 Nadia Rønning Kristensen 11-015 Ølgod Skytteforening 194/02
37 105104 Marius Hilding Petersen 17-373 Ballerup Skf. 189/02
38 94220 Frederik Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 187/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/10
2 63945 Mette Pedersen 18-025 Melby Skytteforening 198/08
3 98337 Aleksander Duszkiewic 16-200 Kerteminde Skytteforening 197/04
4 53755 Lars Schilling 23-018 Nakskov Skytteforening 196/05
5 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 196/04
6 93876 Jackie Corvinius 11-381 Sdr. Omme Skytteforening 196/03
7 120108 Jesper Vorre 06-097 D.F.B. Bjerringbro 195/07
7 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07
9 109229 Andreas Storgaard Jensen 10-001 Horsens Skyttekreds 195/04
10 110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen 21-393 Skytteforeningen Krudttønden 195/02
11 104337 Pia Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/05
12 116491 Lisa Andersen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 193/05
13 36689 Bianca Helene Kirkeby 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/02
14 124716 Mads Hvorvarp 01-548 Vilsted Skf. 192/07
15 124022 Sandra Hintze 23-003 Ornebjerg Skytteforening 192/04
16 51506 Andreas Holgersen 16-127 Pårup Skytteforening 191/04
17 82311 Joakim Dahl-Nielsen 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 191/03
18 43916 Jan Jepsen Lund 13-215 Sparta Idrætsforening 189/02
19 119405 Vinni Christiansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/05
20 101662 Rasmus Svendson 09-115 Grenå Skyttekreds 181/02
21 27033 Mathias Mikkelsen 01-229 Bjergby SGI&U 077/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 31260 Rikke Mæng 05-028 Trehøje Skytteforening 199/09
2 26495 Steffen Halfdan Olsen 17-373 Ballerup Skf. 199/08
3 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/08
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 197/04
5 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09
6 14878 Andy Petersen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/06
6 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/06
8 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 195/05
8 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 195/05
10 24825 Jane Sønnichsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 195/02
11 42652 Jørn Chr Krogh 13-365 Nordals Skyttekreds 194/05
11 45956 Laura Buch 16-350 Særslev Skytteforening 194/05
13 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 194/03
14 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 193/08
15 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 193/06
16 25247 Nanna Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 193/03
17 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/02
18 80900 Kim Nørager Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 192/04
19 123945 Thomas Krah 21-369 Novo Gruppens skytteafdeling 192/02
19 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/02
21 69466 Helle Kirstine Larsen 11-001 Ribe Skyttekreds 191/06
22 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/04
23 34185 Thomas Karstensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 191/02
24 42754 Torben Larsen 13-365 Nordals Skyttekreds 190/04
24 48182 Jacob Helding Larsen 16-039 Horne Skytteforening 190/04
26 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/03
27 23543 Marie S. Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 190/02
27 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/02
27 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/02
27 65686 Rikke Jensen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 190/02
31 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 189/03
31 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 189/03
33 46704 Knud Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 189/02
34 32378 Kim Laurberg 17-373 Ballerup Skf. 189/01
35 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 188/04
35 39737 Svend Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 188/04
37 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/03
37 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/03
39 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 188/01
40 33579 Kasper Møberg 10-437 Ullerup Skytteforening 187/05
41 54958 Carsten Klich 23-004 Maribo Skytteforening 187/03
42 42699 Frank Hansen 13-365 Nordals Skyttekreds 187/02
43 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 187/00
44 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 186/03
44 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 186/03
46 100258 Regin Gaarsmand 21-302 Akademisk Skytteforening 186/02
47 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 186/01
47 53361 Sonny Vinther 23-004 Maribo Skytteforening 186/01
49 34301 Karsten Karstensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 186/00
50 25354 Claus P V Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 185/03
51 42764 Thomas Brokholm 13-367 Sønderborg Skyttekreds 185/02
52 57295 Poul Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 185/01
53 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/00
54 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 184/02
55 28015 Hardy Larsen 06-011 Skive Skytteforening 184/00
55 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 184/00
57 65841 Jan Holm-Larsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 183/02
58 56004 Jacob Armand Skytte 21-353 Kjøbenhavns Skytteforening 183/00
59 20905 Steen Skallebæk 10-001 Horsens Skyttekreds 181/02
60 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 181/01
61 28120 Alfred Busk Kristensen 06-011 Skive Skytteforening 173/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/02
2 42676 Jan Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 190/04
3 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/02
4 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 188/03
5 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 188/02
6 43415 Pernille Porep Hadberg 13-363 Broagerlands Skytteforening 188/01
6 70271 Ib V Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 188/01
8 97313 Niels Laustsen 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 188/00
9 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 187/04
10 59339 Jannick Henningsen 17-003 Korsør Skytteforening 187/03
10 65585 Gertrud Skyt Høj 21-302 Akademisk Skytteforening 187/03
10 99690 Lasse T Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 187/03
13 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 187/02
13 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 187/02
13 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/02
16 16969 Morten Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 187/01
16 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 187/01
18 27146 Allan Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 186/03
18 55178 Lars Nøhr 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 186/03
18 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 186/03
21 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 186/02
21 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 186/02
23 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 186/01
24 70823 Carsten Staalhagen Jappe 21-343 Hvidovre Skyttekreds 186/00
25 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/03
26 33284 Jesper Madsen 10-117 Blåhøj Skytteforening 185/02
26 34333 Finn Møller Jensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 185/02
26 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 185/02
26 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 185/02
30 17356 Gitte Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 185/01
30 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 185/01
30 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 185/01
33 20009 Jens Bo Laursen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 185/00
33 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 185/00
33 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 185/00
36 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 184/04
37 15485 Dennis Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 184/03
38 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/02
39 37216 Erik Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 184/01
39 42951 Jens E. Christiansen 13-362 Sundeved Skytteforening 184/01
39 44018 Johan Christiansen 13-362 Sundeved Skytteforening 184/01
42 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
43 54434 Palle Henriksen 23-012 Tingsted Skytteforening 183/01
44 63346 Finn Scheibye 21-302 Akademisk Skytteforening 182/00
45 89856 Ib Steen Jørgensen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 181/02
46 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 181/01
47 53137 Hanne Andersen 23-012 Tingsted Skytteforening 180/01
48 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 180/00
49 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 179/04
50 106690 Jørgen Kim Christensen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 179/02
51 41872 Mikkel Secher 11-021 Brørup Skyttekreds 179/01
51 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 179/01
53 17339 Preben Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 178/02
54 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 178/01
55 18560 Alex Toft 09-101 Randers Skyttekreds 178/00
56 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 176/00
57 34010 Malene Ebbesen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 175/01
58 63294 Ole Brix Larsen 18-055 Blovstrød SG&I 172/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 53699 Ninette Sørensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 187/03
2 92975 Gert M. Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/00
3 66271 Lisbeth Arboe Jakobsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 183/02
4 81045 Thomas Holm Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 182/03
5 65934 Carsten Jakobsen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 182/01
6 63334 Henrik Andersen 18-055 Blovstrød SG&I 181/03
7 25565 Jens Jensen 09-902 Odder Skytteforening 181/01
8 33187 Mette Rasmussen 10-127 Brande Skytteforening 180/00
8 35880 Martin Holst Nørmark 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 180/00
10 27351 Mads Priess Christoffersen 06-083 Hem Skytteforening 179/03
11 39616 Jens Peter Oksen 13-215 Sparta Idrætsforening 179/01
11 65840 Jan Holmen Andersen 18-097 Helsingør Salonskytte Forening 179/01
13 48138 Jørgen Andersen 16-039 Horne Skytteforening 178/01
13 97298 Charlotte Larsen 01-548 Vilsted Skf. 178/01
15 31082 Lise-Lotte Mortensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 178/00
15 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/00
17 106534 Michael Kløjgaard Trolle 16-180 Bullerup Skyttekreds 177/01
17 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 177/01
17 82605 Lise Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 177/01
20 122536 Morten Clemmensen Johnsen 11-325 Rødding Skytteforening 176/01
21 18994 Peter Iversen Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 175/00
22 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 174/01
23 31089 Leif Laursen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 174/00
23 57669 Steen Rossander 17-406 Hørve Skytteforening 174/00
25 18827 Lars Christian Hjørnholt 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 173/00
25 43811 Jens Chr. Petersen 13-209 Bredebro Idrætsforening 173/00
25 53119 Jens Peter Hansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 173/00
25 55698 Karsten Larsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 173/00
25 73415 Per Skovlund Nielsen 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 173/00
30 33287 Jesper Moesgård 10-127 Brande Skytteforening 172/02
31 55005 Sune S. Rongsted 23-032 Damsholte Skytteforening 172/00
32 121195 Ulrik Kähler 16-470 Hårby Skytteforening 170/00
33 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 169/00
34 39271 Lars Søndergård 11-072 Helle Skytteforening 165/01
35 80671 Maybritt Lynggaard 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 164/00
35 83255 Kristian Bak Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 164/00
37 113125 Bjarke Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 160/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 200/15
2 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10
3 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/06
4 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11
5 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skyttefore