27-09-2015 15:49:10 - DDS SP v.3.15.6.1

RESULTATLISTE
DM Senior 50-200-300m 2015

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m ÅKL

1 Nykøbing F. Skytteforening
54958 Carsten Klich Klasse: ÅK1 149/06
55139 Oline Cecilie S. Andkjær Klasse: ÅK1 147/05
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: ÅK2 147/06
54774 Max Pil Klasse: ÅK1 145/07
Total 588/24

2 Ballerup Skf.
68224 Nicolai Espersen Klasse: ÅK1 149/05
76641 Jonas Hansen Klasse: ÅK1 149/08
69303 Anders Sode Klasse: ÅK1 146/05
61799 Peter Hansen Klasse: ÅK1 143/06
Total 587/24

3 Gundsølille SG&I
76186 Ken Poulsen Klasse: ÅK2 148/07
60854 Helle Østergaard Mark Klasse: ÅK1 147/05
60330 Henning Sørensen Klasse: ÅK1 146/07
60777 Leif Mikkelsen Klasse: ÅK1 145/04
Total 586/23

4 Greve Skf.
68697 Steen K. Pedersen Klasse: ÅK1 150/10
107400 Krzysztof Jurkowski Klasse: ÅK1 147/08
82311 Joakim Dahl-Nielsen Klasse: ÅK2 145/03
104486 Eduardo Hansen Klasse: ÅK2 140/02
Total 582/23

4 Østmøn SG&I
54713 Per Christensen Klasse: ÅK1 150/10
54312 Bjarne Larsen Klasse: ÅK1 148/07
53137 Hanne Andersen Klasse: ÅK1 147/05
55698 Karsten Larsen Klasse: ÅK2 137/01
Total 582/23

6 Vodskov Skytteforening
112246 Anne Lise Herskind Klasse: ÅK2 149/07
95234 Mikkel Bertelsen Klasse: ÅK1 147/01
103695 Bent Andersen Klasse: ÅK2 143/03
103697 Jens Ingerslev Larsen Klasse: ÅK1 143/04
Total 582/15

7 Samsø Skytteforening
25221 Sanne Kristensen Klasse: ÅK1 148/10
91099 Ellen Holm Klasse: ÅK1 148/08
91098 Peder Nedergaard Klasse: ÅK2 143/04
25333 Henrik Kjær Klasse: ÅK2 141/01
Total 580/23

8 Ribe Skyttekreds
39769 Morten Petermann Klasse: ÅK1 149/08
96337 Christian Jensen Klasse: ÅK1 145/05
39691 Steen Bitsch Klasse: ÅK1 143/05
39737 Svend Petermann Klasse: ÅK1 143/04
Total 580/22

9 Randers Skyttekreds
87622 Alexander Svenningsen Klasse: ÅK2 146/04
22322 Morten Møller Sørensen Klasse: ÅK2 145/05
87627 Eva Thomadsen Klasse: ÅK2 145/09
87623 Daniel Filtenborg Binder Klasse: ÅK1 141/03
Total 577/21

10 Særslev Skytteforening
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅK1 147/08
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 144/03
39069 Torben Skovgaard Klasse: ÅK1 143/02
50324 Torben Christiansen Klasse: ÅK1 143/03
Total 577/16

11 Sdr. Broby Skytteforening
47589 Kenneth Hansen Klasse: ÅK1 148/10
47442 Ulrich Andersen Klasse: ÅK1 146/03
46176 Karin Hansen Klasse: ÅK1 145/03
47448 Tom Vibæk Klasse: ÅK2 136/00
Total 575/16

12 Viborg Skytteforening
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK2 149/06
19654 Knud Erik Holm Klasse: ÅK1 143/04
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: ÅK2 142/03
19750 Elsebeth Kjeldsen Klasse: ÅK2 140/03
Total 574/16

13 Hillerød Skytteforening
64535 Charlotte Frimodt Hansen Klasse: ÅK1 147/09
85340 Morten Stockflet Jørgensen Klasse: ÅK1 145/05
91811 Jørgen Eskildsen Klasse: ÅK2 135/00
63572 Karin Bay Klasse: ÅK2 131/01
Total 558/15

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m ÅKL FINALE

1 Nykøbing F. Skytteforening
54958 Carsten Klich Klasse: F2FHF 149/06    150/09    299/15
55139 Oline Cecilie S. Andkjær Klasse: F2FHF 147/05    150/05    297/10
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: F2FHF 147/06    149/10    296/16
54774 Max Pil Klasse: F2FHF 145/07    147/06    292/13
Total 1184/54

2 Ballerup Skf.
61799 Peter Hansen Klasse: F2FHF 143/06    149/09    292/15
76641 Jonas Hansen Klasse: F2FHF 149/08    149/06    298/14
68224 Nicolai Espersen Klasse: F2FHF 149/05    148/08    297/13
69303 Anders Sode Klasse: F2FHF 146/05    148/06    294/11
Total 1181/53

3 Vodskov Skytteforening
112246 Anne Lise Herskind Klasse: F2FHF 149/07    150/08    299/15
95234 Mikkel Bertelsen Klasse: F2FHF 147/01    150/03    297/04
103697 Jens Ingerslev Larsen Klasse: F2FHF 143/04    147/05    290/09
103695 Bent Andersen Klasse: F2FHF 143/03    138/05    281/08
Total 1167/36

4 Gundsølille SG&I
60854 Helle Østergaard Mark Klasse: F2FHF 147/05    148/07    295/12
60330 Henning Sørensen Klasse: F2FHF 146/07    143/04    289/11
60777 Leif Mikkelsen Klasse: F2FHF 145/04    143/04    288/08
76186 Ken Poulsen Klasse: F2FHF 148/07    143/04    291/11
Total 1163/42

5 Greve Skf.
68697 Steen K. Pedersen Klasse: F2FHF 150/10    150/12    300/22
82311 Joakim Dahl-Nielsen Klasse: F2FHF 145/03    145/04    290/07
107400 Krzysztof Jurkowski Klasse: F2FHF 147/08    143/04    290/12
104486 Eduardo Hansen Klasse: F2FHF 140/02    136/03    276/05
Total 1156/46

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m SEN

1 Boddum-Ydby Skytteforening
29552 Lars Thesbjerg Klasse: 1 145/05
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: 1 144/09
28222 Michael Madsen Klasse: 2 140/02
28245 Louise Madsen Klasse: 3 143/05
Total 572/21

2 Vemmelev SG&I
59650 Allan Hansen Klasse: 1 143/04
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: 1 143/04
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: 1 143/02
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 141/02
Total 570/12

3 Svinninge Skytteforening
57543 Leif Nielsen Klasse: 2 144/04
60136 Lisbeth Iversen Klasse: 1 143/03
62299 Karin Iversen Klasse: 1 140/02
60081 Søren Madsen Klasse: 1 137/02
Total 564/11

4 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 146/05
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 2 141/02
86372 Christinna Herskind Klasse: UNG 140/05
15776 Stefan Olsen Klasse: 2 136/01
Total 563/13

5 Skive Skytteforening
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 1 145/02
22154 Allan Aagaard Klasse: 1 144/09
28015 Hardy Larsen Klasse: 2 141/02
43374 Allan Clausen Klasse: 2 130/02
Total 560/15

6 Horne Skytteforening
47955 Signe Steffensen Klasse: UNG 144/04
48025 Morten Laursen Klasse: 2 142/03
46704 Knud Hansen Klasse: 2 140/05
48314 Anders Hansen Klasse: 2 134/00
Total 560/12

7 Grænseegnens Skytteforening
43365 Henning Sørensen Klasse: 2 140/05
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 2 139/04
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 139/06
43337 Poul Clausen Klasse: 3 138/05
Total 556/20

8 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 146/03
49823 Per Christiansen Klasse: 1 141/03
49743 Martin Tornøe Klasse: 3 137/01
50469 Jens Gormsen Klasse: 3 131/04
Total 555/11

9 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 147/09
69501 Birger Groesmeyer Klasse: 1 141/01
69431 Karsten Graversen Klasse: 2 134/01
69477 Gert Poulsen Klasse: 2 132/01
Total 554/12

10 Greve Skf.
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Klasse: 2 143/03
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: 2 137/04
75149 Maja Groot Klasse: 2 131/00
68949 Claus Bruun Klasse: 1 140/03
Total 551/10

11 Samsø Skytteforening
25247 Nanna Bissø Klasse: 2 143/05
25387 Anders Alexandersen Klasse: 2 142/06
23037 Peter Skøtt Klasse: 3 133/03
25202 Torben Kristensen Klasse: 2 131/02
Total 549/16

12 Ørre Skytteforening
25978 Kim Ibsen Klasse: 1 142/05
30547 Knud Ejlersen Klasse: 2 138/02
30523 Louise Bjerregaard Mæng Klasse: UNG 131/01
31359 Bent Mæng Klasse: 3 131/00
Total 542/08

13 Hillerød Skytteforening
57413 Morten Larsen Klasse: 2 142/03
63101 Christoffer Fries Klasse: 2 134/01
64413 Michael F. Hansen Klasse: 2 132/04
63575 Kaj Greisager Klasse: 3 119/00
Total 527/08

14 Tørring Idrætsforening
35077 Berit Andersen Klasse: 2 137/02
34977 Jørgen Andersen Klasse: 1 132/03
34644 John Jensen Klasse: 3 128/00
34585 Vagn Koch Klasse: 3 126/01
Total 523/06

15 Frederikshavn Skyttekreds
10488 Michael Nielsen Klasse: 2 137/02
13651 Jørgen Brogård Klasse: 3 130/00
13653 Jørgen Jensen Klasse: 3 128/01
82448 Sandra Nielsen Klasse: UNG 110/00
Total 505/03

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m SEN FINALE

1 Vemmelev SG&I
59536 Johnny Olsen Klasse: F2FHF 141/02    146/07    287/09
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: F2FHF 143/02    145/05    288/07
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: F2FHF 143/04    142/04    285/08
59650 Allan Hansen Klasse: F2FHF 143/04    140/04    283/08
Total 1143/32

2 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: F2FHF 146/05    147/04    293/09
15776 Stefan Olsen Klasse: F2FHF 136/01    144/04    280/05
86372 Christinna Herskind Klasse: F2FHF 140/05    141/02    281/07
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: F2FHF 141/02    136/01    277/03
Total 1131/24

3 Boddum-Ydby Skytteforening
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: F2FHF 144/09    144/05    288/14
29552 Lars Thesbjerg Klasse: F2FHF 145/05    144/02    289/07
28222 Michael Madsen Klasse: F2FHF 140/02    136/01    276/03
28245 Louise Madsen Klasse: F2FHF 143/05    135/02    278/07
Total 1131/31

4 Svinninge Skytteforening
60136 Lisbeth Iversen Klasse: F2FHF 143/03    141/03    284/06
60081 Søren Madsen Klasse: F2FHF 137/02    140/06    277/08
57543 Leif Nielsen Klasse: F2FHF 144/04    139/04    283/08
62299 Karin Iversen Klasse: F2FHF 140/02    138/02    278/04
Total 1122/26

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m VET

1 Samsø Skytteforening
25369 Bjarne Andersen Klasse: V1 148/05
25302 Knud Møller Klasse: V1 147/09
25323 Jenny Bissø Klasse: V1 147/05
25326 Jan O Jørgensen Klasse: V1 138/01
Total 580/20

2 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 147/04
57419 Lars Lund Klasse: V1 147/04
58322 Kurt Petersen Klasse: V1 143/04
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 142/06
Total 579/18

3 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316 John Iversen Klasse: V1 148/07
49222 Niels Barlebo Klasse: V1 146/07
48350 Leif Hansen Klasse: V1 143/04
49820 Poul Olsen Klasse: V1 139/02
Total 576/20

4 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: V1 147/05
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: V1 146/06
26133 Svend Borgbjerg Klasse: V1 143/00
25728 Jørgen Mahler Klasse: V1 137/04
Total 573/15

5 Frederikshavn Skyttekreds
10462 Peter Møller Klasse: V1 144/04
10518 Knud Jensen Klasse: V1 143/05
10606 Bent Poulsen Klasse: V1 143/05
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 142/06
Total 572/20

6 Randers Skyttekreds
18226 Jens Peter Jensen Klasse: V1 148/05
18368 Erik Andersen Klasse: V1 143/02
17325 Henning Lausten Klasse: V1 141/02
23116 Jens Roland Jensen Klasse: V1 140/03
Total 572/12

7 Fløng-Hedehusene Skf.
69409 Leif Bay Klasse: V1 146/04
69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 143/04
69365 Paul Groesmeyer Klasse: V1 141/03
69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 141/05
Total 571/16

8 Nykøbing F. Skytteforening
54186 Tønnes Koch Klasse: V2 144/02
87542 Claus Frederiksen Klasse: V1 144/05
53054 Per Andersen Klasse: V1 143/04
54902 Hans Pil Klasse: V2 140/01
Total 571/12

9 Nordals Skyttekreds
42644 Karl Sørensen Klasse: V1 146/06
42620 Leo Pedersen Klasse: V1 143/01
42721 Kristian Bolding Klasse: V2 142/04
42611 Marie Sørensen Klasse: V2 139/03
Total 570/14

10 Østmøn SG&I
53420 Johnny Johansson Klasse: V1 148/04
53166 Berrit Carlsen Klasse: V1 143/03
99282 Niels Lauge Hermansen Klasse: V2 140/03
55237 Frank Larsen Klasse: V2 138/04
Total 569/14

11 Særslev Skytteforening
49486 Vang Jarl Klasse: V1 149/08
110371 Ove Guldager Pedersen Klasse: V1 142/02
49642 Helge Larsen Klasse: V1 142/03
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: V2 132/02
Total 565/15

12 Frederikssund IF 1864
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: V1 145/06
61327 Poul H. Brandt Klasse: V2 144/03
62169 Steen Møller Klasse: V1 142/04
60415 Tonny Sørensen Klasse: V2 132/02
Total 563/15

13 Ulbjerg Skytteforening
19287 Anna Marie Jensen Klasse: V1 143/02
12208 Ulla Rasmussen Klasse: V2 140/01
12301 Hans Haubro Klasse: V1 140/02
19466 Finn Karlsson Klasse: V2 139/04
Total 562/09

14 Skf. Kimbrerne
13106 Morten Andersen Klasse: V1 146/06
15956 Egon Larsen Klasse: V1 145/06
16312 Ole Stefansen Klasse: V2 136/02
13168 Birgith Andersen Klasse: V2 129/00
Total 556/14

15 Kjellerup Skytteforening
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: V1 146/07
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: V2 144/00
97318 Niels Olsen Klasse: V2 133/02
22096 John Madsen Klasse: V2 130/01
Total 553/10

16 Honum og Omegns Skytteforening
20681 Hans O. Hansen Klasse: V1 142/04
21256 Einar Højsgård Klasse: V1 141/04
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: V1 139/03
20897 Svend Vase Klasse: V2 126/00
Total 548/11

17 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: V1 148/04
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: V1 142/04
68694 Svend Vahlgren Klasse: V2 132/01
68747 Tove Rasmussen Klasse: V2 124/02
Total 546/11

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m VET FINALE

1 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F2FHF 147/09    148/06    295/15
25323 Jenny Bissø Klasse: F2FHF 147/05    148/07    295/12
25369 Bjarne Andersen Klasse: F2FHF 148/05    148/07    296/12
25326 Jan O Jørgensen Klasse: F2FHF 138/01    145/06    283/07
Total 1169/46

2 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: F2FHF 147/05    149/10    296/15
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: F2FHF 146/06    148/00    294/06
25728 Jørgen Mahler Klasse: F2FHF 137/04    148/05    285/09
26133 Svend Borgbjerg Klasse: F2FHF 143/00    148/04    291/04
Total 1166/34

3 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F2FHF 147/04    148/07    295/11
57419 Lars Lund Klasse: F2FHF 147/04    147/05    294/09
58322 Kurt Petersen Klasse: F2FHF 143/04    146/06    289/10
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F2FHF 142/06    144/04    286/10
Total 1164/40

4 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316 John Iversen Klasse: F2FHF 148/07    148/08    296/15
48350 Leif Hansen Klasse: F2FHF 143/04    140/04    283/08
49222 Niels Barlebo Klasse: F2FHF 146/07    140/02    286/09
49820 Poul Olsen Klasse: F2FHF 139/02    140/01    279/03
Total 1144/35

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m ÅKL

1 Ballerup Skf.
69703 Bent Kruse Klasse: ÅK1 200/11
69303 Anders Sode Klasse: ÅK1 199/15
76641 Jonas Hansen Klasse: ÅK1 199/15
68224 Nicolai Espersen Klasse: ÅK1 198/14
Total 796/55

2 Hvidovre Skyttekreds
70271 Ib V Hansen Klasse: ÅK1 200/14
70275 Gry Hansen Klasse: ÅK1 200/14
68899 Britta Hansen Klasse: ÅK1 199/08
70247 Sys Hansen Klasse: ÅK1 197/14
Total 796/50

3 Ravnsborg Skytteforening
53738 Martin Villadsen Klasse: ÅK1 199/12
53865 Belinda B. Andersen Klasse: ÅK1 199/10
101748 Robert Petersen Klasse: ÅK1 198/11
53860 Birgitte Nielsen Klasse: ÅK1 198/10
Total 794/43

4 Østerlars Skytteforening
61062 Julie Jørgensen Klasse: ÅK1 200/14
110169 Line Larsen Klasse: ÅK1 198/10
61080 Erik Ager Höy Klasse: ÅK1 198/12
60957 Tina Knudsen Klasse: ÅK1 197/11
Total 793/47

5 Særslev Skytteforening
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 200/08
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅK1 198/12
96396 Jacob Durand Klasse: ÅK1 198/12
39069 Torben Skovgaard Klasse: ÅK1 197/05
Total 793/37

6 Viborg Skytteforening
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 199/10
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: ÅK1 198/08
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: ÅK1 198/12
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 197/10
Total 792/40

7 Aalborg Skyttekreds
37727 Michael Christensen Klasse: ÅK1 200/07
113118 Anders Hansen Klasse: ÅK1 199/09
88229 Christian Frost Klasse: ÅK1 197/11
53523 Annette Munkbøl Klasse: ÅK1 196/10
Total 792/37

8 Helle Skytteforening
34084 Mette Nielsen Klasse: ÅK1 199/10
39087 Thomas Søndergaard Klasse: ÅK1 198/10
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: ÅK1 197/12
39291 Kim Dammark Klasse: ÅK1 197/13
Total 791/45

9 Nykøbing F. Skytteforening
116986 Anja Johansen Klasse: ÅK1 200/10
54774 Max Pil Klasse: ÅK1 198/10
87542 Claus Frederiksen Klasse: ÅK1 198/12
119233 René Bülow Klasse: ÅK2 194/06
Total 790/38

10 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 198/09
35073 Bo Laursen Klasse: ÅK1 198/03
75687 Lars S. Pedersen Klasse: ÅK1 198/12
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: ÅK2 196/09
Total 790/33

11 Ribe Skyttekreds
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: ÅK1 198/09
41477 Alice Frandsen Klasse: ÅK1 197/07
91970 Thomas Schack Klasse: ÅK1 197/10
40983 Else Jensen Klasse: ÅK1 196/08
Total 788/34

12 Næstved Skytteforening
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: ÅK1 200/13
88120 Løkke Pedersen Klasse: ÅK1 199/11
84055 Torben Kristiansen Klasse: ÅK1 198/09
90155 Mikkel Pedersen Klasse: ÅK2 190/03
Total 787/36

13 Melby Skytteforening
63967 Jannik Jensen Klasse: ÅK1 198/09
63955 Gitte Thomsen Klasse: ÅK1 197/07
102052 Kjeld Frederiksen Klasse: ÅK1 196/08
120138 Claus Toxværd Klasse: ÅK2 195/09
Total 786/33

14 Kjellerup Skytteforening
84485 Therese Andersen Klasse: ÅK1 198/12
93618 Henrik Linde Barrith Klasse: ÅK1 198/07
113124 Lene Toft Klasse: ÅK2 195/03
85425 Kasper A. Madsen Klasse: ÅK2 193/07
Total 784/29

15 Sdr. Broby Skytteforening
46176 Karin Hansen Klasse: ÅK1 199/14
47589 Kenneth Hansen Klasse: ÅK1 199/10
47448 Tom Vibæk Klasse: ÅK1 193/09
47442 Ulrich Andersen Klasse: ÅK1 191/07
Total 782/40

16 Samsø Skytteforening
91099 Ellen Holm Klasse: ÅK1 198/10
25221 Sanne Kristensen Klasse: ÅK1 196/05
116952 Jette Hougaard Klasse: ÅK2 194/07
91098 Peder Nedergaard Klasse: ÅK1 194/07
Total 782/29

17 Vodskov Skytteforening
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: ÅK1 197/07
112246 Anne Lise Herskind Klasse: ÅK1 196/08
102415 Jens Nielsen Klasse: ÅK1 194/11
82492 René Stricker Jensen Klasse: ÅK1 193/05
Total 780/31

18 Gundsølille SG&I
60777 Leif Mikkelsen Klasse: ÅK1 197/07
60854 Helle Østergaard Mark Klasse: ÅK1 196/07
60856 Helle Jensen Klasse: ÅK1 194/07
69524 Sanne Kjær Klasse: ÅK1 193/07
Total 780/28

19 Sjørring Skytteforening
29050 Else Jensen Klasse: ÅK1 198/08
82605 Lise Schäffer Klasse: ÅK1 198/07
28466 Nikolaj Madsen Klasse: ÅK1 193/06
108488 Jonas Dahl Pedersen Klasse: ÅK2 191/05
Total 780/26

20 Sparta Idrætsforening
87121 Helle Bang Klasse: ÅK1 197/09
84412 Per Brylle Klasse: ÅK2 195/03
39630 Henrik Bentsen Klasse: ÅK1 194/09
43916 Jan Jepsen Lund Klasse: ÅK1 194/04
Total 780/25

21 Broagerlands Skytteforening
42757 Tom Petersen Klasse: ÅK1 196/10
85128 Horst Clausen Klasse: ÅK1 196/06
84091 Kenneth Clausen Klasse: ÅK1 194/08
88384 Anette Lauritzen Klasse: ÅK1 193/08
Total 779/32

22 Ørre Skytteforening
106610 Søren Andersen Klasse: ÅK1 199/05
101602 Jonna Grønbæk Klasse: ÅK1 196/02
32716 Dorthe Sønderbæk Klasse: ÅK2 196/08
103489 Mads Sønderup Klasse: ÅK2 188/05
Total 779/20

23 Randers Skyttekreds
17990 Marcus Ranch Rasmussen Klasse: ÅK1 198/08
18504 Anny Toft Klasse: ÅK1 197/05
87627 Eva Thomadsen Klasse: ÅK1 193/05
87623 Daniel Filtenborg Binder Klasse: ÅK1 190/10
Total 778/28

24 Hellerup SkydeSelskab
70611 Mads Frydenlund Christensen Klasse: ÅK1 196/09
69378 Mogens Pedersen Klasse: ÅK1 195/07
71084 Ole Thy Christensen Klasse: ÅK1 194/07
70439 Torben Jensen Klasse: ÅK2 193/02
Total 778/25

25 Bredstrup-Pjedsted IF
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: ÅK1 196/06
100603 Jens Sten Knudsen Klasse: ÅK1 194/09
93584 Anders Jensen Klasse: ÅK1 194/07
35301 Thomas Sørensen Klasse: ÅK1 193/04
Total 777/26

26 NyVest Skytteforening
61483 Lene Pihl Klasse: ÅK1 199/08
111089 Sanne Cordua Klasse: ÅK2 196/07
117036 Charlotte Frederiksen Klasse: ÅK2 191/06
61333 Oliver Munkholm Kjær Klasse: ÅK2 190/05
Total 776/26

27 Horne Skytteforening
48198 Henning Steffensen Klasse: ÅK1 198/10
47939 Susanne Trolle Pedersen Klasse: ÅK1 196/05
48190 Irene Larsen Klasse: ÅK1 192/05
48169 Jens Helding Klasse: ÅK1 189/02
Total 775/22

28 Hvalsø Skf.
58163 Susanne Jørgensen Klasse: ÅK1 196/06
58213 Anne Sørensen Klasse: ÅK1 195/06
95283 Laila B. Larsen Klasse: ÅK1 192/06
60400 Gitte Kjep Andersen Klasse: ÅK2 188/05
Total 771/23

28 Hillerød Skytteforening
91811 Jørgen Eskildsen Klasse: ÅK1 196/11
85340 Morten Stockflet Jørgensen Klasse: ÅK1 193/04
63572 Karin Bay Klasse: ÅK2 191/05
64535 Charlotte Frimodt Hansen Klasse: ÅK1 191/03
Total 771/23

30 Skive Skytteforening
27997 Ivan Hestehauge Klasse: ÅK2 195/04
102380 Hanne Henckel Klasse: ÅK2 187/04
95718 Jens Ole Laursen Klasse: ÅK1 186/02
27794 Ruth Schmidt Klasse: ÅK2 185/04
Total 753/14

31 Boddum-Ydby Skytteforening
119405 Vinni Christiansen Klasse: ÅK2 197/08
28244 Louise Hasager Klasse: ÅK2 194/08
113903 Tom E. Jensen Klasse: ÅK2 187/03
120364 Kivan Villund Klasse: ÅK2 169/01
Total 747/20

32 Nykøbing Sj. Skytteforening
57310 Thomas Lindberg Hermann Klasse: ÅK1 197/09
103737 Kristina Graves Klasse: ÅK2 188/03
110369 Bente Andersen Klasse: ÅK2 188/06
122034 Kim Madsen Klasse: ÅK2 165/00
Total 738/18

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m ÅKL FINALE

1 Ballerup Skf.
69703 Bent Kruse Klasse: F5FHF 200/11    200/15    400/26
68224 Nicolai Espersen Klasse: F5FHF 198/14    199/14    397/28
69303 Anders Sode Klasse: F5FHF 199/15    199/12    398/27
76641 Jonas Hansen Klasse: F5FHF 199/15    199/10    398/25
Total 1593/106

2 Hvidovre Skyttekreds
68899 Britta Hansen Klasse: F5FHF 199/08    199/10    398/18
70275 Gry Hansen Klasse: F5FHF 200/14    199/12    399/26
70271 Ib V Hansen Klasse: F5FHF 200/14    198/07    398/21
70247 Sys Hansen Klasse: F5FHF 197/14    196/08    393/22
Total 1588/87

3 Særslev Skytteforening
53723 Mikkel Villadsen Klasse: F5FHF 198/12    200/11    398/23
105011 Mads Bendixen Klasse: F5FHF 200/08    198/08    398/16
39069 Torben Skovgaard Klasse: F5FHF 197/05    198/13    395/18
96396 Jacob Durand Klasse: F5FHF 198/12    198/09    396/21
Total 1587/78

4 Ravnsborg Skytteforening
53865 Belinda B. Andersen Klasse: F5FHF 199/10    198/09    397/19
101748 Robert Petersen Klasse: F5FHF 198/11    197/07    395/18
53738 Martin Villadsen Klasse: F5FHF 199/12    196/10    395/22
53860 Birgitte Nielsen Klasse: F5FHF 198/10    196/12    394/22
Total 1581/81

5 Østerlars Skytteforening
61062 Julie Jørgensen Klasse: F5FHF 200/14    198/11    398/25
61080 Erik Ager Höy Klasse: F5FHF 198/12    197/07    395/19
110169 Line Larsen Klasse: F5FHF 198/10    195/08    393/18
60957 Tina Knudsen Klasse: F5FHF 197/11    193/07    390/18
Total 1576/80

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m SEN

1 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 198/11
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: UNG 197/08
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: 1 196/10
50345 Signe Knudsen Klasse: 1 195/09
Total 786/38

2 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen Klasse: 1 199/13
47955 Signe Steffensen Klasse: UNG 198/10
48059 Marie Trolle Pedersen Klasse: 1 192/04
48314 Anders Hansen Klasse: 2 189/06
Total 778/33

3 Bredstrup-Pjedsted IF
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 197/08
30467 Niels H. Overgaard Klasse: 1 194/09
87299 Mikkel Damholt Hansen Klasse: UNG 194/09
87872 Martin Knudsen Klasse: UNG 192/06
Total 777/32

4 Boddum-Ydby Skytteforening
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: 1 198/12
29552 Lars Thesbjerg Klasse: 1 197/05
28245 Louise Madsen Klasse: 1 193/07
28222 Michael Madsen Klasse: 2 189/04
Total 777/28

5 Fløng-Hedehusene Skf.
60116 Nicolai Andersen Klasse: 1 197/09
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 195/04
69501 Birger Groesmeyer Klasse: 2 195/09
69344 Signe Jensen Klasse: 2 190/03
Total 777/25

6 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 198/09
86372 Christinna Herskind Klasse: UNG 194/08
15776 Stefan Olsen Klasse: 2 192/08
39563 Nicki Fabricius Klasse: 2 190/04
Total 774/29

7 Svinninge Skytteforening
60081 Søren Madsen Klasse: 1 195/07
62299 Karin Iversen Klasse: 1 194/03
60136 Lisbeth Iversen Klasse: 1 193/05
57543 Leif Nielsen Klasse: 2 192/04
Total 774/19

8 Ribe Skyttekreds
39794 Line Petermann Klasse: 1 199/06
39769 Morten Petermann Klasse: 1 193/06
40827 Nicolai Christensen Klasse: 1 192/05
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: 2 189/04
Total 773/21

9 Samsø Skytteforening
25247 Nanna Bissø Klasse: 1 196/08
25202 Torben Kristensen Klasse: 3 193/04
99690 Lasse T Andersen Klasse: 2 182/07
25211 Svend Bissø Klasse: 1 196/10
Total 767/29

10 Ørre Skytteforening
31260 Rikke Mæng Klasse: 1 198/12
25978 Kim Ibsen Klasse: 1 196/08
30523 Louise Bjerregaard Mæng Klasse: UNG 187/05
31359 Bent Mæng Klasse: 2 182/01
Total 763/26

11 Tuse Skytteforening
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: UNG 194/05
57411 Sigurd Jensen Klasse: 1 194/06
57295 Poul Kristensen Klasse: 2 190/08
83204 Julie Bruun-Jensen Klasse: UNG 185/05
Total 763/24

12 Frederikssund IF 1864
71047 Søren Rask Petersen Klasse: 2 192/04
60633 Claus Nielsen Klasse: 1 191/05
65216 Jonas Holm-Larsen Klasse: UNG 191/07
62534 Lennart Qvist Nielsen Klasse: 2 189/04
Total 763/20

13 Nordals Skyttekreds
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: 1 191/07
42754 Torben Larsen Klasse: 1 191/09
42676 Jan Sørensen Klasse: 2 190/05
42699 Frank Hansen Klasse: 2 189/05
Total 761/26

14 Vemmelev SG&I
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 195/05
59650 Allan Hansen Klasse: 2 191/05
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: 2 189/07
59562 Jakob Jensen Klasse: 3 186/05
Total 761/22

15 Viborg Skytteforening
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 196/11
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 192/05
22403 Magnus Bøgely Klasse: UNG 187/04
91277 Simone Berg Klasse: UNG 185/07
Total 760/27

16 Randers Skyttekreds
17365 Camilla Chemnitz Hansen Klasse: 1 196/06
17356 Gitte Hansen Klasse: 2 192/08
17339 Preben Chemnitz Hansen Klasse: 2 185/05
17337 Rene Chemnitz Hansen Klasse: 2 187/05
Total 760/24

17 Hjørring Skytteforening
11019 Simon Vissing Klasse: UNG 193/09
80781 Casper Krogh Frydkjær Klasse: UNG 193/04
15485 Dennis Nielsen Klasse: 2 192/08
15632 Flemming Sørensen Klasse: 3 180/03
Total 758/24

18 Skive Skytteforening
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 1 196/05
28015 Hardy Larsen Klasse: 2 189/05
27992 Jan Schmidt Klasse: 3 187/08
43374 Allan Clausen Klasse: 2 186/05
Total 758/23

19 Grænseegnens Skytteforening
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 193/07
44303 Camilla Paulsen Klasse: 2 192/04
43003 Eva E Rasmussen Klasse: 2 188/05
43365 Henning Sørensen Klasse: 2 183/04
Total 756/20

20 Sødinge Skytteforening
46704 Knud Hansen Klasse: 1 194/06
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: 2 194/03
46790 Erik Hansen Klasse: 3 187/03
46614 Peter Hansen Klasse: UNG 180/02
Total 755/14

21 Blovstrød SG&I
63366 Christopher Brix Sivertsen Klasse: UNG 193/08
63279 Sara Brix Sivertsen Klasse: UNG 189/05
104707 Malthe Carstensen Klasse: UNG 188/07
115847 Søren Juul Møller Klasse: 3 180/06
Total 750/26

22 Tingsted Skytteforening
54457 Mikael Green Klasse: 2 193/07
53137 Hanne Andersen Klasse: 3 187/04
89994 Victor Mortensen Klasse: UNG 185/03
54434 Palle Henriksen Klasse: 3 184/07
Total 749/21

23 Hillerød Skytteforening
63101 Christoffer Fries Klasse: 1 191/06
57413 Morten Larsen Klasse: 2 190/06
63575 Kaj Greisager Klasse: 3 186/05
91283 Mathias Geertsen Klasse: UNG 178/02
Total 745/19

24 Tørring Idrætsforening
34977 Jørgen Andersen Klasse: 1 191/04
35077 Berit Andersen Klasse: 2 187/02
34644 John Jensen Klasse: 3 179/02
34585 Vagn Koch Klasse: 3 175/05
Total 732/13

25 Nykøbing F. Skytteforening
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: UNG 188/03
55139 Oline Cecilie S. Andkjær Klasse: UNG 184/03
99434 Kristian Nørholm Koch Klasse: UNG 179/04
84860 Tobias Petersen Klasse: UNG 178/04
Total 729/14

26 Hvidovre Skyttekreds
68807 Michael Hansen Klasse: 2 188/07
69290 Benny Munk Klasse: 2 184/02
93146 Rune Lauritsen Klasse: UNG 173/04
70823 Carsten Staalhagen Jappe Klasse: 3 171/03
Total 716/16

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m SEN FINALE

1 Særslev Skytteforening
43006 Esben Egeskov Jakobsen Klasse: F5FHF 196/10    197/10    393/20
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: F5FHF 198/11    196/09    394/20
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: F5FHF 197/08    194/08    391/16
50345 Signe Knudsen Klasse: F5FHF 195/09    192/03    387/12
Total 1565/68

2 Boddum-Ydby Skytteforening
28245 Louise Madsen Klasse: F5FHF 193/07    198/09    391/16
29552 Lars Thesbjerg Klasse: F5FHF 197/05    197/08    394/13
28222 Michael Madsen Klasse: F5FHF 189/04    193/06    382/10
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: F5FHF 198/12    192/06    390/18
Total 1557/57

3 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: F5FHF 195/04    199/10    394/14
60116 Nicolai Andersen Klasse: F5FHF 197/09    194/08    391/17
69344 Signe Jensen Klasse: F5FHF 190/03    194/07    384/10
69501 Birger Groesmeyer Klasse: F5FHF 195/09    192/06    387/15
Total 1556/56

4 Bredstrup-Pjedsted IF
30467 Niels H. Overgaard Klasse: F5FHF 194/09    196/10    390/19
35128 Rene Kristiansen Klasse: F5FHF 197/08    196/08    393/16
87299 Mikkel Damholt Hansen Klasse: F5FHF 194/09    194/06    388/15
87872 Martin Knudsen Klasse: F5FHF 192/06    187/05    379/11
Total 1550/61

5 Horne Skytteforening
47955 Signe Steffensen Klasse: F5FHF 198/10    197/11    395/21
48297 Astrid Steffensen Klasse: F5FHF 199/13    197/09    396/22
48314 Anders Hansen Klasse: F5FHF 189/06    191/04    380/10
48059 Marie Trolle Pedersen Klasse: F5FHF 192/04    187/05    379/09
Total 1550/62

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m VET

1 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/13
57419 Lars Lund Klasse: V1 200/11
58322 Kurt Petersen Klasse: V1 198/08
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: V1 194/08
Total 792/40

2 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: V1 200/13
25728 Jørgen Mahler Klasse: V1 200/16
26133 Svend Borgbjerg Klasse: V1 195/11
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: V1 193/07
Total 788/47

3 NyVest Skytteforening
61310 Svend E. Pihl Klasse: V1 198/11
61302 Ulla Madsen Klasse: V1 197/07
61314 Susanne Pihl Klasse: V1 196/06
61510 Karl Dahl Klasse: V1 195/07
Total 786/31

4 Trehøje Skytteforening
29765 Frits R. Larsen Klasse: V1 197/06
30213 Janus Haahr Klasse: V1 197/08
30694 Anders Helleskov Klasse: V1 197/03
101728 Jan Grûnberger Klasse: V1 195/07
Total 786/24

5 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316 John Iversen Klasse: V1 200/09
48350 Leif Hansen Klasse: V1 197/09
49222 Niels Barlebo Klasse: V1 196/09
49799 Anders Mortensen Klasse: V1 191/05
Total 784/32

6 Haderslev Skyttekreds
44249 Ib-Detlev Hulgard Klasse: V1 197/13
44255 Henning Knudsen Klasse: V1 196/05
44317 Birgith Rothmeier Klasse: V1 196/08
44078 Valdemar Nielsen Klasse: V1 194/11
Total 783/37

7 Særslev Skytteforening
49486 Vang Jarl Klasse: V1 198/11
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: V1 196/08
49644 Hans Otto Rasmussen Klasse: V1 195/08
49614 John Guld Klasse: V1 194/07
Total 783/34

8 Honum og Omegns Skytteforening
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: V1 197/06
34740 Hardy Larsen Klasse: V1 197/08
21256 Einar Højsgård Klasse: V1 195/07
20681 Hans O. Hansen Klasse: V1 194/07
Total 783/28

9 Bullerup Skyttekreds
50893 Bente M. Lohmann Klasse: V1 197/10
50995 Jens Nørregaard Klasse: V1 195/06
51383 Kurt Knudsen Klasse: V1 195/08
52205 Bent Johansen Klasse: V2 195/05
Total 782/29

10 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: V1 196/06
25323 Jenny Bissø Klasse: V1 196/07
25326 Jan O Jørgensen Klasse: V1 196/05
25369 Bjarne Andersen Klasse: V1 194/08
Total 782/26

11 Viborg Skytteforening
19750 Elsebeth Kjeldsen Klasse: V1 197/08
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 195/09
19654 Knud Erik Holm Klasse: V1 195/10
81756 Allan H. Laursen Klasse: V1 194/08
Total 781/35

12 Nykøbing F. Skytteforening
54808 Lisbeth Pil Klasse: V1 196/09
54186 Tønnes Koch Klasse: V1 195/10
54902 Hans Pil Klasse: V1 195/09
54678 Tage g Jensen Klasse: V2 194/06
Total 780/34

13 Fløng-Hedehusene Skf.
69461 Inge Rusbjerg Klasse: V1 198/03
69409 Leif Bay Klasse: V1 196/07
69365 Paul Groesmeyer Klasse: V1 193/05
69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 193/04
Total 780/19

14 Melby Skytteforening
63972 Finn Jensen Klasse: V1 197/09
64302 Jens Bengtson Klasse: V1 196/07
63950 Jørgen Simonsen Klasse: V1 194/07
93044 Bjarne R. Rye Nielsen Klasse: V1 192/07
Total 779/30

15 Jelling fS Skydning
33812 Lis Andersen Klasse: V1 198/10
33816 Knud Andersen Klasse: V1 198/07
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: V1 193/04
33790 Ove Laursen Klasse: V1 190/05
Total 779/26

16 Frederikshavn Skyttekreds
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 196/06
10606 Bent Poulsen Klasse: V1 195/07
10518 Knud Jensen Klasse: V1 193/07
10462 Peter Møller Klasse: V2 191/03
Total 775/23

17 Frederikssund IF 1864
61327 Poul H. Brandt Klasse: V1 198/13
62169 Steen Møller Klasse: V1 195/11
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: V1 193/08
60415 Tonny Sørensen Klasse: V2 188/01
Total 774/33

18 Vejle Skytteforening
34879 Peter Tørslev Klasse: V1 196/10
35006 Ida G. Salvesen Klasse: V1 194/06
34764 Olaf Kurth Jensen Klasse: V1 193/07
108681 Niels Christian Svendsen Klasse: V1 191/05
Total 774/28

19 Randers Skyttekreds
18226 Jens Peter Jensen Klasse: V1 198/07
18368 Erik Andersen Klasse: V1 197/10
17325 Henning Lausten Klasse: V1 190/03
98798 Kirsten Hvid Hansen Klasse: V2 188/05
Total 773/25

20 Kjellerup Skytteforening
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: V1 195/09
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: V1 192/07
56031 Gert Hansen Klasse: V1 188/04
56302 Tage Andersen Klasse: V1 197/09
Total 772/29

21 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: V1 196/10
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: V1 193/07
68747 Tove Rasmussen Klasse: V1 192/05
68694 Svend Vahlgren Klasse: V2 191/05
Total 772/27

22 Bredstrup-Pjedsted IF
44463 Kristian R. Petersen Klasse: V1 196/09
35378 Preben Sørensen Klasse: V1 193/03
35659 Hans Jacobsen Klasse: V1 193/05
96415 Karl K. Rasmussen Klasse: V1 183/02
Total 765/19

23 Vojens Skytteforening
101767 Egon Johansen Klasse: V1 195/08
44389 William Kjær Klasse: V1 194/09
117669 Inga Antzack Klasse: V2 187/07
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Klasse: V2 186/03
Total 762/27

24 Skf. Kimbrerne
15956 Egon Larsen Klasse: V1 194/08
16622 Bente W. Kjelgaard Klasse: V1 193/07
13106 Morten Andersen Klasse: V2 190/05
13168 Birgith Andersen Klasse: V2 185/04
Total 762/24

25 Holbæk Skytteforening
58235 Aage Holst Jensen Klasse: V1 195/08
58034 Erik Hansen Klasse: V1 185/04
58274 Preben Fabricius Klasse: V2 192/05
58282 Ole Lundov Klasse: V2 183/03
Total 755/20

26 Silkeborg Skyttekreds
21910 Arne Olesen Klasse: V1 192/06
22477 Keld Klode Klasse: V1 191/05
22294 Orla Smedegaard Klasse: V1 188/04
22308 Niels Povlsen Klasse: V1 176/02
Total 747/17

27 Tistrup Skytteforening
39278 Kurt Olsen Klasse: V2 188/04
39276 Laila Højgaard Klasse: V2 185/03
39477 Bent Lauridsen Klasse: V2 184/04
38522 Arne Christensen Klasse: V2 183/05
Total 740/16

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m VET FINALE

1 Tuse Skytteforening
57419 Lars Lund Klasse: F5FHF 200/11    199/13    399/24
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F5FHF 200/13    198/13    398/26
58322 Kurt Petersen Klasse: F5FHF 198/08    198/09    396/17
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F5FHF 194/08    196/08    390/16
Total 1583/83

2 Trehøje Skytteforening
29765 Frits R. Larsen Klasse: F5FHF 197/06    198/09    395/15
30213 Janus Haahr Klasse: F5FHF 197/08    196/08    393/16
101728 Jan Grûnberger Klasse: F5FHF 195/07    195/05    390/12
30694 Anders Helleskov Klasse: F5FHF 197/03    194/08    391/11
Total 1569/54

3 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: F5FHF 200/13    198/09    398/22
25728 Jørgen Mahler Klasse: F5FHF 200/16    196/07    396/23
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: F5FHF 193/07    192/04    385/11
26133 Svend Borgbjerg Klasse: F5FHF 195/11    192/06    387/17
Total 1566/73

4 NyVest Skytteforening
61310 Svend E. Pihl Klasse: F5FHF 198/11    196/07    394/18
61314 Susanne Pihl Klasse: F5FHF 196/06    194/09    390/15
61510 Karl Dahl Klasse: F5FHF 195/07    194/04    389/11
61302 Ulla Madsen Klasse: F5FHF 197/07    182/02    379/09
Total 1552/53

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 200m SEN

1 DGI Storstrømmen
54713 Per Christensen Klasse: ÅK1 150/10
54958 Carsten Klich Klasse: ÅK1 149/06
54312 Bjarne Larsen Klasse: ÅK1 148/07
53137 Hanne Andersen Klasse: ÅK1 147/05
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: ÅK2 147/06
99434 Kristian Nørholm Koch Klasse: ÅK2 146/06
54186 Tønnes Koch Klasse: V2 144/02
54457 Mikael Green Klasse: 2 144/04
55114 Sarah Garn Hansen Klasse: UNG 144/07
87542 Claus Frederiksen Klasse: V1 144/05
55133 Peter Hansen Klasse: 1 143/07
53381 Nicolai Henriksen Klasse: 1 141/05
53431 Ib Henriksen Klasse: 2 140/03
54434 Palle Henriksen Klasse: 2 140/02
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 3 139/03
55571 Birthe Holm Thomsen Klasse: 3 136/01
- Brutto -
54774 Max Pil Klasse: ÅK1 145/07
53166 Berrit Carlsen Klasse: V1 143/03
54902 Hans Pil Klasse: V2 140/01
56691 Kenneth Hansen Klasse: 3 130/01
Total 2302/79

2 DGI Midt- & Vestsjælland
68697 Steen K. Pedersen Klasse: ÅK1 150/10
69703 Bent Kruse Klasse: ÅK1 149/10
76186 Ken Poulsen Klasse: ÅK2 148/07
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 147/09
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 147/04
57425 Dennis Frederiksen Klasse: ÅK1 147/06
60330 Henning Sørensen Klasse: ÅK1 146/07
59402 Torben Kaalund-Ramm Klasse: V2 145/04
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: 1 143/04
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: 1 143/02
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: V1 142/04
61619 Marianne Lamhauge Klasse: 3 142/05
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 141/02
60081 Søren Madsen Klasse: 1 137/02
93433 Sebastian Nielsen Klasse: UNG 137/04
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: 2 137/04
- Brutto -
69408 Leif Bodilsen Klasse: V2 141/05
60400 Gitte Kjep Andersen Klasse: ÅK2 137/02
69431 Karsten Graversen Klasse: 2 134/01
65332 Jens Mikkelsen Klasse: 3 130/01
Total 2301/84

3 DGI Fyn
47589 Kenneth Hansen Klasse: ÅK1 148/10
49316 John Iversen Klasse: V1 148/07
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 147/08
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 146/03
47442 Ulrich Andersen Klasse: ÅK1 146/03
46176 Karin Hansen Klasse: ÅK1 145/03
105011 Mads Bendixen Klasse: ÅK1 144/03
47955 Signe Steffensen Klasse: UNG 144/04
49092 Jens E. Christensen Klasse: V1 144/06
48025 Morten Laursen Klasse: 2 142/03
47403 Jan Østergaard Andersen Klasse: ÅK2 141/02
49823 Per Christiansen Klasse: 1 141/03
46704 Knud Hansen Klasse: 2 140/05
48293 Bent Ove Hansen Klasse: V2 140/03
52929 Jakob Nielsen Klasse: 1 140/03
49743 Martin Tornøe Klasse: 3 137/01
- Brutto -
49642 Helge Larsen Klasse: V1 142/03
50845 Jørgen Mortensen Klasse: V2 137/02
47448 Tom Vibæk Klasse: ÅK2 136/00
50469 Jens Gormsen Klasse: 3 131/04
Total 2293/67

4 DGI Midtjylland
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK2 149/06
27931 Kim Larsen Klasse: ÅK1 147/06
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: V1 146/07
27895 Lisbeth Philbert Larsen Klasse: 1 146/04
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 1 145/02
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: V2 144/00
22154 Allan Aagaard Klasse: 1 144/09
22477 Keld Klode Klasse: V1 144/03
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 2 143/06
19654 Knud Erik Holm Klasse: ÅK1 143/04
80892 Casper Norup Bertelsen Klasse: UNG 143/04
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: ÅK2 142/03
25978 Kim Ibsen Klasse: 1 142/05
28015 Hardy Larsen Klasse: 2 141/02
12208 Ulla Rasmussen Klasse: V2 140/01
31359 Bent Mæng Klasse: 3 131/00
- Brutto -
31184 Erik Madsen Klasse: 2 141/02
19466 Finn Karlsson Klasse: V2 139/04
30523 Louise Bjerregaard Mæng Klasse: UNG 131/01
97938 Jesper Skovgaard Klasse: 3 126/02
Total 2290/62

5 DGI Nordjylland
112246 Anne Lise Herskind Klasse: ÅK2 149/07
95234 Mikkel Bertelsen Klasse: ÅK1 147/01
13106 Morten Andersen Klasse: V1 146/06
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 146/05
29552 Lars Thesbjerg Klasse: 1 145/05
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: 1 144/09
103695 Bent Andersen Klasse: ÅK2 143/03
103697 Jens Ingerslev Larsen Klasse: ÅK1 143/04
10518 Knud Jensen Klasse: V1 143/05
10606 Bent Poulsen Klasse: V1 143/05
116012 Kaj Haulrich Klasse: V2 143/03
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 2 141/02
28222 Michael Madsen Klasse: 2 140/02
86372 Christinna Herskind Klasse: UNG 140/05
13651 Jørgen Brogård Klasse: 3 130/00
15763 Torben Klit Andersen Klasse: 2 130/04
- Brutto -
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 142/06
13168 Birgith Andersen Klasse: V2 129/00
93636 Lars Jensen Klasse: 3 129/02
85377 Niels Christensen Klasse: UNG 124/03
Total 2273/66

6 DGI Sydøstjylland
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 148/07
95177 Hans Byager Klasse: ÅK1 147/03
33816 Knud Andersen Klasse: V1 145/07
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Klasse: UNG 145/02
30467 Niels H. Overgaard Klasse: 2 144/03
20681 Hans O. Hansen Klasse: V1 142/04
33743 Knud Bonde Klasse: V1 142/03
97524 Anders Byager Klasse: ÅK2 142/04
17311 Anders Secher Klasse: 2 141/05
21256 Einar Højsgård Klasse: V1 141/04
33414 Tove Secher Klasse: V2 140/02
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: V1 139/03
35077 Berit Andersen Klasse: 2 137/02
20009 Jens Bo Laursen Klasse: 2 135/01
96841 Tim Mikkelsen Klasse: 3 134/02
34301 Karsten Karstensen Klasse: 2 132/03
- Brutto -
44473 Jens J. Pjengård Klasse: ÅK2 137/02
34634 Lasse Olsen Klasse: V2 132/00
34977 Jørgen Andersen Klasse: 1 132/03
34585 Vagn Koch Klasse: 3 126/01
Total 2254/55

7 DGI Nordsjælland
104699 Henning Pries Klasse: ÅK1 149/06
63279 Sara Brix Sivertsen Klasse: ÅK1 147/08
64535 Charlotte Frimodt Hansen Klasse: ÅK1 147/09
62329 Jan Larsen Klasse: 1 146/06
103972 Mikael Henrik Jensen Klasse: ÅK1 145/04
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: V1 145/06
65934 Carsten Jakobsen Klasse: ÅK2 145/03
61327 Poul H. Brandt Klasse: V2 144/03
62229 Mette T. Sukstorf Klasse: ÅK1 143/05
57413 Morten Larsen Klasse: 2 142/03
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: UNG 141/04
64579 Thomas Møllegaard Klasse: 2 137/00
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: 2 134/01
63101 Christoffer Fries Klasse: 2 134/01
64413 Michael F. Hansen Klasse: 2 132/04
63575 Kaj Greisager Klasse: 3 119/00
- Brutto -
62169 Steen Møller Klasse: V1 142/04
102052 Kjeld Frederiksen Klasse: ÅK2 141/04
93044 Bjarne R. Rye Nielsen Klasse: V1 141/02
80326 Carsten Fries Klasse: V1 135/01
Total 2250/63

8 DGI Sydvest
39769 Morten Petermann Klasse: ÅK1 149/08
41593 Ejgil Thuesen Klasse: V2 145/00
96337 Christian Jensen Klasse: ÅK1 145/05
40827 Nicolai Christensen Klasse: 1 144/06
69466 Helle Kirstine Larsen Klasse: 2 144/03
39691 Steen Bitsch Klasse: ÅK1 143/05
39737 Svend Petermann Klasse: ÅK1 143/04
41489 Christian F. Sørensen Klasse: ÅK2 143/04
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: 2 140/04
41526 Mogens Hansen Klasse: V2 139/02
38336 Hans Johnsen Klasse: V1 138/00
39534 Sarah Brylle Klasse: UNG 128/03
34028 Egon Knudsen Klasse: 3 119/01
106653 Niels Hoffmann Klasse: 3 112/00
41872 Mikkel Secher Klasse: 3 111/02
81644 Jens Holmgaard Nissen Klasse: 3 104/01
- Brutto -
101689 Hans Jensen Klasse: V2 138/03
40358 Søren Hedegaard Klasse: ÅK2 135/02
38244 Leo B.Madsen Klasse: V1 130/01
39835 Holger Bondesen Klasse: V2 123/02
Total 2147/48

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 300m NM

1 DGI Midtjylland
22154 Allan Aagaard Klasse: 1 324/91
27895 Lisbeth Philbert Larsen Klasse: 1 318/91
25978 Kim Ibsen Klasse: 2 300/88
80892 Casper Norup Bertelsen Klasse: UNG 300/90
- Brutto -
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 1 311/87
Total 1242/360

2 DGI Sydøstjylland
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 330/94
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Klasse: UNG 313/85
17311 Anders Secher Klasse: 2 305/86
20009 Jens Bo Laursen Klasse: 2 282/83
Total 1230/348

3 DGI Midt- & Vestsjælland
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 319/86
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 318/84
57411 Sigurd Jensen Klasse: 2 315/86
96690 Hans Fabricius-Rahbek Klasse: UNG 267/75
- Brutto -
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: 2 290/83
Total 1219/331

4 DGI Fyn
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 328/92
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 318/90
52929 Jakob Nielsen Klasse: 2 303/82
53557 Mikkel Christiansen Klasse: UNG 269/65
- Brutto -
49823 Per Christiansen Klasse: 1 314/88
Total 1218/329

5 DGI Storstrømmen
55114 Sarah Garn Hansen Klasse: UNG 327/91
55133 Peter Hansen Klasse: 1 310/85
54457 Mikael Green Klasse: 2 291/89
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 2 287/77
- Brutto -
56691 Kenneth Hansen Klasse: 2 238/65
Total 1215/342

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 300m SEN

1 DGI Midtjylland
22154 Allan Aagaard Klasse: 1 286/08
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 2 278/05
27895 Lisbeth Philbert Larsen Klasse: 2 275/04
80892 Casper Norup Bertelsen Klasse: UNG 263/01
31184 Erik Madsen Klasse: 3 258/04
19654 Knud Erik Holm Klasse: VET 143/02
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: VET 141/03
43374 Allan Clausen Klasse: ÅKL 139/05
- Brutto -
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: 1 265/03
Total 1783/32

2 DGI Fyn
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 285/07
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 284/04
49823 Per Christiansen Klasse: 2 273/09
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: 3 258/01
53557 Mikkel Christiansen Klasse: UNG 242/00
49316 John Iversen Klasse: VET 144/03
47442 Ulrich Andersen Klasse: ÅKL 142/03
49092 Jens E. Christensen Klasse: VET 140/03
- Brutto -
48314 Anders Hansen Klasse: 3 249/02
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅKL 136/01
Total 1768/30

3 DGI Storstrømmen
55114 Sarah Garn Hansen Klasse: UNG 282/04
53381 Nicolai Henriksen Klasse: 3 273/01
55133 Peter Hansen Klasse: 1 272/08
54457 Mikael Green Klasse: 3 258/04
54434 Palle Henriksen Klasse: 2 249/02
54312 Bjarne Larsen Klasse: VET 142/04
54713 Per Christensen Klasse: ÅKL 141/02
54774 Max Pil Klasse: ÅKL 140/04
- Brutto -
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 3 254/01
56691 Kenneth Hansen Klasse: 3 212/01
Total 1757/29

4 DGI Midt- & Vestsjælland
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 274/03
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: 1 274/06
69477 Gert Poulsen Klasse: 3 262/04
59650 Allan Hansen Klasse: 2 256/00
96690 Hans Fabricius-Rahbek Klasse: UNG 256/02
68697 Steen K. Pedersen Klasse: ÅKL 147/05
57407 Susanne Frederiksen Klasse: VET 143/02
60854 Helle Østergaard Mark Klasse: ÅKL 127/02
- Brutto -
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 271/01
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: 3 262/03
Total 1739/24

5 DGI Sydøstjylland
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 285/08
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Klasse: UNG 276/03
17311 Anders Secher Klasse: 3 260/02
34301 Karsten Karstensen Klasse: 3 259/01
34977 Jørgen Andersen Klasse: 2 242/01
33743 Knud Bonde Klasse: VET 138/03
95177 Hans Byager Klasse: ÅKL 138/00
97524 Anders Byager Klasse: ÅKL 137/03
- Brutto -
20009 Jens Bo Laursen Klasse: 3 252/02
33816 Knud Andersen Klasse: VET 137/02
Total 1735/21

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 50m SEN

1 DGI Fyn
49316 John Iversen Klasse: V1 200/09
105330 Niels Jeppesen Klasse: ÅK2 199/10
46176 Karin Hansen Klasse: ÅK1 199/14
47589 Kenneth Hansen Klasse: ÅK1 199/10
48297 Astrid Steffensen Klasse: 1 199/13
48198 Henning Steffensen Klasse: ÅK1 198/10
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: 1 198/11
53723 Mikkel Villadsen Klasse: ÅK1 198/12
81936 Camilla Birch Nielsen Klasse: UNG 197/08
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: ÅK2 196/07
26495 Steffen Halfdan Olsen Klasse: 1 196/07
49823 Per Christiansen Klasse: 1 195/09
50345 Signe Knudsen Klasse: 1 195/09
52205 Bent Johansen Klasse: V2 195/05
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: 2 194/03
46790 Erik Hansen Klasse: 3 187/03
- Brutto -
107892 Søren Peter Jørgensen Klasse: ÅK1 195/08
50845 Jørgen Mortensen Klasse: V2 192/05
48314 Anders Hansen Klasse: 2 189/06
49522 Poul H. Jørgensen Klasse: 2 185/05
Total 3145/140

2 DGI Midt- & Vestsjælland
57407 Susanne Frederiksen Klasse: V1 200/13
57419 Lars Lund Klasse: V1 200/11
69703 Bent Kruse Klasse: ÅK1 200/11
57425 Dennis Frederiksen Klasse: ÅK1 199/15
69303 Anders Sode Klasse: ÅK1 199/15
69431 Karsten Graversen Klasse: 1 197/07
76186 Ken Poulsen Klasse: ÅK1 196/08
28084 Bjarne Veile Klasse: 1 195/04
59536 Johnny Olsen Klasse: 1 195/05
69460 Inge Larsen Klasse: 1 195/06
112322 Morten Frank Klasse: ÅK2 194/10
57411 Sigurd Jensen Klasse: 1 194/06
57521 Peter Nielsen Klasse: V2 194/06
93433 Sebastian Nielsen Klasse: UNG 194/07
69344 Signe Jensen Klasse: 2 190/03
69477 Gert Poulsen Klasse: 3 189/01
- Brutto -
104678 Nickolai Malte Kristensen Klasse: UNG 194/05
106685 Ole Jespersen Klasse: V2 190/03
60400 Gitte Kjep Andersen Klasse: ÅK2 188/05
60330 Henning Sørensen Klasse: 3 186/07
Total 3131/128

3 DGI Nordjylland
37727 Michael Christensen Klasse: ÅK1 200/07
11779 Rasmus M. Larsen Klasse: ÅK1 198/07
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: 1 198/09
28418 Anders K. Jørgensen Klasse: 1 198/12
29050 Else Jensen Klasse: ÅK1 198/08
119405 Vinni Christiansen Klasse: ÅK2 197/08
29552 Lars Thesbjerg Klasse: 1 197/05
10470 Ole H. Madsen Klasse: V1 196/06
53523 Annette Munkbøl Klasse: ÅK1 196/10
102415 Jens Nielsen Klasse: ÅK1 194/11
86372 Christinna Herskind Klasse: UNG 194/08
28245 Louise Madsen Klasse: 1 193/07
85492 Martin Jensen Klasse: UNG 193/04
15776 Stefan Olsen Klasse: 2 192/08
13106 Morten Andersen Klasse: V2 190/05
85989 Mathias Engelst Klasse: 3 189/04
- Brutto -
116872 Dorthe K. Hegaard Klasse: ÅK2 194/06
16969 Morten Larsen Klasse: 2 190/08
101592 Elly Jensen Klasse: V2 186/03
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: 3 183/03
Total 3123/119

4 DGI Sydvest
34084 Mette Nielsen Klasse: ÅK1 199/10
39794 Line Petermann Klasse: 1 199/06
40125 Lone B. Lund Klasse: ÅK1 199/10
39087 Thomas Søndergaard Klasse: ÅK1 198/10
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: ÅK1 197/12
39291 Kim Dammark Klasse: ÅK1 197/13
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: 1 196/07
41872 Mikkel Secher Klasse: ÅK2 194/03
39534 Sarah Brylle Klasse: UNG 193/04
39769 Morten Petermann Klasse: 1 193/06
41593 Ejgil Thuesen Klasse: V1 193/05
40827 Nicolai Christensen Klasse: 1 192/05
69466 Helle Kirstine Larsen Klasse: 1 192/05
101689 Hans Jensen Klasse: V2 191/05
39737 Svend Petermann Klasse: 2 189/05
96337 Christian Jensen Klasse: 3 188/07
- Brutto -
93056 Jytte Sørensen Klasse: ÅK2 191/05
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: 2 189/04
41526 Mogens Hansen Klasse: V2 181/01
91585 Ann-Britt Overgaard Klasse: 3 171/02
Total 3110/113

5 DGI Storstrømmen
116986 Anja Johansen Klasse: ÅK1 200/10
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: ÅK1 200/13
53738 Martin Villadsen Klasse: ÅK1 199/12
53860 Birgitte Nielsen Klasse: ÅK1 198/10
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: ÅK1 198/11
55133 Peter Hansen Klasse: 1 196/07
53381 Nicolai Henriksen Klasse: 1 195/08
54902 Hans Pil Klasse: V1 195/09
54678 Tage g Jensen Klasse: V2 194/06
54457 Mikael Green Klasse: 2 193/07
54958 Carsten Klich Klasse: 1 193/06
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: 3 192/10
90155 Mikkel Pedersen Klasse: ÅK2 190/03
53431 Ib Henriksen Klasse: 3 188/07
55571 Birthe Holm Thomsen Klasse: 2 188/06
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: UNG 188/03
- Brutto -
54774 Max Pil Klasse: ÅK1 198/10
54509 Knud Holse Klasse: V2 194/05
53137 Hanne Andersen Klasse: 3 187/04
84860 Tobias Petersen Klasse: UNG 178/04
Total 3107/128

6 DGI Midtjylland
106610 Søren Andersen Klasse: ÅK1 199/05
19457 Henrik Kronborg Klasse: ÅK1 199/10
117987 Anne Jacobi Klasse: ÅK2 198/11
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: ÅK1 198/12
31260 Rikke Mæng Klasse: 1 198/12
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: ÅK1 197/10
22154 Allan Aagaard Klasse: 1 197/10
19746 Erik Skovmand Klasse: 1 196/11
27987 Jan Thesbjerg Klasse: 1 196/05
19571 Ole Nielsen Klasse: V1 195/09
19654 Knud Erik Holm Klasse: V1 195/10
19126 Tage Grubbe Andersen Klasse: 1 194/03
97318 Niels Olsen Klasse: V2 189/05
22403 Magnus Bøgely Klasse: UNG 187/04
43374 Allan Clausen Klasse: 2 186/05
19182 Mikkel Antonisen Klasse: 3 183/04
- Brutto -
90533 Kaja Laursen Klasse: ÅK2 195/07
31359 Bent Mæng Klasse: 2 182/01
97938 Jesper Skovgaard Klasse: 3 181/04
22096 John Madsen Klasse: V2 174/01
Total 3107/126

7 DGI Sydøstjylland
20954 Per Christiansen Klasse: V1 199/12
107347 Peter Kurth Jensen Klasse: ÅK1 198/10
35001 Jan Ryholl Klasse: ÅK1 198/09
35128 Rene Kristiansen Klasse: 1 197/08
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: ÅK2 196/09
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: ÅK1 196/06
34517 Bo W. Knudsen Klasse: ÅK1 195/06
30467 Niels H. Overgaard Klasse: 1 194/09
87299 Mikkel Damholt Hansen Klasse: UNG 194/09
35659 Hans Jacobsen Klasse: V1 193/05
34301 Karsten Karstensen Klasse: 1 192/05
87872 Martin Knudsen Klasse: UNG 192/06
34977 Jørgen Andersen Klasse: 1 191/04
20326 Flemming Mikkelsen Klasse: V2 190/03
96841 Tim Mikkelsen Klasse: 3 190/06
20732 Anders Kildehøj Klasse: 2 189/07
- Brutto -
38535 Anita Bendtsen Klasse: ÅK2 190/02
35077 Berit Andersen Klasse: 2 187/02
39755 Peter Thygesen Klasse: V2 185/02
34585 Vagn Koch Klasse: 3 175/05
Total 3104/114

8 DGI Sønderjylland
44148 Nanna Falk Jensen Klasse: ÅK1 199/09
42757 Tom Petersen Klasse: ÅK1 196/10
44255 Henning Knudsen Klasse: V1 196/05
85128 Horst Clausen Klasse: ÅK1 196/06
42345 Jens Faurbye Klasse: 1 195/08
84412 Per Brylle Klasse: ÅK2 195/03
42764 Thomas Brokholm Klasse: 2 194/08
44389 William Kjær Klasse: V1 194/09
84091 Kenneth Clausen Klasse: ÅK1 194/08
42620 Leo Pedersen Klasse: V2 193/08
43346 Marianne Clausen Klasse: 2 193/07
44303 Camilla Paulsen Klasse: 2 192/04
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: 1 191/07
42754 Torben Larsen Klasse: 1 191/09
43337 Poul Clausen Klasse: 3 189/06
42805 Rasmus Dall Klasse: UNG 186/04
- Brutto -
114773 Winnie Susan Monberg Klasse: ÅK2 189/03
42699 Frank Hansen Klasse: 2 189/05
42721 Kristian Bolding Klasse: V2 184/02
43009 Erik Thomsen Klasse: 3 180/04
Total 3094/111

9 DGI Nordsjælland
111899 Thomas Høvelskov Klasse: ÅK1 199/14
103972 Mikael Henrik Jensen Klasse: ÅK1 198/09
61327 Poul H. Brandt Klasse: V1 198/13
63955 Gitte Thomsen Klasse: ÅK1 197/07
104699 Henning Pries Klasse: ÅK1 196/08
64302 Jens Bengtson Klasse: V1 196/07
120138 Claus Toxværd Klasse: ÅK2 195/09
62091 Dorthe Overgaard Pedersen Klasse: 1 195/09
62466 Thomas Pedersen Klasse: 2 194/09
64579 Thomas Møllegaard Klasse: 2 193/04
60633 Claus Nielsen Klasse: 1 191/05
65216 Jonas Holm-Larsen Klasse: UNG 191/07
62534 Lennart Qvist Nielsen Klasse: 2 189/04
63279 Sara Brix Sivertsen Klasse: UNG 189/05
63343 Flemming Walther Klasse: V2 186/01
63575 Kaj Greisager Klasse: 3 186/05
- Brutto -
64634 Ole Østrup Rasmussen Klasse: V1 195/08
80326 Carsten Fries Klasse: V1 191/06
85869 Jesper Sachs Klasse: UNG 185/06
115847 Søren Juul Møller Klasse: 3 180/06
Total 3093/116

10 DGI Østjylland
21701 Henning B. Clausen Klasse: V1 200/13
25728 Jørgen Mahler Klasse: V1 200/16
23116 Jens Roland Jensen Klasse: V1 199/12
92668 Tobias Maarup Pedersen Klasse: ÅK1 199/07
17990 Marcus Ranch Rasmussen Klasse: ÅK1 198/08
17365 Camilla Chemnitz Hansen Klasse: 1 196/06
23019 Henning Andersen Klasse: V2 196/10
25247 Nanna Bissø Klasse: 1 196/08
25323 Jenny Bissø Klasse: V1 196/07
116952 Jette Hougaard Klasse: ÅK2 194/07
25202 Torben Kristensen Klasse: 3 193/04
17339 Preben Chemnitz Hansen Klasse: 2 185/05
97512 Karoline Henriksen Klasse: UNG 184/03
109267 Mie Harder Klasse: 3 182/04
99690 Lasse T Andersen Klasse: 2 182/07
23028 Bo Petersen Klasse: 3 178/03
- Brutto -
25302 Knud Møller Klasse: V1 196/06
87623 Daniel Filtenborg Binder Klasse: ÅK1 190/10
117469 Finn Gade Klasse: ÅK2 188/04
23018 Inge Petersen Klasse: V2 188/03
Total 3078/120

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale ÅKL + VET
1 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 399    105.6    504.6
2 44148 Nanna Falk Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 398    106.4    504.4
3 70275 Gry Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 399    104.7    503.7
4 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 399    104.5    503.5
5 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 398    105.4    503.4
6 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 398    105.3    503.3
7 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 398    105.2    503.2
8 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 400    102.9    502.9
9 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 398    104.2    502.2
10 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 398    103.7    501.7
11 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 398    103.2    501.2
12 35073 Bo Laursen 10-456 Vejle Skytteforening 398    103.1    501.1
13 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 398    103.0    501.0
14 116986 Anja Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 399    101.8    500.8
15 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 398    102.5    500.5
16 48198 Henning Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 398    102.3    500.3
17 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 399    101.2    500.2
18 106610 Søren Andersen 06-063 Ørre Skytteforening 398    101.3    499.3

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale UNG + SEN 1-3
1 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 398    101.7    499.7
2 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 396    103.0    499.0
3 29552 Lars Thesbjerg 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 394    104.3    498.3
4 31260 Rikke Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 395    102.6    497.6
5 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 395    101.9    496.9
6 26495 Steffen Halfdan Olsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 393    103.7    496.7
7 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 393    103.6    496.6
8 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 395    101.4    496.4
9 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 394    101.7    495.7
10 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 394    99.8    493.8
11 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 392    101.5    493.5
12 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 393    100.4    493.4
13 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 393    98.8    491.8
14 17365 Camilla Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 394    97.5    491.5
15 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 392    99.2    491.2

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
1 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 198/10    197/11    395/21
2 81936 Camilla Birch Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 197/08    194/08    391/16
3 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/08    196/10    390/18
4 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/10    194/10    390/20
5 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/09    194/06    388/15
6 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 194/07    194/07    388/14
7 55114 Sarah Garn Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07    192/05    388/12
8 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 192/06    193/07    385/13
9 39534 Sarah Brylle 11-001 Ribe Skyttekreds 193/04    192/06    385/10
10 63366 Christopher Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 193/08    191/09    384/17
11 80781 Casper Krogh Frydkjær 01-412 Hjørring Skytteforening 193/04    191/04    384/08
12 11019 Simon Vissing 01-412 Hjørring Skytteforening 193/09    190/10    383/19
13 84371 Laura Bukalo 05-028 Trehøje Skytteforening 194/08    189/08    383/16
14 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 189/05    193/09    382/14
15 84370 Christina Bukalo 05-028 Trehøje Skytteforening 189/06    193/05    382/11
16 53557 Mikkel Christiansen 16-067 Nyborg Skytteforening 188/04    193/08    381/12
17 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 193/04    188/06    381/10
18 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/05    187/07    381/12
19 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/07    189/07    380/14
20 86192 Denis Kraft 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/04    190/07    379/11
21 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/05    190/05    379/10
22 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/06    187/05    379/11
23 104707 Malthe Carstensen 18-055 Blovstrød SG&I 188/07    190/08    378/15
24 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 188/05    189/05    377/10
25 86426 Frederikke Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 188/03    189/04    377/07
26 89994 Victor Mortensen 23-012 Tingsted Skytteforening 185/03    191/05    376/08
27 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 187/07    189/09    376/16
28 97095 Emil Grønbæk 06-063 Ørre Skytteforening 188/05    185/05    373/10
29 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 185/05    187/03    372/08
30 85869 Jesper Sachs 18-043 Værløse Skytteforening 185/06    187/01    372/07
31 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 186/05    185/05    371/10
32 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03    182/05    368/08
33 97512 Karoline Henriksen 09-115 Grenå Skyttekreds 184/03    182/06    366/09
34 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 182/04    183/06    365/10
35 99434 Kristian Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 179/04    184/07    363/11
36 55139 Oline Cecilie S. Andkjær 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 184/03    178/02    362/05
37 91283 Mathias Geertsen 18-001 Hillerød Skytteforening 178/02    176/04    354/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
1 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 199/06    199/09    398/15
2 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 199/13    197/09    396/22
3 31260 Rikke Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 198/12    197/12    395/24
4 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    197/08    395/17
5 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/04    199/10    394/14
6 17365 Camilla Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 196/06    198/07    394/13
7 29552 Lars Thesbjerg 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/05    197/08    394/13
8 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 198/11    196/09    394/20
9 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/10    197/10    393/20
10 26495 Steffen Halfdan Olsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/07    197/11    393/18
11 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/08    196/08    393/16
12 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08    196/08    393/16
13 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 195/05    197/10    392/15
14 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 196/07    196/06    392/13
15 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/07    198/09    391/16
16 25247 Nanna Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/08    195/09    391/17
17 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 196/05    195/05    391/10
18 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09    194/08    391/17
19 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07    194/06    391/13
20 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/09    196/10    390/19
21 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/06    196/07    390/13
22 62091 Dorthe Overgaard Pedersen 18-003 Frederikssund IF 1864 195/09    195/08    390/17
23 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07    194/10    390/17
24 25978 Kim Ibsen 06-063 Ørre Skytteforening 196/08    194/06    390/14
25 28418 Anders K. Jørgensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12    192/06    390/18
26 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 196/08    193/07    389/15
27 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 193/06    195/08    388/14
28 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 194/08    194/05    388/13
29 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06    193/08    388/14
30 34116 Kasper Kjær Jensen 16-450 Assens Skytteforening 193/07    194/08    387/15
31 46704 Knud Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 194/06    193/05    387/11
32 50345 Signe Knudsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/09    192/03    387/12
33 54958 Carsten Klich 23-004 Maribo Skytteforening 193/06    193/09    386/15
34 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 195/08    191/08    386/16
35 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 192/05    193/05    385/10
36 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 194/03    191/08    385/11
37 34977 Jørgen Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 191/04    193/08    384/12
38 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 192/06    192/07    384/13
39 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 18-007 Stenløse Skytteforening 193/06    191/08    384/14
40 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 195/08    189/06    384/14
41 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 189/05    194/07    383/12
42 63101 Christoffer Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 191/06    192/09    383/15
43 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06    189/05    382/11
44 25211 Svend Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/10    186/01    382/11
45 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/05    189/09    380/14
46 48059 Marie Trolle Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 192/04    187/05    379/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
1 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 194/09    194/10    388/19
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 194/06    193/06    387/12
3 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09    192/06    387/15
4 62432 Bjarne Sørensen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/06    193/08    386/14
5 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07    194/07    385/14
6 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 191/06    194/07    385/13
7 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 191/05    194/06    385/11
8 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 193/07    192/05    385/12
9 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/03    194/07    384/10
10 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 191/05    193/09    384/14
11 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 191/06    193/06    384/12
12 71047 Søren Rask Petersen 18-003 Frederikssund IF 1864 192/04    192/08    384/12
13 42764 Thomas Brokholm 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/08    190/06    384/14
14 90487 Søren Thor Munkholm 16-098 Sødinge Skytteforening 194/03    190/01    384/04
15 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 189/05    194/04    383/09
16 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 193/07    190/06    383/13
17 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 194/09    189/05    383/14
18 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 189/07    193/06    382/13
19 28222 Michael Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/04    193/06    382/10
20 57295 Poul Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 190/08    192/04    382/12
21 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 189/07    192/04    381/11
22 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 193/08    188/05    381/13
23 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 188/06    192/05    380/11
24 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/06    191/04    380/10
25 57413 Morten Larsen 18-001 Hillerød Skytteforening 190/06    190/04    380/10
26 15485 Dennis Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 192/08    188/04    380/12
27 35077 Berit Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 187/02    192/07    379/09
28 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 188/05    191/06    379/11
29 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04    190/06    379/10
30 16969 Morten Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/08    189/04    379/12
31 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 186/05    192/10    378/15
32 44303 Camilla Paulsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 192/04    186/08    378/12
33 68807 Michael Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 188/07    189/08    377/15
34 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 190/06    187/03    377/09
35 17356 Gitte Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 192/08    185/04    377/12
36 64579 Thomas Møllegaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/04    182/05    375/09
37 31359 Bent Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 182/01    190/03    372/04
38 17337 Rene Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 187/05    185/04    372/09
39 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/04    182/05    372/09
40 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/03    185/05    368/08
41 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/04    185/02    368/06
42 17339 Preben Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 185/05    182/06    367/11
43 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 184/02    180/09    364/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 192/06    196/05    388/11
2 62229 Mette T. Sukstorf 18-007 Stenløse Skytteforening 192/02    194/06    386/08
3 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 190/06    193/03    383/09
4 61048 Mikael Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 192/04    191/04    383/08
5 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 192/10    190/05    382/15
6 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 193/04    189/06    382/10
7 56691 Kenneth Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/05    187/06    382/11
8 53137 Hanne Andersen 23-012 Tingsted Skytteforening 187/04    192/06    379/10
9 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/06    190/03    379/09
10 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 188/07    190/08    378/15
11 53361 Sonny Vinther 23-004 Maribo Skytteforening 187/09    190/07    377/16
12 85989 Mathias Engelst 01-223 Karby Skyttekreds 189/04    187/09    376/13
13 46790 Erik Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 187/03    188/02    375/05
14 96337 Christian Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 188/07    187/07    375/14
15 59562 Jakob Jensen 17-006 Vemmelev SG&I 186/05    188/04    374/09
16 37355 Niels Hybholt 05-010 Videbæk Skytteforening 187/08    187/07    374/15
17 96896 Pia Jensen 09-115 Grenå Skyttekreds 181/01    192/06    373/07
18 54434 Palle Henriksen 23-012 Tingsted Skytteforening 184/07    189/07    373/14
19 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 186/07    187/04    373/11
20 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 186/05    187/03    373/08
21 60027 Martin Petersen 11-001 Ribe Skyttekreds 188/05    184/06    372/11
22 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 187/07    182/01    369/08
23 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 182/03    184/07    366/10
24 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 187/08    179/00    366/08
25 55698 Karsten Larsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 184/03    181/04    365/07
26 109267 Mie Harder 09-115 Grenå Skyttekreds 182/04    181/00    363/04
27 115847 Søren Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 180/06    182/01    362/07
28 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/04    179/02    360/06
29 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 175/05    184/06    359/11
30 23028 Bo Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 178/03    166/02    344/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 200/11    199/13    399/24
2 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/09    199/11    399/20
3 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/12    199/10    398/22
4 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/13    198/13    398/26
5 21701 Henning B. Clausen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 200/13    198/09    398/22
6 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/12    198/07    397/19
7 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/06    199/13    396/19
8 61310 Svend E. Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 198/11    198/11    396/22
9 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/08    198/09    396/17
10 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 200/16    196/07    396/23
11 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06    198/09    395/15
12 61327 Poul H. Brandt 18-003 Frederikssund IF 1864 198/13    197/10    395/23
13 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/03    197/09    395/12
14 34879 Peter Tørslev 10-456 Vejle Skytteforening 196/10    198/09    394/19
15 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/07    198/11    394/18
16 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/08    198/07    394/15
17 34740 Hardy Larsen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/08    197/07    394/15
18 61302 Ulla Madsen 25-006 NyVest Skytteforening 197/07    197/07    394/14
19 54186 Tønnes Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/10    198/08    393/18
20 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 195/08    198/09    393/17
21 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 196/06    197/07    393/13
22 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 197/08    196/08    393/16
23 33812 Lis Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 198/10    195/07    393/17
24 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/07    198/08    392/15
25 109972 Kjeld Jensen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/10    197/12    392/22
26 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/09    197/10    392/19
27 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 195/07    197/08    392/15
28 64302 Jens Bengtson 18-025 Melby Skytteforening 196/07    196/10    392/17
29 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 196/10    196/05    392/15
30 54312 Bjarne Larsen 23-012 Tingsted Skytteforening 196/06    196/04    392/10
31 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/05    194/06    392/11
32 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 194/08    197/09    391/17
33 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 194/05    197/11    391/16
34 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 194/08    197/06    391/14
35 54298 Mogens Guldborg Jensen 23-022 Vestfalster Skytteforening 196/05    195/08    391/13
36 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/09    194/08    391/17
36 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 197/09    194/08    391/17
38 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 197/07    194/07    391/14
39 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 197/05    194/08    391/13
40 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 197/03    194/08    391/11
41 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/06    199/09    390/15
42 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/08    196/08    390/16
43 35006 Ida G. Salvesen 10-456 Vejle Skytteforening 194/06    196/06    390/12
44 101728 Jan Grûnberger 05-028 Trehøje Skytteforening 195/07    195/05    390/12
45 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/09    194/07    390/16
46 61314 Susanne Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 196/06    194/07    390/13
47 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 196/07    194/05    390/12
48 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07    194/03    390/10
49 108681 Niels Christian Svendsen 10-456 Vejle Skytteforening 191/05    198/10    389/15
50 63950 Jørgen Simonsen 18-025 Melby Skytteforening 194/07    195/06    389/13
51 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/07    195/01    388/08
52 54172 Preben Grubbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/08    194/07    387/15
53 61510 Karl Dahl 25-006 NyVest Skytteforening 195/07    192/09    387/16
54 93044 Bjarne R. Rye Nielsen 18-025 Melby Skytteforening 192/07    194/06    386/13
55 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/06    192/07    385/13
56 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 193/05    192/05    385/10
57 53054 Per Andersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/05    190/05    384/10
58 54168 Allan Bruun 23-005 Væggerløse Skytteforening 195/08    189/02    384/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 199/10    197/09    396/19
2 23019 Henning Andersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 196/10    194/06    390/16
3 39754 Peter Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/06    194/07    390/13
4 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/01    196/07    388/08
5 54678 Tage g Jensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/06    194/07    388/13
6 54509 Knud Holse 23-022 Vestfalster Skytteforening 194/05    194/07    388/12
7 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/06    190/02    384/08
8 53229 Kaj Pedersen 23-004 Maribo Skytteforening 194/07    189/08    383/15
9 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03    194/07    382/10
10 81504 Claus Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03    194/03    382/06
11 116012 Kaj Haulrich 01-514 Vodskov Skytteforening 191/00    189/06    380/06
12 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 190/03    188/05    378/08
13 77569 Henning Dam 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 190/04    187/03    377/07
14 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 186/03    190/04    376/07
15 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 180/05    190/05    370/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 200/13    200/12    400/25
2 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 199/12    200/10    399/22
3 70275 Gry Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 200/14    199/14    399/28
4 37727 Michael Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/07    199/13    399/20
5 116986 Anja Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10    199/07    399/17
6 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/13    200/14    398/27
7 48198 Henning Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 198/10    200/14    398/24
8 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 198/12    200/11    398/23
9 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/10    200/11    398/21
10 39706 Lars Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/09    200/09    398/18
11 35073 Bo Laursen 10-456 Vejle Skytteforening 198/03    200/11    398/14
12 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 199/15    199/12    398/27
13 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 199/14    199/12    398/26
14 44148 Nanna Falk Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 199/09    199/11    398/20
15 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 199/10    199/10    398/20
16 113118 Anders Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/09    199/09    398/18
17 106610 Søren Andersen 06-063 Ørre Skytteforening 199/05    199/11    398/16
18 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 200/14    198/11    398/25
19 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 200/11    198/11    398/22
20 105011 Mads Bendixen 16-350 Særslev Skytteforening 200/08    198/08    398/16
21 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 198/14    199/14    397/28
22 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 198/11    199/13    397/24
23 37275 Tobias Volck Hybholt 05-011 Holstebro Skytteforening 198/12    199/11    397/23
24 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 198/10    199/12    397/22
25 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 198/12    199/10    397/22
26 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 198/10    199/11    397/21
27 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 198/09    199/10    397/19
28 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/09    199/09    397/18
29 11933 Lars Jakobsen 01-548 Vilsted Skf. 198/08    199/06    397/14
30 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 199/08    198/11    397/19
31 53865 Belinda B. Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/10    198/09    397/19
32 68899 Britta Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 199/08    198/08    397/16
33 97313 Niels Laustsen 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 200/15    197/10    397/25
34 70271 Ib V Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 200/14    197/09    397/23
35 53523 Annette Munkbøl 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/10    200/10    396/20
36 87121 Helle Bang 13-215 Sparta Idrætsforening 197/09    199/07    396/16
37 96396 Jacob Durand 16-350 Særslev Skytteforening 198/12    198/09    396/21
38 116390 Trine Goth Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 198/10    198/09    396/19
39 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 198/07    198/05    396/12
40 88120 Løkke Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 199/11    197/12    396/23
41 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/10    197/09    396/19
42 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/08    199/13    395/21
43 14658 Louise Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/09    199/09    395/18
44 90251 Jens. V. Henriksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 196/05    199/07    395/12
45 88229 Christian Frost 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/11    198/14    395/25
46 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 197/12    198/10    395/22
47 39069 Torben Skovgaard 16-350 Særslev Skytteforening 197/05    198/13    395/18
48 111944 Fie Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/04    198/09    395/13
49 84055 Torben Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/09    197/11    395/20
50 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 198/10    197/10    395/20
51 95724 John Helstrup 17-074 Gimlinge SG&I 198/08    197/11    395/19
52 61080 Erik Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 198/12    197/07    395/19
53 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/11    197/07    395/18
54 87542 Claus Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/12    197/05    395/17
55 103972 Mikael Henrik Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 198/09    197/03    395/12
56 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/12    196/10    395/22
57 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 199/09    196/10    395/19
58 39291 Kim Dammark 11-072 Helle Skytteforening 197/13    197/09    394/22
59 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/07    197/11    394/18
60 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 197/09    197/05    394/14
61 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/10    196/12    394/22
62 75687 Lars S. Pedersen 10-456 Vejle Skytteforening 198/12    196/08    394/20
63 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 198/10    196/09    394/19
64 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07    196/11    394/18
65 63967 Jannik Jensen 18-025 Melby Skytteforening 198/09    196/08    394/17
66 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 199/07    195/10    394/17
67 95494 Arne Lægaard 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/05    198/09    393/14
68 103695 Bent Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/11    197/10    393/21
69 91811 Jørgen Eskildsen 18-001 Hillerød Skytteforening 196/11    197/08    393/19
70 104699 Henning Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 196/08    197/07    393/15
71 70247 Sys Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/14    196/08    393/22
72 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/14    196/07    393/21
73 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/11    196/06    393/17
74 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 197/05    196/08    393/13
75 63955 Gitte Thomsen 18-025 Melby Skytteforening 197/07    196/05    393/12
76 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/12    195/06    393/18
77 110169 Line Larsen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/10    195/08    393/18
78 29050 Else Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/08    195/09    393/17
79 82605 Lise Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 198/07    195/07    393/14
80 39630 Henrik Bentsen 13-215 Sparta Idrætsforening 194/09    198/07    392/16
81 23015 Janni Tonnesen 09-118 Lyngby Skyttekreds 196/09    196/09    392/18
82 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 199/12    193/03    392/15
83 102052 Kjeld Frederiksen 18-025 Melby Skytteforening 196/08    195/08    391/16
84 103697 Jens Ingerslev Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/08    195/06    391/14
85 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 197/12    194/09    391/21
86 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 194/07    196/09    390/16
87 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06    195/06    390/12
88 38352 Doris Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 196/04    194/07    390/11
89 101602 Jonna Grønbæk 06-063 Ørre Skytteforening 196/02    194/08    390/10
90 60957 Tina Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 197/11    193/07    390/18
91 57310 Thomas Lindberg Hermann 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 197/09    193/07    390/16
92 43916 Jan Jepsen Lund 13-215 Sparta Idrætsforening 194/04    195/03    389/07
93 101527 Lars Dalgaard Hansen 17-004 Sorø Skytteforening 195/03    194/04    389/07
94 85340 Morten Stockflet Jørgensen 18-001 Hillerød Skytteforening 193/04    195/08    388/12
95 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 194/04    194/05    388/09
96 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 193/05    193/08    386/13
97 96141 Allan Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 195/11    191/07    386/18
98 91970 Thomas Schack 11-001 Ribe Skyttekreds 197/10    188/05    385/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/11    199/10    397/21
2 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 196/09    198/09    394/18
3 105330 Niels Jeppesen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10    195/03    394/13
4 32716 Dorthe Sønderbæk 06-063 Ørre Skytteforening 196/08    197/10    393/18
5 111089 Sanne Cordua 25-006 NyVest Skytteforening 196/07    197/07    393/14
6 84412 Per Brylle 13-215 Sparta Idrætsforening 195/03    196/06    391/09
7 119405 Vinni Christiansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/08    194/07    391/15
8 112325 Dorthe Vanggaard 16-350 Særslev Skytteforening 196/07    194/05    390/12
9 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 194/10    195/08    389/18
10 107481 Karin Gamskjær 06-033 Skals Skytteforening 194/04    195/08    389/12
11 116872 Dorthe K. Hegaard 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 194/06    195/06    389/12
12 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/08    194/06    389/14
13 54883 Jane Pedersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/06    196/10    388/16
14 28244 Louise Hasager 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/08    194/05    388/13
15 115741 Susanne Svendsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/06    193/06    388/12
16 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 195/07    193/02    388/09
17 82311 Joakim Dahl-Nielsen 17-373 Ballerup Skf. 196/09    192/06    388/15
18 90155 Mikkel Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 190/03    197/10    387/13
19 119233 René Bülow 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/06    193/02    387/08
20 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/07    193/04    386/11
21 115163 Anne Munk Hansen 11-030 Alslev Skytteforening 194/07    192/04    386/11
22 116415 Patricia Woiremose Stampe 21-343 Hvidovre Skyttekreds 191/02    194/04    385/06
23 108488 Jonas Dahl Pedersen 01-203 Sjørring Skytteforening 191/05    193/08    384/13
24 93056 Jytte Sørensen 11-030 Alslev Skytteforening 191/05    193/04    384/09
25 120138 Claus Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 195/09    189/07    384/16
26 61580 Carsten Christensen 25-006 NyVest Skytteforening 195/06    189/06    384/12
27 19779 Bjarne Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/05    193/04    383/09
28 102384 Kim Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/03    192/02    383/05
29 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 191/03    190/05    381/08
30 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/03    183/03    378/06
31 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03    189/02    377/05
32 63572 Karin Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 191/05    186/03    377/08
33 113903 Tom E. Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 187/03    186/01    373/04
34 117036 Charlotte Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 191/06    182/02    373/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
1 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 198/10
2 81936 Camilla Birch Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 197/08
3 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/10
4 55114 Sarah Garn Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07
5 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/09
6 84371 Laura Bukalo 05-028 Trehøje Skytteforening 194/08
7 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/08
8 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 194/07
9 104678 Nickolai Malte Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/05
10 11019 Simon Vissing 01-412 Hjørring Skytteforening 193/09
11 63366 Christopher Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 193/08
12 39534 Sarah Brylle 11-001 Ribe Skyttekreds 193/04
12 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 193/04
14 80781 Casper Krogh Frydkjær 01-412 Hjørring Skytteforening 193/04
15 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/06
16 92905 Kaj Mørk 01-513 Vester Hassing Skf. 192/06
17 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/07
18 84370 Christina Bukalo 05-028 Trehøje Skytteforening 189/06
19 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 189/05
20 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/05
21 86192 Denis Kraft 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/04
22 104707 Malthe Carstensen 18-055 Blovstrød SG&I 188/07
23 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 188/05
24 97095 Emil Grønbæk 06-063 Ørre Skytteforening 188/05
25 53557 Mikkel Christiansen 16-067 Nyborg Skytteforening 188/04
26 86426 Frederikke Frederiksen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 188/03
27 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 187/07
28 30523 Louise Bjerregaard Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 187/05
29 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 187/04
30 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 186/05
31 42805 Rasmus Dall 13-367 Sønderborg Skyttekreds 186/04
32 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03
33 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 185/07
34 85869 Jesper Sachs 18-043 Værløse Skytteforening 185/06
35 83204 Julie Bruun-Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 185/05
36 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 185/05
37 89994 Victor Mortensen 23-012 Tingsted Skytteforening 185/03
38 55139 Oline Cecilie S. Andkjær 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 184/03
39 97512 Karoline Henriksen 09-115 Grenå Skyttekreds 184/03
40 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 182/04
41 46614 Peter Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 180/02
42 99434 Kristian Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 179/04
43 84860 Tobias Petersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 178/04
44 91283 Mathias Geertsen 18-001 Hillerød Skytteforening 178/02
45 93146 Rune Lauritsen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 173/04
46 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 172/05
47 79881 Jesper Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 169/05
48 93421 Mathias A Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 161/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
1 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 199/13
2 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 199/06
3 28418 Anders K. Jørgensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12
3 31260 Rikke Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 198/12
5 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 198/11
6 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09
7 22154 Allan Aagaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/10
8 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09
9 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/08
9 35128 Rene Kristiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08
11 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07
12 29552 Lars Thesbjerg 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/05
13 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 196/11
14 25211 Svend Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/10
15 43006 Esben Egeskov Jakobsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/10
16 25247 Nanna Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/08
16 25978 Kim Ibsen 06-063 Ørre Skytteforening 196/08
16 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 196/08
19 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07
20 26495 Steffen Halfdan Olsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/07
20 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 196/07
22 17365 Camilla Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 196/06
23 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 196/05
24 50345 Signe Knudsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/09
25 49823 Per Christiansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/09
25 62091 Dorthe Overgaard Pedersen 18-003 Frederikssund IF 1864 195/09
27 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 195/08
28 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 195/08
29 60081 Søren Madsen 17-033 Svinninge Skytteforening 195/07
30 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06
31 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 195/05
32 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/04
33 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/09
34 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 194/08
35 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 194/06
36 46704 Knud Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 194/06
37 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 194/03
37 62299 Karin Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/03
39 34116 Kasper Kjær Jensen 16-450 Assens Skytteforening 193/07
40 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/07
41 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 193/06
42 54958 Carsten Klich 23-004 Maribo Skytteforening 193/06
43 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06
44 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 18-007 Stenløse Skytteforening 193/06
45 60136 Lisbeth Iversen 17-033 Svinninge Skytteforening 193/05
46 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 192/06
47 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 192/05
47 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 192/05
49 34301 Karsten Karstensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 192/05
49 69466 Helle Kirstine Larsen 11-001 Ribe Skyttekreds 192/05
51 48059 Marie Trolle Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 192/04
52 42754 Torben Larsen 13-365 Nordals Skyttekreds 191/09
53 42652 Jørn Chr Krogh 13-365 Nordals Skyttekreds 191/07
54 63101 Christoffer Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 191/06
55 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/05
56 34977 Jørgen Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 191/04
57 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 189/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
1 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/09
2 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 194/09
2 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 194/09
4 42764 Thomas Brokholm 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/08
5 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 194/06
6 90487 Søren Thor Munkholm 16-098 Sødinge Skytteforening 194/03
7 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 193/08
8 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 193/07
9 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 193/07
10 62432 Bjarne Sørensen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/06
11 64579 Thomas Møllegaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/04
12 15776 Stefan Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08
13 17356 Gitte Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 192/08
14 15485 Dennis Nielsen 01-412 Hjørring Skytteforening 192/08
15 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/04
16 44303 Camilla Paulsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 192/04
16 57543 Leif Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 192/04
16 71047 Søren Rask Petersen 18-003 Frederikssund IF 1864 192/04
19 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07
20 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 191/06
21 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 191/06
22 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 191/05
23 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 191/05
24 16969 Morten Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 190/08
25 57295 Poul Kristensen 17-037 Tuse Skytteforening 190/08
26 57413 Morten Larsen 18-001 Hillerød Skytteforening 190/06
27 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/06
28 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 190/06
29 42676 Jan Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 190/05
30 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/04
31 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/03
32 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 189/07
33 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 189/07
34 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/06
35 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 189/05
36 42699 Frank Hansen 13-365 Nordals Skyttekreds 189/05
37 39737 Svend Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 189/05
38 28015 Hardy Larsen 06-011 Skive Skytteforening 189/05
39 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04
40 28222 Michael Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/04
41 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 189/04
42 68807 Michael Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 188/07
43 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 188/06
44 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 188/05
45 20009 Jens Bo Laursen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 188/05
46 17337 Rene Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 187/05
47 35077 Berit Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 187/02
48 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 186/05
49 17339 Preben Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 185/05
50 49522 Poul H. Jørgensen 16-350 Særslev Skytteforening 185/05
51 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 184/02
52 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/04
53 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/03
54 99690 Lasse T Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 182/07
55 31359 Bent Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 182/01
56 30547 Knud Ejlersen 06-063 Ørre Skytteforening 181/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
1 56691 Kenneth Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/05
2 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 193/04
3 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 192/10
4 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 192/06
5 61048 Mikael Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 192/04
6 62229 Mette T. Sukstorf 18-007 Stenløse Skytteforening 192/02
7 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 190/06
8 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/06
9 85989 Mathias Engelst 01-223 Karby Skyttekreds 189/04
10 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/01
11 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 188/07
12 96337 Christian Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 188/07
13 60027 Martin Petersen 11-001 Ribe Skyttekreds 188/05
14 53361 Sonny Vinther 23-004 Maribo Skytteforening 187/09
15 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 187/08
16 37355 Niels Hybholt 05-010 Videbæk Skytteforening 187/08
17 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 187/07
18 53137 Hanne Andersen 23-012 Tingsted Skytteforening 187/04
19 46790 Erik Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 187/03
20 13651 Jørgen Brogård 01-416 Pandrup Skytteforening 187/01
21 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 186/07
22 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 186/05
23 59562 Jakob Jensen 17-006 Vemmelev SG&I 186/05
24 54434 Palle Henriksen 23-012 Tingsted Skytteforening 184/07
25 13653 Jørgen Jensen 01-416 Pandrup Skytteforening 184/06
26 65332 Jens Mikkelsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 184/04
27 55698 Karsten Larsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 184/03
28 19182 Mikkel Antonisen 06-033 Skals Skytteforening 183/04
29 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 183/03
30 109267 Mie Harder 09-115 Grenå Skyttekreds 182/04
31 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 182/03
32 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/04
33 96896 Pia Jensen 09-115 Grenå Skyttekreds 181/01
34 115847 Søren Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 180/06
35 43009 Erik Thomsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 180/04
36 15632 Flemming Sørensen 01-412 Hjørring Skytteforening 180/03
37 34644 John Jensen 10-423 Tørring Idrætsforening 179/02
38 23028 Bo Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 178/03
39 31089 Leif Laursen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 178/02
40 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen 06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/02
41 22580 Henrik Pedersen 06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 176/03
42 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 175/05
43 94338 Ryan Mikkelsen 01-229 Bjergby SGI&U 175/01
44 70823 Carsten Staalhagen Jappe 21-343 Hvidovre Skyttekreds 171/03
45 91585 Ann-Britt Overgaard 11-001 Ribe Skyttekreds 171/02
46 83255 Kristian Bak Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 170/06
47 34028 Egon Knudsen 11-021 Brørup Skyttekreds 167/02
48 31082 Lise-Lotte Mortensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 163/01
49 25565 Jens Jensen 09-902 Odder Skytteforening 156/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
1 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 200/16
2 21701 Henning B. Clausen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 200/13
2 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 200/13
4 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 200/11
5 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/09
6 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/12
6 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/12
8 61799 Peter Hansen 17-373 Ballerup Skf. 199/11
9 61327 Poul H. Brandt 18-003 Frederikssund IF 1864 198/13
10 49486 Vang Jarl 16-350 Særslev Skytteforening 198/11
10 61310 Svend E. Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 198/11
12 33812 Lis Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 198/10
13 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/08
14 18226 Jens Peter Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/07
14 33816 Knud Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 198/07
16 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/05
17 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/03
18 44249 Ib-Detlev Hulgard 13-302 Haderslev Skyttekreds 197/13
19 18938 Hans J. Steensig 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/11
20 18368 Erik Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 197/10
20 50893 Bente M. Lohmann 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/10
20 54113 Poul Erik Hansen 23-005 Væggerløse Skytteforening 197/10
23 48350 Leif Hansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/09
23 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/09
23 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 197/09
26 19750 Elsebeth Kjeldsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/08
27 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 197/08
27 34740 Hardy Larsen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/08
29 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 197/07
29 61302 Ulla Madsen 25-006 NyVest Skytteforening 197/07
31 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/06
31 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06
33 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 197/05
34 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 197/03
35 34879 Peter Tørslev 10-456 Vejle Skytteforening 196/10
35 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 196/10
37 44463 Kristian R. Petersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09
37 49222 Niels Barlebo 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/09
37 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/09
40 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/08
40 44317 Birgith Rothmeier 13-302 Haderslev Skyttekreds 196/08
40 52481 Torben Steen Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 196/08
43 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/07
44 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 196/07
44 64302 Jens Bengtson 18-025 Melby Skytteforening 196/07
44 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/07
47 54312 Bjarne Larsen 23-012 Tingsted Skytteforening 196/06
48 10470 Ole H. Madsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 196/06
48 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 196/06
48 61314 Susanne Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 196/06
51 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/05
51 44255 Henning Knudsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 196/05
51 54298 Mogens Guldborg Jensen 23-022 Vestfalster Skytteforening 196/05
54 62169 Steen Møller 18-003 Frederikssund IF 1864 195/11
55 26133 Svend Borgbjerg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 195/11
56 109972 Kjeld Jensen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/10
56 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 195/10
56 54186 Tønnes Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/10
59 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 195/09
60 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/09
60 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/09
62 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 195/08
63 49644 Hans Otto Rasmussen 16-350 Særslev Skytteforening 195/08
63 51383 Kurt Knudsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/08
63 54168 Allan Bruun 23-005 Væggerløse Skytteforening 195/08
63 58235 Aage Holst Jensen 17-002 Holbæk Skytteforening 195/08
63 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 195/08
68 101728 Jan Grûnberger 05-028 Trehøje Skytteforening 195/07
68 10606 Bent Poulsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 195/07
68 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/07
68 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 195/07
68 61510 Karl Dahl 25-006 NyVest Skytteforening 195/07
73 50995 Jens Nørregaard 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/06
74 44078 Valdemar Nielsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 194/11
75 44389 William Kjær 13-308 Vojens Skytteforening 194/09
76 15956 Egon Larsen 01-511 Skf. Kimbrerne 194/08
76 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 194/08
76 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 194/08
76 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 194/08
80 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/07
80 63950 Jørgen Simonsen 18-025 Melby Skytteforening 194/07
82 49614 John Guld 16-350 Særslev Skytteforening 194/07
83 20331 Dan Lauersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/06
83 35006 Ida G. Salvesen 10-456 Vejle Skytteforening 194/06
85 58230 Hans Rubi Klausen 17-327 Osted/Lejre Skf. 194/05
86 42644 Karl Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 194/05
86 53054 Per Andersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/05
86 59402 Torben Kaalund-Ramm 17-074 Gimlinge SG&I 194/05
89 54172 Preben Grubbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/08
89 62319 Jens Erik Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/08
91 10518 Knud Jensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 193/07
91 16622 Bente W. Kjelgaard 01-511 Skf. Kimbrerne 193/07
91 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 193/07
94 24407 Vagn Mikkelsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 193/07
94 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/07
96 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/06
97 35659 Hans Jacobsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/05
98 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 193/05
98 41593 Ejgil Thuesen 11-021 Brørup Skyttekreds 193/05
98 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/05
101 80547 Jens Peter Ladegaard 10-282 Jelling fS Skydning 193/04
102 35378 Preben Sørensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/03
103 93044 Bjarne R. Rye Nielsen 18-025 Melby Skytteforening 192/07
104 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/07
105 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 192/06
106 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 192/05
107 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/06
108 80326 Carsten Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 191/06
109 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/05
110 108681 Niels Christian Svendsen 10-456 Vejle Skytteforening 191/05
110 49799 Anders Mortensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 191/05
112 54180 Finn Munksbo 23-005 Væggerløse Skytteforening 190/07
113 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 190/05
114 17325 Henning Lausten 09-101 Randers Skyttekreds 190/03
115 42611 Marie Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 189/04
116 56031 Gert Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/04
117 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 188/04
118 28158 Kurt Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 186/03
119 58034 Erik Hansen 17-002 Holbæk Skytteforening 185/04
120 96415 Karl K. Rasmussen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 183/02
121 22308 Niels Povlsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 176/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
1 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 199/10
2 23019 Henning Andersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 196/10
3 39754 Peter Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/06
4 52205 Bent Johansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/05
5 53229 Kaj Pedersen 23-004 Maribo Skytteforening 194/07
6 54678 Tage g Jensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/06
6 57521 Peter Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 194/06
8 54509 Knud Holse 23-022 Vestfalster Skytteforening 194/05
9 42620 Leo Pedersen 13-365 Nordals Skyttekreds 193/08
10 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/04
11 50845 Jørgen Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 192/05
11 58274 Preben Fabricius 17-002 Holbæk Skytteforening 192/05
13 34634 Lasse Olsen 10-423 Tørring Idrætsforening 192/05
14 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/01
15 101689 Hans Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 191/05
15 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 191/05
17 10462 Peter Møller 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 191/03
18 116012 Kaj Haulrich 01-514 Vodskov Skytteforening 191/00
19 13106 Morten Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 190/05
20 77569 Henning Dam 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 190/04
21 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 190/03
22 20326 Flemming Mikkelsen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 190/03
23 97318 Niels Olsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/05
24 98798 Kirsten Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 188/05
25 39278 Kurt Olsen 11-014 Tistrup Skytteforening 188/04
26 81504 Claus Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03
27 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03
28 60415 Tonny Sørensen 18-003 Frederikssund IF 1864 188/01
29 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 187/07
30 22566 Hugo Brogaard 06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/03
31 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 186/03
32 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 186/03
33 63343 Flemming Walther 18-025 Melby Skytteforening 186/01
34 13168 Birgith Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 185/04
35 116951 Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 185/03
35 39276 Laila Højgaard 11-014 Tistrup Skytteforening 185/03
37 10827 Ole Vagn Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 185/02
38 39755 Peter Thygesen 10-437 Ullerup Skytteforening 185/02
39 39477 Bent Lauridsen 11-014 Tistrup Skytteforening 184/04
40 42721 Kristian Bolding 13-365 Nordals Skyttekreds 184/02
41 38522 Arne Christensen 11-014 Tistrup Skytteforening 183/05
42 58282 Ole Lundov 17-002 Holbæk Skytteforening 183/03
43 41526 Mogens Hansen 11-021 Brørup Skyttekreds 181/01
44 118242 Anne-Lise Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 180/05
45 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 179/00
46 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 178/04
47 22096 John Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 174/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 97313 Niels Laustsen 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 200/15
2 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 200/14
2 70271 Ib V Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 200/14
2 70275 Gry Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 200/14
5 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 200/13
6 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 200/11
7 116986 Anja Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 200/10
8 105011 Mads Bendixen 16-350 Særslev Skytteforening 200/08
9 37727 Michael Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/07
10 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 199/15
10 69303 Anders Sode 17-373 Ballerup Skf. 199/15
10 76641 Jonas Hansen 17-373 Ballerup Skf. 199/15
13 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 199/14
13 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 199/14
15 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 199/12
15 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/12
15 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 199/12
18 88120 Løkke Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 199/11
19 19457 Henrik Kronborg 06-001 Viborg Skytteforening 199/10
19 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/10
19 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 199/10
19 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 199/10
19 53865 Belinda B. Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/10
24 113118 Anders Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/09
24 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 199/09
24 44148 Nanna Falk Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 199/09
27 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 199/08
27 68899 Britta Hansen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 199/08