13-09-2015 16:16:01 - DDS SP v.3.15.6.1

RESULTATLISTE
DM Ungdom 50-200-300m 2015

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK

1 Samsø Skytteforening
109468 Clara Ida Jensen Klasse: BK 149/09
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: BK 149/07
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Klasse: BK 146/05
114647 Patrick Kristensen Klasse: BK 144/06
Total 588/27

2 Viborg Skytteforening
109643 Christine Jacobi Klasse: BK 150/07
101594 Victor Thomsen Klasse: BK 149/04
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK 145/08
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK 144/05
Total 588/24

3 Boddum-Ydby Skytteforening
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: BK 149/09
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: BK 148/08
93561 Mogens Kappel Klasse: BK 146/05
93650 Hjalte Morthorst Jensen Klasse: BK 144/06
Total 587/28

4 Horne Skytteforening
105804 Casper Risum Andersen Klasse: BK 149/07
91453 Rasmus Pedersen Klasse: BK 148/06
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK 145/06
105651 Mathias Borchers Klasse: BK 140/02
Total 582/21

5 Randers Skyttekreds
113218 Sebastian Vestergaard Klasse: BK 148/08
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: BK 147/05
106870 Kenni Vestergård Henriksen Klasse: BK 144/04
111362 Andreas Pedersen Klasse: BK 137/04
Total 576/21

6 Vestfalster Skytteforening
115106 Laust Dengsøe Klasse: BK 148/05
105053 Anne M. Hansen Klasse: BK 144/03
121785 Viktor Philippe Klasse: BK 142/03
107498 Christine Hansen Klasse: BK 141/02
Total 575/13

7 Glud Skytteforening
115333 Julie Lønbæk Klasse: BK 149/06
119643 Naja Skytt-Bendixen Klasse: BK 143/04
108522 Victoria Strunck Klasse: BK 142/01
120235 Astrid Bohsen Klasse: BK 140/03
Total 574/14

8 Gundsølille SG&I
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 143/02
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK 139/01
118167 Magnus Nicolai Dalen Klasse: BK 134/01
107763 Miriam Ryttersgaard Klasse: BK 147/08
Total 563/12

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK FINALE

1 Boddum-Ydby Skytteforening
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: F2FHF 148/08    150/05    298/13
93561 Mogens Kappel Klasse: F2FHF 146/05    147/04    293/09
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: F2FHF 149/09    147/08    296/17
93650 Hjalte Morthorst Jensen Klasse: F2FHF 144/06    141/01    285/07
Total 1172/46

2 Samsø Skytteforening
109468 Clara Ida Jensen Klasse: F2FHF 149/09    150/06    299/15
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: F2FHF 149/07    145/06    294/13
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Klasse: F2FHF 146/05    143/04    289/09
114647 Patrick Kristensen Klasse: F2FHF 144/06    142/03    286/09
Total 1168/46

3 Horne Skytteforening
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: F2FHF 145/06    149/07    294/13
91453 Rasmus Pedersen Klasse: F2FHF 148/06    147/07    295/13
105804 Casper Risum Andersen Klasse: F2FHF 149/07    145/03    294/10
105651 Mathias Borchers Klasse: F2FHF 140/02    142/03    282/05
Total 1165/41

4 Viborg Skytteforening
117015 Kasper Kristiansen Klasse: F2FHF 145/08    149/04    294/12
109643 Christine Jacobi Klasse: F2FHF 150/07    148/05    298/12
101594 Victor Thomsen Klasse: F2FHF 149/04    142/02    291/06
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: F2FHF 144/05    138/03    282/08
Total 1165/38

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior

1 Vester Hassing Skf.
104886 Emil L. Nielsen Klasse: JUN 149/08
93828 Magnus Dahl Klasse: JUN 147/06
97825 Frederik Hedemann Klasse: JUN 147/08
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: JUN 146/04
Total 589/26

2 Samsø Skytteforening
25340 Hanne Kristensen Klasse: JUN 149/06
94783 Britt Øster Klasse: JUN 147/03
94784 Laura Von der Lippe Klasse: JUN 147/06
84289 Nicolaj Andersen Klasse: JUN 140/06
Total 583/21

3 Fløng-Hedehusene Skf.
96464 Anne Rasmussen Klasse: JUN 149/07
69410 Laura Graversen Klasse: JUN 145/08
104570 Mikkel Kjær Hansen Klasse: JUN 144/03
104568 Mads Edvardsen Klasse: JUN 141/02
Total 579/20

4 Viborg Skytteforening
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: JUN 146/02
88173 Jacob Laursen Klasse: JUN 145/03
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: JUN 144/05
91693 Niels Frederik Andreasen Klasse: JUN 143/03
Total 578/13

5 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
108184 Bjørn Olsen Klasse: JUN 147/04
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: JUN 147/03
83507 Kristian K. Pedersen Klasse: JUN 143/02
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: JUN 141/01
Total 578/10

6 Randers Skyttekreds
106868 Nicolaj Berg Lassen Klasse: JUN 145/06
100395 Frederik Hansen Klasse: JUN 144/04
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: JUN 144/06
101279 Benjamin Lahn Pedersen Klasse: JUN 144/03
Total 577/19

7 Vestfalster Skytteforening
99458 Michael Hansen Klasse: JUN 148/04
99457 Dennis Hansen Klasse: JUN 143/01
99741 Oliver Ebsen Klasse: JUN 143/03
106258 Annika Engler Klasse: JUN 138/03
Total 572/11

8 Boddum-Ydby Skytteforening
28262 Kristian Fabricius Klasse: JUN 148/08
91423 Mads Kappel Klasse: JUN 144/04
106222 Marc Lund Jensen Klasse: JUN 139/04
116697 Mathias Moldrup Larsen Klasse: JUN 137/02
Total 568/18

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior FINALE

1 Vester Hassing Skf.
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: F2FHF 146/04    149/06    295/10
104886 Emil L. Nielsen Klasse: F2FHF 149/08    148/09    297/17
97825 Frederik Hedemann Klasse: F2FHF 147/08    145/04    292/12
93828 Magnus Dahl Klasse: F2FHF 147/06    144/01    291/07
Total 1175/46

2 Samsø Skytteforening
25340 Hanne Kristensen Klasse: F2FHF 149/06    147/02    296/08
94783 Britt Øster Klasse: F2FHF 147/03    146/05    293/08
84289 Nicolaj Andersen Klasse: F2FHF 140/06    145/06    285/12
94784 Laura Von der Lippe Klasse: F2FHF 147/06    140/06    287/12
Total 1161/40

3 Viborg Skytteforening
91693 Niels Frederik Andreasen Klasse: F2FHF 143/03    146/05    289/08
88173 Jacob Laursen Klasse: F2FHF 145/03    145/05    290/08
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: F2FHF 146/02    144/01    290/03
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: F2FHF 144/05    142/02    286/07
Total 1155/26

4 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
108184 Bjørn Olsen Klasse: F2FHF 147/04    147/07    294/11
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: F2FHF 147/03    147/06    294/09
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: F2FHF 141/01    142/02    283/03
83507 Kristian K. Pedersen Klasse: F2FHF 143/02    140/04    283/06
Total 1154/29

5 Fløng-Hedehusene Skf.
69410 Laura Graversen Klasse: F2FHF 145/08    148/04    293/12
96464 Anne Rasmussen Klasse: F2FHF 149/07    147/05    296/12
104568 Mads Edvardsen Klasse: F2FHF 141/02    138/02    279/04
104570 Mikkel Kjær Hansen Klasse: F2FHF 144/03    135/00    279/03
Total 1147/31

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK

1 Særslev Skytteforening
102794 Emil R. Olesen Klasse: BK1 200/14
102795 Rasmus R. Olesen Klasse: BK1 200/13
89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Klasse: BK1 199/14
95601 Anna Falck Grony Klasse: BK1 198/11
Total 797/52

2 Viborg Skytteforening
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 200/09
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK1 200/12
101594 Victor Thomsen Klasse: BK1 199/10
111795 Kristian Johansen Klasse: BK1 198/08
Total 797/39

3 Boddum-Ydby Skytteforening
113531 Hanne L. Johannesen Klasse: BK1 200/10
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: BK1 199/09
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: BK1 199/11
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: BK1 198/12
Total 796/42

4 Helle Skytteforening
112913 Casper Jensen Klasse: BK1 200/09
99520 Stine Jacobsen Klasse: BK1 199/13
116598 Nicolai Mathiesen Klasse: BK1 198/12
115098 Caroline Pedersen Klasse: BK1 195/08
Total 792/42

5 Randers Skyttekreds
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Klasse: BK1 198/08
110272 Anders Herman Laursen Klasse: BK1 198/09
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: BK1 198/08
113218 Sebastian Vestergaard Klasse: BK1 196/11
Total 790/36

6 Søborg SG&I
117687 Caroline Andersen Klasse: BK1 199/10
108766 Mikkel Bisgaard Klasse: BK1 198/12
85137 Louise Skøtt Klasse: BK1 198/09
117689 Sofie E. Larsen Klasse: BK1 195/04
Total 790/35

7 Ravnsborg Skytteforening
110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: BK1 198/10
118509 Karina Nielsen Klasse: BK1 198/08
113898 Kevin Rej Klasse: BK1 197/08
119919 Louise Eriksen Klasse: BK1 194/07
Total 787/33

8 Vodskov Skytteforening
103696 Louise Karstoft Klasse: BK1 199/08
102409 Magnus Larsen Klasse: BK1 198/07
94800 Trine Herskind Klasse: BK1 197/02
118911 Tobias Butler Klasse: BK1 193/06
Total 787/23

9 Bredstrup-Pjedsted IF
107294 Mathias Jørgensen Klasse: BK2 197/10
112419 Carsten Højen Hansen Klasse: BK1 197/16
112421 Niclas Hejslet Klasse: BK1 197/09
120514 Jakop Broni Boesen Klasse: BK2 195/05
Total 786/40

10 Vojens Skytteforening
107180 Joachim Jørgensen Klasse: BK1 198/07
112939 Emil Urbanski Klasse: BK1 198/10
109029 Mathias Terp Klasse: BK1 196/11
110142 Simone Lassen Klasse: BK3 194/05
Total 786/33

11 Thisted Skyttekreds
113690 Kristian Toft Andersen Klasse: BK1 197/06
114536 Jonas Søe Klasse: BK1 197/08
115361 Caroline H. Madsen Klasse: BK1 196/11
93472 Anne Bakke Nielsen Klasse: BK2 196/06
Total 786/31

12 Kongsted Skytteforening
108974 Kamilla Jakobsen Klasse: BK1 199/10
108973 Tobias Ellehøj Klasse: BK1 196/08
108975 Rasmus Caspersen Klasse: BK1 196/04
119740 Cindy Dahl Klasse: BK1 194/12
Total 785/34

13 Lyngby Skyttekreds
113293 Victoria Bjerregaard Klasse: BK1 199/15
102108 Julie Olsen Klasse: BK1 195/07
113292 Maja K Christensen Klasse: BK1 195/10
116842 Josefine Bachmann Klasse: BK2 195/06
Total 784/38

14 Fløng-Hedehusene Skf.
111338 Silje Ubbesen Klasse: BK1 199/10
111339 Maria Andersen Klasse: BK1 198/09
109619 Stella Bograd Klasse: BK1 194/06
119757 Annika Håkansson Klasse: BK1 193/07
Total 784/32

15 Horne Skytteforening
109288 Lea Hansen Klasse: BK1 197/05
105804 Casper Risum Andersen Klasse: BK1 196/07
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: BK1 196/10
91453 Rasmus Pedersen Klasse: BK1 195/08
Total 784/30

16 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
110044 Laura Højris From Petersen Klasse: BK1 199/10
100102 Trine Knudsen Klasse: BK1 198/11
113869 Christian Larsen Klasse: BK1 195/08
110279 Claudia Ravnsbæk Klasse: BK1 191/05
Total 783/34

17 Midtdjurs Skytteforening
99536 Nicolaj August Brock Jensen Klasse: BK2 198/09
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: BK1 196/10
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Klasse: BK2 195/07
114387 Julie H Christiansen Klasse: BK1 193/07
Total 782/33

18 Nykøbing F. Skytteforening
111317 Rasmus Kristiansen Klasse: BK1 196/06
114025 Kristian Erlandsen Klasse: BK1 196/10
106369 Emma Nørholm Koch Klasse: BK1 195/06
93321 Mikkel Bülow Klasse: BK1 195/10
Total 782/32

19 Kjellerup Skytteforening
114063 Niklas Degn Poulsen Klasse: BK1 198/07
113123 Emilie Louise Rasmussen Klasse: BK1 197/08
101130 Kasper Linde Barrith Klasse: BK2 195/07
121535 Simon Bøgelund Eriksen Klasse: BK2 192/02
Total 782/24

20 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK1 198/09
108556 Lars Krog Klasse: BK1 196/08
112955 Sebastian H. Andersen Klasse: BK2 194/05
102884 Marica Clausen Klasse: BK1 193/05
Total 781/27

21 Vejle Skytteforening
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Klasse: BK1 198/12
113174 Liva H. Højen Klasse: BK1 197/11
98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Klasse: BK1 194/04
120649 August Lund Bramming Klasse: BK2 191/06
Total 780/33

22 Ribe Skyttekreds
106270 Kasper Bondesen Klasse: BK1 197/13
108690 Hanna Juhl Klasse: BK1 195/03
109523 Kasper Johannsen Klasse: BK1 194/05
116196 Frederik M.M. Christensen Klasse: BK1 194/05
Total 780/26

23 Ulfborg Bys Skytteforening
104027 Nanna Lynggaard Klasse: BK2 197/06
116857 Nikoline Fleng Jensen Klasse: BK1 196/07
90300 Camilla Lauridsen Klasse: BK1 194/08
108886 Cathrine Lucasen Klasse: BK2 192/05
Total 779/26

24 Frederikssund IF 1864
109971 Jon Strehlow Klasse: BK1 197/09
109976 Anders Klitsgaard Hansen Klasse: BK1 196/05
101867 Jacob Erholt Klasse: BK2 193/05
118779 Kasper Illum Andersen Klasse: BK2 191/05
Total 777/24

25 Vester Hassing Skf.
118344 Emil Hedemann Klasse: BK1 200/12
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Klasse: BK1 197/08
103891 Simon Houen Jensen Klasse: BK2 187/09
119630 Kasper Rosenmeier Jensen Klasse: BK3 191/04
Total 775/33

26 Glud Skytteforening
113971 Jonas Kjærgaard Jeppesen Klasse: BK2 199/10
108522 Victoria Strunck Klasse: BK1 194/05
115333 Julie Lønbæk Klasse: BK2 191/07
119643 Naja Skytt-Bendixen Klasse: BK2 191/02
Total 775/24

27 Brørup Skyttekreds
114084 Magnus Ølgod Klasse: BK1 198/07
109979 Silas Grønnebæk Klasse: BK1 194/07
113677 Stine Knudsen Klasse: BK2 192/06
113801 Jeppe Ravn Klasse: BK1 191/03
Total 775/23

28 Gundsølille SG&I
113065 Sarah Rasmussen Klasse: BK1 197/10
113069 Asta Holm Klasse: BK2 194/06
118167 Magnus Nicolai Dalen Klasse: BK1 188/02
107763 Miriam Ryttersgaard Klasse: BK1 195/07
Total 774/25

29 Hvalsø Skf.
104923 Nikolaj Esbensen Klasse: BK1 197/06
110486 Joakim Marwood Klasse: BK1 197/11
94206 Matias B. Larsen Klasse: BK1 191/06
121921 Mikkel Skov Daugaard Klasse: BK2 188/05
Total 773/28

29 Sønderborg Skyttekreds
119301 Kasper Nielsen Klasse: BK1 196/03
107380 OIiver Illner Klasse: BK1 194/10
111707 Rasmus Knudsen Nissen Klasse: BK1 192/08
121608 Mads Hansen Klasse: BK1 191/07
Total 773/28

31 Klejs-Juelsminde Skytteforening
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK1 199/11
101491 Gustav Røjkjær Klasse: BK1 195/05
119312 Christian Arnskov Lavridsen Klasse: BK2 195/06
112889 Malthe Johansen Klasse: BK2 183/01
Total 772/23

32 Kirke Hyllinge Skf.
112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK1 195/10
118762 Tobias Dyrby Nielsen Klasse: BK2 195/07
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK2 188/05
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK1 187/07
Total 765/29

33 Østerlars Skytteforening
110384 Lasse Hansen Klasse: BK1 199/13
119540 Rasmus Johansen Klasse: BK2 197/08
120036 Rasmus Nissen Klasse: BK2 189/05
114306 Victoria Ager Höy Klasse: BK3 178/00
Total 763/26

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK FINALE

1 Boddum-Ydby Skytteforening
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: F5FHF 199/09    200/11    399/20
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: F5FHF 199/11    200/11    399/22
113531 Hanne L. Johannesen Klasse: F5FHF 200/10    200/13    400/23
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: F5FHF 198/12    197/10    395/22
Total 1593/87

2 Særslev Skytteforening
102795 Rasmus R. Olesen Klasse: F5FHF 200/13    199/15    399/28
102794 Emil R. Olesen Klasse: F5FHF 200/14    198/13    398/27
89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Klasse: F5FHF 199/14    198/11    397/25
95601 Anna Falck Grony Klasse: F5FHF 198/11    197/07    395/18
Total 1589/98

3 Helle Skytteforening
115098 Caroline Pedersen Klasse: F5FHF 195/08    199/12    394/20
99520 Stine Jacobsen Klasse: F5FHF 199/13    199/07    398/20
112913 Casper Jensen Klasse: F5FHF 200/09    197/07    397/16
116598 Nicolai Mathiesen Klasse: F5FHF 198/12    196/10    394/22
Total 1583/78

4 Viborg Skytteforening
101594 Victor Thomsen Klasse: F5FHF 199/10    199/15    398/25
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: F5FHF 200/09    199/10    399/19
117015 Kasper Kristiansen Klasse: F5FHF 200/12    197/09    397/21
111795 Kristian Johansen Klasse: F5FHF 198/08    187/07    385/15
Total 1579/80

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior

1 Boddum-Ydby Skytteforening
28262 Kristian Fabricius Klasse: J1 200/12
91423 Mads Kappel Klasse: J2 199/09
88024 Nanna Lynggaard Kristensen Klasse: J2 197/10
106222 Marc Lund Jensen Klasse: J2 197/10
Total 793/41

2 Samsø Skytteforening
25213 Stine Jensen Klasse: J1 200/08
94784 Laura Von der Lippe Klasse: J1 199/08
25340 Hanne Kristensen Klasse: J1 198/10
94783 Britt Øster Klasse: J1 196/07
Total 793/33

3 Vester Hassing Skf.
104886 Emil L. Nielsen Klasse: J1 199/06
97825 Frederik Hedemann Klasse: J1 199/11
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: J1 198/09
108748 Kathrine Jakobsen Klasse: J2 195/07
Total 791/33

4 Viborg Skytteforening
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: J1 198/09
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: J1 198/12
116728 Caroline Marie Riis Jacobi Klasse: J1 197/08
88173 Jacob Laursen Klasse: J1 197/09
Total 790/38

5 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
83507 Kristian K. Pedersen Klasse: J2 198/10
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: J1 198/11
108184 Bjørn Olsen Klasse: J2 197/12
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: J1 196/05
Total 789/38

6 Ballerup Skf.
76771 Joachim Espersen Klasse: J1 198/04
106625 Alexander Petersen Klasse: J2 197/09
75089 Marcus G. Poulsen Klasse: J1 197/07
90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: J1 196/08
Total 788/28

7 Svinninge Skytteforening
106793 Anna T. Pedersen Klasse: J1 197/08
98646 Tine Sørensen Klasse: J1 197/10
103735 Magnus Nielsen Klasse: J1 196/07
80641 Erika Frandsen Klasse: J1 196/06
Total 786/31

8 Ravnsborg Skytteforening
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: J2 198/07
101228 Philip Petersen Klasse: J1 197/06
83686 Andreas Madsen Klasse: J1 197/09
90666 Magnus Vesterlund Gustafsen Klasse: J2 193/06
Total 785/28

9 Aalborg Skyttekreds
102935 Victor B. Nielsen Klasse: J1 198/09
105786 Jonas Pedersen Klasse: J1 197/07
104375 Freja Møller Pedersen Klasse: J2 195/08
103892 Kasper Schultz Klasse: J1 194/10
Total 784/34

10 Fløng-Hedehusene Skf.
104570 Mikkel Kjær Hansen Klasse: J2 198/06
96464 Anne Rasmussen Klasse: J1 197/07
104568 Mads Edvardsen Klasse: J1 195/06
96807 Sara Hvidberg Klasse: J1 194/03
Total 784/22

11 Særslev Skytteforening
86498 Kristian Iversen Klasse: J1 198/13
104491 Marius Bendixen Klasse: J1 196/08
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: J1 195/08
97156 Jonas Mølgaard Christensen Klasse: J2 193/05
Total 782/34

12 Nykøbing F. Skytteforening
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: J1 199/10
109282 Simone Lindhardt Carlsen Klasse: J2 196/08
111316 Frederik Christensen Klasse: J2 194/06
112871 Anton Jørgensen Klasse: J2 193/08
Total 782/32

13 Næstved Skytteforening
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: J1 199/08
96675 Regitze Harslund Sancoeur Klasse: J1 196/05
103958 Tobias Nielsen Klasse: J2 195/06
111560 Anders Røge Klasse: J2 192/05
Total 782/24

14 Randers Skyttekreds
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: J2 197/09
94592 Anne-Marie Nysom Klasse: J1 196/07
101279 Benjamin Lahn Pedersen Klasse: J2 195/08
100395 Frederik Hansen Klasse: J1 193/05
Total 781/29

15 Bredstrup-Pjedsted IF
101411 Freja Jagd Christiansen Klasse: J2 197/05
102112 Ludvig Porsbjerg Klasse: J2 196/09
102526 Andreas Jensen Klasse: J2 190/09
101109 Marc Nygaard Christensen Klasse: J1 195/05
Total 778/28

16 Grænseegnens Skytteforening
103661 Signe K. Frederiksen Klasse: J2 195/03
98706 Emma Thyssen Klasse: J1 195/07
104165 Bjørn Bär Klasse: J2 194/06
103663 Ida R. Frederiksen Klasse: J1 193/08
Total 777/24

16 Ribe Skyttekreds
103514 Lasse Elkjær Nielsen Klasse: J2 198/05
111040 Lea Legaard Jensen Klasse: J2 197/07
103478 Rikke Christensen Klasse: J2 196/09
102807 Tina Andersen Debel Klasse: J2 186/03
Total 777/24

18 Sjørring Skytteforening
92382 Nana Bloch Klasse: J2 196/06
88271 Mia Meyer Jensen Klasse: J1 195/11
112020 Emil Skaarup Nilsen Klasse: J2 192/05
106756 Malthe O.K. Mogensen Klasse: J2 188/03
Total 771/25

19 Stenløse Skytteforening
87465 Sebastian Holmer Klasse: J1 200/07
111517 André Fisker Klasse: J2 195/05
98761 Rasmus Neerup-Jensen Klasse: J2 194/09
111518 Janek Fisker Klasse: J2 181/03
Total 770/24

20 Vejle Skytteforening
103757 Jack Lökkegaard Klasse: J2 196/04
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: J1 196/07
109714 Marcus Juul Johansen Klasse: J1 191/02
103758 Alexander B. Mortensen Klasse: J2 187/02
Total 770/15

21 Jørlunde Skytteforening
113750 Victoria Sommer Binder Klasse: J1 193/08
106324 Emilie Kähler Hjenner Klasse: J2 192/04
91295 Kewin Nissen Klasse: J2 192/06
113749 Ulrikke Marie Furland Klasse: J2 191/04
Total 768/22

22 Kjellerup Skytteforening
100030 Carl Emil Hartvig Klasse: J2 194/06
105418 Nanna Pors Jensen Klasse: J2 193/05
103967 Kasper Larsen Klasse: J2 192/03
113126 Simon Toft Klasse: J2 188/04
Total 767/18

23 Hvidovre Skyttekreds
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Klasse: J2 197/09
102509 Alexander Siigaard Henriksen Klasse: J2 192/06
107217 Mads Kraak Klasse: J2 184/04
69094 Naja Helene Nielsen Klasse: J2 184/03
Total 757/22

24 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
99497 Ivan Jørgensen Klasse: J1 196/09
115192 Benjamin Sjønov Klasse: J2 192/04
118748 Jens Olsen Klasse: J2 185/03
112227 David Skovdam Skaarup Klasse: J2 181/04
Total 754/20

25 Haderslev Skyttekreds
109037 Luna Mathiesen Klasse: J2 195/06
102158 Marie P. Detlevsen Klasse: J2 185/03
101212 Phillip Mattich Klasse: J2 182/02
118385 Julie Thomsen Klasse: J2 181/01
Total 743/12

26 Klejs-Juelsminde Skytteforening
112963 Mads Ohlsen Klasse: J2 194/04
106638 Morten Mikkelsen Klasse: J2 191/02
117011 Rebecca Ross Klasse: J2 169/01
120989 Mick Folkmann Klasse: J2 166/01
Total 720/08

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior FINALE

1 Viborg Skytteforening
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: F5FHF 198/12    200/12    398/24
116728 Caroline Marie Riis Jacobi Klasse: F5FHF 197/08    198/08    395/16
88173 Jacob Laursen Klasse: F5FHF 197/09    198/09    395/18
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: F5FHF 198/09    198/07    396/16
Total 1584/74

2 Samsø Skytteforening
25340 Hanne Kristensen Klasse: F5FHF 198/10    198/10    396/20
94784 Laura Von der Lippe Klasse: F5FHF 199/08    197/13    396/21
25213 Stine Jensen Klasse: F5FHF 200/08    196/09    396/17
94783 Britt Øster Klasse: F5FHF 196/07    195/08    391/15
Total 1579/73

3 Vester Hassing Skf.
104886 Emil L. Nielsen Klasse: F5FHF 199/06    199/10    398/16
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: F5FHF 198/09    198/10    396/19
97825 Frederik Hedemann Klasse: F5FHF 199/11    196/11    395/22
108748 Kathrine Jakobsen Klasse: F5FHF 195/07    194/07    389/14
Total 1578/71

4 Boddum-Ydby Skytteforening
28262 Kristian Fabricius Klasse: F5FHF 200/12    200/09    400/21
88024 Nanna Lynggaard Kristensen Klasse: F5FHF 197/10    196/03    393/13
106222 Marc Lund Jensen Klasse: F5FHF 197/10    194/05    391/15
91423 Mads Kappel Klasse: F5FHF 199/09    194/06    393/15
Total 1577/64

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 200m UNGDOM

1 DGI Nordjylland
113577 Mathias N. Nielsen Klasse: BK 150/09
94800 Trine Herskind Klasse: BK 150/10
104886 Emil L. Nielsen Klasse: JUN 149/08
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: BK 149/09
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: BK 148/08
28262 Kristian Fabricius Klasse: JUN 148/08
97871 Peter Josefsen Klasse: BK 148/06
93828 Magnus Dahl Klasse: JUN 147/06
97825 Frederik Hedemann Klasse: JUN 147/08
102409 Magnus Larsen Klasse: BK 146/05
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: JUN 146/04
93561 Mogens Kappel Klasse: BK 146/05
- Brutto -
91423 Mads Kappel Klasse: JUN 144/04
93650 Hjalte Morthorst Jensen Klasse: BK 144/06
106222 Marc Lund Jensen Klasse: JUN 139/04
Total 1774/86

2 DGI Fyn
100102 Trine Knudsen Klasse: BK 150/12
105804 Casper Risum Andersen Klasse: BK 149/07
99588 Mia Andersen Klasse: JUN 149/08
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: BK 148/05
91453 Rasmus Pedersen Klasse: BK 148/06
93482 Mille Thrane Klasse: BK 148/08
99497 Ivan Jørgensen Klasse: JUN 148/08
115192 Benjamin Sjønov Klasse: JUN 146/04
115306 Nicolaj Christian Villadsen Klasse: JUN 146/05
86200 Andreas Pedersen Klasse: JUN 146/03
104491 Marius Bendixen Klasse: JUN 145/03
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK 145/06
- Brutto -
95984 Amalie Frisk Lindholm Klasse: JUN 143/06
120920 Emma Lauridsen Klasse: BK 142/04
105651 Mathias Borchers Klasse: BK 140/02
Total 1768/75

3 DGI Østjylland
109468 Clara Ida Jensen Klasse: BK 149/09
25340 Hanne Kristensen Klasse: JUN 149/06
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: BK 149/07
113218 Sebastian Vestergaard Klasse: BK 148/08
94592 Anne-Marie Nysom Klasse: JUN 148/06
94784 Laura Von der Lippe Klasse: JUN 147/06
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: BK 147/05
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Klasse: BK 146/06
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Klasse: BK 146/05
106868 Nicolaj Berg Lassen Klasse: JUN 145/06
100395 Frederik Hansen Klasse: JUN 144/04
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: JUN 144/06
- Brutto -
106870 Kenni Vestergård Henriksen Klasse: BK 144/04
84289 Nicolaj Andersen Klasse: JUN 140/06
111362 Andreas Pedersen Klasse: BK 137/04
Total 1762/74

4 DGI Midtjylland
109643 Christine Jacobi Klasse: BK 150/07
101594 Victor Thomsen Klasse: BK 149/04
108184 Bjørn Olsen Klasse: JUN 147/04
111795 Kristian Johansen Klasse: BK 147/05
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: JUN 147/03
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: JUN 146/02
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK 145/08
88173 Jacob Laursen Klasse: JUN 145/03
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK 144/05
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: JUN 144/05
83507 Kristian K. Pedersen Klasse: JUN 143/02
91693 Niels Frederik Andreasen Klasse: JUN 143/03
- Brutto -
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: JUN 141/01
108556 Lars Krog Klasse: BK 136/03
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK 134/04
Total 1750/51

5 DGI Midt- & Vestsjælland
105104 Marius Hilding Petersen Klasse: JUN 149/11
96464 Anne Rasmussen Klasse: JUN 149/07
106625 Alexander Petersen Klasse: BK 148/08
101459 Mikkel Larsen Klasse: JUN 147/06
107763 Miriam Ryttersgaard Klasse: BK 147/08
69410 Laura Graversen Klasse: JUN 145/08
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 143/02
94220 Frederik Pedersen Klasse: JUN 143/05
111359 Mads Christensen Klasse: JUN 142/03
118762 Tobias Dyrby Nielsen Klasse: BK 142/05
104568 Mads Edvardsen Klasse: JUN 141/02
75089 Marcus G. Poulsen Klasse: JUN 141/04
- Brutto -
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK 139/01
118167 Magnus Nicolai Dalen Klasse: BK 134/01
100110 Maria Graversen Klasse: BK 121/02
Total 1737/69

6 DGI Storstrømmen
100140 Mette Hansen Klasse: BK 150/06
115106 Laust Dengsøe Klasse: BK 148/05
99458 Michael Hansen Klasse: JUN 148/04
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: JUN 146/02
100365 Natashia Hansen Klasse: JUN 145/03
105053 Anne M. Hansen Klasse: BK 144/03
99457 Dennis Hansen Klasse: JUN 143/01
99741 Oliver Ebsen Klasse: JUN 143/03
121785 Viktor Philippe Klasse: BK 142/03
107498 Christine Hansen Klasse: BK 141/02
102943 Andreas Jakobsen Klasse: JUN 138/01
106258 Annika Engler Klasse: JUN 138/03
- Brutto -
55409 Nikolaj Overgaard Klasse: BK 136/02
72629 Simon Færregaard Klasse: JUN 132/04
121784 Katrine Hansen Klasse: BK 117/00
Total 1726/36

7 DGI Sydøstjylland
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: JUN 150/10
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: JUN 149/08
115333 Julie Lønbæk Klasse: BK 149/06
92906 Emil Olsen Klasse: JUN 146/02
84520 Rasmus Kirkholt Klasse: JUN 145/02
106298 Lasse Svennekjær Klasse: BK 144/03
91753 Peter Christiansen Klasse: JUN 144/06
119643 Naja Skytt-Bendixen Klasse: BK 143/04
108522 Victoria Strunck Klasse: BK 142/01
120235 Astrid Bohsen Klasse: BK 140/03
95179 Tomas Møller Sørensen Klasse: JUN 136/02
93897 Patrick Sortkjær Klasse: JUN 132/02
- Brutto -
113971 Jonas Kjærgaard Jeppesen Klasse: BK 130/00
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: BK 127/00
115549 Louise Lønbæk Klasse: BK 118/00
Total 1720/49

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 300m UNGDOM

1 DGI Fyn
100102 Trine Knudsen Klasse: BK 146/00
99497 Ivan Jørgensen Klasse: JUN 146/05
91453 Rasmus Pedersen Klasse: BK 144/02
86200 Andreas Pedersen Klasse: JUN 142/06
- Brutto -
105804 Casper Risum Andersen Klasse: BK 138/02
Total 578/13

2 DGI Nordjylland
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: BK 145/04
97871 Peter Josefsen Klasse: BK 145/03
28262 Kristian Fabricius Klasse: JUN 143/02
93561 Mogens Kappel Klasse: BK 140/02
- Brutto -
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: BK 137/02
Total 573/11

3 DGI Østjylland
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Klasse: BK 145/04
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: BK 139/03
100395 Frederik Hansen Klasse: JUN 138/02
94784 Laura Von der Lippe Klasse: JUN 137/03
- Brutto -
25340 Hanne Kristensen Klasse: JUN 136/02
Total 559/12

4 DGI Storstrømmen
99458 Michael Hansen Klasse: JUN 142/00
115106 Laust Dengsøe Klasse: BK 139/00
121785 Viktor Philippe Klasse: BK 138/04
99457 Dennis Hansen Klasse: JUN 136/02
- Brutto -
107498 Christine Hansen Klasse: BK 110/00
Total 555/06

5 DGI Midt- & Vestsjælland
106625 Alexander Petersen Klasse: BK 143/04
105104 Marius Hilding Petersen Klasse: JUN 139/01
94220 Frederik Pedersen Klasse: JUN 136/02
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 135/04
- Brutto -
75089 Marcus G. Poulsen Klasse: JUN 120/00
Total 553/11

6 DGI Sydøstjylland
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: JUN 144/01
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: BK 143/04
92906 Emil Olsen Klasse: JUN 135/02
106298 Lasse Svennekjær Klasse: BK 129/02
- Brutto -
91753 Peter Christiansen Klasse: JUN 129/01
Total 551/09

7 DGI Midtjylland
91720 Simon Buhl Carstensen Klasse: JUN 143/03
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: JUN 137/02
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK 135/01
101594 Victor Thomsen Klasse: BK 134/01
- Brutto -
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK 120/01
Total 549/07

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 50m UNGDOM

1 DGI Midtjylland
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 200/09
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK1 200/12
101594 Victor Thomsen Klasse: BK1 199/10
88599 Helle Norup Bertelsen Klasse: J1 199/11
111795 Kristian Johansen Klasse: BK1 198/08
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK1 198/09
83507 Kristian K. Pedersen Klasse: J2 198/10
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: J1 198/11
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: J1 198/12
108184 Bjørn Olsen Klasse: J2 197/12
109634 Mathilde Kristensen Klasse: BK2 197/10
113123 Emilie Louise Rasmussen Klasse: BK1 197/08
88173 Jacob Laursen Klasse: J1 197/09
115579 Victor Knudsen Klasse: BK3 196/05
111408 Simon Brogaard Jørgensen Klasse: BK2 193/06
118498 Kristian Iversen Steensig Klasse: BK3 186/05
- Brutto -
116728 Caroline Marie Riis Jacobi Klasse: J1 197/08
105418 Nanna Pors Jensen Klasse: J2 193/05
108541 Casper Hansen Klasse: BK2 192/07
113001 Mikkel Jepsen Klasse: BK3 171/04
Total 3151/147

2 DGI Midt- & Vestsjælland
90829 Jonas Olsen Klasse: BK1 200/14
111338 Silje Ubbesen Klasse: BK1 199/10
101459 Mikkel Larsen Klasse: J1 198/12
104570 Mikkel Kjær Hansen Klasse: J2 198/06
111339 Maria Andersen Klasse: BK1 198/09
103952 Mads Jespersen Klasse: J1 197/05
106625 Alexander Petersen Klasse: J2 197/09
110486 Joakim Marwood Klasse: BK1 197/11
113065 Sarah Rasmussen Klasse: BK1 197/10
117034 Sebastian Christensen Klasse: BK2 197/09
117039 Katrine Mittå Klasse: J2 197/08
95589 Morten Jespersen Klasse: J1 197/09
112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK1 195/10
118762 Tobias Dyrby Nielsen Klasse: BK2 195/07
119906 Katarina H. Funch Klasse: BK3 195/07
118771 Oliver l. Hansen Klasse: BK3 193/11
- Brutto -
119769 Mikkel Andersen Klasse: BK2 195/07
104200 Stephanie Grundsøe Klasse: J1 194/04
110953 Frederikke Storm Klasse: J2 194/04
116798 Jonathan Wain Klasse: BK2 194/09
Total 3150/147

3 DGI Nordjylland
118344 Emil Hedemann Klasse: BK1 200/12
28262 Kristian Fabricius Klasse: J1 200/12
103696 Louise Karstoft Klasse: BK1 199/08
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: BK1 199/11
97825 Frederik Hedemann Klasse: J1 199/11
102409 Magnus Larsen Klasse: BK1 198/07
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: J1 198/09
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: BK1 198/12
106222 Marc Lund Jensen Klasse: J2 197/10
110732 Emil Grud Klasse: BK2 197/09
88024 Nanna Lynggaard Kristensen Klasse: J2 197/10
88272 Melissa Andreasen Klasse: BK1 197/08
101636 Anton Christensen Klasse: J1 196/10
93472 Anne Bakke Nielsen Klasse: BK2 196/06
108391 Sofie Jensen Klasse: BK3 193/03
114946 Elias Erbs Klasse: BK3 185/03
- Brutto -
106053 Jonathan Larsen Klasse: J2 196/09
98051 Jonas Brix Kristensen Klasse: J2 195/05
101919 Lonnie Heby Pedersen Klasse: BK2 194/04
118196 Elena Snedker Klasse: BK3 183/03
Total 3149/141

4 DGI Fyn
102794 Emil R. Olesen Klasse: BK1 200/14
102795 Rasmus R. Olesen Klasse: BK1 200/13
110044 Laura Højris From Petersen Klasse: BK1 199/10
112188 Karl W, Klausen Klasse: BK1 199/13
89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Klasse: BK1 199/14
90858 Lise Munter Klasse: J1 199/09
91130 Maria T. Heiden Klasse: J1 199/08
86498 Kristian Iversen Klasse: J1 198/13
115306 Nicolaj Christian Villadsen Klasse: J2 197/09
114405 Laura Langkjær Gormsen Klasse: BK2 196/06
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: J1 195/08
91453 Rasmus Pedersen Klasse: BK1 195/08
117896 Frederik Hanfgarn Klasse: BK3 193/06
120607 Kristian Henningsen Klasse: BK2 193/06
97156 Jonas Mølgaard Christensen Klasse: J2 193/05
113945 Niclas Holmberg Klasse: BK3 190/07
- Brutto -
86200 Andreas Pedersen Klasse: J1 193/03
113885 Kresten Soelmark Klasse: BK2 192/06
115192 Benjamin Sjønov Klasse: J2 192/04
117681 Nicklas Bendixen Jensen Klasse: BK3 185/03
Total 3145/149

5 DGI Sydøstjylland
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK1 199/11
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: BK1 199/12
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: J1 199/12
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Klasse: BK1 198/12
104523 Pernille Andersen Klasse: J2 197/04
107294 Mathias Jørgensen Klasse: BK2 197/10
109219 Andreas Holst Olesen Klasse: BK1 197/11
112419 Carsten Højen Hansen Klasse: BK1 197/16
112421 Niclas Hejslet Klasse: BK1 197/09
102112 Ludvig Porsbjerg Klasse: J2 196/09
108117 Martin Ingwersen Klasse: J1 196/08
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: J1 196/07
101109 Marc Nygaard Christensen Klasse: J1 195/05
116747 Sabrina Andersen Klasse: BK3 195/01
120235 Astrid Bohsen Klasse: BK3 194/05
115549 Louise Lønbæk Klasse: BK2 193/06
- Brutto -
91753 Peter Christiansen Klasse: J2 194/06
121599 Christian Jakobsen Klasse: BK3 190/03
118577 Casper Tyregod Klasse: BK2 188/07
113257 Patrick Hansen Klasse: BK3 183/05
Total 3145/138

6 DGI Storstrømmen
114905 Frederik Lauenberg Klasse: BK2 200/09
108974 Kamilla Jakobsen Klasse: BK1 199/10
114901 Mads H. Andreasen Klasse: BK1 199/14
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: J1 199/08
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: J1 199/10
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: J2 198/07
101228 Philip Petersen Klasse: J1 197/06
108973 Tobias Ellehøj Klasse: BK1 196/08
114025 Kristian Erlandsen Klasse: BK1 196/10
119511 Simon Sivebæk Klasse: BK1 196/07
96675 Regitze Harslund Sancoeur Klasse: J1 196/05
100365 Natashia Hansen Klasse: J2 195/04
106369 Emma Nørholm Koch Klasse: BK1 195/06
115457 Kasper Overgaard Klasse: BK2 194/06
121077 Jonas D. Hansen Klasse: BK3 193/08
121000 Matthias W. Hansen Klasse: BK3 186/05
- Brutto -
119740 Cindy Dahl Klasse: BK1 194/12
90666 Magnus Vesterlund Gustafsen Klasse: J2 193/06
119509 Mads Mossin Klasse: BK2 190/03
117954 Jonas Stryhn Klasse: BK3 160/01
Total 3138/123

7 DGI Østjylland
25213 Stine Jensen Klasse: J1 200/08
96549 Anders Søballe Vej Klasse: J1 200/14
111362 Andreas Pedersen Klasse: BK1 199/06
113293 Victoria Bjerregaard Klasse: BK1 199/15
105840 Emil Piilgaard Øland Jensen Klasse: BK1 198/08
25340 Hanne Kristensen Klasse: J1 198/10
99536 Nicolaj August Brock Jensen Klasse: BK2 198/09
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: J2 197/09
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: BK1 197/08
106868 Nicolaj Berg Lassen Klasse: J2 196/05
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: BK1 196/10
94592 Anne-Marie Nysom Klasse: J1 196/07
116842 Josefine Bachmann Klasse: BK2 195/06
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Klasse: BK2 195/07
117780 Sarah Christensen Klasse: BK3 185/03
121514 Svante Irskov Klasse: BK3 180/01
- Brutto -
101279 Benjamin Lahn Pedersen Klasse: J2 195/08
114387 Julie H Christiansen Klasse: BK1 193/07
115852 Lukas Jensen Klasse: BK2 191/06
108870 Nikolaj K.E. Waldstrøm Klasse: BK3 170/01
Total 3129/126

8 DGI Sønderjylland
107180 Joachim Jørgensen Klasse: BK1 198/07
112939 Emil Urbanski Klasse: BK1 198/10
114993 Lasse B. Asmussen Klasse: BK2 196/08
119301 Kasper Nielsen Klasse: BK1 196/03
98532 Signe Frits Nielsen Klasse: BK1 196/06
103661 Signe K. Frederiksen Klasse: J2 195/03
109042 Jennifer F. Damm Klasse: J2 195/09
116385 Oliver S. Nielsen Klasse: BK2 195/03
118384 Signe Thomsen Klasse: BK3 195/05
98706 Emma Thyssen Klasse: J1 195/07
104165 Bjørn Bär Klasse: J2 194/06
107380 OIiver Illner Klasse: BK1 194/10
110142 Simone Lassen Klasse: BK3 194/05
85923 Noa N. Grunske Jepsen Klasse: J1 194/06
103663 Ida R. Frederiksen Klasse: J1 193/08
111707 Rasmus Knudsen Nissen Klasse: BK1 192/08
- Brutto -
109034 Mads Mandau Klasse: BK2 190/03
117969 Kristian Radby Klasse: BK3 187/05
118679 Andreas Lass Klasse: BK2 186/01
118385 Julie Thomsen Klasse: J2 181/01
Total 3120/104

9 DGI Nordsjælland
115606 Victoria Laudrup Klasse: BK1 200/13
115628 Mikkel Kannik Klasse: BK1 200/18
87465 Sebastian Holmer Klasse: J1 200/07
104700 Nicklas Pries Klasse: BK1 199/14
110869 Elena Aarøe Klasse: BK2 199/11
112944 Natalie Mary Matwich Klasse: BK1 199/10
115568 Mads Korfitzen Klasse: BK1 199/15
120517 Bjørn Raaby Klasse: BK1 199/08
86789 Line Holm-Larsen Klasse: J2 198/03
106535 Simon Jensen Klasse: J1 196/08
61818 Nicklas Emil Buchholdt Klasse: J1 196/08
64893 Marinus Larsen Klasse: J2 196/05
103961 Victor Nielsen Klasse: J2 194/07
101867 Jacob Erholt Klasse: BK2 193/05
120507 Lars Illum Andersen Klasse: BK3 182/03
120510 Mads Illum Andersen Klasse: BK3 166/00
- Brutto -
106658 Emil Larsen Klasse: BK1 197/08
113750 Victoria Sommer Binder Klasse: J1 193/08
118798 Maria Larsen Klasse: BK2 193/05
116613 Oliver Dall Hansen Klasse: J2 186/03
Total 3116/135

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær 50m, Finale BK
1 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 399    105.8    504.8
2 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 400    104.7    504.7
3 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 400    104.5    504.5
4 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 400    104.5    504.5
5 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 400    104.2    504.2
6 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 399    105.1    504.1
7 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 399    105.0    504.0
7 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 399    105.0    504.0
9 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 399    104.8    503.8
9 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 399    104.8    503.8
9 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 399    104.8    503.8
12 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 399    104.6    503.6
13 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 399    104.5    503.5
14 102795 Rasmus R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 399    104.4    503.4
15 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 400    102.7    502.7
16 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 399    103.3    502.3
17 107498 Christine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 399    102.9    501.9

 

 

Gevær, 50m. - Gevær 50m, Finale Jun
1 96549 Anders Søballe Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 400    104.4    504.4
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 399    105.2    504.2
3 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 398    104.7    502.7
4 95984 Amalie Frisk Lindholm 16-039 Horne Skytteforening 399    103.6    502.6
5 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 399    103.5    502.5
6 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 398    104.3    502.3
7 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 398    103.7    501.7
8 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 398    103.6    501.6
9 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 398    102.8    500.8
10 99588 Mia Andersen 16-039 Horne Skytteforening 399    101.6    500.6
11 28262 Kristian Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 398    100.8    498.8

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 200/14    200/15    400/29
2 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12    200/15    400/27
3 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/10    200/13    400/23
4 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    200/10    400/21
5 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 200/07    200/10    400/17
6 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 199/13    200/15    399/28
7 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 199/12    200/15    399/27
8 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 199/13    200/14    399/27
9 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/13    200/12    399/25
10 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/10    200/12    399/22
11 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11    200/11    399/22
12 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/10    200/10    399/20
13 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/09    200/11    399/20
14 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 200/15    199/17    399/32
15 102795 Rasmus R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 200/13    199/15    399/28
16 107498 Christine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 200/11    199/13    399/24
17 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/09    199/10    399/19
18 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 198/07    200/16    398/23
19 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 198/12    200/10    398/22
20 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 198/10    200/11    398/21
21 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 198/09    200/10    398/19
21 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09    200/10    398/19
23 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/11    199/16    398/27
24 114901 Mads H. Andreasen 23-006 Næstved Skytteforening 199/14    199/13    398/27
25 115568 Mads Korfitzen 18-040 Dauglykke Skytteforening 199/15    199/12    398/27
26 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10    199/15    398/25
27 117687 Caroline Andersen 18-019 Søborg SG&I 199/10    199/13    398/23
28 109735 Rasmus Dalgaard 23-006 Næstved Skytteforening 199/11    199/12    398/23
29 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 199/13    199/10    398/23
30 120517 Bjørn Raaby 18-043 Værløse Skytteforening 199/08    199/13    398/21
31 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/13    199/08    398/21
32 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/08    199/11    398/19
33 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 199/07    199/11    398/18
34 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 199/06    199/11    398/17
35 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/18    198/09    398/27
36 102794 Emil R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 200/14    198/13    398/27
37 115606 Victoria Laudrup 18-040 Dauglykke Skytteforening 200/13    198/13    398/26
38 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/16    198/10    398/26
39 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 200/08    198/13    398/21
40 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/16    200/15    397/31
41 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/07    200/14    397/21
42 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 197/10    200/09    397/19
43 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/08    199/14    397/22
44 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/09    199/13    397/22
45 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/08    199/13    397/21
46 111942 Kasper Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 198/09    199/08    397/17
47 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/13    198/12    397/25
47 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/13    198/12    397/25
49 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/14    198/11    397/25
50 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/14    198/10    397/24
51 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/11    198/12    397/23
52 112944 Natalie Mary Matwich 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/10    198/06    397/16
53 105160 Frederik Krog 01-229 Bjergby SGI&U 200/15    197/11    397/26
54 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/12    197/09    397/21
55 117934 Tobias Bai Larsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 200/12    197/06    397/18
56 112684 Jonas Nørgård 01-223 Karby Skyttekreds 200/07    197/06    397/13
57 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/10    200/13    396/23
58 108973 Tobias Ellehøj 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08    200/11    396/19
59 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    199/14    396/22
60 114647 Patrick Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/07    199/14    396/21
61 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10    199/11    396/21
62 109219 Andreas Holst Olesen 10-001 Horsens Skyttekreds 197/11    199/10    396/21
63 109630 Adrian Olsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/12    199/09    396/21
64 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/08    199/12    396/20
65 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    199/10    396/18
66 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 197/11    199/07    396/18
67 114536 Jonas Søe 01-201 Thisted Skyttekreds 197/08    199/06    396/14
68 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/10    198/14    396/24
69 105840 Emil Piilgaard Øland Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/08    198/12    396/20
70 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/07    198/12    396/19
70 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07    198/12    396/19
72 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 198/12    198/06    396/18
73 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    198/07    396/16
74 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 199/13    197/11    396/24
75 113293 Victoria Bjerregaard 09-118 Lyngby Skyttekreds 199/15    197/06    396/21
76 112913 Casper Jensen 11-072 Helle Skytteforening 200/09    196/11    396/20
77 93321 Mikkel Bülow 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/10    200/11    395/21
78 114025 Kristian Erlandsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/10    199/11    395/21
79 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/04    199/11    395/15
80 119511 Simon Sivebæk 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/07    199/08    395/15
81 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/13    198/10    395/23
82 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/09    198/13    395/22
83 115463 Oliver Hamborg 18-019 Søborg SG&I 197/10    198/12    395/22
84 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/07    198/13    395/20
85 118784 Magnus Præstegaard 18-043 Værløse Skytteforening 197/07    198/12    395/19
86 88272 Melissa Andreasen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 197/08    198/11    395/19
87 109971 Jon Strehlow 18-003 Frederikssund IF 1864 197/09    198/10    395/19
88 109290 Amalie Tofte Rasmussen 16-039 Horne Skytteforening 197/10    198/09    395/19
89 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 197/06    198/07    395/13
89 112155 Andreas Andersen 17-003 Korsør Skytteforening 197/06    198/07    395/13
91 97735 Lærke Amby Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12    197/10    395/22
92 95601 Anna Falck Grony 16-350 Særslev Skytteforening 198/11    197/07    395/18
93 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/08    196/12    395/20
94 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 199/07    196/11    395/18
95 103771 Nikolaj Sloth Jensen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 199/10    196/07    395/17
96 112773 Simon Bernhard Madsen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/08    198/09    394/17
97 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 196/04    198/13    394/17
98 114601 Rasmus Thrane Christensen 16-039 Horne Skytteforening 196/06    198/10    394/16
99 113174 Liva H. Højen 10-456 Vejle Skytteforening 197/11    197/09    394/20
100 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 197/09    197/10    394/19
101 113690 Kristian Toft Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/06    197/12    394/18
102 115821 Andreas Capion 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/07    197/10    394/17
103 112069 Martin Svendsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/08    197/09    394/17
104 118540 Mia Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 197/08    197/08    394/16
105 109288 Lea Hansen 16-039 Horne Skytteforening 197/05    197/10    394/15
106 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/08    197/07    394/15
107 108766 Mikkel Bisgaard 18-019 Søborg SG&I 198/12    196/07    394/19
108 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 199/14    195/08    394/22
109 110044 Laura Højris From Petersen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10    195/11    394/21
110 95321 Amalie Birk D. Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 196/08    197/09    393/17
111 107021 Jeppe Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/09    197/08    393/17
112 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05    197/08    393/13
113 115406 Mads Pehrson 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/08    197/05    393/13
114 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08    196/11    393/19
115 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09    196/07    393/16
116 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    196/09    393/13
117 112939 Emil Urbanski 13-308 Vojens Skytteforening 198/10    195/07    393/17
118 85137 Louise Skøtt 18-019 Søborg SG&I 198/09    195/07    393/16
119 114506 Marius Funck Oddermose 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/11    195/05    393/16
120 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04    198/08    392/12
121 115098 Caroline Pedersen 11-072 Helle Skytteforening 195/08    197/04    392/12
122 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 196/10    196/07    392/17
123 109029 Mathias Terp 13-308 Vojens Skytteforening 196/11    196/05    392/16
124 111317 Rasmus Kristiansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/06    196/07    392/13
125 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 196/05    196/06    392/11
126 119301 Kasper Nielsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/03    196/07    392/10
127 82836 Line Soelbjerg Andersen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 197/07    195/08    392/15
128 115755 Mie Povelsen 16-310 Otterup Skytteforening 197/07    195/06    392/13
129 111897 Magnus Juul 18-055 Blovstrød SG&I 198/07    194/04    392/11
130 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/10    196/10    391/20
131 106369 Emma Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/06    196/11    391/17
132 98522 Stefan Olsen 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/06    196/08    391/14
133 117689 Sofie E. Larsen 18-019 Søborg SG&I 195/04    196/08    391/12
134 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/11    195/09    391/20
135 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 196/11    195/08    391/19
136 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08    195/07    391/15
137 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 196/10    195/04    391/14
138 106658 Emil Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 197/08    194/11    391/19
139 106128 Sigurd Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/06    194/07    391/13
140 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 194/12    196/09    390/21
141 98532 Signe Frits Nielsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 196/06    194/10    390/16
142 116857 Nikoline Fleng Jensen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/07    194/09    390/16
143 104648 Martin Møller Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 196/07    194/08    390/15
144 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 196/07    194/05    390/12
145 115255 Rasmus Sandberg Blomgren 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/06    192/05    389/11
146 106376 Sixten Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/08    191/03    389/11
147 112101 Nicolai Dam Andersen 25-006 NyVest Skytteforening 194/06    193/10    387/16
148 118911 Tobias Butler 01-514 Vodskov Skytteforening 193/06    193/09    386/15
149 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/08    187/07    385/15
150 102421 Frederik Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 191/05    193/06    384/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 99536 Nicolaj August Brock Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09    200/11    398/20
2 113971 Jonas Kjærgaard Jeppesen 10-004 Glud Skytteforening 199/10    199/11    398/21
3 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/06    200/08    397/14
4 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 196/07    199/14    395/21
5 114555 Markus Kjær Pedersen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/05    199/12    395/17
6 109634 Mathilde Kristensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/10    198/10    395/20
7 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 197/06    198/11    395/17
8 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 197/09    198/07    395/16
9 110869 Elena Aarøe 18-040 Dauglykke Skytteforening 199/11    196/07    395/18
10 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 194/06    200/03    394/09
11 120426 Esther Friss Poulsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 195/07    199/10    394/17
12 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/07    199/10    394/17
13 91409 Kristine Rosenlund 11-006 Bramming Skytteforening 196/09    198/09    394/18
14 119540 Rasmus Johansen 25-009 Østerlars Skytteforening 197/08    197/10    394/18
15 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 197/06    197/08    394/14
16 119624 Emil Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09    197/05    394/14
17 114905 Frederik Lauenberg 23-006 Næstved Skytteforening 200/09    194/04    394/13
18 119167 Thor Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 196/09    197/08    393/17
19 113511 Amanda S. Kongensgaard 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08    197/07    393/15
19 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 196/08    197/07    393/15
21 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05    197/09    393/14
22 115394 Casandra Lund 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/05    197/06    393/11
23 117913 Lloyd Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 198/06    195/09    393/15
24 120978 Jakob Kraak 21-343 Hvidovre Skyttekreds 194/05    198/07    392/12
25 115328 Christian Hvidbak Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 194/05    198/07    392/12
26 119623 Karia Madsen-Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08    197/11    392/19
27 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/04    197/07    392/11
28 114904 Emil Rosendal 23-006 Næstved Skytteforening 196/09    196/09    392/18
29 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/06    196/10    392/16
30 112691 Tobias Søren Josefsen 01-223 Karby Skyttekreds 196/06    196/08    392/14
31 107294 Mathias Jørgensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/10    195/05    392/15
32 121883 Mads W. Hansen 23-032 Damsholte Skytteforening 198/09    194/08    392/17
33 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/09    197/09    391/18
34 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 194/05    197/07    391/12
35 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/07    196/10    391/17
36 113745 Cordelie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/08    196/07    391/15
37 120514 Jakop Broni Boesen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/05    196/09    391/14
38 112667 Mads Callesen Petersen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 195/07    196/05    391/12
39 116385 Oliver S. Nielsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/03    196/08    391/11
40 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/06    195/06    391/12
41 117692 Lea Linda Bejning Andersen 18-019 Søborg SG&I 198/10    193/03    391/13
42 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/02    198/06    390/08
43 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 194/06    196/11    390/17
44 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/06    196/04    390/10
45 116842 Josefine Bachmann 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/06    195/09    390/15
46 114760 Chris Gøttrup Ølgård 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 195/08    195/04    390/12
47 119754 Sara Dissing 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 196/08    194/09    390/17
48 113024 Søren Steiner Simonsen 05-019 Skjern Skytteforening 196/09    194/05    390/14
49 113751 William Dyhr Andreasen 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/04    197/08    389/12
50 119769 Mikkel Andersen 17-148 Høng Skytteforening 195/07    194/05    389/12
51 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 196/10    193/06    389/16
52 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09    192/03    389/12
53 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-083 Hem Skytteforening 197/07    192/04    389/11
54 111123 Martin Søltoft Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 194/06    194/09    388/15
55 101879 Victor Foged Lohmann 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/07    194/07    388/14
56 121808 Jakob Alexsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/05    193/06    388/11
57 116827 Chris Breiner-Jensen 06-033 Skals Skytteforening 196/10    192/09    388/19
58 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 196/04    192/02    388/06
59 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/05    191/07    388/12
60 111325 Laurits Fabricius 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 193/05    194/06    387/11
61 115964 Tobias Lauge Jeppesen 11-072 Helle Skytteforening 193/04    194/05    387/09
62 116798 Jonathan Wain 17-321 Greve Skf. 194/09    193/04    387/13
63 118535 Victor D. Mortensen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/08    192/07    387/15
64 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 195/02    192/03    387/05
65 111324 William Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/08    191/05    387/13
66 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 190/03    196/08    386/11
67 111408 Simon Brogaard Jørgensen 06-083 Hem Skytteforening 193/06    193/04    386/10
68 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04    192/04    386/08
69 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07    191/08    386/15
70 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 195/03    191/03    386/06
71 118798 Maria Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 193/05    192/05    385/10
72 116834 Christine Rasmussen 13-302 Haderslev Skyttekreds 194/09    191/03    385/12
73 109090 Kristian Larsen 17-148 Høng Skytteforening 196/06    189/07    385/13
74 108541 Casper Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 192/07    192/03    384/10
75 101867 Jacob Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 193/05    191/03    384/08
76 115457 Kasper Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/06    190/04    384/10
77 112955 Sebastian H. Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05    190/04    384/09
78 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 191/08    192/05    383/13
79 121510 Trondur Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/04    194/05    382/09
80 107157 Niklas Bossow Torp 06-083 Hem Skytteforening 193/08    189/04    382/12
81 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/05    186/05    382/10
82 115852 Lukas Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 191/06    190/04    381/10
83 118349 Laura R. Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/05    191/06    380/11
84 118779 Kasper Illum Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/05    189/05    380/10
85 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 196/08    184/06    380/14
86 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 193/06    185/04    378/10
87 112671 Kasper Søndergaard Rasmussen 01-223 Karby Skyttekreds 192/04    184/05    376/09
88 106657 Bjørn Gerlykke Dohn 18-026 Ramløse IF Skydning 182/02    188/03    370/05
89 120036 Rasmus Nissen 25-009 Østerlars Skytteforening 189/05    176/02    365/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 115090 Ivan Kongsgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/11    197/09    394/20
2 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 196/09    197/09    393/18
3 117411 Josefine Woller 17-043 Glumsø Skytteforening 196/08    197/06    393/14
4 121484 Yasmin Nasser 23-006 Næstved Skytteforening 197/09    196/10    393/19
5 115579 Victor Knudsen 06-030 Ulstrup Skytteforening 196/05    196/08    392/13
6 121077 Jonas D. Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 193/08    198/09    391/17
7 118530 Mie Marie Lassen 01-502 Års Skf. 196/07    195/08    391/15
8 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 194/05    196/06    390/11
9 119906 Katarina H. Funch 17-321 Greve Skf. 195/07    195/05    390/12
10 118520 Ea Gisselbæk 05-011 Holstebro Skytteforening 196/12    194/06    390/18
11 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 192/09    195/10    387/19
12 116988 Cecilie Krathmand Rost 06-033 Skals Skytteforening 190/04    195/08    385/12
13 119630 Kasper Rosenmeier Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 191/04    194/04    385/08
14 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 193/11    192/06    385/17
15 110142 Simone Lassen 13-308 Vojens Skytteforening 194/05    190/04    384/09
16 117896 Frederik Hanfgarn 16-180 Bullerup Skyttekreds 193/06    190/04    383/10
17 118417 Daniel Norsgård Vinther 09-116 Midtdjurs Skytteforening 192/07    189/04    381/11
18 110500 Christoffer Nordentoft 11-010 Esbjerg Skyttekreds 188/02    192/05    380/07
19 118384 Signe Thomsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/05    185/04    380/09
20 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/01    185/04    380/05
21 117069 Lucas Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 191/03    188/04    379/07
22 108391 Sofie Jensen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 193/03    185/01    378/04
23 120882 Sebastian R. Madsen 06-083 Hem Skytteforening 189/00    187/01    376/01
24 113945 Niclas Holmberg 16-180 Bullerup Skyttekreds 190/07    185/04    375/11
25 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 183/05    186/02    369/07
26 117954 Jonas Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 160/01    156/00    316/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 96549 Anders Søballe Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 200/14    200/13    400/27
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 199/12    200/14    399/26
3 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/12    200/09    399/21
4 95984 Amalie Frisk Lindholm 16-039 Horne Skytteforening 200/12    199/10    399/22
5 99588 Mia Andersen 16-039 Horne Skytteforening 200/08    199/10    399/18
6 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/11    200/15    398/26
7 86498 Kristian Iversen 16-350 Særslev Skytteforening 198/13    200/12    398/25
8 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/12    200/12    398/24
9 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 199/08    199/14    398/22
10 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/06    199/10    398/16
11 28262 Kristian Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12    198/10    398/22
12 106793 Anna T. Pedersen 17-033 Svinninge Skytteforening 197/08    200/17    397/25
13 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12    199/13    397/25
14 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 198/04    199/12    397/16
15 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 199/10    198/10    397/20
16 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 199/11    198/09    397/20
17 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11    198/08    397/19
18 87465 Sebastian Holmer 18-007 Stenløse Skytteforening 200/07    197/13    397/20
19 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/06    197/08    397/14
20 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07    199/10    396/17
21 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 198/10    198/10    396/20
22 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/09    198/10    396/19
23 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    198/07    396/16
24 115167 Camilla Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 198/08    198/07    396/15
25 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 199/08    197/13    396/21
26 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/09    197/09    396/18
27 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/10    197/08    396/18
28 84289 Nicolaj Andersen 11-006 Bramming Skytteforening 200/10    196/08    396/18
29 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 200/08    196/09    396/17
30 104568 Mads Edvardsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06    200/11    395/17
31 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/07    200/09    395/16
32 108644 Jeppe F. Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 196/07    199/10    395/17
33 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/08    199/09    395/17
34 96675 Regitze Harslund Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 196/05    199/08    395/13
35 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09    198/09    395/18
36 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09    198/07    395/16
37 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 197/08    198/08    395/16
38 105786 Jonas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/07    198/07    395/14
39 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11    196/11    395/22
40 108117 Martin Ingwersen 10-282 Jelling fS Skydning 196/08    198/08    394/16
41 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/09    197/10    394/19
42 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    196/07    394/16
43 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 196/10    197/09    393/19
44 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/08    197/08    393/16
45 94592 Anne-Marie Nysom 09-101 Randers Skyttekreds 196/07    197/06    393/13
46 106535 Simon Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 196/08    196/10    392/18
47 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 196/09    196/09    392/18
48 92906 Emil Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/08    196/08    392/16
49 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 196/07    196/08    392/15
50 103735 Magnus Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 196/07    196/05    392/12
51 98646 Tine Sørensen 17-033 Svinninge Skytteforening 197/10    195/11    392/21
52 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/05    195/08    392/13
53 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/07    196/06    391/13
54 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/05    196/07    391/12
55 94783 Britt Øster 09-940 Samsø Skytteforening 196/07    195/08    391/15
56 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06    194/06    391/12
57 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/08    192/07    391/15
58 94500 Maja Bjerregaard 11-030 Alslev Skytteforening 195/08    195/06    390/14
59 101109 Marc Nygaard Christensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/05    194/10    389/15
60 85923 Noa N. Grunske Jepsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/06    194/08    388/14
61 98722 Joachim Buk Lauritsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/05    192/06    388/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/12    199/13    398/25
2 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 199/13    199/07    398/20
3 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 200/11    197/06    397/17
4 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12    199/10    396/22
5 104662 Ofelia Jørgensen 25-006 NyVest Skytteforening 197/09    199/12    396/21
6 88024 Nanna Lynggaard Kristensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/10    199/10    396/20
7 101411 Freja Jagd Christiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/05    199/07    396/12
8 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10    198/09    396/19
9 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/07    198/09    396/16
10 85786 Sara Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 196/08    199/09    395/17
11 106868 Nicolaj Berg Lassen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05    199/08    395/13
12 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06    199/05    395/11
13 117039 Katrine Mittå 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08    198/09    395/17
14 104523 Pernille Andersen 10-207 Fredericia Skytteforening 197/04    198/11    395/15
15 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06    197/10    395/16
16 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/04    199/07    394/11
17 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/05    199/06    394/11
18 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/04    198/13    394/17
19 102711 Sofie Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 196/09    198/07    394/16
20 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 197/09    197/11    394/20
21 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 197/09    197/09    394/18
22 86789 Line Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 198/03    196/09    394/12
23 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/05    196/07    394/12
24 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/06    199/10    393/16
25 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/03    198/11    393/14
26 103478 Rikke Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/09    197/09    393/18
27 102112 Ludvig Porsbjerg 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09    197/08    393/17
28 106053 Jonathan Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 196/09    197/04    393/13
29 111040 Lea Legaard Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/07    196/07    393/14
30 106258 Annika Engler 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/08    196/06    393/14
31 91423 Mads Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/09    194/06    393/15
32 118318 Magnus Spetzler 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/10    198/09    392/19
33 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 194/04    198/12    392/16
34 111517 André Fisker 18-007 Stenløse Skytteforening 195/05    197/11    392/16
35 103958 Tobias Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 195/06    197/09    392/15
36 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 196/08    196/07    392/15
37 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/08    195/10    392/18
38 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/05    198/08    391/13
39 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/07    197/04    391/11
40 104962 Jonas Møller Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 195/06    196/08    391/14
41 106222 Marc Lund Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/10    194/07    391/17
42 98761 Rasmus Neerup-Jensen 18-007 Stenløse Skytteforening 194/09    196/06    390/15
43 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 194/04    196/08    390/12
44 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 194/06    196/04    390/10
45 98211 Andreas Posniak Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 194/03    196/05    390/08
46 107022 Stinna Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/10    193/08    390/18
47 96240 Celina Ravnsgaard Dejan 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/09    193/06    390/15
48 104261 Bjørn Voigt 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 198/05    192/04    390/09
49 100147 Kasper Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 192/06    197/07    389/13
50 112871 Anton Jørgensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 193/08    196/06    389/14
51 106787 Trine Petersen 10-103 Ammitsbøl SG&I 195/07    194/07    389/14
52 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/07    194/07    389/14
53 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 197/10    192/07    389/17
54 120874 Emil Gade Søe 01-201 Thisted Skyttekreds 193/07    195/08    388/15
55 110557 Theodor Gade 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/04    194/06    388/10
56 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/05    193/05    388/10
57 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/05    192/05    388/10
58 64893 Marinus Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 196/05    192/04    388/09
59 118678 Maria Zingel 13-367 Sønderborg Skyttekreds 193/09    194/07    387/16
60 111316 Frederik Christensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/06    193/07    387/13
61 91753 Peter Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 194/06    193/06    387/12
62 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 195/08    192/07    387/15
63 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/08    192/03    387/11
64 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/08    191/07    387/15
65 101760 Lasse Skov Olesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/06    194/06    386/12
66 103757 Jack Lökkegaard 10-456 Vejle Skytteforening 196/04    190/07    386/11
67 101759 Joakim Ipsen 25-002 Klemensker Skytteforening 193/06    192/06    385/12
68 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03    192/05    384/08
69 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/02    190/05    384/07
70 109037 Luna Mathiesen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/06    189/03    384/09
71 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/04    195/06    383/10
72 115681 Martin Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 190/05    193/03    383/08
73 92378 Tobias Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 193/06    189/07    382/13

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/18
2 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/16
3 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 200/15
3 105160 Frederik Krog 01-229 Bjergby SGI&U 200/15
5 102794 Emil R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 200/14
5 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 200/14
7 102795 Rasmus R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 200/13
7 115606 Victoria Laudrup 18-040 Dauglykke Skytteforening 200/13
9 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/12
9 117934 Tobias Bai Larsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 200/12
9 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12
12 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11
12 107498 Christine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 200/11
14 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/10
15 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/09
15 112913 Casper Jensen 11-072 Helle Skytteforening 200/09
17 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 200/08
18 112684 Jonas Nørgård 01-223 Karby Skyttekreds 200/07
18 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 200/07
20 113293 Victoria Bjerregaard 09-118 Lyngby Skyttekreds 199/15
20 115568 Mads Korfitzen 18-040 Dauglykke Skytteforening 199/15
22 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/14
22 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 199/14
22 114901 Mads H. Andreasen 23-006 Næstved Skytteforening 199/14
22 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/14
26 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 199/13
26 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 199/13
26 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/13
26 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/13
26 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 199/13
26 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/13
26 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 199/13
26 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 199/13
34 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 199/12
35 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/11
35 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11
35 109735 Rasmus Dalgaard 23-006 Næstved Skytteforening 199/11
35 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/11
39 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10
39 103771 Nikolaj Sloth Jensen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 199/10
39 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 199/10
39 110044 Laura Højris From Petersen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10
39 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/10
39 112944 Natalie Mary Matwich 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/10
39 117687 Caroline Andersen 18-019 Søborg SG&I 199/10
46 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/09
47 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/08
47 120517 Bjørn Raaby 18-043 Værløse Skytteforening 199/08
47 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/08
50 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 199/07
50 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 199/07
52 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 199/06
53 108766 Mikkel Bisgaard 18-019 Søborg SG&I 198/12
53 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 198/12
53 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 198/12
53 97735 Lærke Amby Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12
57 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/11
57 114506 Marius Funck Oddermose 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 198/11
57 95601 Anna Falck Grony 16-350 Særslev Skytteforening 198/11
60 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/10
60 112939 Emil Urbanski 13-308 Vojens Skytteforening 198/10
60 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 198/10
63 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 198/09
63 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/09
63 111942 Kasper Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 198/09
63 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09
63 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09
63 85137 Louise Skøtt 18-019 Søborg SG&I 198/09
69 105840 Emil Piilgaard Øland Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/08
69 106376 Sixten Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/08
69 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/08
69 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/08
69 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/08
74 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/07
74 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 198/07
74 111897 Magnus Juul 18-055 Blovstrød SG&I 198/07
74 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07
74 114084 Magnus Ølgod 11-021 Brørup Skyttekreds 198/07
79 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/16
80 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/13
81 109541 Mads Dupont 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/12
81 109630 Adrian Olsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/12
83 109219 Andreas Holst Olesen 10-001 Horsens Skyttekreds 197/11
83 109540 Sara Vendelbo 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/11
83 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 197/11
83 113174 Liva H. Højen 10-456 Vejle Skytteforening 197/11
83 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/11
88 109290 Amalie Tofte Rasmussen 16-039 Horne Skytteforening 197/10
88 113065 Sarah Rasmussen 17-302 Gundsølille SG&I 197/10
88 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10
88 115463 Oliver Hamborg 18-019 Søborg SG&I 197/10
92 109971 Jon Strehlow 18-003 Frederikssund IF 1864 197/09
92 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 197/09
92 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/09
92 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09
92 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09
97 106658 Emil Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 197/08
97 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/08
97 112069 Martin Svendsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/08
97 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08
97 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/08
97 114536 Jonas Søe 01-201 Thisted Skyttekreds 197/08
97 118540 Mia Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 197/08
97 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/08
97 88272 Melissa Andreasen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 197/08
97 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 197/08
107 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/07
107 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/07
107 114647 Patrick Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/07
107 115755 Mie Povelsen 16-310 Otterup Skytteforening 197/07
107 115821 Andreas Capion 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/07
107 118784 Magnus Præstegaard 18-043 Værløse Skytteforening 197/07
107 82836 Line Soelbjerg Andersen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 197/07
114 104923 Nikolaj Esbensen 17-333 Hvalsø Skf. 197/06
114 106128 Sigurd Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 197/06
114 112155 Andreas Andersen 17-003 Korsør Skytteforening 197/06
114 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06
114 113690 Kristian Toft Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/06
114 115255 Rasmus Sandberg Blomgren 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/06
120 109288 Lea Hansen 16-039 Horne Skytteforening 197/05
121 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 197/04
122 94800 Trine Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 197/02
123 109029 Mathias Terp 13-308 Vojens Skytteforening 196/11
123 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 196/11
123 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/11
126 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 196/10
126 114025 Kristian Erlandsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/10
126 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/10
126 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 196/10
130 107021 Jeppe Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/09
130 119827 Jeanne Hansen 10-127 Brande Skytteforening 196/09
132 112773 Simon Bernhard Madsen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/08
133 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08
133 108973 Tobias Ellehøj 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08
133 115406 Mads Pehrson 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/08
133 95321 Amalie Birk D. Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 196/08
137 104648 Martin Møller Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 196/07
137 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 196/07
137 116857 Nikoline Fleng Jensen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/07
137 119511 Simon Sivebæk 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/07
141 111317 Rasmus Kristiansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/06
141 114601 Rasmus Thrane Christensen 16-039 Horne Skytteforening 196/06
141 98532 Signe Frits Nielsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 196/06
144 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 196/05
144 97889 Luckas Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/05
146 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/04
146 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 196/04
148 119301 Kasper Nielsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/03
149 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/10
149 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/10
149 113292 Maja K Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/10
149 93321 Mikkel Bülow 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/10
153 91453 Rasmus Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 195/08
154 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/08
154 115098 Caroline Pedersen 11-072 Helle Skytteforening 195/08
156 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/07
156 102108 Julie Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/07
156 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 195/07
156 94413 Signe Degn 17-074 Gimlinge SG&I 195/07
160 103901 Patrick Brogstad Steinstø 18-019 Søborg SG&I 195/06
160 106369 Emma Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/06
160 98522 Stefan Olsen 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/06
163 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/05
163 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 195/05
163 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 195/05
166 117689 Sofie E. Larsen 18-019 Søborg SG&I 195/04
167 108690 Hanna Juhl 11-001 Ribe Skyttekreds 195/03
168 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 194/12
169 107380 OIiver Illner 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/10
170 106298 Lasse Svennekjær 10-423 Tørring Idrætsforening 194/09
171 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 194/09
172 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 194/08
172 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 194/08
174 119919 Louise Eriksen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 194/07
175 109979 Silas Grønnebæk 11-021 Brørup Skyttekreds 194/07
176 109619 Stella Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06
176 112101 Nicolai Dam Andersen 25-006 NyVest Skytteforening 194/06
178 108522 Victoria Strunck 10-004 Glud Skytteforening 194/05
178 109523 Kasper Johannsen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/05
178 116196 Frederik M.M. Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/05
181 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04
181 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup 10-456 Vejle Skytteforening 194/04
183 113576 Martin D. Riis 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/04
184 116724 Martin Holmegaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/03
185 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 194/02
186 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 193/07
186 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/07
188 102579 Niels Kristian Christiansen 01-203 Sjørring Skytteforening 193/06
188 118911 Tobias Butler 01-514 Vodskov Skytteforening 193/06
190 114460 Martin Mortensen 17-074 Gimlinge SG&I 193/05
191 102884 Marica Clausen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/05
192 85621 Rasmus Immersen 01-203 Sjørring Skytteforening 193/04
193 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 192/08
194 111707 Rasmus Knudsen Nissen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 192/08
195 99927 Victor Landsfeldt 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/06
196 110565 Kamilla Jensen 17-074 Gimlinge SG&I 192/05
197 121608 Mads Hansen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 191/07
198 94206 Matias B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 191/06
199 102421 Frederik Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 191/05
199 110279 Claudia Ravnsbæk 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 191/05
201 111757 Mads Weidemann Bruhn 13-302 Haderslev Skyttekreds 191/04
202 113189 Marie Fogh 17-043 Glumsø Skytteforening 191/03
202 113801 Jeppe Ravn 11-021 Brørup Skyttekreds 191/03
204 100140 Mette Hansen 23-040 Kongsted Skytteforening 190/03
204 104866 Rasmus Olesen 06-083 Hem Skytteforening 190/03
204 107515 Sune Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 190/03
207 96642 Thor Dallerup 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 189/04
208 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 188/02
209 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 187/09
210 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 187/07
211 114992 Mathias Højer Thielsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 187/01
212 120920 Emma Lauridsen 16-039 Horne Skytteforening 185/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 114905 Frederik Lauenberg 23-006 Næstved Skytteforening 200/09
2 110869 Elena Aarøe 18-040 Dauglykke Skytteforening 199/11
3 113971 Jonas Kjærgaard Jeppesen 10-004 Glud Skytteforening 199/10
4 117692 Lea Linda Bejning Andersen 18-019 Søborg SG&I 198/10
5 121883 Mads W. Hansen 23-032 Damsholte Skytteforening 198/09
5 99536 Nicolaj August Brock Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09
7 117913 Lloyd Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 198/06
8 107294 Mathias Jørgensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/10
8 109634 Mathilde Kristensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/10
10 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09
10 117034 Sebastian Christensen 17-327 Osted/Lejre Skf. 197/09
10 119624 Emil Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09
13 119540 Rasmus Johansen 25-009 Østerlars Skytteforening 197/08
14 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-083 Hem Skytteforening 197/07
15 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/06
15 111726 Fredrik Hansen 23-014 Holmegaard Skytteforening 197/06
15 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 197/06
18 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/05
19 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 196/10
19 116827 Chris Breiner-Jensen 06-033 Skals Skytteforening 196/10
21 91409 Kristine Rosenlund 11-006 Bramming Skytteforening 196/09
22 113024 Søren Steiner Simonsen 05-019 Skjern Skytteforening 196/09
22 114904 Emil Rosendal 23-006 Næstved Skytteforening 196/09
22 119167 Thor Hansen 17-003 Korsør Skytteforening 196/09
25 111324 William Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/08
25 113511 Amanda S. Kongensgaard 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08
25 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 196/08
25 119754 Sara Dissing 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 196/08
25 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 196/08
30 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 196/07
31 109090 Kristian Larsen 17-148 Høng Skytteforening 196/06
31 112691 Tobias Søren Josefsen 01-223 Karby Skyttekreds 196/06
31 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/06
31 118575 Rasmus Tyregod 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/06
31 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/06
36 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05
37 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/05
37 114555 Markus Kjær Pedersen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/05
37 115394 Casandra Lund 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/05
40 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 196/04
41 113745 Cordelie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/08
41 114760 Chris Gøttrup Ølgård 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 195/08
41 118535 Victor D. Mortensen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/08
41 119623 Karia Madsen-Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08
45 119769 Mikkel Andersen 17-148 Høng Skytteforening 195/07
45 120426 Esther Friss Poulsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 195/07
47 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07
47 112667 Mads Callesen Petersen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 195/07
47 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/07
47 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 195/07
51 119312 Christian Arnskov Lavridsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/06
52 116842 Josefine Bachmann 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/06
53 120514 Jakop Broni Boesen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/05
53 121808 Jakob Alexsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/05
55 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 195/04
56 116385 Oliver S. Nielsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/03
56 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 195/03
58 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 195/02
59 116798 Jonathan Wain 17-321 Greve Skf. 194/09
59 116834 Christine Rasmussen 13-302 Haderslev Skyttekreds 194/09
59 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/09
62 101879 Victor Foged Lohmann 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/07
63 115457 Kasper Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/06
64 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 194/06
65 111123 Martin Søltoft Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 194/06
65 113069 Asta Holm 17-302 Gundsølille SG&I 194/06
65 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/06
68 120978 Jakob Kraak 21-343 Hvidovre Skyttekreds 194/05
69 112955 Sebastian H. Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05
69 115328 Christian Hvidbak Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 194/05
69 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 194/05
72 119000 Gustav Hammer 16-470 Hårby Skytteforening 194/04
73 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04
74 111739 Josefine Amalie Hansen 17-148 Høng Skytteforening 193/09
75 107157 Niklas Bossow Torp 06-083 Hem Skytteforening 193/08
76 114908 Bastian Drøger 23-006 Næstved Skytteforening 193/07
77 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 193/06
78 111408 Simon Brogaard Jørgensen 06-083 Hem Skytteforening 193/06
78 115549 Louise Lønbæk 10-004 Glud Skytteforening 193/06
78 120607 Kristian Henningsen 16-310 Otterup Skytteforening 193/06
78 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 193/06
82 114383 Laura Maagaard 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 193/05
83 111325 Laurits Fabricius 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 193/05
84 101867 Jacob Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 193/05
84 118798 Maria Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 193/05
86 115964 Tobias Lauge Jeppesen 11-072 Helle Skytteforening 193/04
87 108541 Casper Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 192/07
88 113885 Kresten Soelmark 16-098 Sødinge Skytteforening 192/06
89 113677 Stine Knudsen 11-021 Brørup Skyttekreds 192/06
89 117790 Johannes Gunge Jørgensen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 192/06
91 108886 Cathrine Lucasen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/05
91 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/05
93 109766 Johan Erbs 01-229 Bjergby SGI&U 192/04
93 112671 Kasper Søndergaard Rasmussen 01-223 Karby Skyttekreds 192/04
93 113751 William Dyhr Andreasen 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/04
96 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/02
97 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 191/08
98 115333 Julie Lønbæk 10-004 Glud Skytteforening 191/07
99 111532 Magnus Johansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 191/07
99 121809 Malou Kragelund 13-302 Haderslev Skyttekreds 191/07
101 115852 Lukas Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 191/06
101 120649 August Lund Bramming 10-456 Vejle Skytteforening 191/06
103 116817 Sabrina Klara Christensen 16-039 Horne Skytteforening 191/05
104 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 191/05
104 118779 Kasper Illum Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 191/05
106 118772 Emil L. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 191/04
107 111143 Mikkel Østergaard Andersen 16-470 Hårby Skytteforening 191/03
108 119643 Naja Skytt-Bendixen 10-004 Glud Skytteforening 191/02
109 55409 Nikolaj Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 190/10
110 120013 Anine Aagren Jensen 16-310 Otterup Skytteforening 190/07
111 114294 Simon Jespersen 13-302 Haderslev Skyttekreds 190/05
112 109034 Mads Mandau 13-302 Haderslev Skyttekreds 190/03
113 115657 Frederik Nikolajsen 11-010 Esbjerg Skyttekreds 190/03
113 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 190/03
115 115734 Jonas Knudsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/06
116 118349 Laura R. Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/05
117 120036 Rasmus Nissen 25-009 Østerlars Skytteforening 189/05
118 104318 Gustav Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 189/04
119 110579 Tobias Rohde 17-074 Gimlinge SG&I 189/03
119 114938 Mikkel Lund 10-001 Horsens Skyttekreds 189/03
121 116858 Lukas Lund Lauridsen 11-021 Brørup Skyttekreds 189/02
122 118577 Casper Tyregod 10-103 Ammitsbøl SG&I 188/07
123 121202 Lærke Hansen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 188/05
124 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 188/05
124 121921 Mikkel Skov Daugaard 17-333 Hvalsø Skf. 188/05
126 112909 Jonas Pedersen 11-072 Helle Skytteforening 188/04
127 121510 Trondur Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/04
128 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 187/09
129 121685 Sebastian Lauritzen 10-001 Horsens Skyttekreds 187/03
130 119411 Lucas Lodahl 17-333 Hvalsø Skf. 186/03
131 118679 Andreas Lass 13-367 Sønderborg Skyttekreds 186/01
132 120252 Camilla Hansen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 185/03
133 118537 Morten Christian Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 185/03
134 119972 Frederik Brydensholt Sørensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 185/02
135 120772 Oliver B. Larsen 06-083 Hem Skytteforening 184/04
136 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 184/03
137 112889 Malthe Johansen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 183/01
138 106657 Bjørn Gerlykke Dohn 18-026 Ramløse IF Skydning 182/02
139 116119 Adam Hjorth 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 181/04
140 119749 Aliya Bakthir 17-074 Gimlinge SG&I 179/02
141 113175 Johanne J. Hasselstrøm 10-456 Vejle Skytteforening 179/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 115090 Ivan Kongsgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/11
2 121484 Yasmin Nasser 23-006 Næstved Skytteforening 197/09
3 118520 Ea Gisselbæk 05-011 Holstebro Skytteforening 196/12
4 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 196/09
5 117411 Josefine Woller 17-043 Glumsø Skytteforening 196/08
6 118530 Mie Marie Lassen 01-502 Års Skf. 196/07
7 115579 Victor Knudsen 06-030 Ulstrup Skytteforening 196/05
8 119906 Katarina H. Funch 17-321 Greve Skf. 195/07
9 118384 Signe Thomsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/05
10 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/01
11 110142 Simone Lassen 13-308 Vojens Skytteforening 194/05
11 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 194/05
13 118771 Oliver l. Hansen 17-009 Ringsted Skytteforening 193/11
14 121077 Jonas D. Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 193/08
15 117896 Frederik Hanfgarn 16-180 Bullerup Skyttekreds 193/06
16 108391 Sofie Jensen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 193/03
17 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 192/09
18 118417 Daniel Norsgård Vinther 09-116 Midtdjurs Skytteforening 192/07
19 119630 Kasper Rosenmeier Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 191/04
20 117069 Lucas Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 191/03
21 113945 Niclas Holmberg 16-180 Bullerup Skyttekreds 190/07
22 116988 Cecilie Krathmand Rost 06-033 Skals Skytteforening 190/04
23 121599 Christian Jakobsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 190/03
24 120882 Sebastian R. Madsen 06-083 Hem Skytteforening 189/00
25 110500 Christoffer Nordentoft 11-010 Esbjerg Skyttekreds 188/02
26 117969 Kristian Radby 13-302 Haderslev Skyttekreds 187/05
27 118498 Kristian Iversen Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 186/05
28 121935 Daniel Ashtar 01-511 Skf. Kimbrerne 186/05
29 121000 Matthias W. Hansen 23-032 Damsholte Skytteforening 186/05
30 121234 Oliver Falkenberg Petersen 06-001 Viborg Skytteforening 186/04
31 114903 Alexander Smidt 23-006 Næstved Skytteforening 186/02
32 115408 Markus Martin Jensen 06-063 Ørre Skytteforening 186/01
33 121887 Malene Nørgaard 10-127 Brande Skytteforening 185/05
34 117780 Sarah Christensen 09-101 Randers Skyttekreds 185/03
35 117681 Nicklas Bendixen Jensen 16-022 Faaborg Skytteforening 185/03
36 114946 Elias Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 185/03
37 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 183/05
38 113257 Patrick Hansen 10-127 Brande Skytteforening 183/05
39 118196 Elena Snedker 01-223 Karby Skyttekreds 183/03
40 120507 Lars Illum Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 182/03
41 15604 Marie Katrine Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 181/03
42 119995 Modou Oliver Jah 09-914 Postens Skytteforening 181/02
43 116828 Philip K. Nørris 06-033 Skals Skytteforening 180/01
44 121514 Svante Irskov 09-944 Århus Riffelskytte Klub 180/01
45 115939 Benjamin Hougaard 11-010 Esbjerg Skyttekreds 179/01
46 120497 Andreas Guldager Petersen 11-010 Esbjerg Skyttekreds 179/01
47 114306 Victoria Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 178/00
48 118496 Tobias Iversen Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 176/03
49 113001 Mikkel Jepsen 06-083 Hem Skytteforening 171/04
50 108870 Nikolaj K.E. Waldstrøm 09-914 Postens Skytteforening 170/01
51 120510 Mads Illum Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 166/00
52 119395 Oscar Drengsgaard 09-944 Århus Riffelskytte Klub 163/02
53 117954 Jonas Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 160/01
54 116783 Mads Egeberg Gjelstrup 10-456 Vejle Skytteforening 158/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1 96549 Anders Søballe Vej 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 200/14
2 28262 Kristian Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12
2 95984 Amalie Frisk Lindholm 16-039 Horne Skytteforening 200/12
4 84289 Nicolaj Andersen 11-006 Bramming Skytteforening 200/10
5 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 200/08
5 99588 Mia Andersen 16-039 Horne Skytteforening 200/08
7 87465 Sebastian Holmer 18-007 Stenløse Skytteforening 200/07
8 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/06
9 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/12
9 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 199/12
11 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 199/11
11 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11
11 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 199/11
14 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 199/10
14 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/10
16 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/09
17 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 199/08
17 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/08
17 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 199/08
20 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/06
21 86498 Kristian Iversen 16-350 Særslev Skytteforening 198/13
22 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12
22 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/12
24 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/11
25 104107 Morten Petersen 17-074 Gimlinge SG&I 198/10
25 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 198/10
27 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09
27 105104 Marius Hilding Petersen 17-373 Ballerup Skf. 198/09
27 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09
27 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/09
31 115167 Camilla Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 198/08
32 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 198/04
33 98646 Tine Sørensen 17-033 Svinninge Skytteforening 197/10
34 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09
34 83686 Andreas Madsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/09
34 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09
34 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/09
38 106793 Anna T. Pedersen 17-033 Svinninge Skytteforening 197/08
38 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 197/08
40 105786 Jonas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/07
40 75089 Marcus G. Poulsen 17-373 Ballerup Skf. 197/07
40 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07
43 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/06
44 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 197/05
45 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 196/10
46 110092 Janne Bagge Larsen 17-301 Roskilde Skf. 196/09
46 99497 Ivan Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/09
48 104491 Marius Bendixen 16-350 Særslev Skytteforening 196/08
48 106535 Simon Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 196/08
48 108117 Martin Ingwersen 10-282 Jelling fS Skydning 196/08
48 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/08
48 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/08
48 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 196/08
48 92906 Emil Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/08
55 103735 Magnus Nielsen 17-033 Svinninge Skytteforening 196/07
55 108644 Jeppe F. Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 196/07
55 93330 Cecilie Rasmussen 17-003 Korsør Skytteforening 196/07
55 94592 Anne-Marie Nysom 09-101 Randers Skyttekreds 196/07
55 94783 Britt Øster 09-940 Samsø Skytteforening 196/07
60 80641 Erika Frandsen 17-033 Svinninge Skytteforening 196/06
61 96675 Regitze Harslund Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 196/05
61 98722 Joachim Buk Lauritsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/05
63 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 195/11
64 94500 Maja Bjerregaard 11-030 Alslev Skytteforening 195/08
65 91693 Niels Frederik Andreasen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08
66 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/08
67 50797 Oliver Møller Hansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/07
68 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/07
68 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/07
70 104568 Mads Edvardsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06
71 101109 Marc Nygaard Christensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/05
72 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/05
73 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/10
74 103938 Morten Wallstrøm 10-007 Østbirk Skytteforening 194/07
75 85923 Noa N. Grunske Jepsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/06
76 104200 Stephanie Grundsøe 17-302 Gundsølille SG&I 194/04
77 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/03
78 113750 Victoria Sommer Binder 18-008 Jørlunde Skytteforening 193/08
79 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 193/08
80 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 193/06
81 100395 Frederik Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 193/05
82 86200 Andreas Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 193/03
83 81051 Simon Tandrup Filtenborg 06-083 Hem Skytteforening 192/06
84 109714 Marcus Juul Johansen 10-456 Vejle Skytteforening 191/02
85 92220 Mads Knudsen 11-021 Brørup Skyttekreds 176/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 200/11
2 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 199/13
3 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/12
4 91423 Mads Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/09
5 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10
6 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/07
7 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06
8 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/05
8 104261 Bjørn Voigt 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 198/05
10 86789 Line Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 198/03
11 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12
12 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 197/10
13 106222 Marc Lund Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/10
13 107022 Stinna Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/10
13 88024 Nanna Lynggaard Kristensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/10
16 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 197/09
16 104662 Ofelia Jørgensen 25-006 NyVest Skytteforening 197/09
16 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 197/09
16 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 197/09
16 96240 Celina Ravnsgaard Dejan 21-343 Hvidovre Skyttekreds 197/09
21 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/08
21 106258 Annika Engler 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/08
21 117039 Katrine Mittå 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08
24 111040 Lea Legaard Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/07
25 101411 Freja Jagd Christiansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/05
26 104523 Pernille Andersen 10-207 Fredericia Skytteforening 197/04
27 102112 Ludvig Porsbjerg 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09
27 102711 Sofie Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 196/09
27 103478 Rikke Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/09
27 106053 Jonathan Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 196/09
31 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/08
32 85786 Sara Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 196/08
32 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 196/08
34 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06
35 106868 Nicolaj Berg Lassen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05
35 64893 Marinus Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 196/05
35 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/05
38 103757 Jack Lökkegaard 10-456 Vejle Skytteforening 196/04
38 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/04
40 109042 Jennifer F. Damm 13-365 Nordals Skyttekreds 195/09
41 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 195/08
42 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/08
43 106787 Trine Petersen 10-103 Ammitsbøl SG&I 195/07
43 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/07
45 103958 Tobias Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 195/06
45 104962 Jonas Møller Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 195/06
45 109037 Luna Mathiesen 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/06
48 111517 André Fisker 18-007 Stenløse Skytteforening 195/05
48 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/05
48 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 195/05
51 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/04
52 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/03
53 118318 Magnus Spetzler 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/10
54 72629 Simon Færregaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 194/09
54 98761 Rasmus Neerup-Jensen 18-007 Stenløse Skytteforening 194/09
56 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/07
57 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/06
57 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 194/06
57 111316 Frederik Christensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/06
57 91753 Peter Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 194/06
61 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 194/04
61 110557 Theodor Gade 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/04
63 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 194/04
63 112963 Mads Ohlsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/04
63 93897 Patrick Sortkjær 10-004 Glud Skytteforening 194/04
66 98211 Andreas Posniak Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 194/03
67 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/02
68 118678 Maria Zingel 13-367 Sønderborg Skyttekreds 193/09
69 112871 Anton Jørgensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 193/08
70 120874 Emil Gade Søe 01-201 Thisted Skyttekreds 193/07
71 90666 Magnus Vesterlund Gustafsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 193/06
72 92378 Tobias Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 193/06
73 101759 Joakim Ipsen 25-002 Klemensker Skytteforening 193/06
74 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/05
75 97156 Jonas Mølgaard Christensen 16-350 Særslev Skytteforening 193/05
76 115728 Theis Kofod Hounsgaard 25-006 NyVest Skytteforening 193/03
77 111112 Zakarias Valtrup 17-301 Roskilde Skf. 192/07
78 102509 Alexander Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 192/06
79 100147 Kasper Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 192/06
79 101760 Lasse Skov Olesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/06
79 91295 Kewin Nissen 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/06
82 94009 Gustav Larsen 17-074 Gimlinge SG&I 192/06
83 110723 Jakob Bjerager 17-301 Roskilde Skf. 192/05
84 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 192/05
84 112020 Emil Skaarup Nilsen 01-203 Sjørring Skytteforening 192/05
84 93185 Jimmi Thovtrup 11-072 Helle Skytteforening 192/05
84 99610 Rikke Jespersen 16-142 Tommerup Skytteforening 192/05
88 102713 Markus Erbs 01-229 Bjergby SGI&U 192/04
89 94796 Mathias S. Christensen 16-350 Særslev Skytteforening 192/04
90 106324 Emilie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/04
90 115192 Benjamin Sjønov 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 192/04
92 117777 Peter Christensen 09-101 Randers Skyttekreds 192/03
93 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03
94 106059 Andreas Erbs 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 192/02
95 99741 Oliver Ebsen 23-022 Vestfalster Skytteforening 191/05
96 116768 Mikkel Drist-Jensen 18-019 Søborg SG&I 191/05
97 113749 Ulrikke Marie Furland 18-008 Jørlunde Skytteforening 191/04
98 109229 Andreas Storgaard Jensen 10-001 Horsens Skyttekreds 191/03
99 106638 Morten Mikkelsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 191/02
100 102526 Andreas Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 190/09
101 115681 Martin Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 190/05
102 102943 Andreas Jakobsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 190/05
103 95179 Tomas Møller Sørensen 10-282 Jelling fS Skydning 190/04
104 87140 Oliver Dyremose 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 189/08
105 107601 Lasse R Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 189/05
106 111896 Mathias Juul 18-055 Blovstrød SG&I 188/06
107 83162 Valentin Røjel 09-914 Postens Skytteforening 188/05
108 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/04
109 121980 Jonas E.S. Kjemtrup 13-367 Sønderborg Skyttekreds 188/03
110 106756 Malthe O.K. Mogensen 01-203 Sjørring Skytteforening 188/03
111 94013 Silas Taarup 21-351 Kastrup Tårnby Skytteforening 188/03
112 101757 Jim Pedersen 25-002 Klemensker Skytteforening 187/03
113 103758 Alexander B. Mortensen 10-456 Vejle Skytteforening 187/02
114 101585 Jonas N. Rasmussen 01-511 Skf. Kimbrerne 186/05
115 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 186/04
116 102807 Tina Andersen Debel 11-001 Ribe Skyttekreds 186/03
117 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 186/03
118 116697 Mathias Moldrup Larsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 186/02
119 92377 Pernille Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 186/00
120 102158 Marie P. Detlevsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 185/03
121 118748 Jens Olsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 185/03
122 104230 Emil A. Frank 17-033 Svinninge Skytteforening 184/05
123 107217 Mads Kraak 21-343 Hvidovre Skyttekreds 184/04
124 69094 Naja Helene Nielsen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 184/03
125 116491 Lisa Andersen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 183/06
126 113442 Lars Padfield 01-412 Hjørring Skytteforening 183/04
127 101212 Phillip Mattich 13-302 Haderslev Skyttekreds 182/02
127 119784 Tobias Astrop Paludan 21-343 Hvidovre Skyttekreds 182/02
129 112227 David Skovdam Skaarup 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 181/04
130 111518 Janek Fisker 18-007 Stenløse Skytteforening 181/03
131 118385 Julie Thomsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 181/01
132 117623 Peter Olsen 16-130 Højby Skytteforening 175/05
133 117011 Rebecca Ross 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 169/01
134 109633 Oliver Kristensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 168/01
135 120989 Mick Folkmann 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 166/01
136 117941 Karoline Myltoft Rasmussen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 151/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/12    150/11    300/23
2 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 149/09    150/06    299/15
3 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 148/08    150/09    298/17
4 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 148/08    150/08    298/16
4 93482 Mille Thrane 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 148/08    150/08    298/16
6 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 148/08    150/05    298/13
7 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 149/06    149/07    298/13
8 94800 Trine Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 150/10    148/08    298/18
9 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 150/07    148/05    298/12
10 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 149/04    148/06    297/10
11 100140 Mette Hansen 23-040 Kongsted Skytteforening 150/06    147/05    297/11
12 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 148/06    148/09    296/15
13 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 148/05    148/06    296/11
14 97735 Lærke Amby Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 149/09    147/08    296/17
15 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 150/09    146/03    296/12
16 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/03    149/08    295/11
17 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 147/08    148/11    295/19
18 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 147/05    148/04    295/09
19 91453 Rasmus Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 148/06    147/07    295/13
20 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 148/08    147/04    295/12
21 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 145/06    149/07    294/13
22 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 145/08    149/04    294/12
23 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 147/05    147/05    294/10
24 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 148/05    146/07    294/12
25 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 149/07    145/06    294/13
26 115333 Julie Lønbæk 10-004 Glud Skytteforening 149/06    145/04    294/10
27 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 149/07    145/03    294/10
28 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 150/09    144/04    294/13
29 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/06    147/04    293/10
30 105840 Emil Piilgaard Øland Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 146/06    147/03    293/09
31 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 146/05    147/04    293/09
32 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 148/05    145/03    293/08
33 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/04    145/02    292/06
34 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 149/04    142/02    291/06
35 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 146/05    144/05    290/10
36 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 142/03    147/02    289/05
37 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 143/02    146/02    289/04
38 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 144/04    145/05    289/09
39 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 144/04    145/04    289/08
40 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 144/03    145/04    289/07
41 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 145/03    144/05    289/08
42 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 146/05    143/04    289/09
43 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/05    143/03    288/08
44 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 147/05    141/06    288/11
45 120920 Emma Lauridsen 16-039 Horne Skytteforening 142/04    144/03    286/07
46 114647 Patrick Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 144/06    142/03    286/09
47 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/06    141/01    285/07
48 107498 Christine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 141/02    143/03    284/05
49 120958 Philip Nordahl Grand 10-001 Horsens Skyttekreds 142/03    142/01    284/04
50 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 142/03    141/03    283/06
51 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 140/02    142/03    282/05
52 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 144/05    138/03    282/08
53 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 145/04    136/02    281/06
54 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/04    146/04    280/08
55 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 137/04    143/03    280/07
56 118762 Tobias Dyrby Nielsen 17-302 Gundsølille SG&I 142/05    137/03    279/08
57 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 136/03    141/03    277/06
58 112955 Sebastian H. Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 139/00    137/02    276/02
59 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 144/03    129/02    273/05
60 107611 Mikkel Schiødt 17-302 Gundsølille SG&I 139/01    132/02    271/03
61 118167 Magnus Nicolai Dalen 17-302 Gundsølille SG&I 134/01    136/02    270/03
62 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 117/00    120/01    237/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 150/06    150/12    300/18
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 150/10    150/08    300/18
3 105104 Marius Hilding Petersen 17-373 Ballerup Skf. 149/11    149/11    298/22
4 99497 Ivan Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 148/08    149/08    297/16
5 94592 Anne-Marie Nysom 09-101 Randers Skyttekreds 148/06    149/08    297/14
6 104886 Emil L. Nielsen 01-513 Vester Hassing Skf. 149/08    148/09    297/17
7 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 149/07    147/03    296/10
8 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 149/06    147/02    296/08
9 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 146/04    149/06    295/10
10 28262 Kristian Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 148/08    147/05    295/13
11 108644 Jeppe F. Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 149/08    146/06    295/14
12 99588 Mia Andersen 16-039 Horne Skytteforening 149/08    146/04    295/12
13 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 146/05    148/06    294/11
14 86200 Andreas Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 146/03    148/06    294/09
15 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/04    147/07    294/11
16 98722 Joachim Buk Lauritsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/03    147/06    294/09
17 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 148/04    146/05    294/09
18 94783 Britt Øster 09-940 Samsø Skytteforening 147/03    146/05    293/08
19 106868 Nicolaj Berg Lassen 09-101 Randers Skyttekreds 145/06    147/05    292/11
20 92906 Emil Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 146/02    146/05    292/07
21 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 147/08    145/04    292/12
22 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 144/03    147/06    291/09
23 93828 Magnus Dahl 01-513 Vester Hassing Skf. 147/06    144/01    291/07
24 111359 Mads Christensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/03    148/08    290/11
25 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 145/05    145/07    290/12
26 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 145/03    145/05    290/08
27 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 146/06    144/04    290/10
28 115192 Benjamin Sjønov 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 146/04    144/01    290/05
29 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 146/02    144/01    290/03
30 94220 Frederik Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 143/05    146/04    289/09
31 91693 Niels Frederik Andreasen 06-001 Viborg Skytteforening 143/03    146/05    289/08
32 100395 Frederik Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 144/04    145/04    289/08
33 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 145/03    144/03    289/06
34 98761 Rasmus Neerup-Jensen 18-007 Stenløse Skytteforening 144/02    144/05    288/07
35 101459 Mikkel Larsen 17-037 Tuse Skytteforening 147/06    141/02    288/08
36 104962 Jonas Møller Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 139/04    148/05    287/09
37 104568 Mads Edvardsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 141/02    146/07    287/09
38 95984 Amalie Frisk Lindholm 16-039 Horne Skytteforening 143/06    144/03    287/09
39 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/03    143/03    287/06
40 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/08    142/06    287/14
41 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 146/02    141/03    287/05
42 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 147/06    140/06    287/12
43 106535 Simon Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 141/01    145/08    286/09
44 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 141/04    145/03    286/07
45 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 142/06    144/01    286/07
46 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 144/06    142/02    286/08
47 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 144/05    142/02    286/07
48 84289 Nicolaj Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 140/06    145/06    285/12
49 91423 Mads Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/04    141/05    285/09
50 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/03    144/06    284/09
51 101760 Lasse Skov Olesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 143/03    141/04    284/07
52 99741 Oliver Ebsen 23-022 Vestfalster Skytteforening 143/03    141/01    284/04
53 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 141/01    142/02    283/03
54 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 143/02    140/04    283/06
55 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 143/01    138/02    281/03
56 98211 Andreas Posniak Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 138/03    141/01    279/04
57 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 136/01    141/03    277/04
58 101757 Jim Pedersen 25-002 Klemensker Skytteforening 136/02    122/00    258/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/12
2 94800 Trine Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 150/10
3 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 150/09
3 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 150/09
5 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 150/07
6 100140 Mette Hansen 23-040 Kongsted Skytteforening 150/06
7 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 149/09
7 97735 Lærke Amby Fabricius 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 149/09
9 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 149/07
9 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 149/07
11 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 149/06
11 115333 Julie Lønbæk 10-004 Glud Skytteforening 149/06
13 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 149/04
13 110486 Joakim Marwood 17-333 Hvalsø Skf. 149/04
15 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 148/08
15 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 148/08
15 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 148/08
15 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 148/08
15 93482 Mille Thrane 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 148/08
20 91453 Rasmus Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 148/06
20 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 148/06
22 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 148/05
22 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 148/05
22 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 148/05
25 107763 Miriam Ryttersgaard 17-302 Gundsølille SG&I 147/08
26 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 147/05
26 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 147/05
26 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 147/05
29 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/04
30 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/06
30 105840 Emil Piilgaard Øland Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 146/06
32 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 146/05
33 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 146/05
33 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 146/05
35 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/03
36 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 145/08
37 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 145/06
38 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 145/05
39 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 145/04
40 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 145/03
41 85621 Rasmus Immersen 01-203 Sjørring Skytteforening 144/07
42 114647 Patrick Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 144/06
43 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/06
44 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 144/05
45 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 144/04
46 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 144/04
47 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 144/03
48 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 144/03
49 106298 Lasse Svennekjær 10-423 Tørring Idrætsforening 144/03
50 119643 Naja Skytt-Bendixen 10-004 Glud Skytteforening 143/04
51 107612 Mathias Nørgaard 17-302 Gundsølille SG&I 143/02
52