11-09-2016 16:18:45 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DM Ungdom 50-200-300m 2016

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK

1 Viborg Skytteforening
111795 Kristian Johansen Klasse: BK 148/06
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK 148/04
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK 148/07
117856 Julian Leimbeck Klasse: BK 143/04
Total 587/21

2 Vodskov Skytteforening
102409 Magnus Larsen Klasse: BK 149/09
103315 Magnus Kristensen Klasse: BK 146/03
117040 Sebastian C. Bonde Klasse: BK 144/03
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Klasse: BK 143/04
Total 582/19

2 Randers Skyttekreds
123119 Magnus Kimose Ring Algren Klasse: BK 148/06
113218 Sebastian Vestergaard Klasse: BK 147/05
120342 Pelle Bøgh Andersson Klasse: BK 146/04
121466 Matti Ottsen Klasse: BK 141/04
Total 582/19

4 Boddum-Ydby Skytteforening
110732 Emil Grud Klasse: BK 147/05
108405 Asker Hougs Jensen Klasse: BK 145/02
118558 Jonas Tilsted Klasse: BK 144/07
97871 Peter Josefsen Klasse: BK 144/04
Total 580/18

5 Horne Skytteforening
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK 148/03
86197 Thor Kortegård Pedersen Klasse: BK 147/06
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK 142/01
112034 Marc Lykke Kjellmann Klasse: BK 140/04
Total 577/14

6 Kirke Hyllinge Skf.
90829 Jonas Olsen Klasse: BK 149/08
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 146/06
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK 139/02
112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK 128/00
Total 562/16

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m BK FINALE

1 Vodskov Skytteforening
102409 Magnus Larsen Klasse: F2FHF 149/09    150/007    299/16
102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen Klasse: F2FHF 143/04    149/003    292/07
103315 Magnus Kristensen Klasse: F2FHF 146/03    144/005    290/08
117040 Sebastian C. Bonde Klasse: F2FHF 144/03    144/003    288/06
Total 1169/37

2 Viborg Skytteforening
117856 Julian Leimbeck Klasse: F2FHF 143/04    147/002    290/06
117015 Kasper Kristiansen Klasse: F2FHF 148/07    146/006    294/13
111795 Kristian Johansen Klasse: F2FHF 148/06    145/005    293/11
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: F2FHF 148/04    143/003    291/07
Total 1168/37

3 Randers Skyttekreds
113218 Sebastian Vestergaard Klasse: F2FHF 147/05    148/005    295/10
120342 Pelle Bøgh Andersson Klasse: F2FHF 146/04    145/005    291/09
121466 Matti Ottsen Klasse: F2FHF 141/04    144/005    285/09
123119 Magnus Kimose Ring Algren Klasse: F2FHF 148/06    140/002    288/08
Total 1159/36

4 Boddum-Ydby Skytteforening
97871 Peter Josefsen Klasse: F2FHF 144/04    148/006    292/10
118558 Jonas Tilsted Klasse: F2FHF 144/07    146/003    290/10
108405 Asker Hougs Jensen Klasse: F2FHF 145/02    145/006    290/08
110732 Emil Grud Klasse: F2FHF 147/05    136/003    283/08
Total 1155/36

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior

1 Randers Skyttekreds
102102 Magnus Mikkelsen Klasse: JUN 149/05
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: JUN 148/07
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: JUN 148/06
104261 Bjørn Voigt Klasse: JUN 145/05
Total 590/23

2 Horne Skytteforening
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: JUN 148/06
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: JUN 147/03
105804 Casper Risum Andersen Klasse: JUN 145/05
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: JUN 145/06
Total 585/20

3 Samsø Skytteforening
91753 Peter Christiansen Klasse: JUN 148/06
25340 Hanne Kristensen Klasse: JUN 147/07
109468 Clara Ida Jensen Klasse: JUN 143/03
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: JUN 142/01
Total 580/17

4 Fløng-Hedehusene Skf.
69410 Laura Graversen Klasse: JUN 148/07
96464 Anne Rasmussen Klasse: JUN 147/04
111338 Silje Ubbesen Klasse: JUN 144/03
111339 Maria Andersen Klasse: JUN 141/01
Total 580/15

5 Boddum-Ydby Skytteforening
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: JUN 149/08
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: JUN 146/05
106222 Marc Lund Jensen Klasse: JUN 138/02
93561 Mogens Kappel Klasse: JUN 136/01
Total 569/16

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Junior FINALE

1 Horne Skytteforening
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: F2FHF 148/06    148/008    296/14
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: F2FHF 145/06    148/007    293/13
105804 Casper Risum Andersen Klasse: F2FHF 145/05    146/004    291/09
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: F2FHF 147/03    144/002    291/05
Total 1171/41

2 Randers Skyttekreds
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: F2FHF 148/06    148/006    296/12
102102 Magnus Mikkelsen Klasse: F2FHF 149/05    147/003    296/08
104261 Bjørn Voigt Klasse: F2FHF 145/05    144/004    289/09
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: F2FHF 148/07    139/003    287/10
Total 1168/39

3 Samsø Skytteforening
25340 Hanne Kristensen Klasse: F2FHF 147/07    146/004    293/11
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: F2FHF 142/01    146/004    288/05
91753 Peter Christiansen Klasse: F2FHF 148/06    143/003    291/09
109468 Clara Ida Jensen Klasse: F2FHF 143/03    142/003    285/06
Total 1157/31

4 Fløng-Hedehusene Skf.
69410 Laura Graversen Klasse: F2FHF 148/07    149/007    297/14
111338 Silje Ubbesen Klasse: F2FHF 144/03    143/005    287/08
96464 Anne Rasmussen Klasse: F2FHF 147/04    143/003    290/07
111339 Maria Andersen Klasse: F2FHF 141/01    138/004    279/05
Total 1153/34

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK

1 Bullerup Skyttekreds
114591 Kamilla Jørgensen Klasse: BK1 199/11
112188 Karl W, Klausen Klasse: BK1 198/07
117896 Frederik Hanfgarn Klasse: BK2 198/11
122679 Madeleine Liv Larsen Klasse: BK1 199/09
Total 794/38

2 Midtdjurs Skytteforening
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Klasse: BK1 200/14
111770 Kasper Poulsen Klasse: BK1 198/09
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: BK1 198/08
99867 Mia Hviid Sørensen Klasse: BK2 197/06
Total 793/37

3 Vodskov Skytteforening
103696 Louise Karstoft Klasse: BK1 199/08
113843 Nina Guldbæk Larsen Klasse: BK2 199/12
103315 Magnus Kristensen Klasse: BK1 198/09
102409 Magnus Larsen Klasse: BK1 197/05
Total 793/34

4 Nykøbing F. Skytteforening
114020 Mette Ottosen Klasse: BK1 199/12
120321 Mathias Hedengran Klasse: BK1 198/13
119509 Mads Mossin Klasse: BK1 197/10
119510 Martin Nielsen Klasse: BK1 197/08
Total 791/43

5 Svinninge Skytteforening
105094 Katrine Christensen Klasse: BK1 199/10
121022 Burapha Wiuff Changthong Klasse: BK1 199/12
121019 Asbjørn Ingleby Klasse: BK1 197/06
105095 Frederik Christensen Klasse: BK1 196/10
Total 791/38

6 Ravnsborg Skytteforening
113898 Kevin Rej Klasse: BK1 199/11
120122 Melika Andersen Klasse: BK1 199/09
110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: BK1 197/07
118509 Karina Nielsen Klasse: BK1 196/10
Total 791/37

7 Horne Skytteforening
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK1 199/09
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK1 198/10
112910 Sara Kirstine Jensen Klasse: BK2 197/11
122941 Helene Eckardt Klasse: BK1 197/05
Total 791/35

8 Ølstykke Skytteforening
115628 Mikkel Kannik Klasse: BK1 200/12
123891 Mia Skov Nedergaard Rasmussen Klasse: BK1 199/05
106884 Sebastian Nielsen Klasse: BK1 196/05
123556 Mathias Rasmussen Klasse: BK1 195/07
Total 790/29

9 Boddum-Ydby Skytteforening
110732 Emil Grud Klasse: BK1 199/11
118558 Jonas Tilsted Klasse: BK1 198/14
108405 Asker Hougs Jensen Klasse: BK1 197/09
97871 Peter Josefsen Klasse: BK1 195/04
Total 789/38

10 Gimlinge SG&I
94413 Signe Degn Klasse: BK1 199/09
110565 Kamilla Jensen Klasse: BK1 197/11
119749 Aliya Bakthir Klasse: BK2 197/07
110579 Tobias Rohde Klasse: BK1 195/10
Total 788/37

11 Vejle Skytteforening
119577 Emma Melvej Larsen Klasse: BK2 198/06
119578 Ida Melvej Larsen Klasse: BK1 198/14
98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Klasse: BK1 197/09
120649 August Lund Bramming Klasse: BK2 195/07
Total 788/36

12 Østerlars Skytteforening
110384 Lasse Hansen Klasse: BK1 200/11
119540 Rasmus Johansen Klasse: BK2 198/11
120036 Rasmus Nissen Klasse: BK2 198/09
100433 Siw Kert Klasse: BK1 192/03
Total 788/34

13 Lyngby Skyttekreds
113293 Victoria Bjerregaard Klasse: BK1 198/08
102108 Julie Olsen Klasse: BK1 197/08
106155 Peter Kaysen Klasse: BK2 197/09
116842 Josefine Bachmann Klasse: BK1 196/06
Total 788/31

14 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK1 200/13
123717 Katarina Trøjborg Klasse: BK3 197/07
108556 Lars Krog Klasse: BK1 196/09
120749 Lucas Q. Pedersen Klasse: BK2 194/06
Total 787/35

15 Næstved Skytteforening
121512 Laurits Mandrup Klasse: BK1 199/16
108614 Ida Marie Bülow Klasse: BK1 196/04
121484 Yasmin Nasser Klasse: BK1 196/07
121072 Emilie Hansen Klasse: BK1 195/09
Total 786/36

16 Helle Skytteforening
117070 Signe Wobeser Nielsen Klasse: BK1 198/12
116861 Mads Repenning Jensen Klasse: BK1 196/09
99520 Stine Jacobsen Klasse: BK1 196/11
116598 Nicolai Mathiesen Klasse: BK1 195/08
Total 785/40

17 Tuse Skytteforening
90829 Jonas Olsen Klasse: BK1 200/14
110396 Frida Vangsgaard Klasse: BK1 197/06
123764 Mathilde Bredgaard Klasse: BK2 194/05
94117 Mads Faarborg Klasse: BK1 194/07
Total 785/32

18 Trehøje Skytteforening
107890 Mads-Emil Mogensen Klasse: BK1 197/06
118153 Liva Nielsen Klasse: BK1 197/08
114363 Jacob Mortensen Klasse: BK2 196/06
118945 Cathrine Sørensen Klasse: BK2 195/05
Total 785/25

19 Viborg Skytteforening
117856 Julian Leimbeck Klasse: BK1 198/10
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 197/14
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK1 196/11
111795 Kristian Johansen Klasse: BK1 193/05
Total 784/40

20 Samsø Skytteforening
110761 Sofie Elkhøj Bundgaard Klasse: BK1 199/11
103376 Carl Peter Mortensen Klasse: BK2 197/10
124784 Patchoulie Højbo Beattie Klasse: BK1 193/04
111320 Gry Mortensen Klasse: BK2 195/05
Total 784/30

21 Klejs-Juelsminde Skytteforening
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK1 200/12
101491 Gustav Røjkjær Klasse: BK1 199/14
120991 Johannes Rasmussen Klasse: BK2 194/05
112889 Malthe Johansen Klasse: BK2 190/06
Total 783/37

22 Særslev Skytteforening
112824 Victoria Conradsen Klasse: BK1 198/06
95601 Anna Falck Grony Klasse: BK1 197/07
122035 Viktor Kragh Sørensen Klasse: BK1 196/06
124048 Julie Frederiksen Klasse: BK1 192/06
Total 783/25

23 Kirke Hyllinge Skf.
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK1 198/11
112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK1 196/10
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK2 194/05
126007 Oliver Birkendorf Klasse: BK2 194/07
Total 782/33

24 Vojens Skytteforening
107180 Joachim Jørgensen Klasse: BK1 197/07
123206 Natasja Dahl Klasse: BK1 196/07
123604 Line Thomsen Klasse: BK2 196/10
123204 Sebastian Jensen Klasse: BK1 191/07
Total 780/31

25 Vester Hassing Skf.
123820 Emma Hejlesen Kristensen Klasse: BK1 197/12
118344 Emil Hedemann Klasse: BK1 194/09
103891 Simon Houen Jensen Klasse: BK2 193/06
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Klasse: BK1 193/07
Total 777/34

26 Otterup Skytteforening
117318 Joakim Steffensen Klasse: BK1 197/08
120013 Anine Aagren Jensen Klasse: BK1 196/10
115755 Mie Povelsen Klasse: BK1 194/07
120607 Kristian Henningsen Klasse: BK1 190/03
Total 777/28

27 Aalborg Skyttekreds
117764 Nicklas Christensen Klasse: BK1 196/07
105787 Niklas Pedersen Klasse: BK1 195/07
119474 Sarah Frankfurth Klasse: BK2 195/08
117765 Peter A. Sørensen Klasse: BK2 190/06
Total 776/28

27 Glud Skytteforening
122920 Maja Madsen Klasse: BK2 196/08
120235 Astrid Bohsen Klasse: BK1 194/09
119643 Naja Skytt-Bendixen Klasse: BK1 194/07
124743 Kasper Lund Klasse: BK2 192/04
Total 776/28

29 Ribe Skyttekreds
116196 Frederik M.M. Christensen Klasse: BK1 199/09
106270 Kasper Bondesen Klasse: BK1 196/06
108690 Hanna Juhl Klasse: BK1 192/06
114118 Nicolai Legaard Klasse: BK2 187/03
Total 774/24

30 Hem Skytteforening
121779 Frederik Pinnerup Klasse: BK2 194/08
120772 Oliver B. Larsen Klasse: BK2 193/02
117386 Max Dahl Klasse: BK2 192/03
120882 Sebastian R. Madsen Klasse: BK3 189/03
Total 768/16

31 Grænseegnens Skytteforening
121102 Maximilian Laschke Klasse: BK1 196/03
116385 Oliver S. Nielsen Klasse: BK1 194/04
116759 Oliver Hoeck Klasse: BK2 192/07
117267 Niclas L. Seifen Klasse: BK1 184/04
Total 766/18

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m BK FINALE

1 Midtdjurs Skytteforening
117976 Rune Bjørnholdt Knudsen Klasse: F5FHF 200/14    200/09    400/23
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: F5FHF 198/08    199/08    397/16
111770 Kasper Poulsen Klasse: F5FHF 198/09    198/10    396/19
99867 Mia Hviid Sørensen Klasse: F5FHF 197/06    198/11    395/17
Total 1588/75

2 Ravnsborg Skytteforening
110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: F5FHF 197/07    200/11    397/18
120122 Melika Andersen Klasse: F5FHF 199/09    200/11    399/20
113898 Kevin Rej Klasse: F5FHF 199/11    199/11    398/22
118509 Karina Nielsen Klasse: F5FHF 196/10    195/08    391/18
Total 1585/78

3 Horne Skytteforening
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: F5FHF 199/09    200/10    399/19
112910 Sara Kirstine Jensen Klasse: F5FHF 197/11    199/08    396/19
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: F5FHF 198/10    198/07    396/17
122941 Helene Eckardt Klasse: F5FHF 197/05    197/09    394/14
Total 1585/69

4 Nykøbing F. Skytteforening
119509 Mads Mossin Klasse: F5FHF 197/10    200/11    397/21
119510 Martin Nielsen Klasse: F5FHF 197/08    199/11    396/19
114020 Mette Ottosen Klasse: F5FHF 199/12    198/11    397/23
120321 Mathias Hedengran Klasse: F5FHF 198/13    196/07    394/20
Total 1584/83

5 Bullerup Skyttekreds
114591 Kamilla Jørgensen Klasse: F5FHF 199/11    199/09    398/20
112188 Karl W, Klausen Klasse: F5FHF 198/07    198/12    396/19
122679 Madeleine Liv Larsen Klasse: F5FHF 199/09    196/08    395/17
117896 Frederik Hanfgarn Klasse: F5FHF 198/11    195/09    393/20
Total 1582/76

6 Vodskov Skytteforening
103696 Louise Karstoft Klasse: F5FHF 199/08    200/09    399/17
113843 Nina Guldbæk Larsen Klasse: F5FHF 199/12    200/10    399/22
102409 Magnus Larsen Klasse: F5FHF 197/05    199/11    396/16
103315 Magnus Kristensen Klasse: F5FHF 198/09    188/07    386/16
Total 1580/71

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior

1 Viborg Skytteforening
101594 Victor Thomsen Klasse: J1 199/10
109643 Christine Jacobi Klasse: J1 199/13
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: J1 199/11
88599 Helle Norup Bertelsen Klasse: J1 196/08
Total 793/42

2 Samsø Skytteforening
25340 Hanne Kristensen Klasse: J1 200/12
109468 Clara Ida Jensen Klasse: J2 198/05
91753 Peter Christiansen Klasse: J1 198/07
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: J2 197/07
Total 793/31

3 Randers Skyttekreds
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: J1 200/09
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: J1 198/11
102102 Magnus Mikkelsen Klasse: J1 197/08
104261 Bjørn Voigt Klasse: J1 196/10
Total 791/38

4 Boddum-Ydby Skytteforening
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: J1 199/13
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: J1 198/08
93561 Mogens Kappel Klasse: J2 197/06
113531 Hanne L. Johannesen Klasse: J2 196/08
Total 790/35

5 Grænseegnens Skytteforening
103661 Signe K. Frederiksen Klasse: J1 198/11
104165 Bjørn Bär Klasse: J1 198/09
98706 Emma Thyssen Klasse: J1 198/07
103663 Ida R. Frederiksen Klasse: J1 195/09
Total 789/36

6 Ravnsborg Skytteforening
90666 Magnus Vesterlund Gustafsen Klasse: J1 199/13
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: J1 198/09
101228 Philip Petersen Klasse: J1 196/03
83686 Andreas Madsen Klasse: J1 196/06
Total 789/31

7 Fløng-Hedehusene Skf.
111339 Maria Andersen Klasse: J1 198/10
111338 Silje Ubbesen Klasse: J1 197/11
96464 Anne Rasmussen Klasse: J1 197/09
96807 Sara Hvidberg Klasse: J1 195/08
Total 787/38

8 Bredstrup-Pjedsted IF
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: J1 199/17
102112 Ludvig Porsbjerg Klasse: J1 196/04
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: J1 196/10
112419 Carsten Højen Hansen Klasse: J2 195/06
Total 786/37

9 Horne Skytteforening
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: J1 197/11
105804 Casper Risum Andersen Klasse: J2 196/05
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: J1 196/09
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: J1 195/07
Total 784/32

10 Vester Hassing Skf.
97825 Frederik Hedemann Klasse: J1 198/11
98051 Jonas Brix Kristensen Klasse: J1 197/07
108748 Kathrine Jakobsen Klasse: J2 196/08
113586 Christian Bols Pedersen Klasse: J2 193/05
Total 784/31

11 Næstved Skytteforening
114901 Mads H. Andreasen Klasse: J1 197/09
114906 Josefine J.E. Clausen Klasse: J2 197/08
109735 Rasmus Dalgaard Klasse: J1 195/06
103958 Tobias Nielsen Klasse: J2 194/06
Total 783/29

12 Ballerup Skf.
106625 Alexander Petersen Klasse: J1 198/07
90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: J1 198/09
110953 Frederikke Storm Klasse: J1 196/07
111517 André Fisker Klasse: J1 190/06
Total 782/29

13 Sødinge Skytteforening
119371 David Espersen Klasse: J2 196/08
46813 Christian Hansen Klasse: J1 196/09
90303 Rasmus Larsen Klasse: J2 195/06
90304 Christian Larsen Klasse: J2 194/07
Total 781/30

14 Nykøbing F. Skytteforening
106369 Emma Nørholm Koch Klasse: J1 197/09
109282 Simone Lindhardt Carlsen Klasse: J1 197/08
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: J1 195/07
122163 Maria Andersen Klasse: J1 192/05
Total 781/29

15 Ribe Skyttekreds
103478 Rikke Christensen Klasse: J1 197/06
103514 Lasse Elkjær Nielsen Klasse: J1 196/11
102807 Tina Andersen Debel Klasse: J2 193/07
109523 Kasper Johannsen Klasse: J2 193/09
Total 779/33

16 Jørlunde Skytteforening
113749 Ulrikke Marie Furland Klasse: J2 196/07
113750 Victoria Sommer Binder Klasse: J2 195/06
106324 Emilie Kähler Hjenner Klasse: J2 194/07
91295 Kewin Nissen Klasse: J2 193/05
Total 778/25

17 Ølstykke Skytteforening
103961 Victor Nielsen Klasse: J2 197/06
83692 Victoria H Hansen Klasse: J1 196/06
116613 Oliver Dall Hansen Klasse: J2 195/10
101188 Nicolai Hougesen Klasse: J2 186/02
Total 774/24

18 Vejle Skytteforening
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Klasse: J1 199/09
101286 August Møller-Jensen Klasse: J2 193/05
103758 Alexander B. Mortensen Klasse: J2 192/03
113173 Kasper Høi Klasse: J2 189/07
Total 773/24

19 Aalborg Skyttekreds
102935 Victor B. Nielsen Klasse: J1 196/07
103892 Kasper Schultz Klasse: J1 195/08
104375 Freja Møller Pedersen Klasse: J1 192/03
121919 David Rønn Klasse: J2 187/06
Total 770/24

20 NyVest Skytteforening
115728 Theis Kofod Hounsgaard Klasse: J1 198/10
104662 Ofelia Jørgensen Klasse: J1 196/12
115681 Martin Frederiksen Klasse: J2 187/08
112101 Nicolai Dam Andersen Klasse: J2 188/05
Total 769/35

21 Hem Skytteforening
86818 Simone T. Jensen Klasse: J1 193/03
107847 Nicklas Jensen Kammersgaard Klasse: J2 192/04
92377 Pernille Noppenau Klasse: J2 192/08
111408 Simon Brogaard Jørgensen Klasse: J2 185/05
Total 762/20

22 Skf. Kimbrerne
98709 Pernille Holst Andersen Klasse: J1 196/05
96845 Frederik H. Andersen Klasse: J2 193/05
98920 Frederik Rubæk Klasse: J2 192/03
98454 Rasmus Greth Sørensen Klasse: J2 181/02
Total 762/15

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Junior FINALE

1 Viborg Skytteforening
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: F5FHF 199/11    200/13    399/24
109643 Christine Jacobi Klasse: F5FHF 199/13    199/17    398/30
88599 Helle Norup Bertelsen Klasse: F5FHF 196/08    199/10    395/18
101594 Victor Thomsen Klasse: F5FHF 199/10    198/12    397/22
Total 1589/94

2 Randers Skyttekreds
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: F5FHF 200/09    200/11    400/20
96824 Nathali Holmes Jensen Klasse: F5FHF 198/11    200/08    398/19
102102 Magnus Mikkelsen Klasse: F5FHF 197/08    199/11    396/19
104261 Bjørn Voigt Klasse: F5FHF 196/10    196/09    392/19
Total 1586/77

3 Samsø Skytteforening
91753 Peter Christiansen Klasse: F5FHF 198/07    198/11    396/18
96039 Mikkel von der Lippe Klasse: F5FHF 197/07    198/10    395/17
25340 Hanne Kristensen Klasse: F5FHF 200/12    197/13    397/25
109468 Clara Ida Jensen Klasse: F5FHF 198/05    192/06    390/11
Total 1578/71

4 Boddum-Ydby Skytteforening
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: F5FHF 198/08    198/12    396/20
93561 Mogens Kappel Klasse: F5FHF 197/06    198/11    395/17
113531 Hanne L. Johannesen Klasse: F5FHF 196/08    196/09    392/17
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: F5FHF 199/13    195/07    394/20
Total 1577/74

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 200m UNGDOM

1 DGI Midt- & Vestsjælland
90829 Jonas Olsen Klasse: BK 149/08
69410 Laura Graversen Klasse: JUN 148/07
112527 Carmen Bograd Klasse: BK 147/07
90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: JUN 147/03
106625 Alexander Petersen Klasse: JUN 146/05
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 146/06
110952 Nikoline Storm Klasse: BK 146/07
111517 André Fisker Klasse: JUN 146/08
84580 Søren Højberg Pedersen Klasse: JUN 146/04
118928 Tobias Melchert Klasse: BK 145/03
111338 Silje Ubbesen Klasse: JUN 144/03
114967 Alexander Prip Klasse: JUN 144/06
- Brutto -
110396 Frida Vangsgaard Klasse: BK 142/03
111339 Maria Andersen Klasse: JUN 141/01
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK 139/02
Total 1754/67

2 DGI Nordjylland
102409 Magnus Larsen Klasse: BK 149/09
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: JUN 149/08
110732 Emil Grud Klasse: BK 147/05
83672 Emil Bakke Nielsen Klasse: JUN 147/08
103315 Magnus Kristensen Klasse: BK 146/03
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: JUN 146/05
108405 Asker Hougs Jensen Klasse: BK 145/02
118537 Morten Christian Pedersen Klasse: BK 145/02
105786 Jonas Ø. Pedersen Klasse: JUN 144/05
118558 Jonas Tilsted Klasse: BK 144/07
97871 Peter Josefsen Klasse: BK 144/04
93650 Hjalte Morthorst Jensen Klasse: BK 143/04
- Brutto -
106222 Marc Lund Jensen Klasse: JUN 138/02
93561 Mogens Kappel Klasse: JUN 136/01
96845 Frederik H. Andersen Klasse: JUN
Total (Maks. 1756) 1749/62

3 DGI Fyn
100102 Trine Knudsen Klasse: JUN 150/08
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK 148/03
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: JUN 148/06
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: JUN 147/03
86197 Thor Kortegård Pedersen Klasse: BK 147/06
122114 Simon Rosenkjær Klasse: BK 146/05
105804 Casper Risum Andersen Klasse: JUN 145/05
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: JUN 145/06
121088 Nikolai Kling Larsen Klasse: BK 142/02
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK 142/01
115306 Nicolaj Christian Villadsen Klasse: JUN 141/03
112034 Marc Lykke Kjellmann Klasse: BK 140/04
- Brutto -
122941 Helene Eckardt Klasse: BK 140/04
99500 Andreas Demant Jensen Klasse: JUN 139/02
105651 Mathias Borchers Klasse: JUN 138/03
Total 1741/52

4 DGI Sydøstjylland
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: JUN 149/07
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK 148/04
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: JUN 148/07
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: JUN 147/06
104450 Leif Rossau Klasse: JUN 147/05
119643 Naja Skytt-Bendixen Klasse: BK 147/03
101491 Gustav Røjkjær Klasse: BK 145/05
87872 Martin Knudsen Klasse: JUN 145/04
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: JUN 143/02
106298 Lasse Svennekjær Klasse: JUN 142/03
106554 Mads Sejersen Klasse: BK 142/03
122915 Laura Mortensen Klasse: BK 137/01
- Brutto -
120235 Astrid Bohsen Klasse: BK 135/02
113971 Jonas Kjærgaard Jeppesen Klasse: BK
122914 Erik Schulte Klasse: BK
Total (Maks. 1761) 1740/50

5 DGI Storstrømmen
105053 Anne M. Hansen Klasse: BK 148/04
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: JUN 148/04
115106 Laust Dengsøe Klasse: BK 147/06
99458 Michael Hansen Klasse: JUN 147/07
100365 Natashia Hansen Klasse: JUN 146/04
119509 Mads Mossin Klasse: BK 144/00
121512 Laurits Mandrup Klasse: BK 144/03
109282 Simone Lindhardt Carlsen Klasse: JUN 143/03
102943 Andreas Jakobsen Klasse: JUN 142/00
122736 Tobias Hedemann Klasse: BK 141/04
115457 Kasper Overgaard Klasse: BK 140/04
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: JUN 137/06
- Brutto -
121785 Viktor Philippe Klasse: JUN 134/02
55409 Nikolaj Overgaard Klasse: BK 133/02
121784 Katrine Hansen Klasse: BK 132/00
Total 1727/45

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 300m UNGDOM

1 DGI Midt- & Vestsjælland
90829 Jonas Olsen Klasse: BK 146/06
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK 143/02
111517 André Fisker Klasse: JUN 141/02
90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: JUN 141/02
- Brutto -
84580 Søren Højberg Pedersen Klasse: JUN 131/00
Total 571/12

2 DGI Fyn
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: JUN 143/04
100102 Trine Knudsen Klasse: JUN 142/02
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK 140/01
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: JUN 140/03
- Brutto -
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK 134/01
Total 565/10

3 DGI Sydøstjylland
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: JUN 142/04
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: JUN 140/01
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK 139/02
91753 Peter Christiansen Klasse: JUN 135/02
- Brutto -
106298 Lasse Svennekjær Klasse: JUN 110/00
Total 556/09

4 DGI Storstrømmen
99458 Michael Hansen Klasse: JUN 141/04
115106 Laust Dengsøe Klasse: BK 138/02
119509 Mads Mossin Klasse: BK 138/02
102943 Andreas Jakobsen Klasse: JUN 137/02
- Brutto -
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: JUN 135/02
Total 554/10

5 DGI Nordjylland
97825 Frederik Hedemann Klasse: JUN 143/02
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: JUN 139/02
106441 Thomas Grøn Bendixen Klasse: BK 135/03
93650 Hjalte Morthorst Jensen Klasse: BK 135/02
- Brutto -
97871 Peter Josefsen Klasse: BK 135/01
Total 552/09

6 DGI Midtjylland
108184 Bjørn Olsen Klasse: JUN 142/06
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK 138/00
111795 Kristian Johansen Klasse: BK 135/01
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK 135/02
- Brutto -
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK 128/00
Total 550/09

 

 

Holdkonkurrence: Landsdelshold 50m UNGDOM

1 DGI Sydøstjylland
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: BK1 200/12
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: J1 200/13
101491 Gustav Røjkjær Klasse: BK1 199/14
105857 Magnus Præstegård Klasse: BK1 199/11
20564 Silas Højfeldt Kildehøj Klasse: J1 199/09
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: J1 199/17
119577 Emma Melvej Larsen Klasse: BK2 198/06
119578 Ida Melvej Larsen Klasse: BK1 198/14
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: J1 196/11
112421 Niclas Hejslet Klasse: J2 196/08
120233 Jeppe Olsen Klasse: BK2 196/07
122920 Maja Madsen Klasse: BK2 196/08
104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen Klasse: BK1 195/06
106554 Mads Sejersen Klasse: BK3 195/03
112419 Carsten Højen Hansen Klasse: J2 195/06
123092 Bastian Rosborg Jacobsen Klasse: BK3 195/04
- Brutto -
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: J1 196/10
109541 Mads Dupont Klasse: BK1 194/07
101286 August Møller-Jensen Klasse: J2 193/05
124235 Patrick Lauritsen Klasse: BK3 192/06
Total 3156/149

2 DGI Midt- & Vestsjælland
90829 Jonas Olsen Klasse: BK1 200/14
108366 Elmer Wagner Klasse: BK1 199/11
106625 Alexander Petersen Klasse: J1 198/07
107612 Mathias Nørgaard Klasse: BK1 198/11
110303 Markus Bech Klasse: BK1 198/12
110952 Nikoline Storm Klasse: BK1 198/10
111339 Maria Andersen Klasse: J1 198/10
117439 Benjamin Pedersen Klasse: J2 198/05
69410 Laura Graversen Klasse: J2 198/13
90190 Mikkel Adam Warrer Klasse: J1 198/09
112037 Cecilie Nørgaard Klasse: BK1 196/10
84580 Søren Højberg Pedersen Klasse: J2 196/04
126196 Frederikke Elmeskov Klasse: BK3 195/07
122743 Jakob Hvidberg Pedersen Klasse: BK2 194/06
126007 Oliver Birkendorf Klasse: BK2 194/07
119383 Rasmus Hovmark Jensen Klasse: BK3 189/02
- Brutto -
107611 Mikkel Schiødt Klasse: BK2 194/05
111517 André Fisker Klasse: J1 190/06
123940 Mikkel Marqvartsen Klasse: BK3 186/00
126088 Emma W. Larsen Klasse: BK3 182/06
Total 3147/138

3 DGI Sønderjylland
121608 Mads Hansen Klasse: BK1 200/13
103661 Signe K. Frederiksen Klasse: J1 198/11
104165 Bjørn Bär Klasse: J1 198/09
98706 Emma Thyssen Klasse: J1 198/07
107180 Joachim Jørgensen Klasse: BK1 197/07
112939 Emil Urbanski Klasse: J2 197/07
114993 Lasse B. Asmussen Klasse: J2 197/07
111707 Rasmus Knudsen Nissen Klasse: BK1 196/05
118679 Andreas Lass Klasse: BK2 196/09
120790 Kasper Clausen Klasse: BK3 196/05
121102 Maximilian Laschke Klasse: BK1 196/03
123206 Natasja Dahl Klasse: BK1 196/07
123604 Line Thomsen Klasse: BK2 196/10
103663 Ida R. Frederiksen Klasse: J1 195/09
116385 Oliver S. Nielsen Klasse: BK1 194/04
125148 Kathrine Clausen Klasse: BK3 194/02
- Brutto -
120162 Rigmor Jacobsen Klasse: BK2 192/05
121980 Jonas E.S. Kjemtrup Klasse: J2 190/07
118385 Julie Thomsen Klasse: J2 187/05
124766 Tobias Sørensen Klasse: BK3 183/04
Total 3144/115

4 DGI Midtjylland
101594 Victor Thomsen Klasse: J1 199/10
109643 Christine Jacobi Klasse: J1 199/13
114681 Marcus Sand Klasse: BK2 199/07
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: J1 199/11
117856 Julian Leimbeck Klasse: BK1 198/10
99010 Jesper Kjærgaard Klasse: J2 198/07
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 197/14
113123 Emilie Louise Rasmussen Klasse: J1 197/12
108556 Lars Krog Klasse: BK1 196/09
113001 Mikkel Jepsen Klasse: BK3 196/13
117015 Kasper Kristiansen Klasse: BK1 196/11
104893 Mads Glud Klasse: BK1 195/08
107458 Daniel Hochland Andersen Klasse: BK1 195/09
120749 Lucas Q. Pedersen Klasse: BK2 194/06
126479 Lasse Wounlund Pedersen Klasse: BK3 192/02
92377 Pernille Noppenau Klasse: J2 192/08
- Brutto -
111795 Kristian Johansen Klasse: BK1 193/05
121236 Mads Friis Kriegbaum Klasse: BK2 191/05
97608 Jacob Klausen Klasse: J2 191/03
120464 Philip Lindquist Knudsen Klasse: BK3 180/01
Total 3142/150

5 DGI Storstrømmen
114020 Mette Ottosen Klasse: BK1 199/12
119740 Cindy Dahl Klasse: BK1 199/08
120122 Melika Andersen Klasse: BK1 199/09
90666 Magnus Vesterlund Gustafsen Klasse: J1 199/13
111722 Line Munk-Knudsen Klasse: J1 198/09
103957 Andreas Jørgensen Klasse: BK2 197/05
109282 Simone Lindhardt Carlsen Klasse: J1 197/08
110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen Klasse: BK1 197/07
119509 Mads Mossin Klasse: BK1 197/10
102943 Andreas Jakobsen Klasse: J2 196/08
108971 Jannik Grouleff Klasse: BK2 196/08
99433 Alexander Nørholm Koch Klasse: J1 195/07
119511 Simon Sivebæk Klasse: BK1 194/09
108975 Rasmus Caspersen Klasse: J2 193/06
122735 Marcus Poulsen Klasse: BK3 193/08
122737 Casper Iversen Klasse: BK3 191/06
- Brutto -
112871 Anton Jørgensen Klasse: J2 192/08
122163 Maria Andersen Klasse: J1 192/05
122736 Tobias Hedemann Klasse: BK2 191/02
126222 Simon K. Mortensen Klasse: BK3 189/05
Total 3140/133

6 DGI Fyn
104341 Mark Held Skov Jensen Klasse: BK2 199/11
114591 Kamilla Jørgensen Klasse: BK1 199/11
86191 Sofus Helding Andersen Klasse: BK1 199/09
110044 Laura Højris From Petersen Klasse: J2 198/10
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK1 198/10
102795 Rasmus R. Olesen Klasse: J1 197/14
109289 Sebastian Joe Larsen Klasse: J1 197/11
97182 Andreas Hansen Klasse: BK1 197/11
100102 Trine Knudsen Klasse: J1 196/08
105804 Casper Risum Andersen Klasse: J2 196/05
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: J1 196/09
122982 Colin Grimshaw Klasse: BK2 195/06
86197 Thor Kortegård Pedersen Klasse: BK1 195/08
115755 Mie Povelsen Klasse: BK1 194/07
119559 Matilde Hermann Klasse: BK3 192/05
124272 Anna Andersen Klasse: BK3 190/03
- Brutto -
102794 Emil R. Olesen Klasse: J1 196/06
89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Klasse: J2 195/07
110050 Amalie Schacht Klasse: BK2 190/02
119172 Anton Degn Klasse: BK3 187/03
Total 3138/138

7 DGI Nordjylland
103696 Louise Karstoft Klasse: BK1 199/08
108411 Rune Hougs Jensen Klasse: J1 199/13
106220 Kasper Hjorth Lousdal Klasse: J1 198/08
97825 Frederik Hedemann Klasse: J1 198/11
102409 Magnus Larsen Klasse: BK1 197/05
104648 Martin Møller Frantsen Klasse: BK1 197/08
102935 Victor B. Nielsen Klasse: J1 196/07
109398 Nicoline Holm Pedersen Klasse: J2 196/07
113531 Hanne L. Johannesen Klasse: J2 196/08
113577 Mathias N. Nielsen Klasse: BK1 196/11
118537 Morten Christian Pedersen Klasse: BK2 195/11
119474 Sarah Frankfurth Klasse: BK2 195/08
111532 Magnus Johansen Klasse: BK1 194/06
113690 Kristian Toft Andersen Klasse: BK1 194/11
122760 Maia Bloch Klasse: BK3 188/04
121240 Mira R. Hansen Klasse: BK3 186/04
- Brutto -
103891 Simon Houen Jensen Klasse: BK2 193/06
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Klasse: BK1 193/07
121919 David Rønn Klasse: J2 187/06
Total 3124/130

8 DGI Sydvest
116196 Frederik M.M. Christensen Klasse: BK1 199/09
117070 Signe Wobeser Nielsen Klasse: BK1 198/12
103478 Rikke Christensen Klasse: J1 197/06
103514 Lasse Elkjær Nielsen Klasse: J1 196/11
106270 Kasper Bondesen Klasse: BK1 196/06
116861 Mads Repenning Jensen Klasse: BK1 196/09
99520 Stine Jacobsen Klasse: BK1 196/11
116598 Nicolai Mathiesen Klasse: BK1 195/08
118626 Sacha Kampmann Klasse: BK2 195/08
89135 Anna H. Pedersen Klasse: J2 194/06
102807 Tina Andersen Debel Klasse: J2 193/07
109523 Kasper Johannsen Klasse: J2 193/09
111047 Kasper B. Søgaard Klasse: BK2 193/03
121347 Kristian Schmidt Poulsen Klasse: J2 193/01
125142 Mads Friis Klasse: BK3 186/05
124806 Jonas Petersen Klasse: BK3 185/03
- Brutto -
125887 Nanna Mathiesen Klasse: BK2 192/05
89134 Line H. Pedersen Klasse: J2 189/01
113801 Jeppe Ravn Klasse: BK2 184/00
113053 Marcus Hartvigsen Klasse: BK3 183/04
Total 3105/114

9 DGI Nordsjælland
114217 Marcus Bredgaard Klasse: BK1 200/14
115628 Mikkel Kannik Klasse: BK1 200/12
106658 Emil Larsen Klasse: BK1 198/08
118540 Mia Toxværd Klasse: BK1 198/07
123264 Christian Sørensen Klasse: BK2 197/08
106884 Sebastian Nielsen Klasse: BK1 196/05
108766 Mikkel Bisgaard Klasse: BK1 196/04
83692 Victoria H Hansen Klasse: J1 196/06
87465 Sebastian Holmer Klasse: J1 196/07
111942 Kasper Hansen Klasse: J2 195/07
113750 Victoria Sommer Binder Klasse: J2 195/06
116613 Oliver Dall Hansen Klasse: J2 195/10
111896 Mathias Juul Klasse: J2 194/05
121388 Christian Ansbjerg Klasse: BK2 194/08
123766 Frederik Rosenø Klasse: BK3 185/02
125305 Camilla Pettersson Klasse: BK3 162/04
- Brutto -
106657 Bjørn Gerlykke Dohn Klasse: BK1 195/08
104700 Nicklas Pries Klasse: J2 191/04
109976 Anders Klitsgaard Hansen Klasse: J2 189/04
118798 Maria Larsen Klasse: BK2 189/03
Total 3097/113

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale BK
1 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 400    104.7    504.7
2 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 399    105.5    504.5
3 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 400    104.3    504.3
4 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 399    105.2    504.2
5 121608 Mads Hansen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 399    105.0    504.0
6 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 399    104.8    503.8
6 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 399    104.8    503.8
8 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 399    104.7    503.7
9 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 399    104.5    503.5
9 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 400    103.5    503.5
11 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 399    104.0    503.0
12 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 399    103.6    502.6
13 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 399    103.3    502.3

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50m, Finale Junior
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 400    105.7    505.7
2 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 399    105.3    504.3
3 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 399    105.2    504.2
4 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 400    103.3    503.3
5 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 398    104.0    502.0
6 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 398    103.5    501.5
7 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 398    103.2    501.2
8 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 398    102.8    500.8

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 200/14    200/14    400/28
2 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 200/11    200/13    400/24
3 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/14    200/09    400/23
4 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/14    200/15    399/29
5 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 199/10    200/18    399/28
6 94413 Signe Degn 17-074 Gimlinge SG&I 199/09    200/11    399/20
7 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/09    200/11    399/20
8 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 199/09    200/10    399/19
9 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/08    200/09    399/17
10 121608 Mads Hansen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 200/13    199/15    399/28
11 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13    199/12    399/25
12 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/12    199/12    399/24
13 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/12    199/07    399/19
14 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 198/12    200/10    398/22
15 113293 Victoria Bjerregaard 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/08    200/12    398/20
16 121022 Burapha Wiuff Changthong 17-033 Svinninge Skytteforening 199/12    199/11    398/23
17 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11    199/11    398/22
18 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/12    199/10    398/22
19 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/11    199/11    398/22
20 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 199/11    199/09    398/20
21 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/11    199/09    398/20
22 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/08    199/10    398/18
23 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    198/08    398/15
24 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 197/14    200/13    397/27
25 110565 Kamilla Jensen 17-074 Gimlinge SG&I 197/11    200/08    397/19
26 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/07    200/11    397/18
27 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/08    200/04    397/12
28 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/14    199/12    397/26
29 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/10    199/15    397/25
30 122114 Simon Rosenkjær 16-022 Faaborg Skytteforening 198/10    199/12    397/22
31 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07    199/11    397/18
32 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    199/08    397/18
33 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08    199/08    397/16
34 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 199/16    198/07    397/23
35 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 199/11    198/08    397/19
36 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07    200/14    396/21
37 116842 Josefine Bachmann 09-118 Lyngby Skyttekreds 196/06    200/10    396/16
38 108766 Mikkel Bisgaard 18-019 Søborg SG&I 196/04    200/10    396/14
39 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/11    199/13    396/24
40 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup 10-456 Vejle Skytteforening 197/09    199/12    396/21
41 107515 Sune Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 197/07    199/11    396/18
42 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 197/07    199/10    396/17
43 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/05    199/11    396/16
44 121077 Jonas D. Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/12    198/13    396/25
45 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/07    198/12    396/19
46 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09    198/10    396/19
47 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/05    198/13    396/18
48 118540 Mia Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 198/07    198/11    396/18
49 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/10    198/08    396/18
50 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 198/10    198/07    396/17
51 105857 Magnus Præstegård 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/11    197/09    396/20
52 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11    197/08    396/19
53 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 195/09    200/14    395/23
54 123028 Cammilla Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/08    200/10    395/18
55 123206 Natasja Dahl 13-308 Vojens Skytteforening 196/07    199/14    395/21
56 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 196/11    199/09    395/20
57 116909 Sarah Ekman 18-055 Blovstrød SG&I 196/05    199/10    395/15
58 111707 Rasmus Knudsen Nissen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/05    199/08    395/13
59 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/10    198/11    395/21
60 107890 Mads-Emil Mogensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06    198/10    395/16
61 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 198/10    197/15    395/25
62 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 198/12    197/09    395/21
63 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/12    197/07    395/19
64 106658 Emil Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 198/08    197/09    395/17
65 122679 Madeleine Liv Larsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/09    196/08    395/17
66 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 200/14    195/08    395/22
67 118349 Laura R. Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07    199/08    394/15
68 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/10    198/10    394/20
69 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 196/11    198/07    394/18
70 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/05    198/12    394/17
71 121102 Maximilian Laschke 13-343 Grænseegnens Skytteforening 196/03    198/07    394/10
72 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09    197/14    394/23
73 119510 Martin Nielsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08    197/14    394/22
74 111143 Mikkel Østergaard Andersen 16-470 Hårby Skytteforening 197/10    197/09    394/19
75 112360 Kristian L. Andersen 16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd. 197/10    197/07    394/17
76 117318 Joakim Steffensen 16-310 Otterup Skytteforening 197/08    197/08    394/16
77 121019 Asbjørn Ingleby 17-033 Svinninge Skytteforening 197/06    197/09    394/15
78 113751 William Dyhr Andreasen 18-008 Jørlunde Skytteforening 197/05    197/09    394/14
79 119578 Ida Melvej Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 198/14    196/11    394/25
80 113189 Marie Fogh 17-043 Glumsø Skytteforening 198/10    196/11    394/21
81 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/11    196/10    394/21
82 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/11    196/07    394/18
83 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 200/13    194/05    394/18
84 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/09    199/12    393/21
84 119511 Simon Sivebæk 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/09    199/12    393/21
86 121072 Emilie Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 195/09    198/09    393/18
87 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06    197/08    393/14
88 102108 Julie Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/08    196/10    393/18
88 104648 Martin Møller Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 197/08    196/10    393/18
90 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/09    196/08    393/17
91 118153 Liva Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/08    196/08    393/16
92 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/09    196/07    393/16
93 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/06    196/08    393/14
94 113885 Kresten Soelmark 16-098 Sødinge Skytteforening 197/08    196/05    393/13
95 123146 Nora Mittå Madsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06    195/07    393/13
96 116196 Frederik M.M. Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09    194/08    393/17
97 124050 Simon Pradel 17-003 Korsør Skytteforening 199/09    194/06    393/15
98 123891 Mia Skov Nedergaard Rasmussen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/05    194/07    393/12
99 109541 Mads Dupont 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/07    198/05    392/12
100 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 195/07    197/09    392/16
101 121626 william Miller 18-019 Søborg SG&I 195/04    197/09    392/13
102 121484 Yasmin Nasser 23-006 Næstved Skytteforening 196/07    196/11    392/18
103 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/09    196/07    392/16
104 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/06    196/07    392/13
105 55409 Nikolaj Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 197/07    195/09    392/16
106 97182 Andreas Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 197/11    195/05    392/16
107 118720 Jeppe Dalgaard 17-003 Korsør Skytteforening 197/06    195/06    392/12
108 120321 Mathias Hedengran 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/13    194/09    392/22
109 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 198/03    194/05    392/08
110 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 199/09    193/07    392/16
111 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 193/06    198/09    391/15
112 110579 Tobias Rohde 17-074 Gimlinge SG&I 195/10    196/13    391/23
113 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 195/07    196/09    391/16
114 106657 Bjørn Gerlykke Dohn 18-026 Ramløse IF Skydning 195/08    196/07    391/15
115 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/10    195/08    391/18
116 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 196/09    195/05    391/14
117 122941 Helene Eckardt 16-039 Horne Skytteforening 197/05    194/08    391/13
118 117913 Lloyd Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 197/05    194/05    391/10
119 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 193/03    197/10    390/13
120 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/05    197/05    390/10
121 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 195/08    195/08    390/16
122 112034 Marc Lykke Kjellmann 16-039 Horne Skytteforening 195/06    195/09    390/15
123 108614 Ida Marie Bülow 23-006 Næstved Skytteforening 196/04    194/09    390/13
124 124333 Clara Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 198/09    192/09    390/18
125 111897 Magnus Juul 18-055 Blovstrød SG&I 198/06    192/08    390/14
126 119377 Anton Egeskov Fobian 17-148 Høng Skytteforening 193/06    196/07    389/13
127 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 194/06    195/08    389/14
128 117411 Josefine Woller 17-043 Glumsø Skytteforening 195/05    194/06    389/11
129 123889 Frederik Van Hauen 18-025 Melby Skytteforening 196/05    193/06    389/11
130 123027 Lærke Ninn 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/06    196/08    388/14
131 123820 Emma Hejlesen Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/12    191/07    388/19
132 123409 Fie Christensen 18-026 Ramløse IF Skydning 198/04    190/07    388/11
133 116385 Oliver S. Nielsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 194/04    193/07    387/11
134 111324 William Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07    191/06    387/13
135 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 196/06    191/03    387/09
136 123204 Sebastian Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 191/07    195/09    386/16
137 124784 Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening 193/04    193/03    386/07
138 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/09    188/07    386/16
139 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 190/05    195/08    385/13
140 123556 Mathias Rasmussen 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/07    190/05    385/12
141 105787 Niklas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/07    190/04    385/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 199/12    200/10    399/22
2 123929 Matilde Skinderholm 13-308 Vojens Skytteforening 197/09    199/11    396/20
3 121465 Camilla L. Ravnsbæk 01-509 Ulsted Skf. 197/08    199/10    396/18
4 120036 Rasmus Nissen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/09    198/11    396/20
5 119577 Emma Melvej Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 198/06    198/12    396/18
6 99867 Mia Hviid Sørensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06    198/11    395/17
7 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05    198/06    395/11
8 119540 Rasmus Johansen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/11    197/07    395/18
9 120231 Mikkel Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/09    197/06    395/15
10 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/06    198/07    394/13
11 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 197/11    197/10    394/21
12 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 198/12    196/07    394/19
13 115457 Kasper Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 199/10    195/08    394/18
14 104341 Mark Held Skov Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 199/11    195/07    394/18
15 122982 Colin Grimshaw 16-470 Hårby Skytteforening 195/06    198/10    393/16
16 120649 August Lund Bramming 10-456 Vejle Skytteforening 195/07    198/07    393/14
17 122920 Maja Madsen 10-004 Glud Skytteforening 196/08    197/09    393/17
18 106155 Peter Kaysen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/09    196/09    393/18
19 117896 Frederik Hanfgarn 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/11    195/09    393/20
20 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/07    194/08    393/15
21 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 195/08    197/07    392/15
22 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 195/03    197/10    392/13
23 118917 Kasper Futterup Søndergaard 01-223 Karby Skyttekreds 195/05    197/08    392/13
24 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 196/07    196/07    392/14
25 114363 Jacob Mortensen 05-028 Trehøje Skytteforening 196/06    196/06    392/12
26 121779 Frederik Pinnerup 06-083 Hem Skytteforening 194/08    197/07    391/15
27 119474 Sarah Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/08    196/10    391/18
28 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 196/09    195/08    391/17
29 118679 Andreas Lass 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/09    195/06    391/15
30 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08    195/07    391/15
31 123604 Line Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 196/10    195/05    391/15
32 123264 Christian Sørensen 18-008 Jørlunde Skytteforening 197/08    194/07    391/15
33 119749 Aliya Bakthir 17-074 Gimlinge SG&I 197/07    194/04    391/11
34 112107 Sebastian Groth 25-006 NyVest Skytteforening 198/10    193/09    391/19
35 117386 Max Dahl 06-083 Hem Skytteforening 192/03    198/09    390/12
36 121388 Christian Ansbjerg 18-043 Værløse Skytteforening 194/08    196/12    390/20
37 111320 Gry Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 195/05    195/06    390/11
38 103376 Carl Peter Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/10    193/06    390/16
39 122995 Thomas Vesterager 06-063 Ørre Skytteforening 197/07    193/06    390/13
40 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 197/07    193/06    390/13
41 121872 Christian Kroer Dalsgaard 06-011 Skive Skytteforening 193/06    196/10    389/16
42 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07    193/03    389/10
43 120318 Oliver Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07    192/02    389/09
44 124633 Christian Morais 01-203 Sjørring Skytteforening 193/06    195/05    388/11
45 122758 Kristian Bloch Andersen 01-203 Sjørring Skytteforening 193/05    195/04    388/09
46 120749 Lucas Q. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06    194/07    388/13
47 125120 Emil Wieland Jensen 17-429 Knabstrup Skytteforening 194/04    194/08    388/12
48 122743 Jakob Hvidberg Pedersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06    194/06    388/12
49 118945 Cathrine Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 195/05    193/05    388/10
50 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 191/05    196/07    387/12
51 116759 Oliver Hoeck 13-343 Grænseegnens Skytteforening 192/07    195/07    387/14
52 124112 Thomas Klausen 06-063 Ørre Skytteforening 192/04    195/08    387/12
53 125887 Nanna Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 192/05    195/05    387/10
54 111047 Kasper B. Søgaard 11-006 Bramming Skytteforening 193/03    194/08    387/11
55 122511 Laura Pedersen 17-321 Greve Skf. 193/05    194/04    387/09
56 126007 Oliver Birkendorf 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 194/07    193/04    387/11
57 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/05    193/06    387/11
58 120233 Jeppe Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/07    191/04    387/11
59 115450 Christian Filtenborg Brogaard 01-201 Thisted Skyttekreds 193/08    193/05    386/13
60 122829 Bent Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/02    193/07    386/09
61 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/03    193/05    386/08
62 123230 Keven Axel Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 194/07    192/09    386/16
63 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 194/05    192/06    386/11
64 117498 Christoffer Jensen 01-201 Thisted Skyttekreds 189/02    196/03    385/05
65 122899 Oscar Alon 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02    194/06    385/08
66 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 192/04    193/03    385/07
67 124369 Laura Bentien 18-011 Ølstykke Skytteforening 193/03    192/02    385/05
68 118626 Sacha Kampmann 11-015 Ølgod Skytteforening 195/08    190/04    385/12
69 123162 Arend Johan Nymeier 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/06    192/05    384/11
70 118082 Simon Buhl Ziska 17-321 Greve Skf. 192/05    192/05    384/10
71 125038 Dina T. Sørensen 09-101 Randers Skyttekreds 192/06    192/04    384/10
72 124437 Vicki Holm 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 192/08    192/01    384/09
73 123834 Nanna Baden Lindell 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 189/06    194/05    383/11
74 118798 Maria Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 189/03    193/08    382/11
75 124578 Nichlas Jessen 23-006 Næstved Skytteforening 190/04    192/03    382/07
76 118537 Morten Christian Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/11    187/05    382/16
77 120555 Mathias B. Kampp 13-367 Sønderborg Skyttekreds 189/04    192/05    381/09
78 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/06    191/05    381/11
79 120162 Rigmor Jacobsen 13-346 Gråsten Skytteforening 192/05    189/04    381/09
80 124559 Sofia Pedersen 16-095 Svendborg Skyttekreds 193/06    188/02    381/08
81 120772 Oliver B. Larsen 06-083 Hem Skytteforening 193/02    188/05    381/07
82 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02    191/03    380/05
83 120003 Rikke Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 192/04    186/02    378/06
84 123149 Victor Holm 01-201 Thisted Skyttekreds 186/04    190/04    376/08
85 106574 Philip Glasdam Arnvig Andersen 16-095 Svendborg Skyttekreds 186/03    187/00    373/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 120790 Kasper Clausen 13-387 Skytteforeningen Sydvest 196/05    200/09    396/14
2 123717 Katarina Trøjborg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07    198/09    395/16
3 122542 Anton E. S. Hansen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 198/03    195/08    393/11
4 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 195/03    197/08    392/11
5 125159 Frederik R.L Koefoed 25-006 NyVest Skytteforening 194/07    196/08    390/15
6 123856 Daniel Paludan 17-148 Høng Skytteforening 195/11    195/07    390/18
7 122584 Kristian Hansen Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 196/08    194/07    390/15
8 122039 Magnus B. Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/04    197/09    389/13
9 122735 Marcus Poulsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 193/08    195/09    388/17
10 126196 Frederikke Elmeskov 17-333 Hvalsø Skf. 195/07    192/04    387/11
11 111077 Lucas Højmark 06-063 Ørre Skytteforening 192/03    193/06    385/09
12 122038 Kristian B. Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/05    192/07    384/12
13 126479 Lasse Wounlund Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 192/02    192/05    384/07
14 113001 Mikkel Jepsen 06-083 Hem Skytteforening 196/13    188/04    384/17
15 123092 Bastian Rosborg Jacobsen 10-423 Tørring Idrætsforening 195/04    188/04    383/08
16 126222 Simon K. Mortensen 23-006 Næstved Skytteforening 189/05    193/08    382/13
17 120882 Sebastian R. Madsen 06-083 Hem Skytteforening 189/03    193/08    382/11
18 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 192/06    190/06    382/12
19 125618 Magnus Jørgensen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 193/04    189/04    382/08
20 119559 Matilde Hermann 16-142 Tommerup Skytteforening 192/05    189/04    381/09
21 117443 Daniel Thomsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/06    188/03    381/09
22 99449 Puk Schnor 18-019 Søborg SG&I 185/04    194/09    379/13
23 122760 Maia Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 188/04    191/02    379/06
24 126249 Max B F Kristiansen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/03    189/02    379/05
25 113257 Patrick Hansen 10-127 Brande Skytteforening 187/06    191/02    378/08
26 124353 Jeppe Galsgaard 06-023 Knudstrup Skyttekreds 184/01    192/05    376/06
27 124806 Jonas Petersen 11-015 Ølgod Skytteforening 185/03    191/06    376/09
28 121194 Gustav Kähler 16-470 Hårby Skytteforening 190/04    186/04    376/08
29 122737 Casper Iversen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 191/06    184/02    375/08
30 124819 Rebecca Andersen 25-002 Klemensker Skytteforening 189/03    185/04    374/07
31 124272 Anna Andersen 16-142 Tommerup Skytteforening 190/03    184/02    374/05
32 123766 Frederik Rosenø 18-019 Søborg SG&I 185/02    188/07    373/09
33 124560 Liv Avnbøg 16-095 Svendborg Skyttekreds 185/01    187/04    372/05
34 119383 Rasmus Hovmark Jensen 17-148 Høng Skytteforening 189/02    183/02    372/04
35 125148 Kathrine Clausen 13-387 Skytteforeningen Sydvest 194/02    178/03    372/05
36 125142 Mads Friis 11-072 Helle Skytteforening 186/05    180/02    366/07
37 123940 Mikkel Marqvartsen 17-148 Høng Skytteforening 186/00    180/04    366/04
38 126454 Nora Gregersen 09-940 Samsø Skytteforening 181/01    183/05    364/06
39 123924 Lærke De Boer Lybker 10-127 Brande Skytteforening 167/02    173/02    340/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/13    200/13    400/26
2 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 200/09    200/11    400/20
3 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/17    200/15    399/32
4 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11    200/13    399/24
5 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/09    200/13    398/22
6 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/11    200/09    398/20
7 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/11    200/08    398/19
8 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/13    199/17    398/30
9 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 198/10    199/12    397/22
10 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/11    199/11    397/22
11 115728 Theis Kofod Hounsgaard 25-006 NyVest Skytteforening 198/10    199/11    397/21
12 102711 Sofie Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 198/09    199/10    397/19
12 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 198/09    199/10    397/19
14 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/10    199/06    397/16
15 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10    198/12    397/22
16 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 199/09    198/12    397/21
17 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 200/12    197/13    397/25
18 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/10    200/14    396/24
19 106369 Emma Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/09    199/11    396/20
20 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 197/08    199/11    396/19
21 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    198/12    396/22
22 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    198/11    396/20
23 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/08    198/12    396/20
24 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 198/07    198/11    396/18
25 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/14    197/06    396/20
26 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/08    199/10    395/18
27 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/08    199/10    395/18
28 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/07    199/11    395/18
29 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07    199/07    395/14
30 114901 Mads H. Andreasen 23-006 Næstved Skytteforening 197/09    198/11    395/20
31 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/12    198/05    395/17
32 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/07    198/08    395/15
33 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08    197/06    395/14
34 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/11    199/13    394/24
35 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08    199/10    394/18
36 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 195/07    199/11    394/18
37 104662 Ofelia Jørgensen 25-006 NyVest Skytteforening 196/12    198/10    394/22
38 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 196/09    198/08    394/17
39 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 197/11    197/08    394/19
40 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08    197/07    394/15
41 90666 Magnus Vesterlund Gustafsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/13    195/10    394/23
42 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/13    195/07    394/20
43 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/04    198/10    393/14
44 104568 Mads Edvardsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09    197/09    393/18
45 87465 Sebastian Holmer 18-003 Frederikssund IF 1864 196/07    197/09    393/16
46 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 196/08    197/08    393/16
47 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08    197/07    393/15
48 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/06    197/06    393/12
49 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/11    196/09    393/20
50 103478 Rikke Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/06    196/05    393/11
51 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 198/07    195/09    393/16
52 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/09    197/12    392/21
53 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/04    197/12    392/16
54 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/07    197/08    392/15
55 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/11    196/11    392/22
56 46813 Christian Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 196/09    196/10    392/19
57 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 196/10    196/09    392/19
58 83692 Victoria H Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/06    196/12    392/18
59 103936 Tobias Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 196/08    196/09    392/17
60 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 196/05    196/06    392/11
61 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/07    194/01    392/08
62 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 195/07    196/11    391/18
63 109735 Rasmus Dalgaard 23-006 Næstved Skytteforening 195/06    195/09    390/15
64 122163 Maria Andersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/05    197/08    389/13
65 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 197/09    192/08    389/17
66 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 193/03    195/08    388/11
67 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/10    190/03    387/13
68 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/11    190/03    386/14
69 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 193/03    189/04    382/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/13    199/08    397/21
2 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/05    198/08    396/13
3 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 198/06    198/06    396/12
4 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06    198/11    395/17
5 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 197/07    198/10    395/17
6 110044 Laura Højris From Petersen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/10    197/10    395/20
7 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/08    198/11    394/19
8 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 198/07    196/11    394/18
9 113750 Victoria Sommer Binder 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/06    198/07    393/13
10 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 196/07    197/07    393/14
11 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 197/06    196/10    393/16
12 112939 Emil Urbanski 13-308 Vojens Skytteforening 197/07    196/08    393/15
13 113174 Liva H. Højen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08    196/06    393/14
14 121755 Sofus Larsen 18-055 Blovstrød SG&I 194/05    198/09    392/14
15 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08    196/09    392/17
16 102943 Andreas Jakobsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 196/08    196/07    392/15
16 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08    196/07    392/15
18 114906 Josefine J.E. Clausen 23-006 Næstved Skytteforening 197/08    195/08    392/16
19 113292 Maja K Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/08    194/09    392/17
20 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/06    199/06    391/12
21 106324 Emilie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 194/07    197/07    391/14
22 90303 Rasmus Larsen 16-098 Sødinge Skytteforening 195/06    196/05    391/11
23 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05    195/08    391/13
24 111366 Rasmus Rask 09-101 Randers Skyttekreds 196/05    195/04    391/09
25 106222 Marc Lund Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06    194/05    391/11
26 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 198/07    193/05    391/12
27 98920 Frederik Rubæk 01-511 Skf. Kimbrerne 192/03    198/06    390/09
28 113442 Lars Padfield 01-412 Hjørring Skytteforening 193/07    197/07    390/14
29 96845 Frederik H. Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 193/05    197/05    390/10
30 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 194/07    196/07    390/14
31 100019 Patrick Schønberg 17-373 Ballerup Skf. 194/05    196/06    390/11
32 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/07    195/07    390/14
33 111942 Kasper Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 195/07    195/05    390/12
34 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 195/03    195/07    390/10
35 119371 David Espersen 16-098 Sødinge Skytteforening 196/08    194/07    390/15
36 113749 Ulrikke Marie Furland 18-008 Jørlunde Skytteforening 196/07    194/05    390/12
37 85786 Sara Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 197/10    193/06    390/16
38 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/06    193/07    390/13
39 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 198/05    192/06    390/11
40 109523 Kasper Johannsen 11-001 Ribe Skyttekreds 193/09    196/08    389/17
41 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 193/06    196/08    389/14
42 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 193/06    196/08    389/14
43 103958 Tobias Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 194/06    195/07    389/13
44 118318 Magnus Spetzler 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/06    195/05    389/11
45 100405 Jacob Bluhm Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 194/04    195/06    389/10
46 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 196/05    193/04    389/09
47 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 197/07    192/04    389/11
48 113173 Kasper Høi 10-456 Vejle Skytteforening 189/07    199/09    388/16
49 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04    199/08    388/12
50 102509 Alexander Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 192/03    196/07    388/10
51 101286 August Møller-Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/05    195/08    388/13
52 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 194/06    194/08    388/14
53 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 194/05    194/05    388/10
54 112963 Mads Ohlsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/09    191/04    388/13
55 114905 Frederik Lauenberg 23-006 Næstved Skytteforening 193/08    194/05    387/13
56 90304 Christian Larsen 16-098 Sødinge Skytteforening 194/07    193/06    387/13
57 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/10    192/05    387/15
58 103912 Malou E. M. Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 195/06    192/06    387/12
59 112773 Simon Bernhard Madsen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/05    196/09    386/14
60 111896 Mathias Juul 18-055 Blovstrød SG&I 194/05    192/05    386/10
61 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/06    191/04    386/10
62 112871 Anton Jørgensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/08    193/03    385/11
63 85137 Louise Skøtt 18-019 Søborg SG&I 192/03    193/08    385/11
64 122108 Mathias H. Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/05    195/04    384/09
65 100147 Kasper Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 191/04    193/05    384/09
66 92377 Pernille Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 192/08    192/04    384/12
67 107536 Alexander Nielsen 06-063 Ørre Skytteforening 192/07    192/05    384/12
68 121794 Cecilie L. Olesen 01-511 Skf. Kimbrerne 192/04    192/05    384/09
69 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 187/06    196/07    383/13
70 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-083 Hem Skytteforening 192/04    191/03    383/07
71 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 191/08    191/04    382/12
72 119624 Emil Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/03    191/05    382/08
73 103758 Alexander B. Mortensen 10-456 Vejle Skytteforening 192/03    190/03    382/06
74 121347 Kristian Schmidt Poulsen 11-001 Ribe Skyttekreds 193/01    189/03    382/04
75 117687 Caroline Andersen 18-019 Søborg SG&I 186/03    195/05    381/08
76 117689 Sofie E. Larsen 18-019 Søborg SG&I 185/01    195/08    380/09
77 123421 Marcel A. Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 188/03    192/05    380/08
78 121980 Jonas E.S. Kjemtrup 13-367 Sønderborg Skyttekreds 190/07    189/04    379/11
79 115681 Martin Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 187/08    191/06    378/14
80 111518 Janek Fisker 17-373 Ballerup Skf. 189/04    189/03    378/07
81 108452 Victoria Riemann Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/03    189/03    378/06
82 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 191/04    187/02    378/06
83 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 186/02    191/03    377/05
84 112020 Emil Skaarup Nilsen 01-203 Sjørring Skytteforening 191/08    186/05    377/13
85 117692 Lea Linda Bejning Andersen 18-019 Søborg SG&I 191/05    186/02    377/07
86 112101 Nicolai Dam Andersen 25-006 NyVest Skytteforening 188/05    188/06    376/11
87 116768 Mikkel Drist-Jensen 18-019 Søborg SG&I 194/07    182/02    376/09
88 123606 Celina Dalsgaard 06-063 Ørre Skytteforening 187/04    185/04    372/08
89 94729 Mette Buus 09-940 Samsø Skytteforening 185/03    186/02    371/05
90 102807 Tina Andersen Debel 11-001 Ribe Skyttekreds 193/07    175/01    368/08
91 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 181/02    186/04    367/06
92 108615 Kristian Bülow 23-006 Næstved Skytteforening 182/05    182/06    364/11
93 125337 Kay G. Henningsen 18-019 Søborg SG&I 176/00    182/04    358/04
94 111697 Cebina Nielsen 06-063 Ørre Skytteforening 165/02    161/00    326/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 200/14
1 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/14
1 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 200/14
4 109719 Jonas R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 200/13
4 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13
4 121608 Mads Hansen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 200/13
7 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/12
7 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/12
9 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 200/11
10 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07
11 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 199/16
12 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/14
13 114020 Mette Ottosen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/12
13 121022 Burapha Wiuff Changthong 17-033 Svinninge Skytteforening 199/12
15 105857 Magnus Præstegård 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 199/11
15 108366 Elmer Wagner 17-009 Ringsted Skytteforening 199/11
15 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11
15 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 199/11
15 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/11
15 113898 Kevin Rej 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/11
15 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/11
22 105094 Katrine Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 199/10
23 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 199/09
23 116196 Frederik M.M. Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09
23 120122 Melika Andersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/09
23 122679 Madeleine Liv Larsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/09
23 124050 Simon Pradel 17-003 Korsør Skytteforening 199/09
23 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 199/09
23 94413 Signe Degn 17-074 Gimlinge SG&I 199/09
30 103696 Louise Karstoft 01-514 Vodskov Skytteforening 199/08
30 119740 Cindy Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 199/08
32 123891 Mia Skov Nedergaard Rasmussen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/05
33 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/14
33 119578 Ida Melvej Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 198/14
35 120321 Mathias Hedengran 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 198/13
36 110303 Markus Bech 17-009 Ringsted Skytteforening 198/12
36 114552 Gorm Andersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/12
36 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 198/12
36 121077 Jonas D. Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/12
40 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 198/11
40 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 198/11
42 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 198/10
42 113189 Marie Fogh 17-043 Glumsø Skytteforening 198/10
42 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 198/10
42 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/10
42 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
42 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 198/10
42 122114 Simon Rosenkjær 16-022 Faaborg Skytteforening 198/10
49 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/09
49 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09
49 124333 Clara Dahl 23-040 Kongsted Skytteforening 198/09
52 106658 Emil Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 198/08
52 113293 Victoria Bjerregaard 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/08
52 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08
55 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/07
55 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07
55 118540 Mia Toxværd 18-025 Melby Skytteforening 198/07
58 111897 Magnus Juul 18-055 Blovstrød SG&I 198/06
58 112824 Victoria Conradsen 16-350 Særslev Skytteforening 198/06
58 123146 Nora Mittå Madsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/06
61 119757 Annika Håkansson 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/05
62 123409 Fie Christensen 18-026 Ramløse IF Skydning 198/04
63 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 198/03
64 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 197/14
65 123820 Emma Hejlesen Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/12
66 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/11
67 110565 Kamilla Jensen 17-074 Gimlinge SG&I 197/11
67 97182 Andreas Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 197/11
69 111143 Mikkel Østergaard Andersen 16-470 Hårby Skytteforening 197/10
69 112360 Kristian L. Andersen 16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd. 197/10
69 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/10
72 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09
72 109881 Annika Hansen 16-310 Otterup Skytteforening 197/09
72 114084 Magnus Ølgod 11-021 Brørup Skyttekreds 197/09
72 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/09
72 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/09
72 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup 10-456 Vejle Skytteforening 197/09
78 102108 Julie Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/08
78 104648 Martin Møller Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 197/08
78 113885 Kresten Soelmark 16-098 Sødinge Skytteforening 197/08
78 117318 Joakim Steffensen 16-310 Otterup Skytteforening 197/08
78 118153 Liva Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/08
78 118523 Lotte Herløv Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/08
78 119510 Martin Nielsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08
85 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 197/07
85 107515 Sune Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 197/07
85 110239 Xenia Munch Kjær Rasmussen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/07
85 55409 Nikolaj Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 197/07
85 95601 Anna Falck Grony 16-350 Særslev Skytteforening 197/07
90 107890 Mads-Emil Mogensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06
90 110396 Frida Vangsgaard 17-037 Tuse Skytteforening 197/06
90 118720 Jeppe Dalgaard 17-003 Korsør Skytteforening 197/06
90 121019 Asbjørn Ingleby 17-033 Svinninge Skytteforening 197/06
90 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/06
95 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/05
95 117913 Lloyd Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 197/05
95 122941 Helene Eckardt 16-039 Horne Skytteforening 197/05
98 113751 William Dyhr Andreasen 18-008 Jørlunde Skytteforening 197/05
99 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 196/11
100 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/11
100 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 196/11
102 105095 Frederik Christensen 17-033 Svinninge Skytteforening 196/10
102 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 196/10
102 118509 Karina Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/10
102 120013 Anine Aagren Jensen 16-310 Otterup Skytteforening 196/10
106 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/09
107 113677 Stine Knudsen 11-021 Brørup Skyttekreds 196/09
107 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 196/09
109 123206 Natasja Dahl 13-308 Vojens Skytteforening 196/07
110 111324 William Arnsdorf Dam 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07
110 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07
110 120514 Jakop Broni Boesen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07
110 121484 Yasmin Nasser 23-006 Næstved Skytteforening 196/07
114 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/06
114 116842 Josefine Bachmann 09-118 Lyngby Skyttekreds 196/06
114 122035 Viktor Kragh Sørensen 16-350 Særslev Skytteforening 196/06
114 15629 Frederik Kristian Sørensen 01-509 Ulsted Skf. 196/06
114 99927 Victor Landsfeldt 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/06
119 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06
120 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/05
120 111707 Rasmus Knudsen Nissen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/05
120 116909 Sarah Ekman 18-055 Blovstrød SG&I 196/05
120 123889 Frederik Van Hauen 18-025 Melby Skytteforening 196/05
124 108614 Ida Marie Bülow 23-006 Næstved Skytteforening 196/04
125 108766 Mikkel Bisgaard 18-019 Søborg SG&I 196/04
126 121102 Maximilian Laschke 13-343 Grænseegnens Skytteforening 196/03
127 110579 Tobias Rohde 17-074 Gimlinge SG&I 195/10
128 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 195/09
129 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 195/09
129 121072 Emilie Hansen 23-006 Næstved Skytteforening 195/09
131 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 195/08
131 106657 Bjørn Gerlykke Dohn 18-026 Ramløse IF Skydning 195/08
131 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 195/08
131 123028 Cammilla Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/08
131 86197 Thor Kortegård Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 195/08
136 118349 Laura R. Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07
137 102421 Frederik Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 195/07
137 105787 Niklas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/07
137 114396 Nikolai Sandstød Larsen 17-148 Høng Skytteforening 195/07
137 123556 Mathias Rasmussen 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/07
141 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 195/07
142 104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen 10-282 Jelling fS Skydning 195/06
142 112034 Marc Lykke Kjellmann 16-039 Horne Skytteforening 195/06
144 117411 Josefine Woller 17-043 Glumsø Skytteforening 195/05
145 121626 william Miller 18-019 Søborg SG&I 195/04
145 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/04
147 113690 Kristian Toft Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 194/11
148 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/09
148 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 194/09
148 119511 Simon Sivebæk 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/09
148 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 194/09
152 116724 Martin Holmegaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/08
153 123669 Maja Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 194/07
154 105160 Frederik Krog 01-229 Bjergby SGI&U 194/07
154 109541 Mads Dupont 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 194/07
154 115755 Mie Povelsen 16-310 Otterup Skytteforening 194/07
154 119643 Naja Skytt-Bendixen 10-004 Glud Skytteforening 194/07
154 94117 Mads Faarborg 17-037 Tuse Skytteforening 194/07
159 123401 Mikkel R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 194/06
160 111532 Magnus Johansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/06
160 122828 Victor Holmegaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/06
162 116385 Oliver S. Nielsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 194/04
162 119769 Mikkel Andersen 17-148 Høng Skytteforening 194/04
164 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 193/07
165 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 193/06
165 119377 Anton Egeskov Fobian 17-148 Høng Skytteforening 193/06
167 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06
168 100110 Maria Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/05
169 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 193/05
170 98522 Stefan Olsen 18-008 Jørlunde Skytteforening 193/05
171 124784 Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening 193/04
172 114545 Mikkel Houmølle 17-148 Høng Skytteforening 193/03
173 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 193/02
174 113745 Cordelie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/09
175 124048 Julie Frederiksen 16-350 Særslev Skytteforening 192/06
176 123027 Lærke Ninn 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/06
177 108690 Hanna Juhl 11-001 Ribe Skyttekreds 192/06
178 100433 Siw Kert 25-009 Østerlars Skytteforening 192/03
178 115451 Magnus Sønderskov Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 192/03
180 123204 Sebastian Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 191/07
181 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 190/05
182 120607 Kristian Henningsen 16-310 Otterup Skytteforening 190/03
183 121676 Axel Aaes Christensen 01-514 Vodskov Skytteforening 187/07
184 117267 Niclas L. Seifen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 184/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 199/12
2 104341 Mark Held Skov Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 199/11
3 115457 Kasper Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 199/10
4 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/07
5 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 198/12
6 117896 Frederik Hanfgarn 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/11
6 119540 Rasmus Johansen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/11
8 112107 Sebastian Groth 25-006 NyVest Skytteforening 198/10
9 120036 Rasmus Nissen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/09
9 120231 Mikkel Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/09
11 119577 Emma Melvej Larsen 10-456 Vejle Skytteforening 198/06
12 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 197/11
13 103376 Carl Peter Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/10
14 106155 Peter Kaysen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/09
15 123929 Matilde Skinderholm 13-308 Vojens Skytteforening 197/09
16 121465 Camilla L. Ravnsbæk 01-509 Ulsted Skf. 197/08
16 123264 Christian Sørensen 18-008 Jørlunde Skytteforening 197/08
18 119749 Aliya Bakthir 17-074 Gimlinge SG&I 197/07
18 120318 Oliver Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/07
18 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 197/07
18 122995 Thomas Vesterager 06-063 Ørre Skytteforening 197/07
22 99867 Mia Hviid Sørensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06
23 103957 Andreas Jørgensen 23-040 Kongsted Skytteforening 197/05
24 123604 Line Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 196/10
25 118679 Andreas Lass 13-367 Sønderborg Skyttekreds 196/09
25 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 196/09
27 108971 Jannik Grouleff 23-040 Kongsted Skytteforening 196/08
27 122920 Maja Madsen 10-004 Glud Skytteforening 196/08
29 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 196/07
29 120233 Jeppe Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/07
29 121871 Chris Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/07
32 114363 Jacob Mortensen 05-028 Trehøje Skytteforening 196/06
32 124027 Mads H. Larsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/06
34 118537 Morten Christian Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/11
35 118626 Sacha Kampmann 11-015 Ølgod Skytteforening 195/08
35 119474 Sarah Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/08
35 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 195/08
38 120649 August Lund Bramming 10-456 Vejle Skytteforening 195/07
39 122982 Colin Grimshaw 16-470 Hårby Skytteforening 195/06
40 111320 Gry Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 195/05
40 118945 Cathrine Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 195/05
42 118917 Kasper Futterup Søndergaard 01-223 Karby Skyttekreds 195/05
43 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 195/03
44 121388 Christian Ansbjerg 18-043 Værløse Skytteforening 194/08
44 121779 Frederik Pinnerup 06-083 Hem Skytteforening 194/08
46 126007 Oliver Birkendorf 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 194/07
47 123230 Keven Axel Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 194/07
48 119630 Kasper Rosenmeier Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/06
49 120749 Lucas Q. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06
49 122743 Jakob Hvidberg Pedersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/06
51 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 194/05
51 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/05
51 123764 Mathilde Bredgaard 17-037 Tuse Skytteforening 194/05
54 125120 Emil Wieland Jensen 17-429 Knabstrup Skytteforening 194/04
55 115450 Christian Filtenborg Brogaard 01-201 Thisted Skyttekreds 193/08
56 121872 Christian Kroer Dalsgaard 06-011 Skive Skytteforening 193/06
57 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 193/06
57 124559 Sofia Pedersen 16-095 Svendborg Skyttekreds 193/06
57 124633 Christian Morais 01-203 Sjørring Skytteforening 193/06
60 122511 Laura Pedersen 17-321 Greve Skf. 193/05
60 122758 Kristian Bloch Andersen 01-203 Sjørring Skytteforening 193/05
62 111047 Kasper B. Søgaard 11-006 Bramming Skytteforening 193/03
62 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/03
64 124369 Laura Bentien 18-011 Ølstykke Skytteforening 193/03
65 122829 Bent Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/02
66 120772 Oliver B. Larsen 06-083 Hem Skytteforening 193/02
67 124437 Vicki Holm 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 192/08
68 116759 Oliver Hoeck 13-343 Grænseegnens Skytteforening 192/07
69 125038 Dina T. Sørensen 09-101 Randers Skyttekreds 192/06
70 123162 Arend Johan Nymeier 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/06
71 118082 Simon Buhl Ziska 17-321 Greve Skf. 192/05
71 125887 Nanna Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 192/05
73 120162 Rigmor Jacobsen 13-346 Gråsten Skytteforening 192/05
74 120003 Rikke Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 192/04
74 124112 Thomas Klausen 06-063 Ørre Skytteforening 192/04
76 124743 Kasper Lund 10-004 Glud Skytteforening 192/04
77 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 192/04
78 117386 Max Dahl 06-083 Hem Skytteforening 192/03
79 121413 Mette Pettersson 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/02
80 114306 Victoria Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 191/08
81 122559 Victor Appelquist 18-025 Melby Skytteforening 191/06
82 104318 Gustav Nielsen 17-429 Knabstrup Skytteforening 191/05
83 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 191/05
84 122736 Tobias Hedemann 23-003 Ornebjerg Skytteforening 191/02
84 122899 Oscar Alon 01-412 Hjørring Skytteforening 191/02
86 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/06
87 112889 Malthe Johansen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 190/06
88 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 190/05
89 124578 Nichlas Jessen 23-006 Næstved Skytteforening 190/04
90 110050 Amalie Schacht 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/02
91 125156 Daniel Ravn 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/07
92 123834 Nanna Baden Lindell 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 189/06
93 120555 Mathias B. Kampp 13-367 Sønderborg Skyttekreds 189/04
94 111494 Mads Drejer 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/04
95 118798 Maria Larsen 18-026 Ramløse IF Skydning 189/03
96 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02
97 117498 Christoffer Jensen 01-201 Thisted Skyttekreds 189/02
98 122915 Laura Mortensen 10-004 Glud Skytteforening 188/02
99 116817 Sabrina Klara Christensen 16-039 Horne Skytteforening 187/08
100 114118 Nicolai Legaard 11-001 Ribe Skyttekreds 187/03
101 123149 Victor Holm 01-201 Thisted Skyttekreds 186/04
102 122916 Line Mortensen 10-004 Glud Skytteforening 186/03
103 106574 Philip Glasdam Arnvig Andersen 16-095 Svendborg Skyttekreds 186/03
104 113801 Jeppe Ravn 11-021 Brørup Skyttekreds 184/00
105 121681 Rasmus Rye Sørensen 10-423 Tørring Idrætsforening 180/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 122542 Anton E. S. Hansen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 198/03
2 123717 Katarina Trøjborg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07
3 113001 Mikkel Jepsen 06-083 Hem Skytteforening 196/13
4 122584 Kristian Hansen Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 196/08
5 120790 Kasper Clausen 13-387 Skytteforeningen Sydvest 196/05
6 123856 Daniel Paludan 17-148 Høng Skytteforening 195/11
7 126196 Frederikke Elmeskov 17-333 Hvalsø Skf. 195/07
8 123092 Bastian Rosborg Jacobsen 10-423 Tørring Idrætsforening 195/04
9 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 195/03
10 125159 Frederik R.L Koefoed 25-006 NyVest Skytteforening 194/07
11 125148 Kathrine Clausen 13-387 Skytteforeningen Sydvest 194/02
12 122735 Marcus Poulsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 193/08
13 117443 Daniel Thomsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/06
14 125618 Magnus Jørgensen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 193/04
15 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 192/07
16 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 192/06
17 122038 Kristian B. Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/05
18 119559 Matilde Hermann 16-142 Tommerup Skytteforening 192/05
19 122039 Magnus B. Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/04
20 111077 Lucas Højmark 06-063 Ørre Skytteforening 192/03
21 124159 Frederik Petersen 17-074 Gimlinge SG&I 192/02
22 126479 Lasse Wounlund Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 192/02
23 123492 Svante Irskou 09-944 Århus Riffelskytte Klub 191/08
24 122737 Casper Iversen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 191/06
25 121194 Gustav Kähler 16-470 Hårby Skytteforening 190/04
26 124272 Anna Andersen 16-142 Tommerup Skytteforening 190/03
27 126249 Max B F Kristiansen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/03
28 126222 Simon K. Mortensen 23-006 Næstved Skytteforening 189/05
29 120882 Sebastian R. Madsen 06-083 Hem Skytteforening 189/03
30 124819 Rebecca Andersen 25-002 Klemensker Skytteforening 189/03
31 119383 Rasmus Hovmark Jensen 17-148 Høng Skytteforening 189/02
32 119692 Morten Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 188/05
33 122760 Maia Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 188/04
34 122543 Nicklas Dormann Juhl 09-944 Århus Riffelskytte Klub 188/03
35 113257 Patrick Hansen 10-127 Brande Skytteforening 187/06
36 119172 Anton Degn 16-030 Herrested Skytteforening 187/03
37 125142 Mads Friis 11-072 Helle Skytteforening 186/05
38 121240 Mira R. Hansen 01-509 Ulsted Skf. 186/04
39 123940 Mikkel Marqvartsen 17-148 Høng Skytteforening 186/00
40 99449 Puk Schnor 18-019 Søborg SG&I 185/04
41 124806 Jonas Petersen 11-015 Ølgod Skytteforening 185/03
42 123766 Frederik Rosenø 18-019 Søborg SG&I 185/02
43 124560 Liv Avnbøg 16-095 Svendborg Skyttekreds 185/01
44 125842 Nikolaj Skriver 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/03
45 124353 Jeppe Galsgaard 06-023 Knudstrup Skyttekreds 184/01
46 113053 Marcus Hartvigsen 11-006 Bramming Skytteforening 183/04
47 124766 Tobias Sørensen 13-387 Skytteforeningen Sydvest 183/04
48 126088 Emma W. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 182/06
49 122764 Rasmus Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 182/02
50 126454 Nora Gregersen 09-940 Samsø Skytteforening 181/01
51 120464 Philip Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/01
52 123115 Albert Woller 17-043 Glumsø Skytteforening 178/00
53 119053 Victoria Holst 18-008 Jørlunde Skytteforening 174/02
54 125253 Filucca Caroline Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 173/01
55 125074 Philip Risbøl Osther 11-021 Brørup Skyttekreds 171/01
56 123794 Asger Abrahamsen Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 170/01
57 123924 Lærke De Boer Lybker 10-127 Brande Skytteforening 167/02
58 125305 Camilla Pettersson 18-008 Jørlunde Skytteforening 162/04
59 117448 Mathias Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 160/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/13
2 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 200/12
3 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 200/09
4 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/17
5 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 199/14
6 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/13
6 90666 Magnus Vesterlund Gustafsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/13
8 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/13
9 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/11
10 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10
11 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 199/09
12 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/11
12 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 198/11
12 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 198/11
15 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 198/10
15 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
15 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/10
15 115728 Theis Kofod Hounsgaard 25-006 NyVest Skytteforening 198/10
19 102711 Sofie Frantsen 01-229 Bjergby SGI&U 198/09
19 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/09
19 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09
19 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 198/09
23 104570 Mikkel Kjær Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/08
23 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/08
25 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 198/07
25 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 198/07
25 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/07
28 102795 Rasmus R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 197/14
29 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/12
29 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 197/12
31 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 197/11
31 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/11
33 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/10
34 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 197/09
34 106369 Emma Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/09
34 114901 Mads H. Andreasen 23-006 Næstved Skytteforening 197/09
34 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/09
38 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 197/08
39 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08
39 97156 Jonas Mølgaard Christensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/08
41 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/07
42 103478 Rikke Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 197/06
43 104662 Ofelia Jørgensen 25-006 NyVest Skytteforening 196/12
44 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 196/11
44 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 196/11
46 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/10
47 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 196/10
48 104568 Mads Edvardsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/09
48 46813 Christian Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 196/09
48 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 196/09
51 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/08
51 103936 Tobias Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 196/08
51 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08
51 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 196/08
51 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/08
56 102935 Victor B. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07
57 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 196/07
57 87465 Sebastian Holmer 18-003 Frederikssund IF 1864 196/07
57 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/07
60 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/07
61 102794 Emil R. Olesen 16-350 Særslev Skytteforening 196/06
61 108974 Kamilla Jakobsen 23-040 Kongsted Skytteforening 196/06
61 83686 Andreas Madsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/06
61 83692 Victoria H Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/06
65 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 196/05
66 102112 Ludvig Porsbjerg 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/04
67 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 196/03
68 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/11
69 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 195/09
70 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 195/09
71 96807 Sara Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/08
72 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/08
73 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 195/07
73 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 195/07
73 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 195/07
76 109735 Rasmus Dalgaard 23-006 Næstved Skytteforening 195/06
77 103952 Mads Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 195/04
77 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 195/04
79 117039 Katrine Mittå 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/07
80 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 193/03
80 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 193/03
82 122163 Maria Andersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/05
83 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/03
84 111517 André Fisker 17-373 Ballerup Skf. 190/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/13
2 110044 Laura Højris From Petersen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/10
3 113292 Maja K Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/08
4 112110 Jonathan Lohse 17-003 Korsør Skytteforening 198/07
4 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 198/07
6 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 198/06
7 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 198/05
7 117439 Benjamin Pedersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/05
9 85786 Sara Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 197/10
10 112963 Mads Ohlsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/09
11 113174 Liva H. Højen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08
11 114906 Josefine J.E. Clausen 23-006 Næstved Skytteforening 197/08
13 112939 Emil Urbanski 13-308 Vojens Skytteforening 197/07
13 114993 Lasse B. Asmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 197/07
13 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 197/07
16 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/06
16 106222 Marc Lund Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06
16 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 197/06
16 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/06
20 102943 Andreas Jakobsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 196/08
20 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 196/08
20 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08
20 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08
20 119371 David Espersen 16-098 Sødinge Skytteforening 196/08
25 109398 Nicoline Holm Pedersen 01-509 Ulsted Skf. 196/07
26 113749 Ulrikke Marie Furland 18-008 Jørlunde Skytteforening 196/07
27 103872 Benjamin Nielsen 09-940 Samsø Skytteforening 196/05
28 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 196/05
28 111366 Rasmus Rask 09-101 Randers Skyttekreds 196/05
28 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05
31 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 196/04
32 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/10
33 111942 Kasper Hansen 18-055 Blovstrød SG&I 195/07
33 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/07
35 90303 Rasmus Larsen 16-098 Sødinge Skytteforening 195/06
36 103912 Malou E. M. Larsen 17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening 195/06
36 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/06
36 113750 Victoria Sommer Binder 18-008 Jørlunde Skytteforening 195/06
39 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 195/03
40 106324 Emilie Kähler Hjenner 18-008 Jørlunde Skytteforening 194/07
40 116768 Mikkel Drist-Jensen 18-019 Søborg SG&I 194/07
40 90304 Christian Larsen 16-098 Sødinge Skytteforening 194/07
43 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 194/07
44 103958 Tobias Nielsen 23-006 Næstved Skytteforening 194/06
45 118318 Magnus Spetzler 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/06
45 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 194/06
47 100019 Patrick Schønberg 17-373 Ballerup Skf. 194/05
47 111896 Mathias Juul 18-055 Blovstrød SG&I 194/05
47 121755 Sofus Larsen 18-055 Blovstrød SG&I 194/05
50 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 194/05
51 100405 Jacob Bluhm Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 194/04
52 109523 Kasper Johannsen 11-001 Ribe Skyttekreds 193/09
53 114905 Frederik Lauenberg 23-006 Næstved Skytteforening 193/08
54 102807 Tina Andersen Debel 11-001 Ribe Skyttekreds 193/07
54 113442 Lars Padfield 01-412 Hjørring Skytteforening 193/07
56 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 193/06
56 108975 Rasmus Caspersen 23-040 Kongsted Skytteforening 193/06
58 101286 August Møller-Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/05
59 113586 Christian Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 193/05
59 91295 Kewin Nissen 18-008 Jørlunde Skytteforening 193/05
61 96845 Frederik H. Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 193/05
62 121347 Kristian Schmidt Poulsen 11-001 Ribe Skyttekreds 193/01
63 112871 Anton Jørgensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/08
63 92377 Pernille Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 192/08
65 107536 Alexander Nielsen 06-063 Ørre Skytteforening 192/07
66 109288 Lea Hansen 16-039 Horne Skytteforening 192/06
66 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/06
68 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-083 Hem Skytteforening 192/04
69 121794 Cecilie L. Olesen 01-511 Skf. Kimbrerne 192/04
70 103758 Alexander B. Mortensen 10-456 Vejle Skytteforening 192/03
71 102509 Alexander Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 192/03
72 85137 Louise Skøtt 18-019 Søborg SG&I 192/03
72 98920 Frederik Rubæk 01-511 Skf. Kimbrerne 192/03
74 104721 Peter H. Nielsen 23-040 Kongsted Skytteforening 191/08
75 112020 Emil Skaarup Nilsen 01-203 Sjørring Skytteforening 191/08
76 117692 Lea Linda Bejning Andersen 18-019 Søborg SG&I 191/05
77 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 191/04
78 100147 Kasper Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 191/04
79 97608 Jacob Klausen 06-011 Skive Skytteforening 191/03
80 119624 Emil Hansen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 191/03
81 121980 Jonas E.S. Kjemtrup 13-367 Sønderborg Skyttekreds 190/07
82 112773 Simon Bernhard Madsen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/05
83 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 190/05
84 96240 Celina Ravnsgaard Dejan 21-343 Hvidovre Skyttekreds 190/04
85 113173 Kasper Høi 10-456 Vejle Skytteforening 189/07
86 122108 Mathias H. Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/05
87 126253 Daniela Buchholtz 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/05
88 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 189/04
88 111518 Janek Fisker 17-373 Ballerup Skf. 189/04
90 108452 Victoria Riemann Dahl 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 189/03
90 82836 Line Soelbjerg Andersen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 189/03
92 89134 Line H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 189/01
93 112101 Nicolai Dam Andersen 25-006 NyVest Skytteforening 188/05
94 123421 Marcel A. Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 188/03
95 115681 Martin Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 187/08
96 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 187/06
97 118385 Julie Thomsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 187/05
98 123606 Celina Dalsgaard 06-063 Ørre Skytteforening 187/04
99 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 187/02
100 117687 Caroline Andersen 18-019 Søborg SG&I 186/03
101 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 186/02
102 111408 Simon Brogaard Jørgensen 06-083 Hem Skytteforening 185/05
103 94729 Mette Buus 09-940 Samsø Skytteforening 185/03
104 117689 Sofie E. Larsen 18-019 Søborg SG&I 185/01
105 115232 Julie Andersen 25-002 Klemensker Skytteforening 183/03
106 108615 Kristian Bülow 23-006 Næstved Skytteforening 182/05
107 98454 Rasmus Greth Sørensen 01-511 Skf. Kimbrerne 181/02
108 113871 Oliver Staugaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 179/05
109 109290 Amalie Tofte Rasmussen 16-039 Horne Skytteforening 179/03
110 126575 Alexander Sebastian Rickens Schorling 13-302 Haderslev Skyttekreds 179/01
111 125337 Kay G. Henningsen 18-019 Søborg SG&I 176/00
112 111697 Cebina Nielsen 06-063 Ørre Skytteforening 165/02

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Foreningsholdsfinale
1 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 149/09    150/007    299/16
2 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/07    149/007    297/14
3 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 148/06    148/008    296/14
4 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 148/06    148/006    296/12
5 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 149/05    147/003    296/08
6 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 147/05    148/005    295/10
7 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/07    146/006    294/13
8 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 145/06    148/007    293/13
9 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/06    145/005    293/11
9 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 147/07    146/004    293/11
11 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/04    148/006    292/10
12 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 143/04    149/003    292/07
13 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 145/05    146/004    291/09
13 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 146/04    145/005    291/09
13 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 148/06    143/003    291/09
16 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 148/04    143/003    291/07
17 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 147/03    144/002    291/05
18 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/07    146/003    290/10
19 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 146/03    144/005    290/08
19 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 145/02    145/006    290/08
21 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/04    143/003    290/07
22 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 143/04    147/002    290/06
23 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 145/05    144/004    289/09
24 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 148/06    140/002    288/08
25 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 144/03    144/003    288/06
26 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 142/01    146/004    288/05
27 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 148/07    139/003    287/10
28 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/03    143/005    287/08
29 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 141/04    144/005    285/09
30 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    142/003    285/06
31 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 147/05    136/003    283/08
32 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 141/01    138/004    279/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 149/09    150/07    299/16
2 123717 Katarina Trøjborg 09-940 Samsø Skytteforening 148/05    149/05    297/10
3 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 148/03    149/06    297/09
4 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/07    149/06    296/13
5 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 147/06    149/05    296/11
6 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/03    149/04    296/07
7 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 148/04    148/06    296/10
8 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 150/10    146/05    296/15
9 86197 Thor Kortegård Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 147/06    148/09    295/15
10 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 147/05    148/05    295/10
11 90829 Jonas Olsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 149/08    146/05    295/13
12 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/07    146/06    294/13
13 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 149/07    145/05    294/12
14 108690 Hanna Juhl 11-001 Ribe Skyttekreds 149/05    145/03    294/08
15 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 146/06    147/06    293/12
16 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/06    145/05    293/11
17 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 143/04    149/03    292/07
18 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/04    148/06    292/10
19 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 144/00    148/07    292/07
20 122114 Simon Rosenkjær 16-039 Horne Skytteforening 146/05    146/07    292/12
21 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 148/03    144/02    292/05
22 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 142/01    149/03    291/04
23 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 146/04    145/05    291/09
24 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 148/04    143/03    291/07
25 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 143/04    147/02    290/06
26 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/07    146/03    290/10
27 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 145/02    145/06    290/08
28 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 146/03    144/05    290/08
29 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 148/04    142/02    290/06
30 119643 Naja Skytt-Bendixen 10-004 Glud Skytteforening 147/03    142/03    289/06
31 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 142/04    146/04    288/08
32 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 142/02    146/03    288/05
33 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 144/03    144/03    288/06
34 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 148/06    140/02    288/08
35 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 142/02    145/03    287/05
36 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 143/04    144/05    287/09
37 111494 Mads Drejer 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 145/01    142/04    287/05
38 118537 Morten Christian Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 145/02    142/03    287/05
39 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 140/02    146/03    286/05
40 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 142/03    144/02    286/05
41 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 141/04    144/05    285/09
42 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 142/03    143/03    285/06
43 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 141/00    143/05    284/05
44 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/03    137/01    284/04
45 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 148/05    136/08    284/13
46 112034 Marc Lykke Kjellmann 16-039 Horne Skytteforening 140/04    143/05    283/09
47 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 147/05    136/03    283/08
48 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 139/02    140/03    279/05
49 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 144/03    135/01    279/04
50 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/01    136/02    276/03
51 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/04    125/00    271/04
52 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 132/00    134/02    266/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 149/07    150/07    299/14
2 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/08    149/08    299/16
3 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 149/05    149/08    298/13
4 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/07    149/07    297/14
5 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 147/07    149/05    296/12
6 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 147/03    149/06    296/09
7 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 148/06    148/08    296/14
8 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 148/06    148/06    296/12
9 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 149/05    147/03    296/08
10 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/05    148/07    295/12
11 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 149/02    146/06    295/08
12 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 149/07    145/03    294/10
13 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 145/06    148/07    293/13
14 111517 André Fisker 17-373 Ballerup Skf. 146/08    147/04    293/12
15 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 147/09    146/07    293/16
16 113586 Christian Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 147/07    146/04    293/11
17 83692 Victoria H Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/06    146/05    293/11
18 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 147/07    146/04    293/11
19 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 148/07    145/05    293/12
20 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 144/06    148/05    292/11
21 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 147/08    145/04    292/12
22 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 148/05    144/07    292/12
23 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 144/05    147/08    291/13
24 103872 Benjamin Nielsen 09-940 Samsø Skytteforening 144/05    147/05    291/10
25 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 145/05    146/04    291/09
26 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 146/08    145/03    291/11
27 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 146/05    145/06    291/11
28 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 147/05    144/05    291/10
29 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 147/03    144/02    291/05
30 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 148/06    143/03    291/09
31 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 148/04    143/04    291/08
32 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 145/04    145/05    290/09
33 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 147/06    143/05    290/11
34 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/04    143/03    290/07
35 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 149/08    141/04    290/12
36 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 142/04    147/05    289/09
37 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 143/04    146/04    289/08
38 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 145/05    144/04    289/09
39 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 145/04    144/04    289/08
40 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 142/01    146/04    288/05
41 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 146/04    142/04    288/08
42 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 143/03    144/08    287/11
43 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/03    143/05    287/08
44 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 148/07    139/03    287/10
45 102943 Andreas Jakobsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 142/00    143/03    285/03
46 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    142/03    285/06
47 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/05    138/03    284/08
48 99500 Andreas Demant Jensen 16-067 Nyborg Skytteforening 139/02    144/02    283/04
49 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/01    140/00    280/01
50 102509 Alexander Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 142/03    138/02    280/05
51 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 143/03    137/02    280/05
52 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 141/03    138/05    279/08
53 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 141/03    138/02    279/05
54 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 141/01    138/04    279/05
55 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 137/06    141/04    278/10
56 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 138/03    137/03    275/06
57 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 134/02    111/01    245/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1 110384 Lasse Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 150/10
2 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 149/09
3 90829 Jonas Olsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 149/08
4 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 149/07
5 108690 Hanna Juhl 11-001 Ribe Skyttekreds 149/05
6 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/07
7 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 148/06
7 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 148/06
9 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 148/05
9 123717 Katarina Trøjborg 09-940 Samsø Skytteforening 148/05
11 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 148/04
11 105053 Anne M. Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 148/04
11 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 148/04
14 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 148/03
14 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 148/03
16 112527 Carmen Bograd 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/07
17 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 147/06
17 86197 Thor Kortegård Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 147/06
19 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 147/05
19 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 147/05
21 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/03
21 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/03
21 119643 Naja Skytt-Bendixen 10-004 Glud Skytteforening 147/03
24 110952 Nikoline Storm 17-373 Ballerup Skf. 146/07
25 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 146/06
26 122114 Simon Rosenkjær 16-039 Horne Skytteforening 146/05
27 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/04
27 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 146/04
29 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 146/03
30 119630 Kasper Rosenmeier Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 145/07
31 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 145/06
32 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 145/05
33 118928 Tobias Melchert 17-321 Greve Skf. 145/03
34 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 145/02
34 118537 Morten Christian Pedersen 01-412 Hjørring Skytteforening 145/02
36 111494 Mads Drejer 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 145/01
37 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/07
38 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 144/04
39 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 144/03
40 121512 Laurits Mandrup 23-006 Næstved Skytteforening 144/03
41 119509 Mads Mossin 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 144/00
42 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 143/04
42 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 143/04
44 102410 Mikkel Gjøderum Jørgensen 01-514 Vodskov Skytteforening 143/04
45 114217 Marcus Bredgaard 18-035 Helsinge Skytte- & IF 142/04
46 110396 Frida Vangsgaard 17-037 Tuse Skytteforening 142/03
46 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 142/03
48 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 142/03
49 88088 Marie Bæk Pagaard 05-019 Skjern Skytteforening 142/02
50 102510 Andreas Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 142/02
51 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 142/02
52 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 142/01
53 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 141/04
53 122736 Tobias Hedemann 23-003 Ornebjerg Skytteforening 141/04
55 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 141/00
56 122941 Helene Eckardt 16-039 Horne Skytteforening 140/04
57 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 140/04
58 115457 Kasper Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 140/04
59 112034 Marc Lykke Kjellmann 16-039 Horne Skytteforening 140/04
60 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 140/02
61 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/01
62 107611 Mikkel Schiødt 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 139/02
63 117443 Daniel Thomsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 138/01
64 122915 Laura Mortensen 10-004 Glud Skytteforening 137/01
65 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 135/02
66 123556 Mathias Rasmussen 18-011 Ølstykke Skytteforening 135/02
67 55409 Nikolaj Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 133/02
68 121784 Katrine Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 132/00
69 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 131/01
70 121676 Axel Aaes Christensen 01-514 Vodskov Skytteforening 131/01
71 112037 Cecilie Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 128/00
72 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 103/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/08
2 106220 Kasper Hjorth Lousdal 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 149/08
3 103663 Ida R. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 149/07
3 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 149/07
5 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 149/05
5 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 149/05
7 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 149/02
8 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 148/07
8 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 148/07
8 69410 Laura Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 148/07
11 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 148/06
11 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 148/06
11 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 148/06
14 103661 Signe K. Frederiksen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 148/05
15 111722 Line Munk-Knudsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 148/04
16 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 147/09
17 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 147/08
18 113586 Christian Bols Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 147/07
18 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 147/07
18 99458 Michael Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 147/07
21 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 147/06
22 83692 Victoria H Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 147/06
23 104450 Leif Rossau 10-009 Hovedgaard Skytteforening 147/05
23 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/05
25 96464 Anne Rasmussen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/04
26 109289 Sebastian Joe Larsen 16-039 Horne Skytteforening 147/03
26 90190 Mikkel Adam Warrer 17-373 Ballerup Skf. 147/03
28 101279 Benjamin Lahn Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 146/08
29 111517 André Fisker 17-373 Ballerup Skf. 146/08
30 106625 Alexander Petersen 17-373 Ballerup Skf. 146/05
31 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 146/05
31 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 146/05
33 84580 Søren Højberg Pedersen 17-321 Greve Skf. 146/04
34 100365 Natashia Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 146/04
35 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 145/06
36 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 145/05
36 105804 Casper Risum Andersen 16-039 Horne Skytteforening 145/05
38 104165 Bjørn Bär 13-343 Grænseegnens Skytteforening 145/04
38 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 145/04
40 114967 Alexander Prip 17-003 Korsør Skytteforening 144/06
41 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 144/05
42 103872 Benjamin Nielsen 09-940 Samsø Skytteforening 144/05
43 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 144/05
44 111338 Silje Ubbesen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/03
45 98051 Jonas Brix Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 143/05
46 98706 Emma Thyssen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 143/04
47 101228 Philip Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 143/03
47 109282 Simone Lindhardt Carlsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 143/03
49 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 143/03
50 104700 Nicklas Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 143/03
51 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 143/02
52 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 142/04
53 106298 Lasse Svennekjær 10-423 Tørring Idrætsforening 142/03
54 102509 Alexander Siigaard Henriksen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 142/03
55 100019 Patrick Schønberg 17-373 Ballerup Skf. 142/03
56 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 142/01
57 102943 Andreas Jakobsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 142/00
58 97156 Jonas Mølgaard Christensen 09-940 Samsø Skytteforening 141/05
59 115306 Nicolaj Christian Villadsen 16-130 Højby Skytteforening 141/03
60 116613 Oliver Dall Hansen 18-011 Ølstykke Skytteforening 141/03
61 111339 Maria Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 141/01
62 97608 Jacob Klausen 06-011 Skive Skytteforening 140/02
63 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/01
64 99500 Andreas Demant Jensen 16-067 Nyborg Skytteforening 139/02
65 105651 Mathias Borchers 16-039 Horne Skytteforening 138/03
66 106222 Marc Lund Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 138/02
67 99433 Alexander Nørholm Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 137/06
68 110953 Frederikke Storm 17-373 Ballerup Skf. 137/02
69 93561 Mogens Kappel 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 136/01
70 121785 Viktor Philippe 23-022 Vestfalster Skytteforening 134/02
71 94729 Mette Buus 09-940 Samsø Skytteforening 132/02

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab BK
1 102409 Magnus Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 143/04    144/06    287/10
2 90829 Jonas Olsen 17-037 Tuse Skytteforening 146/06    141/01    287/07
3 86191 Sofus Helding Andersen 16-039 Horne Skytteforening 140/01    145/04    285/05
4 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 141/03    143/03    284/06
5 107612 Mathias Nørgaard 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 143/02    140/04    283/06
6 103315 Magnus Kristensen 01-514 Vodskov Skytteforening 141/03    140/04    281/07
7 118928 Tobias Melchert 17-321 Greve Skf. 142/04    139/01    281/05
8 110761 Sofie Elkhøj Bundgaard 09-940 Samsø Skytteforening 144/04    137/02    281/06
9 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 139/02    141/03    280/05
10 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 140/04    139/02    279/06
11 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 138/00    140/01    278/01
12 97871 Peter Josefsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 135/01    140/01    275/02
13 93650 Hjalte Morthorst Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 135/02    139/03    274/05
14 115106 Laust Dengsøe 23-022 Vestfalster Skytteforening 138/02    134/02    272/04
15 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 135/01    134/00    269/01
16 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 135/02    129/01    264/03
17 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 135/03    125/05    260/08
18 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 128/00    127/00    255/00

 

 

Gevær, 300m. - Mesterskab JUN
1 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 148/05    145/03    293/08
2 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 142/06    146/05    288/11
3 97825 Frederik Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 143/02    145/04    288/06
4 108411 Rune Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 141/02    146/06    287/08
5 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening