25-09-2016 16:00:37 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DM Voksen 50-200-300m 2016

<

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Senior

1 Frederikssund IF 1864
61802 Peder Pilgaard Klasse: SE1 148/05
61327 Poul H. Brandt Klasse: SE1 147/07
62169 Steen Møller Klasse: SE1 147/04
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: SE1 144/07
Total 586/23

2 Samsø Skytteforening
25369 Bjarne Andersen Klasse: SE1 150/06
25302 Knud Møller Klasse: SE1 147/05
25323 Jenny Bissø Klasse: SE1 145/05
20954 Per Christiansen Klasse: SE1 143/03
Total 585/19

3 Århus Riffelskytte Klub
25728 Jørgen Mahler Klasse: SE1 149/06
21701 Henning B. Clausen Klasse: SE1 148/07
26133 Svend Borgbjerg Klasse: SE1 146/05
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: SE1 141/01
Total 584/19

4 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 149/09
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: SE2 146/04
57419 Lars Lund Klasse: SE1 145/03
58322 Kurt Petersen Klasse: SE2 143/03
Total 583/19

5 Honum og Omegns Skytteforening
20681 Hans O. Hansen Klasse: SE1 148/03
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: SE1 147/05
21256 Einar Højsgård Klasse: SE2 146/04
21163 Jens Frandsen Klasse: SE1 141/02
Total 582/14

6 Særslev Skytteforening
110371 Ove Guldager Pedersen Klasse: SE1 148/05
49486 Vang Jarl Klasse: SE1 147/06
49642 Helge Larsen Klasse: SE1 147/07
112816 Bernhard Hansen Klasse: SE2 138/03
Total 580/21

7 Fløng-Hedehusene Skf.
69461 Inge Rusbjerg Klasse: SE1 147/06
69408 Leif Bodilsen Klasse: SE1 145/05
69409 Leif Bay Klasse: SE1 138/01
68928 Peter Hvidberg Klasse: SE2 149/08
Total 579/20

8 Randers Skyttekreds
18226 Jens Peter Jensen Klasse: SE1 146/03
18368 Erik Andersen Klasse: SE1 146/05
17325 Henning Lausten Klasse: SE1 144/04
23116 Jens Roland Jensen Klasse: SE1 141/01
Total 577/13

9 Frederikshavn Skyttekreds
10606 Bent Poulsen Klasse: SE1 148/03
10518 Knud Jensen Klasse: SE1 144/03
10439 Søren Kogsbøll Klasse: SE2 139/01
10462 Peter Møller Klasse: SE1 138/02
Total 569/09

10 Nykøbing F. Skytteforening
54902 Hans Pil Klasse: SE2 144/04
54186 Tønnes Koch Klasse: SE1 142/06
97642 Flemming Larsen Klasse: SE1 142/03
53054 Per Andersen Klasse: SE2 139/03
Total 567/16

11 Jelling fS Skydning
33816 Knud Andersen Klasse: SE1 147/08
80547 Jens Peter Ladegaard Klasse: SE2 141/01
33790 Ove Laursen Klasse: SE2 140/03
33743 Knud Bonde Klasse: SE1 139/02
Total 567/14

12 Østmøn SG&I
53420 Johnny Johansson Klasse: SE1 147/03
54312 Bjarne Larsen Klasse: SE1 147/05
53166 Berrit Carlsen Klasse: SE1 140/01
99282 Niels Lauge Hermansen Klasse: SE2 132/01
Total 566/10

13 Kjellerup Skytteforening
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: SE1 145/04
56302 Tage Andersen Klasse: SE2 145/05
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: SE1 143/03
18938 Hans J. Steensig Klasse: SE2 122/02
Total 555/14

14 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: SE1 147/03
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: SE1 141/04
68747 Tove Rasmussen Klasse: SE2 136/00
68694 Svend Vahlgren Klasse: SE2 123/00
Total 547/07

15 Ulbjerg Skytteforening
12208 Ulla Rasmussen Klasse: SE2 140/03
19287 Anna Marie Jensen Klasse: SE2 139/01
19466 Finn Karlsson Klasse: SE1 138/01
19161 Per S. Jensen Klasse: SE2 125/00
Total 542/05

16 Vodskov Skytteforening
116012 Kaj Haulrich Klasse: SE2 140/03
14851 Carsten Hansen Klasse: SE2 140/02
119374 Kurt Bech Klasse: SE2 128/01
15095 Flemming Lindemann Klasse: SE2 005/00
Total 413/06

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Senior FINALE

1 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F2FHF 147/05    147/005    294/10
25323 Jenny Bissø Klasse: F2FHF 145/05    146/007    291/12
25369 Bjarne Andersen Klasse: F2FHF 150/06    146/006    296/12
20954 Per Christiansen Klasse: F2FHF 143/03    144/004    287/07
Total 1168/41

2 Tuse Skytteforening
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F2FHF 149/09    147/008    296/17
58322 Kurt Petersen Klasse: F2FHF 143/03    146/004    289/07
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F2FHF 146/04    145/002    291/06
57419 Lars Lund Klasse: F2FHF 145/03    145/003    290/06
Total 1166/36

3 Århus Riffelskytte Klub
21701 Henning B. Clausen Klasse: F2FHF 148/07    148/005    296/12
25728 Jørgen Mahler Klasse: F2FHF 149/06    146/008    295/14
26133 Svend Borgbjerg Klasse: F2FHF 146/05    144/002    290/07
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: F2FHF 141/01    143/004    284/05
Total 1165/38

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Åben

1 Ribe Skyttekreds
39827 Jens Nygaard Klasse: VÅ1 150/06
39769 Morten Petermann Klasse: VÅ1 149/09
39794 Line Petermann Klasse: VÅ1 149/06
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VÅ1 148/08
Total 596/29

2 Ballerup Skf.
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 150/07
126527 Björn Erik Friman Klasse: UÅ 148/11
68224 Nicolai Espersen Klasse: UÅ 147/06
35978 Claus Søndergaard Klasse: UÅ 145/05
Total 590/29

3 Sdr. Broby Skytteforening
46176 Karin Hansen Klasse: VÅ1 150/11
47442 Ulrich Andersen Klasse: VÅ1 150/07
47448 Tom Vibæk Klasse: VÅ2 145/05
47589 Kenneth Hansen Klasse: VÅ1 144/04
Total 589/27

4 Østmøn SG&I
55139 Oline Cecilie S. Andkjær Klasse: UÅ 149/05
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: UÅ 147/07
55531 Gitte Larsen Klasse: VÅ2 144/02
87542 Claus Frederiksen Klasse: VÅ1 144/04
Total 584/18

5 Vester Hassing Skf.
15763 Torben Klit Andersen Klasse: VÅ2 149/05
14658 Louise Pedersen Klasse: VÅ2 145/04
92807 Nikolaj Lund Nymann Klasse: UÅ 143/03
15852 Mariann H. Weinreich Klasse: VÅ1 146/05
Total 583/17

6 Gundsølille SG&I
76186 Ken Poulsen Klasse: VÅ1 147/06
60330 Henning Sørensen Klasse: VÅ1 145/05
60621 Henrik Zabel Klasse: VÅ2 145/07
60777 Leif Mikkelsen Klasse: VÅ1 143/04
Total 580/22

7 Vodskov Skytteforening
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 147/06
102422 Magnus Andersen Klasse: UÅ 145/03
103695 Bent Andersen Klasse: VÅ2 144/04
103697 Jens Ingerslev Larsen Klasse: VÅ1 144/02
Total 580/15

8 Viborg Skytteforening
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: VÅ1 147/03
19654 Knud Erik Holm Klasse: VÅ1 145/06
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 144/06
19486 Allan T. Pedersen Klasse: VÅ2 143/02
Total 579/17

9 Særslev Skytteforening
105011 Mads Bendixen Klasse: VÅ1 147/03
50423 Lars Christiansen Klasse: VÅ1 145/07
39069 Torben Skovgaard Klasse: VÅ1 141/02
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: VÅ2 139/03
Total 572/15

10 Tingsted Skytteforening
54713 Per Christensen Klasse: VÅ1 146/08
53137 Hanne Andersen Klasse: VÅ1 145/05
48926 Bjarne B. Nielsen Klasse: VÅ2 140/02
96141 Allan Stryhn Klasse: VÅ2 137/02
Total 568/17

11 Samsø Skytteforening
25221 Sanne Kristensen Klasse: VÅ1 148/07
91099 Ellen Holm Klasse: VÅ1 148/07
94784 Laura Von der Lippe Klasse: UÅ 140/00
91098 Peder Nedergaard Klasse: VÅ2 131/01
Total 567/15

12 Greve Skf.
68697 Steen K. Pedersen Klasse: VÅ1 149/08
107400 Krzysztof Jurkowski Klasse: VÅ2 142/02
82311 Joakim Dahl-Nielsen Klasse: UÅ 138/03
104486 Eduardo Hansen Klasse: VÅ2 126/01
Total 555/14

13 Nykøbing F. Skytteforening
54774 Max Pil Klasse: VÅ1 146/02
99434 Kristian N. Koch Klasse: UÅ 140/02
54958 Carsten Klich Klasse: VÅ1 136/05
121493 Claus Holten Klasse: VÅ2 133/01
Total 555/10

14 Karup Skytteforening af 1889
31089 Leif Laursen Klasse: VÅ2 135/02
82480 Flemming Jørgensen Klasse: VÅ2 135/01
31129 Jørn Termansen Klasse: VÅ2 134/02
79034 Brian Grønn Rauh Klasse: VÅ2 126/00
Total 530/05

15 Hillerød Skytteforening
91811 Jørgen Eskildsen Klasse: VÅ2 139/02
85340 Morten Stockflet Jørgensen Klasse: VÅ2 137/01
104846 Dorte Dyregaard Klasse: VÅ2 131/01
63572 Karin Bay Klasse: VÅ2 111/00
Total 518/04

16 Hvalsø Skf.
106275 Marianne Munch Klasse: VÅ2 142/03
93371 Morten Bjerre Larsen Klasse: UÅ 142/05
58174 Peter Witthøft Rasmussen Klasse: VÅ2 127/01
95283 Laila B. Larsen Klasse: VÅ2 085/00
Total 496/09

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Åben FINALE

1 Ballerup Skf.
35978 Claus Søndergaard Klasse: F2FHF 145/05    150/005    295/10
126527 Björn Erik Friman Klasse: F2FHF 148/11    149/008    297/19
68224 Nicolai Espersen Klasse: F2FHF 147/06    149/006    296/12
69703 Bent Kruse Klasse: F2FHF 150/07    149/005    299/12
Total 1187/53

2 Ribe Skyttekreds
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: F2FHF 148/08    150/007    298/15
39769 Morten Petermann Klasse: F2FHF 149/09    150/008    299/17
39827 Jens Nygaard Klasse: F2FHF 150/06    148/007    298/13
39794 Line Petermann Klasse: F2FHF 149/06    138/001    287/07
Total 1182/52

3 Sdr. Broby Skytteforening
46176 Karin Hansen Klasse: F2FHF 150/11    150/009    300/20
47442 Ulrich Andersen Klasse: F2FHF 150/07    150/010    300/17
47589 Kenneth Hansen Klasse: F2FHF 144/04    148/006    292/10
47448 Tom Vibæk Klasse: F2FHF 145/05    144/005    289/10
Total 1181/57

4 Østmøn SG&I
55139 Oline Cecilie S. Andkjær Klasse: F2FHF 149/05    148/008    297/13
87542 Claus Frederiksen Klasse: F2FHF 144/04    146/006    290/10
55531 Gitte Larsen Klasse: F2FHF 144/02    145/003    289/05
86426 Frederikke Frederiksen Klasse: F2FHF 147/07    144/003    291/10
Total 1167/38

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Stilling

1 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 146/09
69501 Birger Groesmeyer Klasse: VS2 144/05
69431 Karsten Graversen Klasse: VS2 140/01
69477 Gert Poulsen Klasse: VS2 139/02
Total 569/17

2 Greve Skf.
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Klasse: VS2 145/06
68949 Claus Bruun Klasse: VS1 144/03
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: VS2 142/03
75149 Maja Groot Klasse: US 138/01
Total 569/13

2 Vemmelev SG&I
59536 Johnny Olsen Klasse: VS1 143/01
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: VS1 143/05
59650 Allan Hansen Klasse: VS1 142/05
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: VS1 141/02
Total 569/13

4 Samsø Skytteforening
25297 Lasse Bertelsen Klasse: US 145/07
25639 Carsten Hauge Klasse: VS2 143/03
25387 Anders Alexandersen Klasse: US 141/04
25202 Torben Kristensen Klasse: VS3 136/02
Total 565/16

5 Frederikssund IF 1864
62329 Jan Larsen Klasse: VS1 143/04
62091 Dorthe Overgaard Pedersen Klasse: VS1 142/03
62432 Bjarne Sørensen Klasse: VS2 139/07
60633 Claus Nielsen Klasse: VS3 135/03
Total 559/17

6 Haderup Skytteforening
27895 Lisbeth Philbert Larsen Klasse: VS1 147/07
31184 Erik Madsen Klasse: VS2 142/04
30183 Jon Baggesen Klasse: VS2 138/02
29924 Carl Knudsen Klasse: VS3 132/03
Total 559/16

7 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 144/05
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: VS1 140/02
86372 Christinna Herskind Klasse: US 136/01
15776 Stefan Olsen Klasse: US 130/01
Total 550/09

8 Ørre Skytteforening
30547 Knud Ejlersen Klasse: VS2 143/03
25978 Kim Ibsen Klasse: VS1 142/03
30523 Louise Bjerregaard Mæng Klasse: US 132/02
94693 Kurt Mosgaard Klasse: VS2 130/06
Total 547/14

9 Horne Skytteforening
47955 Signe Steffensen Klasse: US 145/04
46704 Knud Hansen Klasse: VS2 137/00
48314 Anders Hansen Klasse: VS3 137/02
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: US 128/02
Total 547/08

10 Honum og Omegns Skytteforening
21272 Daniel Vase Klasse: US 140/05
19919 Dagmar Bjerre Klasse: US 136/02
20009 Jens Bo Laursen Klasse: VS3 136/02
20431 Christian Lemmermann Klasse: US 134/03
Total 546/12

11 Tingsted Skytteforening
54457 Mikael Green Klasse: VS2 141/05
56691 Kenneth Hansen Klasse: VS3 138/01
54434 Palle Henriksen Klasse: VS3 134/04
81811 Betina Petersen Klasse: US 131/03
Total 544/13

12 Tørring Idrætsforening
34977 Jørgen Andersen Klasse: VS3 140/05
35077 Berit Andersen Klasse: VS2 136/04
34585 Vagn Koch Klasse: VS3 125/01
34644 John Jensen Klasse: VS3 125/01
Total 526/11

13 Frederikshavn Skyttekreds
13651 Jørgen Brogård Klasse: VS3 134/03
10488 Michael Nielsen Klasse: VS3 131/02
13653 Jørgen Jensen Klasse: VS3 131/02
15633 Eyvind Kristensen Klasse: VS3 124/01
Total 520/08

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 200m Ung/Voksen Stilling FINALE

1 Vemmelev SG&I
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: F2FHF 141/02    147/004    288/06
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: F2FHF 143/05    142/003    285/08
59536 Johnny Olsen Klasse: F2FHF 143/01    141/004    284/05
59650 Allan Hansen Klasse: F2FHF 142/05    134/002    276/07
Total 1133/26

2 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: F2FHF 146/09    143/004    289/13
69501 Birger Groesmeyer Klasse: F2FHF 144/05    140/005    284/10
69477 Gert Poulsen Klasse: F2FHF 139/02    135/003    274/05
69431 Karsten Graversen Klasse: F2FHF 140/01    128/000    268/01
Total 1115/29

3 Greve Skf.
68949 Claus Bruun Klasse: F2FHF 144/03    141/003    285/06
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: F2FHF 142/03    136/002    278/05
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Klasse: F2FHF 145/06    135/000    280/06
75149 Maja Groot Klasse: F2FHF 138/01    134/001    272/02
Total 1115/19

4 Samsø Skytteforening
25297 Lasse Bertelsen Klasse: F2FHF 145/07    137/004    282/11
25639 Carsten Hauge Klasse: F2FHF 143/03    136/005    279/08
25202 Torben Kristensen Klasse: F2FHF 136/02    133/000    269/02
25387 Anders Alexandersen Klasse: F2FHF 141/04    132/001    273/05
Total 1103/26

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Senior

1 Trehøje Skytteforening
29765 Frits R. Larsen Klasse: SE1 199/08
30213 Janus Haahr Klasse: SE1 199/10
101728 Jan Grûnberger Klasse: SE1 198/06
30694 Anders Helleskov Klasse: SE1 196/10
Total 792/34

2 Tuse Skytteforening
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: SE1 198/10
57407 Susanne Frederiksen Klasse: SE1 198/12
58322 Kurt Petersen Klasse: SE1 197/09
57419 Lars Lund Klasse: SE1 195/08
Total 788/39

3 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: SE1 199/13
25323 Jenny Bissø Klasse: SE1 196/07
25326 Jan O Jørgensen Klasse: SE1 196/03
25369 Bjarne Andersen Klasse: SE1 196/08
Total 787/31

4 Korsør Skytteforening
58805 Inge Nielsen Klasse: SE1 198/08
59037 Pelle R. Pedersen Klasse: SE1 197/08
59269 Ole S. Madsen Klasse: SE1 194/08
59359 Erik Benée Petersen Klasse: SE1 194/05
Total 783/29

5 NyVest Skytteforening
61310 Svend E. Pihl Klasse: SE1 196/13
61312 Sven Holm Jensen Klasse: SE2 196/08
61510 Karl Dahl Klasse: SE1 196/05
61314 Susanne Pihl Klasse: SE1 193/06
Total 781/32

6 Viborg Skytteforening
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 198/10
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 196/05
81756 Allan H. Laursen Klasse: SE1 196/09
19477 Carsten Bjørn Klasse: SE1 191/06
Total 781/30

7 Fløng-Hedehusene Skf.
68928 Peter Hvidberg Klasse: SE1 198/07
69409 Leif Bay Klasse: SE1 197/08
69461 Inge Rusbjerg Klasse: SE1 194/10
69408 Leif Bodilsen Klasse: SE1 189/03
Total 778/28

8 Honum og Omegns Skytteforening
34740 Hardy Larsen Klasse: SE1 199/09
20681 Hans O. Hansen Klasse: SE1 195/07
20861 Vagn Åge Jørgensen Klasse: SE1 193/05
21256 Einar Højsgård Klasse: SE1 189/03
Total 776/24

9 Frederikssund IF 1864
61327 Poul H. Brandt Klasse: SE1 196/08
61802 Peder Pilgaard Klasse: SE1 195/04
62319 Jens Erik Nielsen Klasse: SE1 193/01
62169 Steen Møller Klasse: SE1 192/10
Total 776/23

10 Kjellerup Skytteforening
56302 Tage Andersen Klasse: SE1 197/08
22136 Børge Riis Nielsen Klasse: SE1 194/04
19511 Thomas Skræp Sørensen Klasse: SE1 193/07
18938 Hans J. Steensig Klasse: SE1 191/03
Total 775/22

11 Nykøbing F. Skytteforening
54186 Tønnes Koch Klasse: SE1 197/08
54902 Hans Pil Klasse: SE1 197/13
97642 Flemming Larsen Klasse: SE1 194/07
54808 Lisbeth Pil Klasse: SE1 186/04
Total 774/32

12 Særslev Skytteforening
49486 Vang Jarl Klasse: SE1 194/09
52481 Torben Steen Nielsen Klasse: SE1 194/06
112816 Bernhard Hansen Klasse: SE2 193/04
49348 Helle Jørgensen Klasse: SE1 193/03
Total 774/22

13 Vojens Skytteforening
101767 Egon Johansen Klasse: SE1 196/06
44389 William Kjær Klasse: SE1 195/07
109680 Karl Jon Hansen Klasse: SE1 191/05
117669 Inga Antzack Klasse: SE2 190/04
Total 772/22

14 Randers Skyttekreds
17325 Henning Lausten Klasse: SE1 196/09
18226 Jens Peter Jensen Klasse: SE1 193/06
17347 Knud Ove Gammeljord Klasse: SE1 191/07
18368 Erik Andersen Klasse: SE1 189/05
Total 769/27

15 Ammitsbøl SG&I
35072 Bodil Hansen Klasse: SE1 195/06
80544 Paul Landsfeldt Klasse: SE1 195/05
34969 Karl Erik Hansen Klasse: SE1 192/06
106366 Grethe Thomsen Klasse: SE1 186/02
Total 768/19

16 Haderslev Skyttekreds
44255 Henning Knudsen Klasse: SE1 196/07
44249 Ib-Detlev Hulgard Klasse: SE1 195/09
44078 Valdemar Nielsen Klasse: SE1 193/06
44317 Birgith Rothmeier Klasse: SE1 182/03
Total 766/25

17 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49316 John Iversen Klasse: SE1 195/05
49222 Niels Barlebo Klasse: SE1 191/06
49799 Anders Mortensen Klasse: SE1 190/04
49820 Poul Olsen Klasse: SE1 190/05
Total 766/20

18 Greve Skf.
68845 Kaj Hansen Klasse: SE1 195/02
57006 Kristian Ebbensgaard Klasse: SE1 194/07
68747 Tove Rasmussen Klasse: SE2 194/08
68694 Svend Vahlgren Klasse: SE2 178/02
Total 761/19

19 Århus Riffelskytte Klub
25728 Jørgen Mahler Klasse: SE1 197/06
26133 Svend Borgbjerg Klasse: SE1 192/04
24407 Vagn Mikkelsen Klasse: SE1 190/05
89824 Per Sørensen Klasse: SE2 180/02
Total 759/17

20 Bredstrup-Pjedsted IF
96415 Karl K. Rasmussen Klasse: SE1 196/08
20964 Ole Hansen Klasse: SE1 192/06
97636 Kurt Overgaard Klasse: SE2 189/01
35378 Preben Sørensen Klasse: SE1 181/02
Total 758/17

21 Tingsted Skytteforening
101056 Børge Jørgensen Klasse: SE1 193/05
54312 Bjarne Larsen Klasse: SE1 193/06
54253 Kjeld Noergaard Klasse: SE1 192/05
115424 Ayoe Jensen Klasse: SE2 179/01
Total 757/17

22 Sjørring Skytteforening
29045 Erik Reinbach Hansen Klasse: SE1 196/05
112494 Frank Skårup Klasse: SE2 194/06
29126 Bent Olesen Klasse: SE1 194/05
28700 Svend Erik Josefsen Klasse: SE2 171/01
Total 755/17

23 Næstved Skytteforening
59981 Jørgen Søndergård Klasse: SE1 194/05
55789 Svend Erik Reckeweg Klasse: SE2 191/04
101371 Ben Sancoeur Klasse: SE2 188/04
55770 Tove Sønderstgård Klasse: SE2 182/02
Total 755/15

24 Boddum-Ydby Skytteforening
93637 Bent Jensen Klasse: SE1 192/05
121492 Vendel Larsen Klasse: SE2 188/04
28158 Kurt Thomsen Klasse: SE2 188/05
101592 Elly Jensen Klasse: SE2 184/03
Total 752/17

25 Nyborg Skytteforening
80410 Jørn Ladegaard Klasse: SE2 193/06
85116 Bodil Schmidt Klasse: SE1 193/04
45926 Michael H. Carlsen Klasse: SE2 184/03
82004 Henning Carlsen Klasse: SE2 181/03
Total 751/16

26 Frederikshavn Skyttekreds
10518 Knud Jensen Klasse: SE1 191/05
10462 Peter Møller Klasse: SE2 189/04
10606 Bent Poulsen Klasse: SE1 187/04
10439 Søren Kogsbøll Klasse: SE2 183/02
Total 750/15

27 Alslev Skytteforening
105152 Hans Chr. Schmidt Klasse: SE1 191/05
88831 Erik Olesen Klasse: SE2 187/03
39413 Ejlif B. Christensen Klasse: SE2 183/02
40604 Lis Toft Klasse: SE2 181/04
Total 742/14

28 Tistrup Skytteforening
39276 Laila Højgaard Klasse: SE2 191/05
39477 Bent Lauridsen Klasse: SE2 189/02
117296 Niels Ole Hansen Klasse: SE2 180/03
39278 Kurt Olsen Klasse: SE2 180/02
Total 740/12

29 Vissenbjerg Skytteforening
49177 Therkel Madsen Klasse: SE2 187/05
118226 Poul Simonsen Klasse: SE2 184/02
49393 Børge Madsen Klasse: SE2 184/01
47295 Hugo Jensen Klasse: SE2 163/01
Total 718/09

30 Skive Skytteforening
28029 Grethe Larsen Klasse: SE1 190/02
27380 Harald Jensen Klasse: SE2 187/02
27794 Ruth Schmidt Klasse: SE2 183/03
27998 Inga Jensen Klasse: SE2 136/01
Total 696/08

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Senior FINALE

1 Tuse Skytteforening
57419 Lars Lund Klasse: F5FHF 195/08    199/009    394/17
57407 Susanne Frederiksen Klasse: F5FHF 198/12    198/008    396/20
57255 Kurt Møller Pedersen Klasse: F5FHF 198/10    197/012    395/22
58322 Kurt Petersen Klasse: F5FHF 197/09    195/007    392/16
Total 1577/75

2 Trehøje Skytteforening
101728 Jan Grûnberger Klasse: F5FHF 198/06    196/008    394/14
30694 Anders Helleskov Klasse: F5FHF 196/10    196/005    392/15
30213 Janus Haahr Klasse: F5FHF 199/10    195/007    394/17
29765 Frits R. Larsen Klasse: F5FHF 199/08    194/006    393/14
Total 1573/60

3 Samsø Skytteforening
25302 Knud Møller Klasse: F5FHF 199/13    198/012    397/25
25326 Jan O Jørgensen Klasse: F5FHF 196/03    195/005    391/08
25369 Bjarne Andersen Klasse: F5FHF 196/08    194/006    390/14
25323 Jenny Bissø Klasse: F5FHF 196/07    193/005    389/12
Total 1567/59

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Åben

1 Helle Skytteforening
34051 Sofie Nielsen Klasse: UAA1 200/14
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: UAA1 200/11
39087 Thomas Søndergaard Klasse: UAA1 199/12
34084 Mette Nielsen Klasse: UAA1 197/12
Total 796/49

2 Næstved Skytteforening
111560 Anders Røge Klasse: UAA2 199/13
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: VÅ1 199/08
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: UAA1 198/14
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: UAA1 198/14
Total 794/49

3 Sdr. Broby Skytteforening
46176 Karin Hansen Klasse: VÅ1 200/15
47589 Kenneth Hansen Klasse: VÅ1 200/15
47442 Ulrich Andersen Klasse: VÅ1 199/11
47448 Tom Vibæk Klasse: VÅ1 194/05
Total 793/46

4 Ballerup Skf.
35978 Claus Søndergaard Klasse: UAA1 200/13
84289 Nicolaj Andersen Klasse: UAA1 199/11
37275 Tobias Volck Hybholt Klasse: UAA1 198/11
68224 Nicolai Espersen Klasse: UAA1 196/10
Total 793/45

5 Randers Skyttekreds
67824 Therese Gregersen Klasse: VÅ1 200/10
18504 Anny Toft Klasse: VÅ1 199/11
65536 Martin Bærtelsen Klasse: VÅ1 199/13
120785 John Bo Lyng Klasse: VÅ1 194/07
Total 792/41

6 Ravnsborg Skytteforening
53865 Belinda B. Nielsen Klasse: VÅ1 199/06
101748 Robert Petersen Klasse: UAA1 198/10
53860 Birgitte Nielsen Klasse: VÅ1 198/09
53738 Martin Villadsen Klasse: UAA1 197/10
Total 792/35

7 Ribe Skyttekreds
40983 Else Jensen Klasse: VÅ1 200/05
39706 Lars Nielsen Klasse: VÅ1 199/07
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UAA1 198/10
41477 Alice Frandsen Klasse: VÅ1 194/05
Total 791/27

8 Aalborg Skyttekreds
88229 Christian Frost Klasse: VÅ1 199/11
17242 Birgitte Kort Jørgensen Klasse: VÅ1 198/07
28830 Mette Christensen Klasse: VÅ1 197/10
126117 Linda Madsen Klasse: VÅ2 196/07
Total 790/35

9 Vallensbæk Skytteforening VI39
75089 Marcus G. Poulsen Klasse: UAA1 198/10
79092 Bjørn Espersen Klasse: VÅ1 197/07
69703 Bent Kruse Klasse: VÅ1 196/07
126527 Björn Erik Friman Klasse: UAA2 198/07
Total 789/31

9 Viborg Skytteforening
19457 Henrik Kronborg Klasse: VÅ1 199/07
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: UAA1 197/09
22122 Dorte Østerby Jakobsen Klasse: VÅ1 197/09
106522 Anette Andersen Klasse: VÅ1 196/06
Total 789/31

11 Kjellerup Skytteforening
93618 Henrik Linde Barrith Klasse: VÅ1 200/12
108059 Morten Kongensgaard Klasse: VÅ1 198/06
84485 Therese Andersen Klasse: UAA1 198/09
100697 Tanja Hyldig Jensen Klasse: VÅ2 191/03
Total 787/30

12 Ølstykke Skytteforening
61833 Mathias Rosengaard Sørensen Klasse: UAA1 199/06
80548 Louise Bendix Klasse: UAA2 197/07
61818 Nicklas Emil Buchholdt Klasse: UAA1 196/05
61795 Peter Hørdum Jæger Klasse: VÅ1 195/10
Total 787/28

13 Vejle Skytteforening
35001 Jan Ryholl Klasse: VÅ1 200/12
75687 Lars S. Pedersen Klasse: VÅ1 198/12
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: VÅ1 197/10
35264 Anette G. Salvesen Klasse: VÅ1 191/04
Total 786/38

14 Særslev Skytteforening
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UAA1 199/13
39069 Torben Skovgaard Klasse: VÅ1 198/09
105011 Mads Bendixen Klasse: VÅ1 194/10
112325 Dorthe Vanggaard Klasse: VÅ1 194/08
Total 785/40

15 Pårup Skytteforening
52601 Jette K. Larsen Klasse: VÅ1 198/09
52625 Hans Larsen Klasse: VÅ1 197/08
52603 Jes Larsen Klasse: VÅ1 195/12
52805 Steen Hansen Klasse: VÅ1 195/05
Total 785/34

16 Samsø Skytteforening
25221 Sanne Kristensen Klasse: VÅ1 199/07
91099 Ellen Holm Klasse: VÅ1 199/08
116952 Jette Hougaard Klasse: VÅ1 194/05
91098 Peder Nedergaard Klasse: VÅ1 193/07
Total 785/27

17 Vodskov Skytteforening
102415 Jens Nielsen Klasse: VÅ1 197/12
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: VÅ1 197/10
82492 René Stricker Jensen Klasse: VÅ1 196/10
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 194/06
Total 784/38

18 Bredstrup-Pjedsted IF
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 199/05
100603 Jens Sten Knudsen Klasse: VÅ1 196/09
93584 Anders Jensen Klasse: VÅ1 196/07
34827 Tonni Leth Klasse: VÅ2 191/04
Total 782/25

19 NyVest Skytteforening
61483 Lene Pihl Klasse: VÅ1 200/12
111089 Sanne Cordua Klasse: VÅ1 196/12
115838 Marianne Hansen Klasse: VÅ1 192/05
61333 Oliver Munkholm Kjær Klasse: UAA2 191/05
Total 779/34

20 Hvalsø Skf.
106275 Marianne Munch Klasse: VÅ2 199/09
93371 Morten Bjerre Larsen Klasse: UAA1 197/12
95283 Laila B. Larsen Klasse: VÅ2 192/06
58174 Peter Witthøft Rasmussen Klasse: VÅ2 189/03
Total 777/30

21 Nykøbing F. Skytteforening
86057 Emil E. Foged Klasse: UAA2 197/11
112758 Rudy T. Herikstad Klasse: UAA2 196/05
112872 Harald Herikstad Klasse: VÅ1 192/07
53699 Ninette Sørensen Klasse: VÅ2 192/02
Total 777/25

22 Skive Skytteforening
27997 Ivan Hestehauge Klasse: VÅ1 198/07
95718 Jens Ole Laursen Klasse: VÅ2 195/04
102380 Hanne Henckel Klasse: VÅ2 194/05
113591 Winnie Jacobsen Klasse: VÅ2 189/03
Total 776/19

23 Gundsølille SG&I
60621 Henrik Zabel Klasse: VÅ1 195/07
60856 Helle Jensen Klasse: VÅ1 195/07
60777 Leif Mikkelsen Klasse: VÅ1 193/07
69524 Sanne Kjær Klasse: VÅ1 191/06
Total 774/27

24 Midtdjurs Skytteforening
23088 Mogens Pedersen Klasse: VÅ1 195/07
78249 Michael Brasch Klasse: VÅ1 195/08
116151 Rene Elgaard Klasse: VÅ1 194/08
98796 Thomas Martinsen Klasse: VÅ1 189/04
Total 773/27

25 Sparta Idrætsforening
39630 Henrik Bentsen Klasse: VÅ1 192/05
39648 Ebbe Thyssen Klasse: VÅ2 192/02
84412 Per Brylle Klasse: VÅ1 189/04
39626 Ingrid Lassen Klasse: VÅ2 188/02
Total 761/13

26 Sønderborg Skyttekreds
42429 Hanne Bergmann Sørensen Klasse: VÅ1 194/09
42816 Petter Sköld Kjemtrup Klasse: VÅ2 193/07
42425 Jan B. Sørensen Klasse: VÅ2 191/04
42901 Lars Rimer Klasse: VÅ2 178/01
Total 756/21

27 Hillerød Skytteforening
91811 Jørgen Eskildsen Klasse: VÅ1 197/06
85340 Morten Stockflet Jørgensen Klasse: VÅ1 196/12
104846 Dorte Dyregaard Klasse: VÅ2 189/05
63572 Karin Bay Klasse: VÅ2 173/01
Total 755/24

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Åben FINALE

1 Ballerup Skf.
35978 Claus Søndergaard Klasse: F5FHF 200/13    200/010    400/23
68224 Nicolai Espersen Klasse: F5FHF 196/10    199/011    395/21
84289 Nicolaj Andersen Klasse: F5FHF 199/11    199/012    398/23
37275 Tobias Volck Hybholt Klasse: F5FHF 198/11    196/013    394/24
Total 1587/91

2 Næstved Skytteforening
84054 Camilla Anna Kristiansen Klasse: F5FHF 198/14    200/010    398/24
111560 Anders Røge Klasse: F5FHF 199/13    198/005    397/18
87091 Tanja R. Wriedt Klasse: F5FHF 198/14    198/009    396/23
56391 Elisabeth Toftvad Klasse: F5FHF 199/08    195/008    394/16
Total 1585/81

3 Helle Skytteforening
34051 Sofie Nielsen Klasse: F5FHF 200/14    198/010    398/24
34084 Mette Nielsen Klasse: F5FHF 197/12    198/011    395/23
39087 Thomas Søndergaard Klasse: F5FHF 199/12    197/007    396/19
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: F5FHF 200/11    195/007    395/18
Total 1584/84

4 Sdr. Broby Skytteforening
47589 Kenneth Hansen Klasse: F5FHF 200/15    200/014    400/29
46176 Karin Hansen Klasse: F5FHF 200/15    199/010    399/25
47442 Ulrich Andersen Klasse: F5FHF 199/11    198/009    397/20
47448 Tom Vibæk Klasse: F5FHF 194/05    193/004    387/09
Total 1583/83

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Stilling

1 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: VS1 200/14
94795 Anna Skade Nielsen Klasse: US1 199/09
46934 Rasmus M Hansen Klasse: US1 196/07
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: US1 195/09
Total 790/39

2 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: VS1 199/14
60116 Nicolai Andersen Klasse: VS1 196/03
69344 Signe Jensen Klasse: VS1 193/06
69431 Karsten Graversen Klasse: VS1 192/07
Total 780/30

3 Århus Riffelskytte Klub
24945 Kim Larsen Klasse: VS1 196/10
33713 Alex Møberg Klasse: VS1 196/08
25247 Nanna Bissø Klasse: VS1 195/03
17480 Thomas Danielsen Klasse: VS1 192/04
Total 779/25

4 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 198/09
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: VS2 196/06
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 195/13
16969 Morten Larsen Klasse: VS1 189/05
Total 778/33

5 Bredstrup-Pjedsted IF
30467 Niels H. Overgaard Klasse: US1 199/09
87299 Mikkel Damholt Hansen Klasse: US1 196/08
87872 Martin Knudsen Klasse: US2 196/07
109180 Ida Marie Kristensen Klasse: US1 187/00
Total 778/24

6 Frederikssund IF 1864
62091 Dorthe Overgaard Pedersen Klasse: VS1 197/08
62329 Jan Larsen Klasse: VS1 193/07
60633 Claus Nielsen Klasse: VS1 192/06
62432 Bjarne Sørensen Klasse: VS1 192/03
Total 774/24

7 Ribe Skyttekreds
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS1 196/08
40827 Nicolai Christensen Klasse: VS1 195/05
39769 Morten Petermann Klasse: VS1 192/05
39794 Line Petermann Klasse: VS1 191/04
Total 774/22

8 Greve Skf.
68697 Steen K. Pedersen Klasse: VS2 196/10
68949 Claus Bruun Klasse: VS1 193/06
95000 Jon Luckmann Hansen Klasse: VS2 193/06
60716 Pernille Lohmann Mikkelsen Klasse: VS2 191/07
Total 773/29

9 Viborg Skytteforening
19352 Henrik Strand Klasse: US1 196/07
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 194/08
19746 Erik Skovmand Klasse: VS1 194/07
91277 Simone Berg Klasse: US2 189/03
Total 773/25

10 Horne Skytteforening
48297 Astrid Steffensen Klasse: US1 199/12
47955 Signe Steffensen Klasse: US1 196/09
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 189/04
48025 Morten Laursen Klasse: VS1 188/06
Total 772/31

11 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: US1 195/10
19315 Peter Strand Klasse: VS2 194/03
31159 Jacob Frederiksen Klasse: VS3 192/07
19552 Rasmus Barrett Klasse: US1 191/04
Total 772/24

12 Ølstykke Skytteforening
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Klasse: VS1 197/08
61820 Natasja Emilie Buchholdt Klasse: US1 195/08
57413 Morten Larsen Klasse: VS2 190/08
80900 Kim Nørager Bay Klasse: VS1 187/05
Total 769/29

13 Samsø Skytteforening
25387 Anders Alexandersen Klasse: US1 194/06
25213 Stine Jensen Klasse: US2 193/06
25297 Lasse Bertelsen Klasse: US2 193/08
94784 Laura Von der Lippe Klasse: US2 189/06
Total 769/26

14 Tørring Idrætsforening
35077 Berit Andersen Klasse: VS1 196/06
34977 Jørgen Andersen Klasse: VS1 193/05
34585 Vagn Koch Klasse: VS3 188/05
34644 John Jensen Klasse: VS3 181/02
Total 758/18

15 Honum og Omegns Skytteforening
20009 Jens Bo Laursen Klasse: VS2 194/04
20431 Christian Lemmermann Klasse: US2 192/06
21272 Daniel Vase Klasse: US2 190/04
19919 Dagmar Bjerre Klasse: US2 182/02
Total 758/16

16 Vemmelev SG&I
59650 Allan Hansen Klasse: VS1 193/07
59536 Johnny Olsen Klasse: VS1 191/06
55915 Lasse R. Pedersen Klasse: VS2 187/09
60025 Morten Kleffel Petersen Klasse: VS2 186/03
Total 757/25

17 Nordals Skyttekreds
42754 Torben Larsen Klasse: VS2 192/06
42699 Frank Hansen Klasse: VS1 190/04
42652 Jørn Chr Krogh Klasse: VS1 187/02
42676 Jan Sørensen Klasse: VS2 186/03
Total 755/15

18 Ørre Skytteforening
25978 Kim Ibsen Klasse: VS1 195/10
31359 Bent Mæng Klasse: VS2 187/05
97095 Emil Grønbæk Klasse: US2 185/06
30547 Knud Ejlersen Klasse: VS3 184/04
Total 751/25

19 Tingsted Skytteforening
54457 Mikael Green Klasse: VS2 191/08
81811 Betina Petersen Klasse: US1 191/10
53137 Hanne Andersen Klasse: VS2 186/04
54434 Palle Henriksen Klasse: VS3 182/02
Total 750/24

20 Sjørring Skytteforening
82600 Celine Schäffer Klasse: US1 193/06
28787 Morten Kær Klasse: US2 188/07
88271 Mia Meyer Jensen Klasse: US2 188/04
82605 Lise Schäffer Klasse: VS3 180/02
Total 749/19

21 Grænseegnens Skytteforening
43337 Poul Clausen Klasse: VS2 190/06
43365 Henning Sørensen Klasse: VS3 189/02
43346 Marianne Clausen Klasse: US1 187/06
123944 Kenneth Bennett Klasse: VS3 183/03
Total 749/17

22 Sødinge Skytteforening
90487 Søren Thor Munkholm Klasse: US1 191/06
46704 Knud Hansen Klasse: VS1 190/06
46614 Peter Hansen Klasse: US2 188/05
46790 Erik Hansen Klasse: US2 174/02
Total 743/19

23 Skive Skytteforening
27987 Jan Thesbjerg Klasse: VS1 194/10
43374 Allan Clausen Klasse: VS2 188/06
28015 Hardy Larsen Klasse: VS2 181/02
27992 Jan Schmidt Klasse: VS3 176/02
Total 739/20

24 Randers Skyttekreds
17356 Gitte Hansen Klasse: VS2 188/03
17846 Ole Ring Algren Klasse: VS3 188/04
17339 Preben Chemnitz Hansen Klasse: VS2 184/04
17337 Rene Chemnitz Hansen Klasse: US2 173/03
Total 733/14

 

 

Holdkonkurrence: Foreningshold 50m Ung/Voksen Stilling FINALE

1 Særslev Skytteforening
50208 Jan Østergård Jensen Klasse: F5FHF 200/14    196/009    396/23
94795 Anna Skade Nielsen Klasse: F5FHF 199/09    193/011    392/20
46934 Rasmus M Hansen Klasse: F5FHF 196/07    190/007    386/14
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: F5FHF 195/09    190/007    385/16
Total 1559/73

2 Bredstrup-Pjedsted IF
87299 Mikkel Damholt Hansen Klasse: F5FHF 196/08    196/007    392/15
30467 Niels H. Overgaard Klasse: F5FHF 199/09    195/009    394/18
109180 Ida Marie Kristensen Klasse: F5FHF 187/00    193/004    380/04
87872 Martin Knudsen Klasse: F5FHF 196/07    191/006    387/13
Total 1553/50

3 Århus Riffelskytte Klub
25247 Nanna Bissø Klasse: F5FHF 195/03    195/005    390/08
33713 Alex Møberg Klasse: F5FHF 196/08    194/006    390/14
17480 Thomas Danielsen Klasse: F5FHF 192/04    193/005    385/09
24945 Kim Larsen Klasse: F5FHF 196/10    191/006    387/16
Total 1552/47

4 Fløng-Hedehusene Skf.
28084 Bjarne Veile Klasse: F5FHF 199/14    195/005    394/19
60116 Nicolai Andersen Klasse: F5FHF 196/03    191/005    387/08
69344 Signe Jensen Klasse: F5FHF 193/06    190/004    383/10
69431 Karsten Graversen Klasse: F5FHF 192/07    189/005    381/12
Total 1545/49

5 Aalborg Skyttekreds
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: F5FHF 198/09    196/008    394/17
16969 Morten Larsen Klasse: F5FHF 189/05    192/008    381/13
16485 Jeppe V. Kristensen Klasse: F5FHF 196/06    191/004    387/10
86372 Christinna Herskind Klasse: F5FHF 195/13    187/006    382/19
Total 1544/59

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50 m, Finale Liggende
1 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 400    104.0    504.0
2 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 399    103.7    502.7
3 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 399    103.3    502.3
4 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 399    103.1    502.1
5 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 398    103.6    501.6
3 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 400    101.6    501.6
7 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 399    102.5    501.5
8 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 399    102.4    501.4
3 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 399    102.4    501.4
3 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 399    102.4    501.4
11 65536 Martin Bærtelsen 09-101 Randers Skyttekreds 398    103.1    501.1
12 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 399    102.0    501.0
13 67824 Therese Gregersen 09-101 Randers Skyttekreds 398    102.7    500.7
14 84289 Nicolaj Andersen 17-373 Ballerup Skf. 398    102.6    500.6
15 40983 Else Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 398    101.9    499.9
16 106985 Lotte B. Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 398    101.4    499.4
17 34879 Peter Tørslev 10-456 Vejle Skytteforening 398    100.2    498.2

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50 m, Foreningsholdfinale
1 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15    200/014    400/29
2 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 200/13    200/010    400/23
3 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15    199/010    399/25
4 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 200/14    198/010    398/24
4 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/14    200/010    398/24
6 84289 Nicolaj Andersen 17-373 Ballerup Skf. 199/11    199/012    398/23
7 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 199/13    198/012    397/25
8 47442 Ulrich Andersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 199/11    198/009    397/20
9 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 199/13    198/005    397/18
10 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 200/14    196/009    396/23
10 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 198/14    198/009    396/23
12 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12    198/008    396/20
13 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 199/12    197/007    396/19
14 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 197/12    198/011    395/23
15 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/10    197/012    395/22
16 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 196/10    199/011    395/21
17 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 200/11    195/007    395/18
18 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 198/11    196/013    394/24
19 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/14    195/005    394/19
20 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/09    195/009    394/18
21 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    196/008    394/17
21 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 199/10    195/007    394/17
21 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 195/08    199/009    394/17
24 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 199/08    195/008    394/16
25 101728 Jan Grûnberger 05-028 Trehøje Skytteforening 198/06    196/008    394/14
26 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 199/08    194/006    393/14
27 94795 Anna Skade Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/09    193/011    392/20
28 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/09    195/007    392/16
29 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10    196/005    392/15
29 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08    196/007    392/15
31 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/03    195/005    391/08
32 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 196/08    194/006    390/14
32 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/08    194/006    390/14
34 25247 Nanna Bissø 09-944 Århus Riffelskytte Klub 195/03    195/005    390/08
35 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/07    193/005    389/12
36 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/10    191/006    387/16
37 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07    191/006    387/13
38 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/06    191/004    387/10
39 47448 Tom Vibæk 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 194/05    193/004    387/09
40 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03    191/005    387/08
41 46934 Rasmus M Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 196/07    190/007    386/14
42 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/09    190/007    385/16
43 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04    193/005    385/09
44 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06    190/004    383/10
45 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/13    187/006    382/19
46 16969 Morten Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 189/05    192/008    381/13
47 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07    189/005    381/12
48 109180 Ida Marie Kristensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 187/00    193/004    380/04

 

 

Gevær, 50m. - Gevær, 50 m, Finale Stilling
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 394    101.6    495.6
2 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 394    100.0    494.0
3 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 396    95.9    491.9
4 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 394    97.9    491.9
5 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 393    98.4    491.4
6 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 18-011 Ølstykke Skytteforening 394    97.1    491.1

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/09    195/09    394/18
2 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 196/08    197/08    393/16
3 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 199/12    194/07    393/19
4 19352 Henrik Strand 06-001 Viborg Skytteforening 196/07    196/08    392/15
5 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08    196/07    392/15
6 94795 Anna Skade Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/09    193/11    392/20
7 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07    196/06    391/13
8 55114 Sarah Garn Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/08    195/06    391/14
9 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 197/11    193/08    390/19
10 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/04    197/03    388/07
11 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 192/07    196/09    388/16
12 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/10    193/09    388/19
13 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/08    193/07    388/15
14 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/07    192/06    387/13
15 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 196/09    190/09    386/18
16 46934 Rasmus M Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 196/07    190/07    386/14
17 90487 Søren Thor Munkholm 16-098 Sødinge Skytteforening 191/06    194/07    385/13
18 53557 Mikkel Christiansen 16-067 Nyborg Skytteforening 193/07    192/05    385/12
19 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/09    190/07    385/16
20 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 191/04    193/06    384/10
21 82600 Celine Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 193/06    191/05    384/11
22 81811 Betina Petersen 23-012 Tingsted Skytteforening 191/10    192/03    383/13
23 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08    191/08    383/16
24 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/05    190/07    383/12
25 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/13    187/06    382/19
26 109180 Ida Marie Kristensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 187/00    193/04    380/04
27 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 194/06    183/02    377/08
28 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 187/06    187/05    374/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07    191/06    387/13
2 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 189/02    196/08    385/10
3 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/10    193/07    385/17
4 20431 Christian Lemmermann 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 192/06    193/06    385/12
5 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 193/08    190/06    383/14
6 98459 Erik Solberg Christensen 16-095 Svendborg Skyttekreds 191/06    191/05    382/11
7 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 193/06    189/08    382/14
8 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 188/04    192/07    380/11
9 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 189/06    190/05    379/11
10 99434 Kristian N. Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 190/06    189/03    379/09
11 21272 Daniel Vase 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 190/04    189/04    379/08
12 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 192/06    187/09    379/15
13 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 192/03    187/04    379/07
14 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 189/05    189/06    378/11
15 86789 Line Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/02    188/02    378/04
16 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 191/05    187/05    378/10
17 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 185/05    192/08    377/13
18 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 187/04    190/05    377/09
19 28787 Morten Kær 01-203 Sjørring Skytteforening 188/07    185/05    373/12
20 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 189/03    184/06    373/09
21 92378 Tobias Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 183/04    189/02    372/06
22 89691 Martin Færch Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 187/03    185/04    372/07
23 46614 Peter Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 188/05    177/02    365/07
24 93146 Rune Lauritsen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 185/03    178/03    363/06
25 19919 Dagmar Bjerre 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 182/02    179/02    361/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 200/14    196/09    396/23
2 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/08    197/09    394/17
3 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    196/08    394/17
4 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/14    195/05    394/19
5 26495 Steffen Halfdan Olsen 17-373 Ballerup Skf. 199/13    194/11    393/24
6 62091 Dorthe Overgaard Pedersen 18-003 Frederikssund IF 1864 197/08    194/09    391/17
7 25247 Nanna Bissø 09-944 Århus Riffelskytte Klub 195/03    195/05    390/08
8 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/08    194/06    390/14
9 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 194/10    195/05    389/15
10 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 196/08    193/07    389/15
11 54958 Carsten Klich 23-004 Maribo Skytteforening 194/09    194/10    388/19
12 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/10    192/10    388/20
13 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04    195/08    387/12
14 49823 Per Christiansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07    194/06    387/13
15 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/08    193/07    387/15
16 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03    191/05    387/08
17 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06    190/04    383/10
18 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/08    189/07    383/15
19 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 192/06    190/08    382/14
20 16969 Morten Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 189/05    192/08    381/13
21 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07    189/05    381/12
22 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 193/06    185/03    378/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 196/10    195/11    391/21
2 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 194/04    196/08    390/12
3 69466 Helle Kirstine Larsen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/02    195/08    389/10
4 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 193/10    194/06    387/16
5 20009 Jens Bo Laursen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/04    193/06    387/10
6 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/06    191/04    387/10
7 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07    194/09    385/16
8 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/07    193/09    385/16
9 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 191/06    193/06    384/12
10 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 191/07    191/08    382/15
11 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 191/08    191/05    382/13
12 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 193/06    189/05    382/11
13 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 193/04    189/03    382/07
14 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/04    192/09    381/13
15 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/05    192/06    381/11
16 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/02    191/05    381/07
17 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/05    190/05    379/10
18 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/03    185/02    379/05
19 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/05    190/06    378/11
20 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 188/06    190/04    378/10
21 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 189/03    189/05    378/08
22 92975 Gert M. Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 191/05    186/04    377/09
23 53361 Sonny Vinther 23-004 Maribo Skytteforening 187/06    188/05    375/11
24 61048 Mikael Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 189/05    186/05    375/10
25 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 187/05    186/07    373/12
26 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 190/06    179/02    369/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 31159 Jacob Frederiksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/07    190/03    382/10
2 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 186/02    191/03    377/05
3 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/02    188/05    377/07
4 54713 Per Christensen 23-012 Tingsted Skytteforening 185/06    191/04    376/10
5 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/07    190/04    376/11
6 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 188/05    186/02    374/07
7 43415 Pernille Porep Hadberg 13-363 Broagerlands Skytteforening 186/03    187/03    373/06
8 47395 Jesper Echardt 16-039 Horne Skytteforening 189/03    184/02    373/05
9 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 185/04    186/08    371/12
10 53523 Annette Munkbøl 01-501 Aalborg Skyttekreds 187/02    184/05    371/07
11 56691 Kenneth Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 187/04    183/07    370/11
12 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 187/02    182/04    369/06
13 101878 Rene Møller Maciejewski 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/05    182/04    367/09
14 123944 Kenneth Bennett 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/03    181/05    364/08
15 82605 Lise Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 180/02    183/06    363/08
16 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 181/02    181/00    362/02
17 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 177/03    184/03    361/06
18 55698 Karsten Larsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 179/03    173/03    352/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
1 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 199/10    199/13    398/23
2 34879 Peter Tørslev 10-456 Vejle Skytteforening 200/08    198/07    398/15
3 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 198/09    199/10    397/19
4 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 199/13    198/12    397/25
5 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06    199/09    396/15
6 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 197/05    199/09    396/14
7 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12    198/08    396/20
8 68928 Peter Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/07    198/06    396/13
9 34740 Hardy Larsen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/09    197/09    396/18
10 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 196/05    199/12    395/17
11 61327 Poul H. Brandt 18-003 Frederikssund IF 1864 196/08    199/06    395/14
12 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/13    198/07    395/20
13 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 197/08    198/09    395/17
14 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    197/13    395/23
15 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/10    197/12    395/22
16 80547 Jens Peter Ladegaard 10-282 Jelling fS Skydning 198/07    197/08    395/15
17 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 199/08    196/09    395/17
18 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 195/08    199/09    394/17
19 71763 Viggo Jørgensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/09    195/10    394/19
20 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 199/05    195/04    394/09
21 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/10    199/11    393/21
22 61310 Svend E. Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 196/13    197/07    393/20
23 54186 Tønnes Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08    196/07    393/15
24 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/11    195/08    393/19
25 101728 Jan Grûnberger 05-028 Trehøje Skytteforening 198/06    195/12    393/18
26 39827 Jens Nygaard 11-001 Ribe Skyttekreds 198/11    195/07    393/18
27 63950 Jørgen Simonsen 18-025 Melby Skytteforening 198/07    195/09    393/16
28 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/06    195/04    393/10
29 64302 Jens Bengtson 18-025 Melby Skytteforening 194/05    198/09    392/14
30 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 195/02    197/08    392/10
31 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 196/09    196/11    392/20
32 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/09    195/07    392/16
33 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/03    195/05    391/08
34 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08    194/04    391/12
35 61314 Susanne Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 193/06    197/07    390/13
36 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 196/08    194/06    390/14
37 29045 Erik Reinbach Hansen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05    194/07    390/12
38 97642 Flemming Larsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/07    195/08    389/15
39 108681 Niels Christian Svendsen 10-456 Vejle Skytteforening 195/03    194/08    389/11
40 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10    193/04    389/14
41 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/07    193/05    389/12
42 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/06    197/08    388/14
43 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 192/06    196/08    388/14
44 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 195/08    193/08    388/16
45 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 195/09    193/06    388/15
46 61510 Karl Dahl 25-006 NyVest Skytteforening 196/05    192/04    388/09
47 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 196/06    192/02    388/08
48 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/06    196/02    387/08
49 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/05    195/08    387/13
50 120932 Karen Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/08    193/04    387/12
51 101056 Børge Jørgensen 23-012 Tingsted Skytteforening 193/05    193/09    386/14
52 59402 Torben Kaalund-Ramm 11-001 Ribe Skyttekreds 196/08    190/03    386/11
53 54168 Allan Bruun 23-005 Væggerløse Skytteforening 191/06    194/06    385/12
54 54253 Kjeld Noergaard 23-012 Tingsted Skytteforening 192/05    193/09    385/14
55 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/07    191/05    385/12
56 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 192/06    191/04    383/10
57 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/02    191/04    383/06
58 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 186/04    194/07    380/11
59 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 187/05    091/02    278/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
1 61312 Sven Holm Jensen 25-006 NyVest Skytteforening 196/08    196/09    392/17
2 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/06    196/06    391/12
3 112494 Frank Skårup 01-203 Sjørring Skytteforening 194/06    191/02    385/08
4 63343 Flemming Walther 18-025 Melby Skytteforening 191/06    193/07    384/13
5 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 190/04    193/05    383/09
6 107194 Leif Jepson 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/04    188/06    381/10
7 121492 Vendel Larsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 188/04    192/03    380/07
8 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 194/08    186/01    380/09
9 64725 Knud Børge Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/01    186/04    379/05
10 122617 Bente Ørum 25-005 Åkirkeby Skytteforening 191/07    187/03    378/10
11 39276 Laila Højgaard 11-014 Tistrup Skytteforening 191/05    187/05    378/10
12 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 194/04    184/03    378/07
13 116951 Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 187/03    190/02    377/05
14 28158 Kurt Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 188/05    189/01    377/06
15 39477 Bent Lauridsen 11-014 Tistrup Skytteforening 189/02    187/03    376/05
16 25240 Ole Truelsen 09-940 Samsø Skytteforening 191/04    184/02    375/06
17 77569 Henning Dam 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 190/05    181/04    371/09
18 88831 Erik Olesen 11-030 Alslev Skytteforening 187/03    183/02    370/05
19 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/03    184/02    368/05
20 54180 Finn Munksbo 23-005 Væggerløse Skytteforening 186/01    182/00    368/01
21 117296 Niels Ole Hansen 11-014 Tistrup Skytteforening 180/03    186/02    366/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15    200/14    400/29
2 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 199/08    200/11    399/19
3 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15    199/10    399/25
4 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 200/12    199/10    399/22
5 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 200/12    199/08    399/20
6 106985 Lotte B. Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/11    200/10    398/21
7 65536 Martin Bærtelsen 09-101 Randers Skyttekreds 199/13    199/11    398/24
8 67824 Therese Gregersen 09-101 Randers Skyttekreds 200/10    198/06    398/16
9 40983 Else Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 200/05    198/10    398/15
10 102415 Jens Nielsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/12    200/08    397/20
11 47442 Ulrich Andersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 199/11    198/09    397/20
12 35506 Lars Kring Mortensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/05    198/12    397/17
13 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/11    199/09    396/20
14 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 197/07    199/08    396/15
15 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 198/11    198/07    396/18
16 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06    198/11    396/17
17 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/09    197/10    396/19
18 39706 Lars Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/07    197/08    396/15
19 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12    196/07    396/19
20 93584 Anders Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07    199/10    395/17
21 23027 Brit Henriksen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/07    198/03    395/10
22 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09    197/10    395/19
23 53865 Belinda B. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/06    196/11    395/17
24 60957 Tina Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/12    196/05    395/17
25 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/07    196/07    395/14
26 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06    199/11    394/17
27 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/10    198/08    394/18
28 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 197/12    197/09    394/21
29 11933 Lars Jakobsen 01-548 Vilsted Skf. 197/08    197/09    394/17
30 28830 Mette Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/10    197/07    394/17
31 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/10    197/06    394/16
32 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 199/08    195/08    394/16
33 95724 John Helstrup 17-033 Svinninge Skytteforening 196/03    197/12    393/15
34 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 197/10    196/05    393/15
35 63955 Gitte Thomsen 18-025 Melby Skytteforening 198/09    195/05    393/14
36 88229 Christian Frost 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/11    194/07    393/18
37 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/10    197/11    392/21
38 111089 Sanne Cordua 25-006 NyVest Skytteforening 196/12    196/05    392/17
39 61080 Erik Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 197/09    195/11    392/20
40 90251 Jens. V. Henriksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 197/08    195/07    392/15
41 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 193/07    198/05    391/12
42 112325 Dorthe Vanggaard 16-350 Særslev Skytteforening 194/08    197/11    391/19
43 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 195/07    196/06    391/13
44 75687 Lars S. Pedersen 10-456 Vejle Skytteforening 198/12    193/08    391/20
45 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/10    193/07    391/17
46 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08    195/09    390/17
47 88266 Inge Spangaard Futtrup 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07    195/07    390/14
48 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/09    195/05    390/14
49 38352 Doris Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 198/08    192/04    390/12
50 39630 Henrik Bentsen 13-215 Sparta Idrætsforening 192/05    197/08    389/13
51 115838 Marianne Hansen 25-006 NyVest Skytteforening 192/05    197/07    389/12
52 117057 Ann Sofie Kniep 16-095 Svendborg Skyttekreds 193/08    196/08    389/16
53 85340 Morten Stockflet Jørgensen 18-001 Hillerød Skytteforening 196/12    193/07    389/19
54 112872 Harald Herikstad 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/07    196/07    388/14
55 116952 Jette Hougaard 09-940 Samsø Skytteforening 194/05    194/08    388/13
56 91811 Jørgen Eskildsen 18-001 Hillerød Skytteforening 197/06    191/04    388/10
57 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 199/11    189/05    388/16
58 47448 Tom Vibæk 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 194/05    193/04    387/09
59 19779 Bjarne Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06    192/06    387/12
60 104699 Henning Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 194/05    192/07    386/12
61 96141 Allan Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 192/05    193/05    385/10
62 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/04    188/03    383/07
63 84412 Per Brylle 13-215 Sparta Idrætsforening 189/04    192/05    381/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 106275 Marianne Munch 17-333 Hvalsø Skf. 199/09    198/11    397/20
2 110320 Heidi Henningsen 11-030 Alslev Skytteforening 196/08    200/07    396/15
3 48868 Lars Henriksen 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 198/07    197/11    395/18
4 121230 Kim Aalund 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 196/09    197/09    393/18
5 46916 Solveig H Feder 16-009 Brændeskov/Brudager SG&I 197/09    196/12    393/21
6 29117 Bitten Hansen 01-203 Sjørring Skytteforening 195/07    197/06    392/13
7 122957 Jens Nørbjerg 06-063 Ørre Skytteforening 196/10    195/05    391/15
8 97524 Anders Byager 10-282 Jelling fS Skydning 195/07    195/07    390/14
9 115252 Heinrich Sloth 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/08    195/06    390/14
10 122585 Ole Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 193/04    196/06    389/10
11 34827 Tonni Leth 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 191/04    197/10    388/14
12 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/05    195/07    388/12
13 126607 Chris Brinch Østergaard 11-010 Esbjerg Skyttekreds 195/08    193/05    388/13
14 126408 Søren Pedersen 13-308 Vojens Skytteforening 195/07    193/04    388/11
15 121937 Rasmus Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/03    196/07    386/10
16 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 192/08    194/06    386/14
17 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07    194/04    386/11
18 126409 Morten Franzen Jepsen 13-308 Vojens Skytteforening 194/09    192/09    386/18
19 113903 Tom Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 190/03    195/05    385/08
20 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/06    193/04    385/10
21 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/08    190/04    385/12
22 108983 Sten Færregaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 192/06    192/06    384/12
23 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 193/04    191/05    384/09
24 61580 Carsten Christensen 25-006 NyVest Skytteforening 197/06    187/04    384/10
25 113910 Michael Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 191/05    192/07    383/12
26 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/06    191/06    383/12
27 53699 Ninette Sørensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/02    191/06    383/08
28 123960 Linda Olesen 17-009 Ringsted Skytteforening 192/02    191/02    383/04
29 17829 Peder Mørch Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 194/04    189/04    383/08
30 55366 Svend Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 190/06    192/01    382/07
31 113675 Lisbeth Meldgaard 11-030 Alslev Skytteforening 192/06    190/05    382/11
32 42816 Petter Sköld Kjemtrup 13-367 Sønderborg Skyttekreds 193/07    187/04    380/11
33 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 191/02    187/04    378/06
34 122887 Gitte Appelquist 18-025 Melby Skytteforening 191/03    187/03    378/06
35 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 190/05    186/02    376/07
36 39648 Ebbe Thyssen 13-215 Sparta Idrætsforening 192/02    184/06    376/08
37 117036 Charlotte Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 190/07    185/02    375/09
38 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03    183/02    374/05
39 39626 Ingrid Lassen 13-215 Sparta Idrætsforening 188/02    181/04    369/06
40 63572 Karin Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 173/01    188/02    361/03
41 116970 John Andersen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 178/01    181/03    359/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
1 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/10    197/08    396/18
2 18341 Flemming Lauritsen 09-101 Randers Skyttekreds 193/09    199/12    392/21
3 112640 Magnus Degenkolv 09-101 Randers Skyttekreds 187/04    198/07    385/11
4 123849 Patrik Gaulshøj 10-282 Jelling fS Skydning 172/02    182/00    354/02
5 17986 Marie Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 175/00    174/05    349/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 1
1 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 200/17    200/15    400/32
2 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 200/13    200/10    400/23
3 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/13    200/16    399/29
4 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/13    200/14    399/27
5 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 199/15    200/12    399/27
6 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 200/16    199/15    399/31
7 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 200/14    199/16    399/30
8 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/14    200/10    398/24
9 84289 Nicolaj Andersen 17-373 Ballerup Skf. 199/11    199/12    398/23
10 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 197/12    200/14    397/26
11 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/10    200/14    397/24
12 119405 Vinni Christiansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/08    198/09    397/17
13 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 198/14    198/09    396/23
14 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 199/10    197/11    396/21
15 115167 Camilla Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 199/09    197/09    396/18
16 95177 Hans Byager 10-282 Jelling fS Skydning 200/08    196/12    396/20
17 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 196/10    199/11    395/21
18 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 196/04    199/11    395/15
19 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 199/12    196/10    395/22
20 59922 Anders Svendsen 17-043 Glumsø Skytteforening 199/11    196/10    395/21
21 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 200/11    195/13    395/24
22 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 198/11    196/13    394/24
23 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09    196/10    394/19
24 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/10    196/06    394/16
25 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 194/08    199/11    393/19
26 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/10    196/08    393/18
27 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 198/07    195/09    393/16
28 61833 Mathias Rosengaard Sørensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/06    194/03    393/09
29 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/05    195/10    391/15
30 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/08    194/06    391/14
31 107376 Jens Alexander Nielsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 197/08    192/02    389/10
32 70611 Mads Frydenlund Christensen 21-335 Hellerup SkydeSelskab 198/06    190/08    388/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Ung Åben 2
1 92288 Anders Danielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 199/10    198/09    397/19
2 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 199/13    198/05    397/18
3 126527 Björn Erik Friman 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 198/07    197/09    395/16
4 94684 Nikolaj Madum Bertelsen 05-011 Holstebro Skytteforening 197/09    197/10    394/19
5 112758 Rudy T. Herikstad 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/05    197/10    393/15
6 97648 Mathilde Pedersen 23-040 Kongsted Skytteforening 195/07    197/09    392/16
7 80548 Louise Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/07    195/09    392/16
8 86057 Emil E. Foged 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/11    193/04    390/15
9 28244 Louise Hasager 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/03    194/04    389/07
10 62449 Andreas Gradischnig 18-013 Strø S&G 191/05    195/08    386/13
11 61333 Oliver Munkholm Kjær 25-006 NyVest Skytteforening 191/05    195/06    386/11
12 126247 Melinda Sembach 23-012 Tingsted Skytteforening 186/02    199/11    385/13
13 91803 Christian Dyhrberg 13-302 Haderslev Skyttekreds 192/05    191/06    383/11
14 105868 Jimmy Nielsen 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 191/03    186/05    377/08
15 82582 Malene Svendsen 17-043 Glumsø Skytteforening 190/03    077/00    267/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
1 48297 Astrid Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 199/12
2 30467 Niels H. Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/09
2 94795 Anna Skade Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/09
4 93433 Sebastian Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 197/11
5 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 196/09
6 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 196/08
6 55114 Sarah Garn Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 196/08
6 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08
9 19352 Henrik Strand 06-001 Viborg Skytteforening 196/07
9 46934 Rasmus M Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 196/07
11 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/13
12 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/10
13 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 195/09
14 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/08
15 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/07
16 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07
17 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 194/06
18 53557 Mikkel Christiansen 16-067 Nyborg Skytteforening 193/07
19 82600 Celine Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 193/06
20 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/05
21 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/08
22 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 192/07
23 81811 Betina Petersen 23-012 Tingsted Skytteforening 191/10
24 90487 Søren Thor Munkholm 16-098 Sødinge Skytteforening 191/06
25 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/04
26 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 191/04
27 15776 Stefan Olsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 190/06
28 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 187/06
29 109180 Ida Marie Kristensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 187/00
30 30523 Louise Bjerregaard Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 186/04
31 84218 Jacob Warrer 17-373 Ballerup Skf. 181/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
1 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07
2 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 193/08
3 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 193/06
4 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/10
5 20431 Christian Lemmermann 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 192/06
6 92383 Rasmus Hansen 25-009 Østerlars Skytteforening 192/06
7 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 192/03
8 41489 Christian F. Sørensen 11-001 Ribe Skyttekreds 191/07
9 98459 Erik Solberg Christensen 16-095 Svendborg Skyttekreds 191/06
10 63279 Sara Brix Sivertsen 18-055 Blovstrød SG&I 191/05
11 99434 Kristian N. Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 190/06
12 21272 Daniel Vase 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 190/04
13 86789 Line Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/02
14 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 189/06
15 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 189/05
16 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 189/03
17 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 189/02
18 28787 Morten Kær 01-203 Sjørring Skytteforening 188/07
19 46614 Peter Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 188/05
20 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 188/04
21 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 187/04
22 89691 Martin Færch Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 187/03
23 97095 Emil Grønbæk 06-063 Ørre Skytteforening 185/06
24 88707 Kevin F. Sørensen 17-003 Korsør Skytteforening 185/05
25 93146 Rune Lauritsen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 185/03
26 102934 Kristian Møller Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 183/07
27 92378 Tobias Noppenau 06-083 Hem Skytteforening 183/04
28 39534 Sarah Brylle 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/02
29 75149 Maja Groot 17-333 Hvalsø Skf. 183/00
30 19919 Dagmar Bjerre 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 182/02
31 46790 Erik Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 174/02
32 17337 Rene Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 173/03
33 42869 Mathias Iversen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 170/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 200/14
2 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 199/14
3 26495 Steffen Halfdan Olsen 17-373 Ballerup Skf. 199/13
4 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09
5 62091 Dorthe Overgaard Pedersen 18-003 Frederikssund IF 1864 197/08
5 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/08
7 24945 Kim Larsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/10
8 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 196/08
8 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 196/08
10 35077 Berit Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 196/06
11 60116 Nicolai Andersen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 196/03
12 25978 Kim Ibsen 06-063 Ørre Skytteforening 195/10
13 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 195/05
14 25247 Nanna Bissø 09-944 Århus Riffelskytte Klub 195/03
15 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 194/10
16 54958 Carsten Klich 23-004 Maribo Skytteforening 194/09
17 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 194/08
18 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/08
19 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/07
20 49823 Per Christiansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07
21 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 193/07
21 62329 Jan Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/07
23 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 193/06
23 69344 Signe Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 193/06
25 34977 Jørgen Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 193/05
25 57411 Sigurd Jensen 17-037 Tuse Skytteforening 193/05
27 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07
28 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 192/06
29 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 192/05
30 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04
31 62432 Bjarne Sørensen 18-003 Frederikssund IF 1864 192/03
32 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 191/11
33 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 191/06
34 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 191/04
35 46704 Knud Hansen 16-098 Sødinge Skytteforening 190/06
36 42699 Frank Hansen 13-365 Nordals Skyttekreds 190/04
37 16969 Morten Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 189/05
38 48025 Morten Laursen 16-039 Horne Skytteforening 188/06
39 80900 Kim Nørager Bay 18-011 Ølstykke Skytteforening 187/05
40 42652 Jørn Chr Krogh 13-365 Nordals Skyttekreds 187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 196/10
2 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/06
3 25639 Carsten Hauge 09-922 Beder-Malling Skytteforening 194/04
4 20009 Jens Bo Laursen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/04
5 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/03
6 69466 Helle Kirstine Larsen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/02
7 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 193/10
8 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 193/06
9 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 193/04
10 62466 Thomas Pedersen 18-008 Jørlunde Skytteforening 192/07
11 94693 Kurt Mosgaard 06-063 Ørre Skytteforening 192/07
12 42754 Torben Larsen 13-365 Nordals Skyttekreds 192/06
13 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 191/08
14 61028 Susanne Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 191/07
15 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 191/07
16 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 191/06
17 92975 Gert M. Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 191/05
18 57413 Morten Larsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 190/08
19 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 190/06
20 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 190/02
21 61619 Marianne Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 189/08
22 49522 Poul H. Jørgensen 16-350 Særslev Skytteforening 189/06
23 55222 Jacob Nielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 189/05
23 61048 Mikael Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 189/05
25 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/05
26 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 189/04
27 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 189/03
28 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 188/06
29 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/05
30 42764 Thomas Brokholm 13-367 Sønderborg Skyttekreds 188/04
31 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 188/03
32 17356 Gitte Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 188/03
33 55915 Lasse R. Pedersen 17-006 Vemmelev SG&I 187/09
34 53361 Sonny Vinther 23-004 Maribo Skytteforening 187/06
35 31359 Bent Mæng 06-063 Ørre Skytteforening 187/05
36 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 187/05
37 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 187/04
38 53137 Hanne Andersen 23-012 Tingsted Skytteforening 186/04
39 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/04
40 42676 Jan Sørensen 13-365 Nordals Skyttekreds 186/03
41 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 186/03
42 19544 Rasmus Holm Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 185/03
43 17339 Preben Chemnitz Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 184/04
44 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 183/04
45 28015 Hardy Larsen 06-011 Skive Skytteforening 181/02
46 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 178/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 31159 Jacob Frederiksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/07
2 47395 Jesper Echardt 16-039 Horne Skytteforening 189/03
3 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 189/02
4 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 188/05
5 17846 Ole Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 188/04
6 56691 Kenneth Hansen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 187/04
7 13651 Jørgen Brogård 01-416 Pandrup Skytteforening 187/04
8 55337 Kenneth Westergaard 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 187/02
9 53523 Annette Munkbøl 01-501 Aalborg Skyttekreds 187/02
10 69336 Stefan Jensen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 186/07
11 43415 Pernille Porep Hadberg 13-363 Broagerlands Skytteforening 186/03
12 60330 Henning Sørensen 17-302 Gundsølille SG&I 186/02
13 54713 Per Christensen 23-012 Tingsted Skytteforening 185/06
14 101878 Rene Møller Maciejewski 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 185/05
15 69591 Arne Berg Søeballe 17-321 Greve Skf. 185/04
16 13653 Jørgen Jensen 01-416 Pandrup Skytteforening 184/05
17 30547 Knud Ejlersen 06-063 Ørre Skytteforening 184/04
18 52514 Pia Nielsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 183/04
19 123944 Kenneth Bennett 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/03
20 91585 Ann-Britt Overgaard 11-001 Ribe Skyttekreds 182/05
21 54434 Palle Henriksen 23-012 Tingsted Skytteforening 182/02
22 34644 John Jensen 10-423 Tørring Idrætsforening 181/02
23 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 181/02
24 123793 Michael Kofoed Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/03
25 15633 Eyvind Kristensen 01-411 Hjallerup Skytteforening 180/03
26 81045 Thomas Holm Pedersen 06-001 Viborg Skytteforening 180/03
27 39476 Bent Christensen 11-035 Varde Skytteforening 180/02
28 82605 Lise Schäffer 01-203 Sjørring Skytteforening 180/02
29 55698 Karsten Larsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 179/03
30 25565 Jens Jensen 09-902 Odder Skytteforening 177/05
31 56375 Jesper Gerner Malmborg 23-014 Holmegaard Skytteforening 177/03
32 61612 Poul Lamhauge 17-302 Gundsølille SG&I 176/06
33 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 176/02
34 83255 Kristian Bak Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 176/01
35 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 172/02
36 115847 Søren Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 172/01
37 106690 Jørgen Kim Christensen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 168/03
38 34028 Egon Knudsen 11-021 Brørup Skyttekreds 166/03
39 13678 Hans V. Frandsen 01-416 Pandrup Skytteforening 165/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
1 34879 Peter Tørslev 10-456 Vejle Skytteforening 200/08
2 21701 Henning B. Clausen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 199/14
3 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 199/13
4 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 199/10
5 34740 Hardy Larsen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/09
5 71763 Viggo Jørgensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 199/09
7 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 199/08
8 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 199/05
9 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 198/12
10 106685 Ole Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 198/11
10 39827 Jens Nygaard 11-001 Ribe Skyttekreds 198/11
12 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 198/10
13 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
14 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 198/09
15 58805 Inge Nielsen 17-003 Korsør Skytteforening 198/08
16 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 198/07
16 63950 Jørgen Simonsen 18-025 Melby Skytteforening 198/07
16 68928 Peter Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 198/07
16 80547 Jens Peter Ladegaard 10-282 Jelling fS Skydning 198/07
20 101728 Jan Grûnberger 05-028 Trehøje Skytteforening 198/06
20 41593 Ejgil Thuesen 11-021 Brørup Skyttekreds 198/06
20 61094 Bent Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 198/06
23 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/13
24 61799 Peter Hansen 17-373 Ballerup Skf. 197/10
25 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 197/09
26 54186 Tønnes Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/08
27 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 197/08
27 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08
27 59037 Pelle R. Pedersen 17-003 Korsør Skytteforening 197/08
27 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 197/08
31 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07
32 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06
32 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/06
34 53420 Johnny Johansson 23-004 Maribo Skytteforening 197/05
35 61310 Svend E. Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 196/13
36 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/10
37 17325 Henning Lausten 09-101 Randers Skyttekreds 196/09
37 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 196/09
39 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 196/08
39 59402 Torben Kaalund-Ramm 11-001 Ribe Skyttekreds 196/08
39 61327 Poul H. Brandt 18-003 Frederikssund IF 1864 196/08
39 96415 Karl K. Rasmussen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/08
43 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/07
43 44255 Henning Knudsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 196/07
45 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 196/06
46 61510 Karl Dahl 25-006 NyVest Skytteforening 196/05
47 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 196/05
47 29045 Erik Reinbach Hansen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05
49 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/03
50 44249 Ib-Detlev Hulgard 13-302 Haderslev Skyttekreds 195/09
50 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 195/09
52 53166 Berrit Carlsen 23-010 Sakskøbing Skytteforening 195/08
52 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 195/08
52 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 195/08
55 15404 Ole M. Nielsen 01-509 Ulsted Skf. 195/07
55 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/07
57 44389 William Kjær 13-308 Vojens Skytteforening 195/07
58 35072 Bodil Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 195/06
59 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/05
60 80544 Paul Landsfeldt 10-103 Ammitsbøl SG&I 195/05
61 39754 Peter Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 195/04
61 61802 Peder Pilgaard 18-003 Frederikssund IF 1864 195/04
63 108681 Niels Christian Svendsen 10-456 Vejle Skytteforening 195/03
64 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 195/02
65 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 194/10
66 49486 Vang Jarl 16-350 Særslev Skytteforening 194/09
67 120932 Karen Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/08
68 59269 Ole S. Madsen 17-003 Korsør Skytteforening 194/08
69 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 194/07
69 97642 Flemming Larsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 194/07
71 52481 Torben Steen Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 194/06
72 64302 Jens Bengtson 18-025 Melby Skytteforening 194/05
73 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 194/05
74 59359 Erik Benée Petersen 17-003 Korsør Skytteforening 194/05
74 59981 Jørgen Søndergård 23-006 Næstved Skytteforening 194/05
76 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/04
77 51383 Kurt Knudsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 194/02
78 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 193/07
79 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/07
80 44078 Valdemar Nielsen 13-302 Haderslev Skyttekreds 193/06
81 18226 Jens Peter Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 193/06
81 33816 Knud Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 193/06
81 54312 Bjarne Larsen 23-012 Tingsted Skytteforening 193/06
81 61314 Susanne Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 193/06
85 101056 Børge Jørgensen 23-012 Tingsted Skytteforening 193/05
85 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 193/05
87 85116 Bodil Schmidt 16-067 Nyborg Skytteforening 193/04
88 49348 Helle Jørgensen 16-350 Særslev Skytteforening 193/03
89 62319 Jens Erik Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/01
90 62169 Steen Møller 18-003 Frederikssund IF 1864 192/10
91 34969 Karl Erik Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/06
91 54116 Ole Ebbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 192/06
93 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/06
93 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 192/06
95 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/05
96 54253 Kjeld Noergaard 23-012 Tingsted Skytteforening 192/05
97 26133 Svend Borgbjerg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04
98 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 192/02
99 17347 Knud Ove Gammeljord 09-101 Randers Skyttekreds 191/07
100 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/06
100 49222 Niels Barlebo 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 191/06
102 54168 Allan Bruun 23-005 Væggerløse Skytteforening 191/06
102 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 191/06
104 105152 Hans Chr. Schmidt 11-030 Alslev Skytteforening 191/05
105 10518 Knud Jensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 191/05
105 109680 Karl Jon Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 191/05
107 18938 Hans J. Steensig 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03
108 24407 Vagn Mikkelsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 190/05
109 49820 Poul Olsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/05
110 49799 Anders Mortensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/04
111 28029 Grethe Larsen 06-011 Skive Skytteforening 190/02
112 18368 Erik Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 189/05
113 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 189/03
114 69408 Leif Bodilsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 189/03
115 54172 Preben Grubbe 23-005 Væggerløse Skytteforening 188/05
116 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 187/05
117 10606 Bent Poulsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 187/04
118 54808 Lisbeth Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 186/04
119 106366 Grethe Thomsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 186/02
120 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 185/03
121 44317 Birgith Rothmeier 13-302 Haderslev Skyttekreds 182/03
122 35378 Preben Sørensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 181/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
1 34395 Boje Skovbjerg 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 197/11
2 61312 Sven Holm Jensen 25-006 NyVest Skytteforening 196/08
3 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/06
4 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 194/08
5 112494 Frank Skårup 01-203 Sjørring Skytteforening 194/06
6 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 194/04
7 80410 Jørn Ladegaard 16-067 Nyborg Skytteforening 193/06
8 107194 Leif Jepson 23-005 Væggerløse Skytteforening 193/04
8 112816 Bernhard Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 193/04
10 64725 Knud Børge Jensen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/01
11 122617 Bente Ørum 25-005 Åkirkeby Skytteforening 191/07
12 63343 Flemming Walther 18-025 Melby Skytteforening 191/06
13 39276 Laila Højgaard 11-014 Tistrup Skytteforening 191/05
14 55789 Svend Erik Reckeweg 23-006 Næstved Skytteforening 191/04
15 25240 Ole Truelsen 09-940 Samsø Skytteforening 191/04
16 77569 Henning Dam 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 190/05
17 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 190/04
18 116012 Kaj Haulrich 01-514 Vodskov Skytteforening 190/03
19 10462 Peter Møller 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 189/04
20 39477 Bent Lauridsen 11-014 Tistrup Skytteforening 189/02
21 97636 Kurt Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/01
22 10827 Ole Vagn Larsen 01-412 Hjørring Skytteforening 188/05
23 28158 Kurt Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 188/05
24 121492 Vendel Larsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 188/04
25 101371 Ben Sancoeur 23-006 Næstved Skytteforening 188/04
26 49177 Therkel Madsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 187/05
27 88831 Erik Olesen 11-030 Alslev Skytteforening 187/03
28 116951 Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 187/03
29 34700 Else Marie Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 187/02
30 27380 Harald Jensen 06-011 Skive Skytteforening 187/02
31 41526 Mogens Hansen 11-021 Brørup Skyttekreds 186/03
32 54180 Finn Munksbo 23-005 Væggerløse Skytteforening 186/01
33 69365 Paul Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 185/01
34 45926 Michael H. Carlsen 16-067 Nyborg Skytteforening 184/03
35 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 184/03
36 120948 Gunnar Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 184/02
37 118226 Poul Simonsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 184/02
38 49393 Børge Madsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 184/01
39 27794 Ruth Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 183/03
40 39413 Ejlif B. Christensen 11-030 Alslev Skytteforening 183/02
41 10439 Søren Kogsbøll 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 183/02
42 55770 Tove Sønderstgård 23-006 Næstved Skytteforening 182/02
43 40604 Lis Toft 11-030 Alslev Skytteforening 181/04
44 82004 Henning Carlsen 16-067 Nyborg Skytteforening 181/03
45 117296 Niels Ole Hansen 11-014 Tistrup Skytteforening 180/03
46 39278 Kurt Olsen 11-014 Tistrup Skytteforening 180/02
47 89824 Per Sørensen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 180/02
48 115424 Ayoe Jensen 23-012 Tingsted Skytteforening 179/01
49 68694 Svend Vahlgren 17-321 Greve Skf. 178/02
50 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 177/03
51 28700 Svend Erik Josefsen 01-203 Sjørring Skytteforening 171/01
52 47295 Hugo Jensen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 163/01
53 27998 Inga Jensen 06-011 Skive Skytteforening 136/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
1 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15
1 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 200/15
3 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 200/12
3 61483 Lene Pihl 25-006 NyVest Skytteforening 200/12
3 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12
6 67824 Therese Gregersen 09-101 Randers Skyttekreds 200/10
7 40983 Else Jensen 11-001 Ribe Skyttekreds 200/05
8 65536 Martin Bærtelsen 09-101 Randers Skyttekreds 199/13
9 60957 Tina Knudsen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/12
10 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 199/11
10 47442 Ulrich Andersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 199/11
10 88229 Christian Frost 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/11
13 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/09
14 56391 Elisabeth Toftvad 23-006 Næstved Skytteforening 199/08
14 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 199/08
16 19457 Henrik Kronborg 06-001 Viborg Skytteforening 199/07
16 25221 Sanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/07
16 39706 Lars Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/07
16 54774 Max Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/07
20 53865 Belinda B. Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 199/06
21 35506 Lars Kring Mortensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/05
22 75687 Lars S. Pedersen 10-456 Vejle Skytteforening 198/12
23 106985 Lotte B. Larsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 198/11
23 111899 Thomas Høvelskov 18-055 Blovstrød SG&I 198/11
25 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/10
26 39069 Torben Skovgaard 16-350 Særslev Skytteforening 198/09
27 52601 Jette K. Larsen 16-127 Pårup Skytteforening 198/09
27 53860 Birgitte Nielsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/09
27 63955 Gitte Thomsen 18-025 Melby Skytteforening 198/09
27 85128 Horst Clausen 13-363 Broagerlands Skytteforening 198/09
31 38352 Doris Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 198/08
32 17242 Birgitte Kort Jørgensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/07
32 27997 Ivan Hestehauge 06-011 Skive Skytteforening 198/07
34 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06
34 15852 Mariann H. Weinreich 01-509 Ulsted Skf. 198/06
36 48198 Henning Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 198/03
37 102415 Jens Nielsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/12
37 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 197/12
39 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 197/11
40 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 197/10
40 28830 Mette Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/10
40 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/10
43 111354 Torben Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 197/09
43 22122 Dorte Østerby Jakobsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09
43 61080 Erik Ager Höy 25-009 Østerlars Skytteforening 197/09
46 11933 Lars Jakobsen 01-548 Vilsted Skf. 197/08
46 52625 Hans Larsen 16-127 Pårup Skytteforening 197/08
46 90251 Jens. V. Henriksen 23-014 Holmegaard Skytteforening 197/08
49 23027 Brit Henriksen 09-118 Lyngby Skyttekreds 197/07
50 71084 Ole Thy Christensen 21-335 Hellerup SkydeSelskab 197/07
50 76186 Ken Poulsen 17-332 Kirke Hyllinge Skf. 197/07
50 79092 Bjørn Espersen 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 197/07
53 91811 Jørgen Eskildsen 18-001 Hillerød Skytteforening 197/06
54 111089 Sanne Cordua 25-006 NyVest Skytteforening 196/12
54 85340 Morten Stockflet Jørgensen 18-001 Hillerød Skytteforening 196/12
56 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 196/10
57 100603 Jens Sten Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/09
58 69703 Bent Kruse 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 196/07
58 93584 Anders Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/07
60 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 196/06
61 95724 John Helstrup 17-033 Svinninge Skytteforening 196/03
62 52603 Jes Larsen 16-127 Pårup Skytteforening 195/12
63 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 195/10
64 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/09
65 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/08
65 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08
67 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/07
67 60621 Henrik Zabel 17-302 Gundsølille SG&I 195/07
67 60856 Helle Jensen 17-302 Gundsølille SG&I 195/07
67 88266 Inge Spangaard Futtrup 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/07
71 19779 Bjarne Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06
71 69376 Morten Remsted 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 195/06
73 52805 Steen Hansen 16-127 Pårup Skytteforening 195/05
74 55109 Stefan Rasmussen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 195/04
75 105011 Mads Bendixen 16-350 Særslev Skytteforening 194/10
75 33579 Kasper Møberg 10-437 Ullerup Skytteforening 194/10
77 42429 Hanne Bergmann Sørensen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 194/09
78 103695 Bent Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 194/08
78 112325 Dorthe Vanggaard 16-350 Særslev Skytteforening 194/08
78 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 194/08
78 14658 Louise Pedersen 01-513 Vester Hassing Skf. 194/08
82 120785 John Bo Lyng 09-101 Randers Skyttekreds 194/07
83 112246 Anne Lise Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 194/06
84 41477 Alice Frandsen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/05
85 103697 Jens Ingerslev Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 194/05
85 104699 Henning Pries 18-035 Helsinge Skytte- & IF 194/05
85 116952 Jette Hougaard 09-940 Samsø Skytteforening 194/05
85 47448 Tom Vibæk 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 194/05
89 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 193/09
90 117057 Ann Sofie Kniep 16-095 Svendborg Skyttekreds 193/08
90 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 193/08
92 95494 Arne Lægaard 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 193/07
93 60777 Leif Mikkelsen 17-302 Gundsølille SG&I 193/07
93 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 193/07
95 112359 René L. Andersen 16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd. 193/06
96 112322 Morten Frank 17-003 Korsør Skytteforening 193/02
97 112872 Harald Herikstad 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/07
98 39630 Henrik Bentsen 13-215 Sparta Idrætsforening 192/05
99 115838 Marianne Hansen 25-006 NyVest Skytteforening 192/05
99 96141 Allan Stryhn 23-012 Tingsted Skytteforening 192/05
101 69524 Sanne Kjær 17-302 Gundsølille SG&I 191/06
102 35264 Anette G. Salvesen 10-456 Vejle Skytteforening 191/04
103 84412 Per Brylle 13-215 Sparta Idrætsforening 189/04
104 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 189/04
105 107892 Søren Peter Jørgensen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 186/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1 106275 Marianne Munch 17-333 Hvalsø Skf. 199/09
2 48868 Lars Henriksen 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 198/07
3 46916 Solveig H Feder 16-009 Brændeskov/Brudager SG&I 197/09
4 61580 Carsten Christensen 25-006 NyVest Skytteforening 197/06
5 122957 Jens Nørbjerg 06-063 Ørre Skytteforening 196/10
6 121230 Kim Aalund 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 196/09
7 110320 Heidi Henningsen 11-030 Alslev Skytteforening 196/08
8 126117 Linda Madsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07
9 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/08
10 115252 Heinrich Sloth 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/08
10 126607 Chris Brinch Østergaard 11-010 Esbjerg Skyttekreds 195/08
12 126408 Søren Pedersen 13-308 Vojens Skytteforening 195/07
12 29117 Bitten Hansen 01-203 Sjørring Skytteforening 195/07
12 97524 Anders Byager 10-282 Jelling fS Skydning 195/07
15 122389 Klaus Andersen 01-229 Bjergby SGI&U 195/05
16 95718 Jens Ole Laursen 06-011 Skive Skytteforening 195/04
17 126409 Morten Franzen Jepsen 13-308 Vojens Skytteforening 194/09
18 102380 Hanne Henckel 06-011 Skive Skytteforening 194/05
19 17829 Peder Mørch Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 194/04
19 70439 Torben Jensen 21-335 Hellerup SkydeSelskab 194/04
21 42816 Petter Sköld Kjemtrup 13-367 Sønderborg Skyttekreds 193/07
22 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/05
23 122585 Ole Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 193/04
23 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 193/04
25 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 192/08
26 69629 Per Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 192/07
27 123815 Kristian Olsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 192/06
27 95283 Laila B. Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 192/06
29 113675 Lisbeth Meldgaard 11-030 Alslev Skytteforening 192/06
30 108983 Sten Færregaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 192/06
31 39648 Ebbe Thyssen 13-215 Sparta Idrætsforening 192/02
32 123960 Linda Olesen 17-009 Ringsted Skytteforening 192/02
33 53699 Ninette Sørensen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 192/02
34 123925 Christina V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 191/05
35 113910 Michael Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 191/05
36 34827 Tonni Leth 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 191/04
37 42425 Jan B. Sørensen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 191/04
38 122887 Gitte Appelquist 18-025 Melby Skytteforening 191/03
39 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03
40 126135 Martin Osther 11-021 Brørup Skyttekreds 191/02
40 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 191/02
42 117036 Charlotte Frederiksen 25-006 NyVest Skytteforening 190/07
43 55366 Svend Overgaard 23-003 Ornebjerg Skytteforening 190/06
44 56316 Per Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 190/05
45 121937 Rasmus Andersen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/03
46 113903 Tom Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 190/03
47 104846 Dorte Dyregaard 18-001 Hillerød Skytteforening 189/05
48 31089 Leif Laursen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/04
49 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 189/03
50 113591 Winnie Jacobsen 06-011 Skive Skytteforening 189/03
50 58174 Peter Witthøft Rasmussen 17-333 Hvalsø Skf. 189/03
52 102384 Kim Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/07
53 39626 Ingrid Lassen 13-215 Sparta Idrætsforening 188/02
54 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 187/05
55 59826 Rene Svendsen 17-043 Glumsø Skytteforening 187/02
56 123926 Jens V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 187/02
57 122958 Lea-Anna Holmberg 06-063 Ørre Skytteforening 187/02
58 101432 Allan Hjerresen 06-001 Viborg Skytteforening 187/01
59 82480 Flemming Jørgensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 186/03
60 94734 Martin Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 185/05
61 122498 Anette Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 185/03
62 31129 Jørn Termansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 184/03
63 122492 Børge E. I. Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 181/04
64 116970 John Andersen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 178/01
65 42901 Lars Rimer 13-367 Sønderborg Skyttekreds 178/01
66 114773 Winnie Susan Monberg 13-308 Vojens Skytteforening 173/01
67 63572 Karin Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 173/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse FRI
1 116986 Anja M. Johansen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 199/10
2 18341 Flemming Lauritsen 09-101 Randers Skyttekreds 193/09
3 112640 Magnus Degenkolv 09-101 Randers Skyttekreds 187/04
4 17986 Marie Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 175/00
5 123849 Patrik Gaulshøj 10-282 Jelling fS Skydning 172/02

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 1
1 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 200/17
2 40125 Lone B. Lund 11-006 Bramming Skytteforening 200/16
3 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 200/14
4 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 200/13
5 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 200/11
6 95177 Hans Byager 10-282 Jelling fS Skydning 200/08
7 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 199/15
8 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/13
8 61062 Julie Jørgensen 25-009 Østerlars Skytteforening 199/13
10 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 199/12
11 59922 Anders Svendsen 17-043 Glumsø Skytteforening 199/11
11 84289 Nicolaj Andersen 17-373 Ballerup Skf. 199/11
13 57425 Dennis Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 199/10
14 115167 Camilla Juul Møller 18-055 Blovstrød SG&I 199/09
15 119405 Vinni Christiansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/08
16 61833 Mathias Rosengaard Sørensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/06
17 84054 Camilla Anna Kristiansen 23-006 Næstved Skytteforening 198/14
17 87091 Tanja R. Wriedt 23-006 Næstved Skytteforening 198/14
19 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 198/11
20 101748 Robert Petersen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 198/10
20 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 198/10
20 75089 Marcus G. Poulsen 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 198/10
23 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09
24 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 198/07
25 70611 Mads Frydenlund Christensen 21-335 Hellerup SkydeSelskab 198/06
26 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 197/12
26 93371 Morten Bjerre Larsen 17-333 Hvalsø Skf. 197/12
28 53738 Martin Villadsen 23-008 Ravnsborg Skytteforening 197/10
28 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/10
30 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/09
31 107376 Jens Alexander Nielsen 13-367 Sønderborg Skyttekreds 197/08
31 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 197/08
33 18178 Jonas Holst Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 196/10
33 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 196/10
35 76771 Joachim Espersen 17-373 Ballerup Skf. 196/09
36 92807 Nikolaj Lund Nymann 01-513 Vester Hassing Skf. 196/08
37 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 196/05
38 95589 Morten Jespersen 17-009 Ringsted Skytteforening 196/04
39 56407 Carina Lund Pedersen 23-014 Holmegaard Skytteforening 194/08
40 111944 Fie Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 193/03

 

 

Gevær, 50m. - Ung Åben 2
1 111560 Anders Røge 23-006 Næstved Skytteforening 199/13
2 92288 Anders Danielsen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 199/10
3 126527 Björn Erik Friman 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 198/07
4 86057 Emil E. Foged 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 197/11
5 94684 Nikolaj Madum Bertelsen 05-011 Holstebro Skytteforening 197/09
6 80548 Louise Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/07
7 112758 Rudy T. Herikstad 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 196/05
8 82311 Joakim Dahl-Nielsen 17-343 Vallensbæk Skytteforening VI39 195/09
9 97648 Mathilde Pedersen 23-040 Kongsted Skytteforening 195/07
10 28244 Louise Hasager 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 195/03
11 74501 Michael Lenger 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 193/04
12 91803 Christian Dyhrberg 13-302 Haderslev Skyttekreds 192/05
13 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 191/07
14 61333 Oliver Munkholm Kjær 25-006 NyVest Skytteforening 191/05
14 62449 Andreas Gradischnig 18-013 Strø S&G 191/05
16 105868 Jimmy Nielsen 16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening 191/03
17 96980 Malte Jørgensen 13-302 Haderslev Skyttekreds 190/04
18 82582 Malene Svendsen 17-043 Glumsø Skytteforening 190/03
19 122022 Frederik Larsen 11-021 Brørup Skyttekreds 186/03
20 126247 Melinda Sembach 23-012 Tingsted Skytteforening 186/02
21 108635 Nanna Ramus 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 182/05
22 30673 Bjarne Fyhring 06-063 Ørre Skytteforening 182/00

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200 m, Finale Liggende
1 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 299    104.0    403.0
2 39827 Jens Nygaard 11-001 Ribe Skyttekreds 298    104.5    402.5
3 68697 Steen K. Pedersen 17-321 Greve Skf. 297    104.7    401.7
4 15763 Torben Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 298    103.2    401.2
5 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 298    101.8    399.8
6 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 299    99.7    398.7
7 55139 Oline Cecilie S. Andkjær 23-131 Østmøn SG&I 297    98.6    395.6

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200 m, Foreningsholdfinale
1 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 150/11    150/009    300/20
2 47442 Ulrich Andersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 150/07    150/010    300/17
3 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 149/09    150/008    299/17
4 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 150/07    149/005    299/12
5 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 148/08    150/007    298/15
6 39827 Jens Nygaard 11-001 Ribe Skyttekreds 150/06    148/007    298/13
7 126527 Björn Erik Friman 17-373 Ballerup Skf. 148/11    149/008    297/19
8 55139 Oline Cecilie S. Andkjær 23-131 Østmøn SG&I 149/05    148/008    297/13
9 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/09    147/008    296/17
10 21701 Henning B. Clausen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 148/07    148/005    296/12
10 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 150/06    146/006    296/12
10 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 147/06    149/006    296/12
13 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 149/06    146/008    295/14
14 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 145/05    150/005    295/10
15 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 147/05    147/005    294/10
16 47589 Kenneth Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 144/04    148/006    292/10
17 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 145/05    146/007    291/12
18 86426 Frederikke Frederiksen 23-131 Østmøn SG&I 147/07    144/003    291/10
19 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 146/04    145/002    291/06
20 87542 Claus Frederiksen 23-131 Østmøn SG&I 144/04    146/006    290/10
21 26133 Svend Borgbjerg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 146/05    144/002    290/07
22 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 145/03    145/003    290/06
23 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/09    143/004    289/13
24 47448 Tom Vibæk 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 145/05    144/005    289/10
25 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 143/03    146/004    289/07
26 55531 Gitte Larsen 23-131 Østmøn SG&I 144/02    145/003    289/05
27 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 141/02    147/004    288/06
28 20954 Per Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    144/004    287/07
28 39794 Line Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 149/06    138/001    287/07
30 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 143/05    142/003    285/08
31 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 144/03    141/003    285/06
32 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05    140/005    284/10
33 24407 Vagn Mikkelsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 141/01    143/004    284/05
33 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 143/01    141/004    284/05
35 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 145/07    137/004    282/11
36 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 145/06    135/000    280/06
37 25639 Carsten Hauge 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    136/005    279/08
38 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 142/03    136/002    278/05
39 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 142/05    134/002    276/07
40 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 139/02    135/003    274/05
41 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 141/04    132/001    273/05
42 75149 Maja Groot 17-321 Greve Skf. 138/01    134/001    272/02
43 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 136/02    133/000    269/02
44 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/01    128/000    268/01

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200 m, Finale Stilling
1 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 292    100.7    392.7
2 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 294    98.4    392.4
3 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 292    98.9    390.9
4 27895 Lisbeth Philbert Larsen 06-093 Haderup Skytteforening 290    99.7    389.7
5 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 290    98.3    388.3
6 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 288    98.5    386.5
7 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 289    96.5    385.5
8 41611 Bent P. Nielsen 11-021 Brørup Skyttekreds 288    96.4    384.4

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Stilling
1 55114 Sarah Garn Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 144/04    147/07    291/11
2 47955 Signe Steffensen 16-039 Horne Skytteforening 145/04    145/05    290/09
3 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 141/02    144/04    285/06
4 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 140/05    143/03    283/08
5 80892 Casper Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 143/04    139/02    282/06
6 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 145/07    137/04    282/11
7 43346 Marianne Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 137/00    143/05    280/05
8 25849 Helene K. D. Sørensen 09-922 Beder-Malling Skytteforening 140/05    140/04    280/09
9 53381 Nicolai Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 138/04    137/06    275/10
10 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 136/01    138/02    274/03
11 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 141/04    132/01    273/05
12 75149 Maja Groot 17-321 Greve Skf. 138/01    134/01    272/02
13 81811 Betina Petersen 23-012 Tingsted Skytteforening 131/03    136/03    267/06
14 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 135/06    131/02    266/08
15 90487 Søren Thor Munkholm 16-039 Horne Skytteforening 128/02    134/01    262/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG Åben
1 126527 Björn Erik Friman 17-373 Ballerup Skf. 148/11    149/08    297/19
2 55139 Oline Cecilie S. Andkjær 23-131 Østmøn SG&I 149/05    148/08    297/13
3 68224 Nicolai Espersen 17-373 Ballerup Skf. 147/06    149/06    296/12
4 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 148/06    148/07    296/13
5 99497 Ivan Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 148/04    148/05    296/09
6 100092 Frederik B. Sørensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 150/04    146/04    296/08
7 35978 Claus Søndergaard 17-373 Ballerup Skf. 145/05    150/05    295/10
8 99457 Dennis Hansen 23-022 Vestfalster Skytteforening 146/04    148/08    294/12
9 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 147/05    147/04    294/09
10 37275 Tobias Volck Hybholt 17-373 Ballerup Skf. 148/06    146/08    294/14
11 62449 Andreas Gradischnig 18-013 Strø S&G 146/00    146/03    292/03
12 86426 Frederikke Frederiksen 23-131 Østmøn SG&I 147/07    144/03    291/10
13 22067 Martin Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 147/04    142/00    289/04
14 99434 Kristian N. Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 140/02    148/08    288/10
15 25332 Inge Kleis 09-940 Samsø Skytteforening 142/02    145/03    287/05
16 84289 Nicolaj Andersen 17-373 Ballerup Skf. 142/04    144/05    286/09
17 92668 Tobias Maarup Pedersen 09-105 Rønde Skytteforening 143/04    143/04    286/08
18 56407 Carina Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 141/02    142/05    283/07
19 94220 Frederik Pedersen 17-148 Høng Skytteforening 142/04    140/01    282/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 55133 Peter Hansen 23-035 Stege Ndr. Skytteforening 146/05    148/04    294/09
2 26495 Steffen Halfdan Olsen 17-373 Ballerup Skf. 145/05    147/06    292/11
3 50208 Jan Østergård Jensen 16-350 Særslev Skytteforening 145/07    147/04    292/11
4 28084 Bjarne Veile 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 146/09    146/05    292/14
5 27895 Lisbeth Philbert Larsen 06-093 Haderup Skytteforening 147/07    143/04    290/11
6 68949 Claus Bruun 17-321 Greve Skf. 144/03    145/04    289/07
7 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf 17-006 Vemmelev SG&I 141/02    147/04    288/06
8 41611 Bent P. Nielsen 11-021 Brørup Skyttekreds 144/05    144/06    288/11
9 62091 Dorthe Overgaard Pedersen 18-003 Frederikssund IF 1864 142/03    145/04    287/07
10 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 146/04    141/03    287/07
11 60025 Morten Kleffel Petersen 17-006 Vemmelev SG&I 143/05    142/03    285/08
12 28450 Peter Kjær Fink 01-201 Thisted Skyttekreds 146/05    139/03    285/08
13 49823 Per Christiansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 147/06    138/07    285/13
14 59536 Johnny Olsen 17-006 Vemmelev SG&I 143/01    141/04    284/05
15 62329 Jan Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 143/04    139/03    282/07
16 25247 Nanna Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 144/03    138/02    282/05
17 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 139/06    140/02    279/08
18 59650 Allan Hansen 17-006 Vemmelev SG&I 142/05    134/02    276/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 142/02    144/03    286/05
2 60716 Pernille Lohmann Mikkelsen 17-321 Greve Skf. 145/06    141/03    286/09
3 54457 Mikael Green 23-012 Tingsted Skytteforening 141/05    143/01    284/06
4 69501 Birger Groesmeyer 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 144/05    140/05    284/10
5 33713 Alex Møberg 09-944 Århus Riffelskytte Klub 144/02    140/02    284/04
6 62432 Bjarne Sørensen 18-003 Frederikssund IF 1864 139/07    144/03    283/10
7 52929 Jakob Nielsen 16-310 Otterup Skytteforening 139/03    143/02    282/05
8 95000 Jon Luckmann Hansen 17-321 Greve Skf. 142/03    140/05    282/08
9 31184 Erik Madsen 06-093 Haderup Skytteforening 142/04    138/01    280/05
10 25639 Carsten Hauge 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    136/05    279/08
11 43337 Poul Clausen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 138/03    140/04    278/07
12 69477 Gert Poulsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 139/02    135/03    274/05
13 30547 Knud Ejlersen 06-063 Ørre Skytteforening 143/03    131/04    274/07
14 53431 Ib Henriksen 23-004 Maribo Skytteforening 131/02    139/04    270/06
15 69431 Karsten Graversen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 140/01    128/00    268/01
16 83255 Kristian Bak Pedersen 01-229 Bjergby SGI&U 127/04    124/00    251/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 34977 Jørgen Andersen 10-423 Tørring Idrætsforening 140/05    136/03    276/08
2 55915 Lasse R. Pedersen 23-006 Næstved Skytteforening 140/02    134/03    274/05
3 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 136/02    137/02    273/04
4 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 137/02    136/02    273/04
5 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 134/02    138/00    272/02
6 16969 Morten Larsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 135/02    137/02    272/04
7 61619 Marianne Lamhauge 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 136/03    134/03    270/06
8 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 128/01    141/02    269/03
9 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 131/01    137/04    268/05
10 56691 Kenneth Hansen 23-012 Tingsted Skytteforening 138/01    129/02    267/03
11 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 135/03    128/01    263/04
12 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 135/02    127/02    262/04
13 55571 Birthe Holm Thomsen 23-003 Ornebjerg Skytteforening 131/02    130/03    261/05
14 69290 Benny Munk 21-343 Hvidovre Skyttekreds 124/01    126/01    250/02
15 106690 Jørgen Kim Christensen 21-343 Hvidovre Skyttekreds 102/00    111/02    213/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
1 61327 Poul H. Brandt 18-003 Frederikssund IF 1864 147/07    149/05    296/12
2 54312 Bjarne Larsen 23-131 Østmøn SG&I 147/05    149/06    296/11
3 57407 Susanne Frederiksen 17-037 Tuse Skytteforening 149/09    147/08    296/17
4 25369 Bjarne Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 150/06    146/06    296/12
5 53420 Johnny Johansson 23-131 Østmøn SG&I 147/03    148/06    295/09
6 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 149/06    146/08    295/14
7 49642 Helge Larsen 16-350 Særslev Skytteforening 147/07    147/06    294/13
8 68845 Kaj Hansen 17-321 Greve Skf. 147/03    147/08    294/11
9 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 147/05    147/05    294/10
10 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 148/06    146/06    294/12
11 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 148/04    145/08    293/12
12 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 145/05    146/07    291/12
13 33816 Knud Andersen 10-282 Jelling fS Skydning 147/08    144/03    291/11
14 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 147/05    144/04    291/09
15 110371 Ove Guldager Pedersen 16-350 Særslev Skytteforening 148/05    143/04    291/09
16 57419 Lars Lund 17-037 Tuse Skytteforening 145/03    145/03    290/06
17 18226 Jens Peter Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 146/03    144/07    290/10
18 57006 Kristian Ebbensgaard 17-321 Greve Skf. 141/04    148/04    289/08
19 10518 Knud Jensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 144/03    145/03    289/06
20 49486 Vang Jarl 16-350 Særslev Skytteforening 147/06    142/06    289/12
21 69461 Inge Rusbjerg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 147/06    142/02    289/08
22 54186 Tønnes Koch 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 142/06    146/06    288/12
23 97642 Flemming Larsen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 142/03    146/03    288/06
24 71763 Viggo Jørgensen 18-028 Græsted Skytteforening 143/05    145/04    288/09
25 20954 Per Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 143/03    144/04    287/07
26 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 144/03    142/04    286/07
27 69409 Leif Bay 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 138/01    146/05    284/06
28 23116 Jens Roland Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 141/01    142/05    283/06
29 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 148/03    133/03    281/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
1 68928 Peter Hvidberg 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 149/08    145/04    294/12
2 34969 Karl Erik Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 145/05    148/08    293/13
3 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 145/05    146/05    291/10
4 64634 Ole Østrup Rasmussen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 146/06    145/07    291/13
5 57255 Kurt Møller Pedersen 17-037 Tuse Skytteforening 146/04    145/02    291/06
6 58322 Kurt Petersen 17-037 Tuse Skytteforening 143/03    146/04    289/07
7 54902 Hans Pil 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 144/04    145/06    289/10
8 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 146/04    143/03    289/07
9 46500 Henning Frederiksen 16-072 Ollerup Skytteforening 143/03    142/05    285/08
10 116012 Kaj Haulrich 01-514 Vodskov Skytteforening 140/03    143/04    283/07
11 87993 Bente Hansen 17-327 Osted/Lejre Skf. 142/02    141/01    283/03
12 69460 Inge Larsen 17-318 Fløng-Hedehusene Skf. 142/02    140/03    282/05
13 77569 Henning Dam 09-901 Skytteklubben DSB/ASF 141/04    140/02    281/06
14 120948 Gunnar Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 144/06    135/00    279/06
15 53054 Per Andersen 23-001 Nykøbing F. Skytteforening 139/03    138/03    277/06
16 58227 Johannes Nielsen 17-327 Osted/Lejre Skf. 137/03    138/00    275/03
17 112816 Bernhard Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 138/03    137/03    275/06
18 68747 Tove Rasmussen 17-321 Greve Skf. 136/00    134/00    270/00
19 56316 Per Lund Pedersen 23-131 Østmøn SG&I 138/00    132/01    270/01
20 99282 Niels Lauge Hermansen 23-131 Østmøn SG&I 132/01    136/01    268/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 46176 Karin Hansen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 150/11    150/09    300/20
2 47442 Ulrich Andersen 16-104 Sdr. Broby Skytteforening 150/07    150/10    300/17
3 39769 Morten Petermann 11-001 Ribe Skyttekreds 149/09    150/08    299/17
4 69703 Bent Kruse 17-373 Ballerup Skf. 150/07    149/05    299/12
5 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 148/08    150/07    298/15